Почивки в Хисаря - тема 4

  • 24 857
  • 170
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 40 824
Заповядайте в новата тема!

Повече за града...https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D1%8F

Най-значимите забележителности в града и околностите:

Скрит текст:
*Крепостна стена - най-добре запазената в Европа от епохата на късната античност / IV в./. Днес тя достига височина 11 метра, а най-голямата крепостна порта “Камилите” се извисява на 13 метра.

*Античен амфитеатър – намира се в парк “ Момина сълза ”. Отлично запазена е полукръглата арена, сцена за представления, битки и игри през античността.

*Базилики – В района на Хисаря са открити останките на 10 раннохристиянски базилики. Те са показател за значението на града като развит християнски център в Тракия. През IV – VI в. Диоклецианопол е бил важно християнско средище – седалище на епископ.

*Римски терми – Локализирани са останките на три римски бани. В парк “Момина сълза” се намира голям римски балнеолечебен комплекс, запазен почти до покрив.

*Римска гробница – разположена е на около 300 м югозападно от крепостната стена в естествения парк “Славеев дол”. Най-голямата и най-интересната от всички, открити до сега в района на Хисаря. Впечатлява с красивата си подова мозайка, наподобяваща на пъстроцветен килим.

*Императорска резиденция – разположена е също в парк “Момина сълза”. Внушителните останки на представителната сграда се извисяват на 6 м.

*Летен театър - построен в стила на античните амфитеатри. Намира се в красивия парк “Орфеев дол” и разполага с 1700 места. Открит е през 1960 г. и на сцената му са изнасяли концерти професионални състави и самодейци. Артисти, певци и хумористи са създавали настроение и са носили удоволствие на многобройната публика през годините.

*Вила “Петрович” е построена от семейство Петрович през 1943 г. Подарена е на Съюза на българските писатели за творчески дом. Тук често са идвали Йордан Йовков, Дора Габе, Анна Каменова, Елисавета Багряна, Радой Ралин, Любен Дилов, и много други известни български творци, написали голяма част от произведенията си в гр. Хисаря . Продължава да приема творци и туристи.

*Тракийски култов комплекс Старосел /20 км/ - През 2000- та година там археолозите откриват най-голямата тракийска храм-гробница в Югоизточна Европа. Според учените тя датира от края на V век и началото на IV век пр. н. е. и най- вероятно е на тракийския владетел Ситалк- мoгъщ цар на Одриското царство. Некрополът се състои от 8 могили с различни размери.
Източник: http://hisar.cbbbg.com



Някои от препоръчаните места за хранене в предишни теми:
https://foursquare.com/v/pizzeria-toscana/51dc477e498e6e2853dee226
http://rest-chinar.com/
http://www.nationalbg.com/



Сайта на общината...https://hisar.bg/hisar/

Старата тема...https://www.bg-mamma.com/?topic=975620

# 1
  • Мнения: 59
Благодаря за новата тема.Много красиви снимки от града и много полезна информация.Flowers Hibiscus

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Някакво мнение за Астреа делукс.  Просто за 2~3 нощувки някъде без дечурля. Без големи претенции. Искам да е топличко уютно с вкусна храна. Всъшност дори нямам претенции за Хисаря, само да не е на повече от 100 км от Пловдив. Чудехме се и за Стрелча или Варвара.

# 3
  • Мнения: 2 558
Благодаря за новата тема!
В старата някой беше питал за суши - няма такова заведение в Хисаря.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 40 824
Мнение за спа хотел Хисар?

# 5
  • Русе
  • Мнения: 7 064
Мнение за спа хотел Хисар?
Доволни сме. Бяхме в Делукс крилото. Добре е да се запази през хотела, за да имате включена закуска и вечеря. През Букинг е само със закуска. На място може да се доплати и вечеря. През ноември беше 40 лв на човек на блок маса, без алкохол. Иначе може да се вечеря и навън, но първата вечер питахме на няколко места и навсякъде беше резервирано предварително. Качихме се в ресторанта на хотела "Панорама". Аз лично не останах особено доволна от храната. На ММ му хареса.

