Отговори
# 720
  • Мнения: 780
Бочи направо не знам какво да ти кажа .. и аз съм на мнение че не бива да спираш кърмата, но винаги уважавам решението на майката. Ако искаш значи това е най-доброто за теб и за бебето! Предвид рефлукса ще го израсте. И ние сме така особенно нощем е ужасно да се събуди, да повърне и после няма приспиване. Не знам ако я заведете на гастео дали няма да предложи захранване от 4м (ако в толкова сериозно) тя пак ще си повръща и от пюретата предполагам …
За млякото не го хвърляй по добре го подари в някоя група на майка. Нищо че е отворено има много нуждаещи се, направо е грехота!

# 721
  • Мнения: 360
Fairytale, има ли подобрение така като давате АР мляко? Сиропи давате ли?

# 722
  • Мнения: X
Ами не захранване от 4 месец ми звучи безумно само заради рефлукс.Няма шанс Simple Smile тя си наддава яде си за какво да я храня с пюрета . пък и аз към звб клоня.Много се двоумя.Отделно не ми е ясно какви биберони да купя за това АР мляко за нашите томи типи шишета , че то нали е по гъсто .

# 723
  • Мнения: 3 240
Бочи, една приятелка дето кърмила и после давала 30 АР, каза, че АР млякото е дало ефект чак след 2-3 седмици при тях.

# 724
  • Мнения: X
Одри а тя след това е продължила така да си кърми и да си дава АР мляко ? Отделно някой да сподели че в 300 сайта 200 различни информации. Срока на годност на кърмата в фризера колко е , и как разбирам дали млякото става за пиене ( не мога да го пробвам )

# 725
  • Мнения: 3 240
До колкото разбрах да, продължила е, иначе също са и предлагали да захранва рано.

# 726
  • Мнения: 4 518
Fairytale, има ли подобрение така като давате АР мляко? Сиропи давате ли?
Даваме гастротус, но нямаше подобрение и го спряхме. Да, има подобрение, вече не повръща толкова много.

# 727
  • Мнения: 1 694
Захранването в 4 месец въобще няма да закрепи рефлукса, той отшумява когато клапата се стегне най-грубо казано. В групата за рефлукс препоръчват избягване на оранжеви храни (батат, морков, тиква) в началото и захранване директно с парчета, пюретата влошавали нещата.
Относно АР млякото го предписват заради съставката гума от рожков (гума локуст Бийн, дъвка от рожков, има много имена). Ако я намерите тази добавка, че в Бг в няма, то нуждата от АР мляко при кърмено бебе отпада, дава се дъвката плюс сироп и имали много добър ефект.
Бочи, какво да ти кажа за кърмата, както ти го усещаш. Аз съм ревностен привърженик на кърменето, но не натрапвам на никого това мое разбиране. Може да задържиш лактацията и да пробваш периодично как е на гърда, току виж с отшумяване на рефлукса нещата се подобрят. Моята също суче нервно, пуст рефлукс Sad на всичкото отгоре е в растежен скок 12 седмици от термин и сънят й денем съвсем се влоши, че и нощният започна

# 728
  • Мнения: X
аз да ви кажа че съм излушала 50% от мамо спи мисе и за сега нищо интересно .Даже скучно .Едни сметки все едно ше седна да смятам .Тука вадиш там добавяш .Никаква конкретика с възраст.А все пак 5 месечно и 2.5 годишно имат огромна разлика

# 729
  • Мнения: 526
Аз не смогвам да седна да пиша, малкият явно влиза в бебешки пубертет или гледа,че бебето реве и му обръщаме внимание и е станал голям ревльо, направо се лигави за всичко и ме побърква. Започнал е да ми прави напук, влиза в бебешкия кош на количката,аз си изпускам нервите вече. Иначе за съня - тея колики на бебето нямат край,имам чувството,че дори не намаляват. Аз с баткото бях гледала на Елена Чапалова, тя е от "Нани, нани бебе" и е изкарала руските курсове. Аз нея повече я харесвам, но не помня почти нищо за съня до 6м.

# 730
  • Мнения: X
Някпй да ми препоръча Софийски гастро с направленя ! Моля Simple Smile

# 731
  • Мнения: 780
Бочи след като го изгледал моля те напиши едно ревю. Аз съм му хвърлила око но мисля да изчакам след 4м тази регрееия да мине въпреки че мисля че няма да я осетим 😀 То е достатъчна каша сега със съня на бебето. Днес заспа в 22:30 буди се в 12 -кърмих, в 1 -кърмих в 4-кърмих в 5-кърмих и после в 9:30 окончателно готова за новия ден 😂 Абе възможно ли е да го прехраня това дете или да му направя нещо на 3м е и аз под 8 кърмения не мога да падна. Да не говорим че понякога и 14 постоянно всяка седмица ли имаме скок в растежа по 1 ден 😀 Голям Хаус ми е .

# 732
  • Мнения: 526
Марч, аз го храня до 3 на 3 часа,но после явно му е по-лек съня и се буди всеки час да търси цица. Пробвах с биба, но реално от 3 до 8 си яде през час...или дъвче там нещо. Аз се притесних дали няма да стане много дебел и да му е трудно с движенията после... Днес го мерих,че е 6300,а в събота прави 3 месеца. Баткото на 3м беше пухкав,а беше 5500...

# 733
  • Мнения: 780
Аз съм с момиченце. Преди 2 дни направи 3м и беше 6100гр. Залагалка не иска, единствено гърда.

# 734
  • Мнения: 1 694
Моля ви се да ми споделите в тези презентации за съня има ли информация защо мойта госпожица се буди на абсолютно всяка дневна дрямка на 30-тата минута и трябва да я доприспивам. Още не е минала регресията, в това съм сигурна. Четох, че до 5 месец заради незрялата нервна система се будят или правят кратки дремки, но тя де факто не е наспана и успявам да я доприспя почти винаги. Проблемът е, че като съм с 3 деца нямам това време като ресурс постоянно да я приспивам. Трябва ми да спи непрекъснат сън, независимо колко кратък. Вече се отчаях, защото с малкия батко това продължи ужасно много време, ама с него можех да си го позволя, с нея не мога. Консултация с консултант по детски сън ще мога да направя само една (от финансови съображения) и искам да си я запазя за регресията, но се притеснявам до тогава да не се затвърди съвсем тази тенденция с доприспиването. Обърнах интернета, писах където можах и нямам отговор как да спи тя непрекъснат сън. Много ми тежи, малкият се изнервя като ме няма, а мен все ме няма заради това многократно приспиване. Нито в слинг, нито в количка успява да слее съня

Общи условия

Активация на акаунт