Сто и втора всесезонна плетаческа тема

  • 43 393
  • 903
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 5 506
Добри, плетката е съвсем елементарна, едно лице, едно опако. Не съм по сложните плетки Grinning
Точно така усуквам конеца, както е показано в твоя линк. И там от опаката страна са разминати нишките. Но при мен защото няма опакова страна, се вижда разминатото ту от едната, ту от другата страна. Май трябваше да си карам права плетка, хем по-бързо върви.
Уф, явно ще си го гледам така разминатото. Точно това пухкавото няма начин да го разплитам, усещам как се филцва още докато плета Grinning

# 886
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 249
много ли са ти "снадките"?
да ги заплетеш  на една кука с нещо контрастно?

нещо такова
https://www.studioknitsf.com/knit-vertical-stripes/

# 887
  • Мнения: 5 506
Това е много интересна техника, благодаря! Чудила съм се как се получава тази работа, не ми беше хрумвало, че е с една кука.

Леле, много сме прехвърлили 50-те страници, хайде в новата тема
https://www.bg-mamma.com/?topic=1594243.new#new

Последна редакция: сб, 07 окт 2023, 22:20 от Phloxx

# 888
  • Мнения: 453
Здравейте на всички!
Малко идеи за прежда букле, много ми харесва



Дори търсих такава гума за подметка в България, но за сега нямам време за ново за мен.

# 889
  • Мнения: 1 851
anji75 може да ползваш стара подметка от някой пантоф или направо от някои стари чехли.
Тия дето са като "кроксове" също стават защото имат и доста "дупчици" по тях за захващане..просто плетеш и го обличаш !

# 890
  • Мнения: 5 506
Момичета, имам нужда от идея. Изплетох шал, ще сложа снимка за да добиете представа за преждата. Тя е тежка, плътна и тънка.
Краищата на шала не ми харесват така. Искам да му придам по-завършен вид, хрумна ми да го обрамча на една кука. Моля за идея, каква плетка да ползвам? Ако може с картинки или клипче, не мога да чета схеми. Също така не мога да преценя дали имам останала прежда за 5 или за 50 реда, просто ще плета докато свърши.
И какъв номер кука е подходящ за такава прежда, същия като иглите или по-голям?

# 891
  • Мнения: 48 060
Шала с каква форма е

# 892
  • Мнения: 5 506
Триъгълен.

# 893
# 894
  • Мнения: 2 870
Много ще съм щастлива, ако можете да ми помогнете да открия схемата на тази играчка амигуруми

Търсих в ю туб за мастър клас, но не успявам да намеря. А много ми се иска да я изплета, за да зарадвам една малка госпожица 😀

# 895
# 896
  • Мнения: 2 870
Много благодаря 😀

# 897
  • Мнения: 3 106
Момичета, каква прежда ( като състав ) ще е подходяща за нещо такова?
Притесняват ме 2 неща, да е тежка и да не се замъхва от носене.

# 898
  • Мнения: 5 506
Памук не бих взела, тежи много. Аз лично бих плела такова голямо нещо само от вълна, лека и топла.

# 899
  • Мнения: 4 269
А за чорапи какво да взема, не искам да боцкат, а и целя някакви по красиви цветове.

Общи условия

Активация на акаунт