# 6
  • София
  • Мнения: 14 728
Ние бяхме миналата седмица само със закуска, много ни хареса - изключително чисто, топло и приятно. Само беше доста пълно с народ и на басейните става лека лудница, но е нормално за почивни дни. 😃
На рецепция ще ви дадат и варианти с вечеря, даже леко съжалих, че не се възползвахме, малко са се позабравили с цените в по-известните кръчми.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 7 064
.... Само беше доста пълно с народ и на басейните става лека лудница, но е нормално за почивни дни. 😃
.....
И ние като бяхме си имаше доста хора. Но ето тази лудница се избягва в Делукс крилото. Там ползваш отделен спа център.

Последна редакция: пн, 16 яну 2023, 00:57 от viki_1974

# 8
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 566
Кой от двата ресторанта Национал и Чинар ще препоръчате за отбелязване на личен празник?
За първи път ще сме в Хисар.

# 9
  • Мнения: 162
Здравейте!
Бихте ли ме насочили към  хотел в близост / пеша 5 - 10 мин макс/ до ресторант Извора?
Поканени сме на повод там и бихме искали да го съчетаем с малко киснене и релакс.

# 10
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 566
Здравейте!
Бихте ли ме насочили към  хотел в близост / пеша 5 - 10 мин макс/ до ресторант Извора?
Поканени сме на повод там и бихме искали да го съчетаем с малко киснене и релакс.
В съседство е САНА СПА хотел. Миналия уикенд бяхме там и сме доволни.

# 11
  • Мнения: 12 055
Още ли е хладен басейна на Сана?

# 12
  • Мнения: 6 196
Хотел Си Комфорт.

# 13
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 566
Още ли е хладен басейна на Сана?
30 °C е водата в басейна. Съвсем подходяща за плуване.

# 14
  • Мнения: 12 055
Да дам отзив за Сана. Няма да е много позитивен. Накараха ни да платим нощувката още при настаняването. Чудно защо ли? В събота басейнът беше хладен, но се стоеше спокойно без да тракаш със зъби. В неделя си беше направо студен и много мръсен. Направиха забележка на персонала, но ние решихме да си тръгнем. Някак не мога да приема спа хотел без топъл басейн. Човек няма къде, да си натопли кокалите.  В събота вечер имахме случка и в ресторанта - забавиха ни вечерята над час, защото "не ги знам тия в кухнята кво праят, нищо не праят, но ви забавиха вечерята". Поне беше вкусно. Закуската е бедничка обаче. Направи впечатление и не добре отоплените общи части, а също и това, че се допускаха малки деца в сауната и парната баня. Викове, крясъци, отварят, затварят вратите. Персоналът оставя усещането, че гостите му пречат.
В събота на обяд, ударихме греда и в ресторант Извора - кофти храна на висока цена, която ни докара стомашни проблеми.
Не бяхме идвали в Хисаря доста години поради подобни случки, но хотелът и ресторантът бяха други. Явно не е нашето място.

# 15
  • пловдив
  • Мнения: 1 094
Ние бяхме в Сана спа в началото на септември , хареса ни ,но още тогава ми се стори хладка водата в басейна.Не можех дълго да се застоя.
Наскоро чух подобни отзиви и за Аугуста.
Дайте препоръка за хубав хотел там с топла вода в басейните ,подходящ за малки деца.
Иначе останахне доволни от ресторат Национал и Чинара,както и пицарията ...

# 16
  • here and now
  • Мнения: 4 273
На Аугуста малкия басейн си беше топъл, но това преди 2-3 години последно бяхме там.
 В Сана спа преди повече време сме били и там водата си беше хладка - за мен студена.
В Си комфорт също беше топла водата, когато сме ходили там, но пак не е било скоро.
Не знам за какъв сезон питате, но в миналата тема писахме за Терми. Само басейни са, имат и ресторанти, много е подходящо и за деца. Но работи само през лятото.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 40 824
Сега в Аугуста след ремонта може и да е ок...някой, ако скокне да сподели Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 916
Нов термален къмпинг в Хисаря отваря врати през май
https://bgtourism.bg/therme-di-hissar-23-1-may/?fbclid=IwAR0-YYF … -cMOgkCDoXSThyCJU

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 40 824
Какво словосъчетание само Sweat Smile  ама вярно на 3Д проекта има кемпери...
https://camping.bg/%D0%BA%D1%8A%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B3-te … r-camping269.html

И сайта...https://www.termedihissar.bg/

# 20
  • Мнения: 19 505
За края на март се колебая между С Комфорт и Хелоу, искам да наема апартамент. Какво ще ми препоръчат тези, които познават и двата хотела? Търся топъл минерален басейн, тишина, чистота и добра храна. За С Комфорт вече разбрах, че изхранването ще е по заведения. При Хелоу как стоят нещата? На снимките доста ми хареса.

# 21
  • here and now
  • Мнения: 4 273
В С Комфорт, имаше възможност да поръчат от ресторант наблизо обяд или вечеря, а закуска си имаше.
Басейна е топъл, хотела е чист, но за тишината зависи на какви гости ще случите.
Това, което ми направи неприятно впечатление там, беше че бойлера не беше включен, а аз не знам защо, очаквах да си работи.
За Хелоу нищо не знам.

Термите са си много добре без кемперите, ще видим с тях какво ще бъде.

Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 21:48 от *Алис*

# 22
  • Мнения: 19 505
Благодаря за отзива за С Комфорт. Звучи ми добре, май него ще изберем.

# 23
  • Мнения: 1 015
И аз имам колебания между Си Комфорт и Галери. Може ли някакви отзиви за втория.

# 24
  • Мнения: 6 196
Галери  ,басейна не става за плуване ,а само за киснене  и е малък .За малки деца няма зона в басейна.От съседната стая всичко се чува ,няма добра изолация и са и малки стаите .

# 25
  • Мнения: 1 015
Благодаря! Търся точно басейн за киснене с много топла вода. Малки деца нямам, така че липсата на детска зона за мен е плюс. Това със стаите обаче не е много добре. Ще го мисля още.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 696
Някой знае ли цените за обяд и вечеря в ресторанта на Аугуста?
И ще се радвам на отзиви, ако някой е водил дете на ~1.8 г, подходящи ли са детският кът и басейнът? Благодаря 🙂

# 27
  • Мнения: 1 096
Страничен въпрос, но не намерих по-подходяща тема Flushed

с. Старо Железаре нали е близо до Хисаря. Ще ми се да отида да разгледам рисунките/графитите по стените.
Идея къде може да се седне за обяд?

# 28
  • Мнения: 3 916
В селото няма къде. На път ви е село Житница, а там е конна база Тракиец, имат добър ресторант.
https://trakiec-bg.com/restaurant/

# 29
  • Мнения: 1 096
Ellinor*, той ми излезна при търсенето за местенце, благодаря!
Това село Житница  е с мандрата, нали?
И още едно питане, пътят е нормален, в смисъл не е някакъв с 1000 дупки и прекалено лош от централния път Flushed

# 30
  • Мнения: 3 916
Има мандра и месарски магазин в Житница, да. Пътят е добре. Весело изкарване!

# 31
  • Мнения: 19 505
Благодаря за идеята за Старо Железаре, и ние ще отидем. Но от мапса видях, че Житница не е точно на път, а е с отклонение някакво. Както и да е, важното е, че пътят е проходим. Дано не ни отвее бурята само....

# 32
  • Мнения: 214
Здравейте! Може ли да препоръчате места за хапване, в които цените да са що - годе нормални?
 Резервирала съм две нощувки в хотел Сана спа (макар че като чета отзивите за студен басейн и не добри условия съм притеснена какво ни очаква). От предишната тема видях да се споменава бистро България и ресторанта на хотел Чинар - как мислите? Освен тях има ли други варианти?
Има ли в Хисаря дюнери или пици на парче - т.е. вариант да се хапе на крак?

# 33
  • Мнения: 245
Здравейте! Може ли да препоръчате места за хапване, в които цените да са що - годе нормални?
 Резервирала съм две нощувки в хотел Сана спа (макар че като чета отзивите за студен басейн и не добри условия съм притеснена какво ни очаква). От предишната тема видях да се споменава бистро България и ресторанта на хотел Чинар - как мислите? Освен тях има ли други варианти?
Има ли в Хисаря дюнери или пици на парче - т.е. вариант да се хапе на крак?
За басейна чак студен - не. По-скоро леко хладен. Но е поносимо, щом бебето седя вътре без проблем, както и доста други деца. Има и горещо външно джакузи, което беше много приятно. Стаята беше чиста, закуската - разнообразна.
Относно местата за хапване - ресторант Чинар е отличен, винаги го посещаваме, когато ходим в Хисаря. На центъра има още няколко: "Старата пицария", "Черно и бяло", "Централ парк". И в трите сме сядали, беше вкусно и по спомен - на нормални цени. Пица на парче не съм виждала, но има катми. Гладни няма да останете. Приятно прекарване!

# 34
  • Мнения: 160
Здравейте! Моля, за информация за Сана спа! Какви са цените в ресторанта и в спа центъра. Ще ходим с приятелка и ще съм благодарна да ми препоръчате с какви процедури да се " поглезим ".

# 35
  • Мнения: 12 055
Скоро давах отзив. Студен басейн, кофти масаж, скъпа вечеря и лошо обслужване в ресторанта, посредствена закуска. За мен - не става.

# 36
  • Мнения: 160
Скоро давах отзив. Студен басейн, кофти масаж, скъпа вечеря и лошо обслужване в ресторанта, посредствена закуска. За мен - не става.
По конкретно какви са цените в ресторанта и на масажите?

# 37
  • Мнения: 12 055
Нали не очакваш, да постна менюто. Не помня, мина време, но ризото, салаткичка, гриловани зеленчуци, десерт по една порция от изброеното, вино, една водка и бутилка вода, минахме 120, като преди това почакахме час, да получим храна. Масаж 60- 80 лв.  Нещо такова.

# 38
  • Мнения: 214
Здравейте! Моля, за информация за Сана спа! Какви са цените в ресторанта и в спа центъра. Ще ходим с приятелка и ще съм благодарна да ми препоръчате с какви процедури да се " поглезим ".
[/quote

Ние бяхме миналата седмица. Цените в ресторанта бяха от типа 10-12 лева салата, пак толкова бяха пилешки хапки и спагети. Около 15 лева бяха свинските пържоли. Не сме чакали дълго поръчката, макар че беше пълно и трябваше резервация, за да имаме място. Като вкус не мога да кажа, понеже аз не ядох. Едната вечер ядохме навън - в едно заведение точно срещу санаториума на военните - беше страшно вкусно и на много по - добри цени. По отношение на масажите - може би в сайта има цени. Парната баня не работеше.

# 39
  • Мнения: 160
Кармелита, благодаря за отговора! В сайта няма цени. За първи път ще ходим в Хисаря и непознавам града. Сещаш ли се името на заведението, за което пишеш?

# 40
  • Мнения: 272
Здравейте,
Какви са отзивите за хотел аугуста?
Коя сграда препоръчвате?

# 41
  • пловдив
  • Мнения: 1 094
Здравейте ,препоръчайте хотел с топла мин.вода и вътрешен басейн.
Септември бяхме в Сана спа ,хареса ни , но водата на вътрешния басейн не ми беше достатъчно топла . За Аугуста също чух подобни отзиви.
С две деца съм и искам да е комфортно в басейна за повече време.

# 42
  • Мнения: 6 196
Си Комфорт

# 43
  • Мнения: 245
И аз се чудех за него дали е подходящ за деца. Закуската как е, Elpida имаш ли наблюдения?

Здравейте ,препоръчайте хотел с топла мин.вода и вътрешен басейн.
Септември бяхме в Сана спа ,хареса ни , но водата на вътрешния басейн не ми беше достатъчно топла . За Аугуста също чух подобни отзиви.
С две деца съм и искам да е комфортно в басейна за повече време.

Спа хотел Хисар

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 40 824
Си Комфорт не е ли с малък басейн?

И аз имам хубави отзиви от приятели за Х-л Хисар.

# 45
  • Мнения: 19 505
Си Комфорт не е с голям басейн, но пък помещенията за настаняване са 15 на брой и не пускат външни лица в СПА зоната и басейна.
Закуската...компромисна, но гладни няма да останете. Много хубаво еспресо.

# 46
  • Мнения: 6 196
Си комфорт за мен е с нормален басейн за възрастни ,плувах си без проблем. Има и шлюхове за масажи .Детският басейн е малък.Водата е топла . Закуската за мен беше супер и е разнообразна .Обяд и вечеря няма.

# 47
  • Мнения: 1 293
Аз пък търся отзиви за хотел Грийн, нискобюджетен е и не очаквам да е срахотен, но поне прилични условия и храната да става.

# 48
  • Русе
  • Мнения: 7 064
В Спа хотел Хисар водата на вътрешния басейн беше 36,7° - идеална за мен. Външният беше с 39-41°. Благодат...
Аз не закусвам, но закуската е разнообразна и обилна. Като видят, че нещо е на привършване изнасят още. Имаше включително и ядкови млека на Верея.

# 49
  • Мнения: 214
Кармелита, благодаря за отговора! В сайта няма цени. За първи път ще ходим в Хисаря и непознавам града. Сещаш ли се името на заведението, за което пишеш?

Казва се Бистро Парк. Точно срещу Военния санаториум е, на ъгъла на две улици. Има масички отвън и вътре. Няма как да не го видите.
Ако напишете в google Бистро Парк излиза снимка, даже май и фейсбук страница имат.

# 50
  • Мнения: 2 193
Здравейте,

аз с един малко по-различен въпрос... за еднодневна разходка из Хисаря къде може да се паркира най-близо до центъра и дали са актуални тези билетчета за целодневно паркиране (видях информация за тях някъде из интернет)... и за уикенда също ли е с тях? Има ли свободни зони за паркиране всъщност?

Благодаря предварително!

# 51
  • София
  • Мнения: 1 257
Кармелита, благодаря за отговора! В сайта няма цени. За първи път ще ходим в Хисаря и непознавам града. Сещаш ли се името на заведението, за което пишеш?

Казва се Бистро Парк. Точно срещу Военния санаториум е, на ъгъла на две улици. Има масички отвън и вътре. Няма как да не го видите.
Ако напишете в google Бистро Парк излиза снимка, даже май и фейсбук страница имат.

Бистрото имаше преди години хубаво обедно меню - готвени неща и се славеха с най-доброто шкембе в района (освен, ако не са го развалили), но е супер удобно и приемливо за обедно хапване.

Хотел Грийн Хисар е напълно ОК като условия за настаняване и закуската беше много прилична. Вече за външния басейна имаше по-напред в темата оплаквания, че се допускат външни и от малцинствата, но ние сме били в лошо време и не сме го ползвали.

С две ръце препоръчвам на всички дами, които искат да се погрижат за себе си Cacao органик бюти студио - Мариана е страхотен професионалист в козметиката - голямо удоволствие е някой да се погрижи за кожата ти: https://m.facebook.com/profile.php?id=100002024387422

Последна редакция: нд, 14 май 2023, 13:11 от Valena25

# 52
  • София
  • Мнения: 3 025
Дали външните басейни на Хотел Хисар функционират?

# 53
  • Русе
  • Мнения: 7 064
Дали външните басейни на Хотел Хисар функционират?
Защо да не функционират? Ние през ноември бяхме в хотела и си функционираха.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 025
Дали външните басейни на Хотел Хисар функционират?
Защо да не функционират? Ние през ноември бяхме в хотела и си функционираха.

Пристигнахме на 23ти и най-големият външен басейн неработеше, напълниха го на 25ти. Извън сезона не функционирали всички басейни ми обясниха.

