Ако ви кажат, че носите увреден плод, ще го махнете ли?

  • 17 637
  • 306
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 373
И как така осъдихме майката? Кой знае какво й е на нея? Какво й е на душата, какво й е в главата, какво й е в сърцето! Какво значи "оставила го"? И нали сега е при детето си? Какво значи 2000 лева са нищо? Вие не знаете къде живеете! За някои това са "намираеми" пари, други за такава сума не са й чували! Те нямат идея как-къде-с какви средства биха могли да търсят тези пари? Някои хора са в безизходица. Притиснати - от неграмотност, социални условия, какво ли не? Как така всички тук бързо осъдиха?! Колко майки в тази тема казват, че "за да предотвратят един безсмислен и болезнен живот" (без да можем да докажем дали и за кого той би бил безсмислен), биха убили детето в утробата си (но не и след това) - тях никой не осъди (в това число и аз)! А тази жена, дето дори я няма тук да се защити, я направихме на нищо! Даже не я познаваме... Голяма сме работа!

# 241
# 242
# 243
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какво значи 2000 лева са нищо? Вие не знаете къде живеете! За някои това са "намираеми" пари, други за такава сума не са й чували!

Не казвам нищо, но имат кола, вероятно и къща....земя, все нещо за ипотекиране или продажба........извинявай, но става въпррос за собственото им дете

# 244
  • Мнения: 1 588
Бих го махнала, защото съм съм второ дете, родено след дете с увреждания. Брат ми е с Даун и знам какво е коствало и какво продължава да коства това на цялото ми семейство.

Аз съм майка на едно сладко момиченце със Синдром на Даун. Искам да те поканя в нашата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31719.0

за да споделиш своите мисли, чувства, разбирания и опит по въпроса. Ще ни бъдат много полезни! Заповядай!

# 245
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 668
Най- вероятно бих го махнала... В този живот вече понесох достатъчно, колкото и егоистично да звучи на някои. А и на какъв живот ще обрека едно такова създание...

# 246
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Да. Поради тези причини:




От страх......че ще бъде нещастно, че няма да може да се реализира, че няма да може да намери партньор в живота си и би останало само, че може да се наложи винаги да бъде гледано от някой, дори след като почина
 ( брат, сестра, роднина )........от страх, че ще ме обвинява, заради това.........

# 247
  • Мнения: 4 390
Да.

Моля се никога да не ми се налага да взимам такова решение.

# 248
  • Мнения: 949
Не мога да преценя.
На кантар съм.

# 249
  • Мнения: 373
Какво значи 2000 лева са нищо? Вие не знаете къде живеете! За някои това са "намираеми" пари, други за такава сума не са й чували!

Не казвам нищо, но имат кола, вероятно и къща....земя, все нещо за ипотекиране или продажба........извинявай, но става въпррос за собственото им дете

Зависи - може пък бащата да не гледа на него като на "собственото му дете", къщата да е на свекърите, които .... какво знаем ние? Както и да е, не ни е работа, смятам, когато дори не знаем за какво става дума - не сме й в положението, и не бихме могли да бъдем! Да изразяваме мнение, да не се съгласяваме с друго - това може; но както казва Реза - не и да се съдим - още по-малко човек, който не е тук! Който каквото може да направи добро - това е единствено от полза, поне така аз мисля. Извинете, не е по темата, но тя и без това се раздели на сто клона...

# 250
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не бих я обвинявала, ако го остави, просто няма какво да се лъжем, че не са имали пари.......това е....въпроса за парите обсъждаме..........ако са искали са щели да намерят......емоционалната страна на нещата не мога да обсъждам

# 251
  • София
  • Мнения: 36 211
Да
Това е мъчение и за него и за всички около него...но най вече за него...Ужасно е ако трябва да вземаш такова решение

# 252
  • Мнения: 1 588
Дали пък не трябва да се пусне друга анкета: "Бихте ли изоставили в дом след раждането бебето си, ако е с увреждания, които не са били открити по време на бременността"?.

# 253
  • София
  • Мнения: 9 916
Дали пък не трябва да се пусне друга анкета: "Бихте ли изоставили в дом след раждането бебето си, ако е с увреждания, които не са били открити по време на бременността"?.
Да,такава анкета би била интересна,поне за мен.Оказва се,че на доста майки се предлага да оставят детето си в дом,дори лекарите настояват за това,без да се дава на родителите адекватна информация за състоянието на детето и шансовете му за развитие.Поне при нас беше така-уверяваха ме,че детето ми няма абсолютно никакъв шанс за живот,да не говорим за нормален живот,като при това не му поставяха някаква определена диагноза.Настояваха всеки ден в продължение на повече от месец,а като видяхя,че няма да ни убедят,поставиха точната диагноза,направиха необходимата операция,оказа се,че шансовете за нормален живот са доста големи.Аз си имам своите предположения за целта на лекарите,но предпочитам да ги запазя за себе си.

# 254
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не мога да преценя...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт