Американски колеж - двадесет и втора тема

  • 49 534
  • 728
  •   1
Отговори
# 105
  • софия
  • Мнения: 26 068
Дават се задачите от съответния модул и трябва да бъдат решени във времето за него.
Не се дават всички части заедно. Дава се част БЕЛ, решават 20 мин., връщат отговорите и след това се дава друга част.
Също така, както стана ясно миналата година, в една стая на децата от различните редици може да се даде различна поредност на частите. Само есето е по едно и също време. Ще излъжа дали със сигурност е така, че ми се губи, но май винаги се започва с есето.

# 106
  • софия
  • Мнения: 5 032
Изпитът се състои от 5 части:
Есе, мат, мат2, четене с разбиране и логика ( дали точно така се водят не ми е ясно)
Само есето е едновремено за всички кандидатстващи. То е първо. След това им се раздават изпитните книжки -но тя за всяко дете е различна от на това до него. Тоест едното дете ще решава математическата част,  а това до него ще решава примерно логическата.
Елиминира се възможността за преписване. Като чета Звънчето-да, май бяха отделни книжки-тоест няма накъде да се връща или изпреварва, защото книжката не е при него.

# 107
  • Мнения: 1 380
Благодаря, момичета

# 108
  • софия
  • Мнения: 5 032
Няма за какво.
Стискаме палци на детенце Simple Smile
Успех!

# 109
  • Мнения: 1 380
Няма за какво.
Стискаме палци на детенце Simple Smile
Успех!
Благодаря !!
Абе и аз му стискам ... ама за един месец подготовка не очаквам чудеса.
Сега реши, че искал да се пробва ... уф, Лъв ... кво да го правиш !! Simple Smile

# 110
  • Мнения: 110
Наистина ли дават само по един бял лист за решаване на задачите? По един за модул?

# 111
  • софия
  • Мнения: 26 068
Детето каза, че май 2 са давали, но може да се искат допълнително.
Не знам обаче за какво ще са ви много листа. Минимум 25 задачи за 20 минути. Едва ли имат време да разписват дълги решения.

# 112
  • Мнения: 110
Благодаря! Дълги решения не, но все пак някакви изчисления. 25 сметки на един лист не ми е ок, но ще видим.

# 113
  • софия
  • Мнения: 26 068
Не всяка задача изисква сметка.
Имам спомен, че можеше да се пише и на самия свитък. Отговорите се нанасят на отделен лист.

# 114
  • Мнения: 1 380
Не всяка задача изисква сметка.
Имам спомен, че можеше да се пише и на самия свитък. Отговорите се нанасят на отделен лист.
Май в самите указания на училището бяха упоменали изрично, че на книжките не може да се пише.

# 115
  • софия
  • Мнения: 26 068
Цитат
Отговорите, написани в тест-книжката, няма да се зачитат в оценката ви.



Добре е да прегледате презентацията внимателно. Има полезни практически насоки.

На самия изпит децата да четат внимателно указанията към разделите.

Случва се нещо "скандално". Имат тест, по време на който могат да ползват всичко, което искат като източници. Дори не са с включени камери.
Продължавам много да харесвам Колежа.

Последна редакция: ср, 31 мар 2021, 15:02 от zvаnchе

# 116
  • Мнения: 1 380
Цитат
Отговорите, написани в тест-книжката, няма да се зачитат в оценката ви.



Добре е да прегледате презентацията внимателно. Има полезни практически насоки.

На самия изпит децата да четат внимателно указанията към разделите.

Случва се нещо "скандално". Имат тест, по време на който могат да ползват всичко, което искат като източници. Дори не са с включени камери.
Продължавам много да харесвам Колежа.
zvanche, какво значи това ? Имат тест, по време на който могат да ползват всичко, което искат като източници. Дори не са с включени камери.
За настоящи ученици ли е ?

И какво значи, че имат Примерни въпроси ? дадени в началото на някои раздели ?

# 117
  • Мнения: 5 425
Благодаря! Дълги решения не, но все пак някакви изчисления. 25 сметки на един лист не ми е ок, но ще видим.
Няма много време за сметки. Обикновено се получава по минута време за задача.
Подходите могат да са различни от търсенето на верния отговор. Например, могат да се отхвърлят очевидно неверните. Или да се пробва със заместване на дадените отговори в условието и проверка какво се получава. Задачи, които се решават с много дълги сметки, обикновено се пускат на тото.

Абе и аз му стискам ... ама за един месец подготовка не очаквам чудеса.
Сега реши, че искал да се пробва ... уф, Лъв ... кво да го правиш !! Simple Smile
Един месец е прекалено много за запознаване с формата на изпита. Повече подготовка от това е излишна.

# 118
  • софия
  • Мнения: 26 068
Да, за настоящите. Първия срок имаше подобно контролно по друг предмет.
И какво значи, че имат Примерни въпроси ? дадени в началото на някои раздели ?
Това не знам какво означава. Т.е. предполагам, но в момента не мога да дам конкретен пример.

# 119
  • Мнения: 5 425
Да, за настоящите. Първия срок имаше подобно контролно по друг предмет.
И какво значи, че имат Примерни въпроси ? дадени в началото на някои раздели ?
Това не знам какво означава. Т.е. предполагам, но в момента не мога да дам конкретен пример.

Всеки раздел започва с примерни въпроси за запознаване. На тях не трябва да се отговаря и съответно да се отбелязват отговори

Общи условия

Активация на акаунт