# 55
  • Мнения: 5
Официално мисля го отварят от 1ви външният басейн на хотел Хисар.

# 56
  • Мнения: 397
Какви са цените за вход на външните басейни в хотел Хисар и  комплекс Изворите?

# 57
  • Мнения: 2 558
40лв май беше за Хисар, Извора е към 15-16лв.
Терми ди Хисар 20лв през седмицата, за уикенда не съм сигурна.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
Кой хотел ще препоръчате откъм детски забавления? Сана, Хисар или Аугуста? Приемам и други предложения. Спа-то не ме интересува.

# 59
  • Мнения: 12 055
От изброените съм посещавала Сана. Пропусни я смело. Не става ни спа, ни обслужване, нищо.

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
Благодаря, но както казах спа-то не ми е приоритет. Искам да има чист и топъл детски басейн и някъде, където детето да тича на воля. Няма да се храним в хотела, закуската ще я преживеем.

# 61
  • Мнения: 12 055
Есенция, точно басейнът не става. Леден беше посред зима.

# 62
  • here and now
  • Мнения: 4 273
Вижте Терми ди Хисар, имаха и хотел някъде, но не е до басейните.
Там е чисто, ново, топли басейни, места за игра и тичане също има.
В Сана и през пролетта си беше хладна водата, има място за тичане и за игра.
В Аугуста вътрешния басейн е с водна пързалка, водата е топла в детския басейн. За външните нямам впечатления, посещавала съм го зимата, когато не работят.

# 63
  • Мнения: 286
Здрасти! Може ли мнение за спа хотел аугуста? Резервирали сме 3 нощувки през седмицата, а не уикенд

# 64
  • Мнения: 3 332
40лв май беше за Хисар, Извора е към 15-16лв.
Терми ди Хисар 20лв през седмицата, за уикенда не съм сигурна.
На Терме - то това е цена за възрастни. След 14.00 часа е намалена. Уикенда в 27 лв, но след 12 няма места дори в пясъчната зона. От 14.07 сме в Хисаря, нямам търпение за този комплекс. През май и юни го посещавахме и сме очаровани.

# 65
  • Мнения: 4 777
Кой хотел ще препоръчате откъм детски забавления? Сана, Хисар или Аугуста? Приемам и други предложения. Спа-то не ме интересува.

Ние ходим в хотел Хисар, откакто синът ми беше бебе. Ходим заради външните басейни - големи и за всякаква възраст. Други детски забавления не знам дали има.   На сина ми не са му били необходими.  Хотелът е просторен, което за мен винаги е било важно, за да не притесняваме другите. Храната не е лоша, но ние не сме капризни и особено лятото караме на диня, пъпеши и домати. Доматите в ресторанта не струват, което е много жалко предвид региона.

Вечер играем билярд или сме на боулинга, но това  откакто стана на осем години.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
Благодаря на всички за отговорите. В крайна сметка избрах Аугуста. Стори ми се най-подходящ за деца. Ще споделя като се върнем.

# 67
  • Мнения: 286
Наистина ли всички басейни трябва да се използват задължително с плувни шапки? За Аугуста ми е казано така.

# 68
  • София
  • Мнения: 14 728
Наистина ли всички басейни трябва да се използват задължително с плувни шапки? За Аугуста ми е казано така.
И в Хисаря са задължителни, което си е нормално.

# 69
  • Мнения: 4 777
Наистина ли всички басейни трябва да се използват задължително с плувни шапки? За Аугуста ми е казано така.
И в Хисаря са задължителни, което си е нормално.

Последните осем години никой не е искал шапка на външните басейни в хотел Хисар. За вътрешните не мога да кажа. Но за външните гаранция от личен опит.

# 70
  • София
  • Мнения: 14 728
Да, за вътрешните писах, пролетта не работеха още външните в "Хисар".

# 71
  • Мнения: 9 113
Ама ги говорите едни... Laughing И за плешивите ли важи плувната шапка...?

# 72
  • Русе
  • Мнения: 7 064
В началото на ноември бяхме в хотел Хисар. Никой и дума не е обелил за шапка нито вънка, нито вътре, нито в делукс спа-то. Дори и табели не видях.
Ама ги говорите едни... Laughing И за плешивите ли важи плувната шапка...?
По този повод се сетих, че един познат, който е плешив ми разказва как в някакъв хотел му направили забележка, че е без шапка, а в същото време вътре в басейна някакви мъже космати, все едно пуловер са облекли.

