Американски колеж - двадесет и втора тема

  • 49 527
  • 728
  •   1
Отговори
# 90
  • софия
  • Мнения: 5 024
Десита, засега ти пускам пост ит друг потребител, а малко по-късно ще споделя и своето мнение ( просто съм в движение)

Духът на Ежко:
“ @desita_g тестовете с упражнения не стават. Да упражни решаването за време. Да прецени от самото начало, колко време има за решаване на една задача ( време минус 5мин. разделено на броя на задачите). За всяка задача да прецени, дали ще се справи за минута. Ако не може, да се отбележи отговора, който и се струва най-вероятен. Ако няма такъв, да играе на тото и да минава на следващия въпрос веднага.
Увереността по литература е измамна - на изпита се иска не формат, а да се впишеш във времето, като при това изпълниш всяка написана подробност от заданието.“

# 91
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 410
Има доста задачи, които не са с избираем отговор и трябва да се решат. Могат да се решат за това кратко време, само ако се знае точният начин. Някои задачи са елементарни, а други са сложни, дори с материал, който не е изучаван до 7 клас в обикновените училища. За децата от мат.у-ща не е така, затова се справят много по-добре. Винаги могат да се подминават задачи и да се търсят лесните, но времето е много кратко и трябва обиграност да се подбират.

# 92
  • София
  • Мнения: 284
Благодаря ви момичета! Разпечатвам и започваме тренировките Simple Smile
Много полезна информация е това, благодаря от сърце!

# 93
  • В офиса
  • Мнения: 4 038
Да, реално стратегията при затворени и отворени отговори е различна. Лично на моя син като го видях каква е муха без глава, съветът който му дадох бе да не очаква, че ще види отговора за секунди, а да пише последователно, щом знае начина за решение, без значение дали ще му струва още 1, или 2 минути отгоре. Иначе започваше да се лута като пате, щото си мислеше, че 5 реда писане ще му изядат времето.

# 94
  • Мнения: 1 988
Desita_h, Голямата ми дъщеря завърши преди две години. Чувстваше се прекрасно, срещна изключително интересни преподаватели и страхотни приятели. Училището има своя неповторима атмосфера, но изискванията са високи и отличните оценки не се изкарват без нужните усилия.
Амели е направила чудесна презентация.

# 95
  • софия
  • Мнения: 26 049
По отношение на оценките мога да допълня, че много по-точно, в сравнение с традиционния начин на оценяване, на който сме свикнали в останалите училища, отразяват комплексните знания и умения, а не моментни такива. Никой не е постоянно най-добър или най-незнаещ, но крайната оценка добре отразява нивото.

Последна редакция: нд, 21 мар 2021, 14:24 от zvаnchе

# 96
  • Мнения: 358
Отново възможност за регистрация - от 08:00 ч. в понеделник, 29 март до 20:00 ч. във вторник, 30 март.
https://acs.bg/bg/admissions/bulgarian-students-admission-after-grade-7/

# 97
  • софия
  • Мнения: 5 024
Духът на Ежко :
“Дали да не стреснем кандидатстващите в АК с цялата строгост на наказанията за нарушителите на драконовия правилник?"

For the 5/10 tardies you will need to do campus work over the weekend, 27-28.03.

The task is either making pancakes for the family or cleaning the family house. To show you did that you need to make a video, we need to see your face in the video (pictures are not enough) and email it to *****

За горкият нарушител: "Съботно утро, ясно и свежо. Наоколо всичко кипи от живот (откриват мотосезона). А закъснителят трябва да прави палачинки..."

А за безотговорните родители още един сантиметър в талията:

Последна редакция: сб, 27 мар 2021, 20:04 от Амели

# 98
  • софия
  • Мнения: 5 024
С новите дати за регистрация (днес и утре) ще трябва да обявим двама победители тази година - един за първи етап и един за втори Simple Smile

# 99
  • София
  • Мнения: 1 754
То интересно дали изобщо ще има записали се и колко. Малко ми е нелогично едно-такова, макар и да знам, че миналата година имаше.

# 100
  • софия
  • Мнения: 5 024
Пропуснала съм го миналата година. Спомням си, че обявиха две допълнителни дати, но те бяха преди да съобщят колко момичета и момчета са кандидатите. А тази година изглеждаше всичко приключило.
За мен е кофти така.

Последна редакция: пн, 29 мар 2021, 15:34 от Амели

# 101
  • Мнения: 1 988
Колко лева е регистрационната такса за изпита?

# 102
  • София
  • Мнения: 284
Колко лева е регистрационната такса за изпита?
60 лв

# 103
  • Мнения: 1 988
Благодаря, Десита!

# 104
  • Мнения: 1 380
Момичета, списващи тук ... голямо благодаря за подробната информация.
И ние ще треперим тази година Simple Smile

Не знам дали е обсъждано, затова извинете за въпроса .. ако се повтаря... , но прочетох, че към преден раздел не може да се върнеш ... а и да продължиш към следващ ... може ли малко обяснение по това ?!
В смисъл дава им се изпитната книжка ... и после ?!

Има ли и листове, на които правиш изчисленията на задачите с отворен отговор ?

Последна редакция: вт, 30 мар 2021, 16:01 от radostche_plovdiv

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт