Отговори
# 705
  • Мнения: 747
При нас най-често вечер като яде 5 минути, оригвам и после не иска гърда и реве, дърпа се. Първо пробвам песнички - чело коте й е любима, заслушва се и захапва. Ако не стане и с песен, давам залъгалка и като затвори очи - сменям с гърда.
Днес направи рекорд от шише - цели 90мл Smile. Вече съм спокойна, че ако е гладна ще прояде и от шише ако ме няма. 2 месеца се учим на това, не беше лесно.

# 706
  • Мнения: 182
Kalestia, и при нас има такива периоди, обикновено по няколко дни продължават - не иска да суче, изнервя се, пищи, захапва и пуска веднага. И другите ми деца ги правеха тия мизерии. Не знам защо се получава така, май не е стачка още на тази възраст. В такава ситуация слагам по-често на гърда, сменям пози и гледам да е сънено бебето. Помага донякъде, но не е панацея. Търпение, ще мине и това.
Milk-choc, ясна е работата. Моята малката е на 7.5, още не са били популярни тия неща за съня. По онова време всичко се отдаваше на проклетията на детето и май беше по-лесно Wink

# 707
  • Мнения: 1 694
И моята е в такъв период в момента, захапва, ама суче много кратко и нервно, чак пищи и реве, все едно шведска горчивка пие Simple Smile на всичкото отгоре от няколко дни се опитва да суче по 6 пъти за денонощие, като преди това бяха 7, а на мен 6 ми се струват много малко. Може да пробваш да кърмиш в просъница, на тъмно, тихо, люлеейки, шшшшшкайки, пробвай. Моята се кротва като я залюлея.
Може да е рефлукс, колики, стачка, нервност, скок в растежа, нужда да се оригне или изака, силна струя.

Последна редакция: чт, 20 яну 2022, 22:43 от Milk-choc

# 708
  • Мнения: 360
И при нас ги има тези сукания за 5 мин, даже понякога суче 2,3 мин и се дърпа. Вдигам на рамо, оригвам, разсейвам малко и после пак слагам на гърда. Понякога като е прекъснал на първата гърда, не иска пак на нея, въпреки че има още, тогава слагам на другата. Също ставам и се движа, това пак го разсейва. Кърмила съм и на сешоар и на терасата при по тежките случаи 😅 Ако нищо не помогне спирам да давам зор. Много неприятно. Тъкмо ти стане миличко, готино като го храниш и в следващия момент - рев и ти идва да се гръмнеш. Ако ги нямаше тези периоди на дърпанки от гърдата с рев по време на хранене, кърменето щеше да е един от най-милите моменти от майчинството.

# 709
  • Мнения: 784
И това е период, и той ще мине (все някога). При нас вчера беше голяма борба това кърмене. Много ми става жал. Особено вечерта преди нощтния сън беше голям рев. Накърмих го чак в заспало състояние.
Сънят от два дни се подобри и отново прави дремки през деня вкъщи за по около час.
Бихте ли вече шесткомпонентната ваксина?

# 710
  • Мнения: 523
И при нас кърменето е горе долу по същия начин. Заспива след пет мин не мога да го събудя, слагам го да спи, събужда се и почва да плаче. Айде пак, и сега на коя гърда 🤪 Те ме болят зърната вече, като започне да ги опъва, все едно са на ластик и се сърди, натиска с ръце. Тази нощ се ококори в два часа та да пет и половина. Той спи при мен и колко пъти рева за гърда, не иска биберони и това е, лапне гърдата и заспива. Незнам как ще го махам тоя навик.
А като започна да го събличам започва едно реване, докато му сменя памперса и го облека е страшно, даже понякога става чак лилав. Когато се събуди пак реве, събужда се усмихнат само нощно време.
През седмицата ходихме на втората консултация. Нашата док е болна и заместващата го измери горе долу. Не искаше да махам от дрехите, приспадна едно половин кило и айде. За ръст го изкара че е пораснал с 6 см. Каза че фонтанелата му е много мека, а не трябвало. Но не обясни на какво се дължи. Ваксина ще слагаме другата седмица, като се върне нашата док и тогава ще я поразпитам за фонтанелата.

# 711
  • Мнения: 360
Алекс тая нощ такава бомбандировка направи докато сменях памперс. Беше гладен и си отмъсти че реших първо да го преобуя 😀 в резултат имаше ако по стената и печката, а аз се чудя първо него ли да оправя, печката ли да забърша...
Много ми е тъпо че не го поставям по корем. Бебчетата, които повръщат поставяте ли ги поне за малко, а ако не смятате ли да ги слагате по някое време. Чудя се изобщо как ще се научи да се завърта или да пълзи така.

# 712
  • Мнения: 747
Е преди хранене ако го поставяш едва ли ще повърне, нали все пак бързо обработват храната. Досега ни се е случвало само да оригне или да пръцка като е по корем на гладно.
Аз я слагам моята от както стана на месец и за месец и половина няма голям успех. Вдига си главата, ама не чак много дълго време. Брат й в тоя период беше по-як и вече се държеше стабилно и се учехме на обръщане.
При нас също вечер е драма и дърпане на ядене. Но примирих се и не я мъча. Яде колкото и когато поиска. И нощните станаха по-чести, но важното е мир да има. Скоро очаквам скок в разтежа към 12 седмица и след него пише, че се научават на обръщането.

# 713
  • Мнения: 360
Ние от самото начало го слагхме доста, но после разбрахме за рефлукса и спряхме. Той е с тих рефлукс, връща му се и си го гълта, а ако излезе през устата е много малко. Случвало се е да върне и 2 часа след хранене, тъй че няма много значение и преди хранене да го слагаме. Мен връщането не ме притеснява толкова, но той като върне явно има и киселини и му се гади и е много неприятно за него. Ако не изпитваше дискомфорт хич нямаше и да го мисля повръщането.

# 714
  • Мнения: 1 694
Така е, бебетата с рефлукс не се препоръчва да стоят по корем до към 3 мес, защото много се обостря. Аз започнах от скоро моята да я слагам отново, за 2-3 минутки сутрин веднъж или два пъти дневно, но категорично не следобед или вечер, защото нощта ще е много тежка и оповръщана Simple Smile направих грешката веднъж вечерта след баня да я сложа и цяла нощ сменях дрехи, чаршафи и приспивах. Molly, и аз се притеснявам като теб, но се сещам, че и двете ми по-големи деца категорично отказваха да стоят по корем, но се развиваха съвсем в норма, даже най-големият започна супер рано да се обръща. А малкият доброволно и с кеф се обърна сам по корем чак на 7 месеца, представи си колко некомфортно му е било. Така че гледай бебето да е добре, ти като го държиш изправено дълго време заради рефлукса, вратлето се тренира чудесно. Аз както не я бях слагала по корем, сега като пробвах се изправи много добре.
На Мила още в началото на месеца й сложиха 6 валентната, пневмококовата и Ротарикс наведнъж. Нямаше реакции като температура и болки, само коремчето къркореше от ротарикса и рефлуксът дето се засили.
Баткото от понеделник са в онлайн обучение, мисля да пращам средното дете при баба и дядо, че няма къде да го гледам- в едната стая баткото учи, в другата бебето спи и помещенията ни се изчерпаха Simple Smile пък и 3 броя зимно време вкъщи са ми в повече с малкото бебе Simple Smile

# 715
  • Мнения: 747
Аз да ви се оплача, че около мен има много болни. За мен си е ковид, къде доказан, къде не. И ММ от вторник до днес беше изолиран с леки симптоми, въпреки скорошните му ваксини. Засега пу-пу сме добре ние с децата, но аз съм с  максимум антитела след градински вирус на баткото и се надявам това да ни пази, плюс кърменето за малката. А моят мъж беше на почерпка за бебе и хоп всички присъстващи след 2-3 дни запопнаха с оплаквания, някои се доказаха с +пср, други като него не ги хвана теста. Така, че пазете се и по-малко сбирки.

# 716
  • Мнения: X
Имам няколко въпроса
1) Има ли бебе с рефлукс на кърма и АМ анти рефлуксно, ако да то как миксирате ?
2) Задължително ли е воденето и на гастро ? нали само си отшумява това ?
3) В чуденка съм какво да правя, от половин месец вече че и повече малката е само на цедена кърма защото от гърда суче ужасно нервно , струята и идва повече, повръща , и изобщо е пълен цирк, тя очевидно си има рефлукс. Повръща на фонтан переодично , дави са , повдига и се понякога и от биберон и изобщо без причина, после почва да реве защото явно си гълта това което щеше да повърне. Та имах пак консултация с Ася и мислех че ще говорим 300% как да спра кърма тя обаче ме навива да давам още , и да пробвам да кърмя 5 минути и да дохранвам с 30 мо АР мляко.
В голяма чуденка съм . Тя реално си е на смесено хранене и си яде и АМ  защото понякога цеденето не съвпада с нейните манджи , или като повърне няма как да яде пак от циците .
Мъжа ми разбирасе се кара за глупочти защото вяерв отворих ново АМ и сега викам да купим антирефлуксно , и ше отиде в кофата млякото.
Не знам какво да правя чесно казано.

# 717
  • Мнения: 360
Моята гинеколожката е била по този начин с нейния син. Но незнам подробности, само знам че някои гастроентеролози го препоръчват. Но доколкото разбрах той е правил фонтани постоянно.
Аз вчера сложих Алекс по корем, той беше в настроение цял ден и по корем много се смя и му беше готино, вдигаше врата добре и съм го държала не повече от минута, две. Е вечерта стана кошмар. Връщаше му се, той си го гълташе, пъшкаше, порева, с 300 зора баща му го приспа след като аз се бях отказала. Храненето през нощта пак беше подобно, съня неспокоен. Незнам как ще я караме така.
Днес е ок за сега но не мисля пак да го слагам днес.
Купихте ли килимчета за игра на земята и от къде? Аз не мога да го слагам по корем ама иначе килим търся 😅

# 718
  • Мнения: X
наща на фонтани повръща точно, и докато яде се мята като психопат.
Иначе килимче ние имаме от ден 0 нищо че и тя по корем не седи предвид рефлукса. От литъл дъдж Simple Smile

# 719
  • Мнения: 4 518
Имам няколко въпроса
1) Има ли бебе с рефлукс на кърма и АМ анти рефлуксно, ако да то как миксирате ?
2) Задължително ли е воденето и на гастро ? нали само си отшумява това ?
3) В чуденка съм какво да правя, от половин месец вече че и повече малката е само на цедена кърма защото от гърда суче ужасно нервно , струята и идва повече, повръща , и изобщо е пълен цирк, тя очевидно си има рефлукс. Повръща на фонтан переодично , дави са , повдига и се понякога и от биберон и изобщо без причина, после почва да реве защото явно си гълта това което щеше да повърне. Та имах пак консултация с Ася и мислех че ще говорим 300% как да спра кърма тя обаче ме навива да давам още , и да пробвам да кърмя 5 минути и да дохранвам с 30 мо АР мляко.
В голяма чуденка съм . Тя реално си е на смесено хранене и си яде и АМ  защото понякога цеденето не съвпада с нейните манджи , или като повърне няма как да яде пак от циците .
Мъжа ми разбирасе се кара за глупочти защото вяерв отворих ново АМ и сега викам да купим антирефлуксно , и ше отиде в кофата млякото.
Не знам какво да правя чесно казано.
Неонатолог в Токуда ми каза първо да давам 30мл Аптамил АР, после на гърда или от шише като общото количество не надвишава 1х0 като х се замества от месеците, на които е бебето ( примерно 2 месец - 120, трети месец 130). Много е вероятно да се запече. При нас поне беше еднократно, направихме клизма и от тогава е добре, въпреки че продължаваме с млякото.
Ние я водихме два пъти на гастро, не съм доволна, нищо кой знае какво не казаха.

Общи условия

Активация на акаунт