За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 27 211
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • Sofia
  • Мнения: 26 635
Тестото за памук погача дали става за мекици?
И може ли замесено днес да се държи в хладилник и да се ползва утре?

# 661
  • Мнения: X
Мога ли да направя гулаш в тенджера под налягане? Картофите накрая ли да ги сложа?

# 662
  • софия
  • Мнения: 25 830
Като правя телешко варено в тенджера под налягане, слагам всичко от началото. Чудно става.

# 663
  • Мнения: 2 662
Само ако си сигурна, че е телешко, а не на телето дядо му.

# 664
  • Мнения: 1 098
Въпрос за МУСАКА Relaxed
На повечето хора мусаката при рязане им изглужда като кубче/паралелепипед, аз като направя, сипя я в чиния и изглежда като стоварена купчина с картофи+кайма. Мен на вкус ми допада, ама моите вкъщи искали да им изглежда "като на хората". Та ...как да не ми се "разпада"? Дори и заливка да сложа с яйца и кис. мляко (брашно не слагам, да не би там да е проблемът) , то под заливката пак си се отделят картофи+кайма.

# 665
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
А топла ли я режеш мусаката? И е хубаво да има и малко брашно в заливката.

# 666
  • Русе
  • Мнения: 5 271
Скрит текст:
Въпрос за МУСАКА Relaxed
На повечето хора мусаката при рязане им изглужда като кубче/паралелепипед, аз като направя, сипя я в чиния и изглежда като стоварена купчина с картофи+кайма. Мен на вкус ми допада, ама моите вкъщи искали да им изглежда "като на хората". Та ...как да не ми се "разпада"? Дори и заливка да сложа с яйца и кис. мляко (брашно не слагам, да не би там да е проблемът) , то под заливката пак си се отделят картофи+кайма.

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/blog-post_1956.html

# 667
  • Мнения: 1 098
Благодаря, момичета!
А топла ли я режеш мусаката? И е хубаво да има и малко брашно в заливката.
Morena Simple Smile Мхм... Flushed Аз обичам да ми е горещо яденето и да си изстива пред мен Simple Smile Там ли е проблемът Sad

i_peych , благодаря, сега ще прочета подробно и ще се пробвам..то пък не е една беля, то тия моите това не ядат, онова не ядат, по-лесно да напиша кое да сложа, отколкото кое не...картофи, кайма, домати, лютеница, сол и до там Simple Smile

# 668
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 695
annysy, първо, не вярвай на снимки в интернет, някои неща стават зад кадър, второ, зависи колко течност е останала,  трябва да е по-сухо за да стои във форма, трето, трябва да е спряла да дими преди да се нареже Wink

# 669
  • Русе
  • Мнения: 5 271
Трябва да изстине напълно, преди да се реже.

# 670
  • Мнения: 275

Тази сметана хубава ли е група. Подсладена ли се води?

# 671
  • Sofia
  • Мнения: 4 602
Подсладена е със сигурност

# 672
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 590
Тестото за памук погача дали става за мекици?
И може ли замесено днес да се държи в хладилник и да се ползва утре?

И мен ме интересува. Много добро тесто, погачата става уникална винаги и от години правя само такава. Но за мекиците е добра идея, особено ако може да се замеси от вечерта. ДАно някой даде изпробван съвет!

# 673
  • Мнения: 7 205
Тестото за памук погача дали става за мекици?
И може ли замесено днес да се държи в хладилник и да се ползва утре?

Става. Правих тесто за Нова година, но се оказа, че там, където бяхме, имаше питка вече. Оставихме тестото в хладилника за другия ден и като станахме, домакинята беше направила мекици от него. Бяха много добри.

# 674
  • Русе
  • Мнения: 5 271
Скрит текст:
Тестото за памук погача дали става за мекици?
И може ли замесено днес да се държи в хладилник и да се ползва утре?

И мен ме интересува. Много добро тесто, погачата става уникална винаги и от години правя само такава. Но за мекиците е добра идея, особено ако може да се замеси от вечерта. ДАно някой даде изпробван съвет!

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/blog-post_22.html

Общи условия

Активация на акаунт