# 73
  • София
  • Мнения: 14 728
😃 Много странно, ние бяхме пролетта в "Хисар" и се наложи да си купуваме плувни шапки, спасителят и деца изкарваше от водата, че са без.

# 74
  • Мнения: 9 113
Хора всякакви. И собственици също. На мен шофьор на автобус ми забрани да пия кока-кола от бутилка! По същата автобусна линия,но с автобус от друга фирма,нямаше никакъв проблем да си пия кока-кола-та. Yum

# 75
  • Мнения: 286
Определено това за мен е доста неприятно. С ужасно дълга коса съм, както и детето и от хотела казаха, че искат шапки. Отказахме си почивката.

# 76
  • Мнения: 3 332
Онзи ден в един от басейните в Терме - то тийнейджърка беше с пусната много дълга коса. Ми то плуват едни дълги косища... Грозна работа. И аз съм с дълга коса, но я връзвам.

# 77
  • Мнения: 286
И аз си я връзвам на кок ама в тия шапки не искам да я навирам

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
В момента сме в Аугуста СПА, никой не носи шапки в никой от басейните. Малко разграден двор е. Във вътрешния басейн се влиза с чип през хотела, но спокойно може да се влезе през отворените стъклени врати/прозорци. Пристигнахме по-рано и веднага ни настаниха. Базата е зле, но е чисто. Все още не сме хапвали. Спа-то не сме го пробвали. Басейните са топли и на детето му харесва. Основно почиващи са пенсионери има и роми. Това са ми впечатленията засега.

# 79
  • София
  • Мнения: 635
Здравейте, някой тази година да е ходил в Хелоу Хисар? Не сме ходили отпреди да направят басейна минерален и спа-то, мислех тази година да отскоча там, но гледам в Гугъл някакъв строеж точно до хотела - дали работят по него и дали е шумно в хотела?

# 80
  • Мнения: 307
Здравейте, от кой басейн на Хисаря сте най-доволни?

# 81
  • Мнения: 245
Здравейте, от кой басейн на Хисаря сте най-доволни?
Terme di Hissar

# 82
  • Мнения: 238
Здравейте,
обмислям уикенд в Хисаря - Спа хотел Хисар. Наистина ли ще трябва да ползваме шапки за вътрешните басейни? Четох темата, но ако някой сподели актуална информация ще ми е от полза. И за храната се чудя, пакет с вечеря или само закуска да взема?
Благодаря предварително!

# 83
  • Русе
  • Мнения: 7 064
Здравейте,
обмислям уикенд в Хисаря - Спа хотел Хисар. Наистина ли ще трябва да ползваме шапки за вътрешните басейни? Четох темата, но ако някой сподели актуална информация ще ми е от полза. И за храната се чудя, пакет с вечеря или само закуска да взема?
Благодаря предварително!
За храната - аз бих взела и вечеря. Ние бяхме без. Първата вечер вечеряхме в ресторант Панорама, който е на свободна консумация. Ами, не ми хареса храната. Поръчах си ризото с гъби, което имаше вид на повръщано. И на всус беше същото. Мразя ястия заляти със сметана, а това ризото беше такова. За две салати, моят ориз и някакво свинско, което яде ММ платихме около 70 лв. На другия ден на рецепция си платихме вечеря по 40 лв на човек на блок маса в ресторанта на първия етаж. Ами, честно казано в пъти по-добра храна, а имаше и десерти, и почти за същите пари.

# 84
  • Мнения: 4 777
Ние винаги си вземаме и вечеря и сме много доволни. През последните години ходим семейно - с баба, дядо, племенници и т.н. и никой не се е оплакал от храната.

# 85
  • Мнения: 121
Здравейте! Търся актуални мнения за храната в хотел Хисар. Струва ли си да взема пакет с вечеря? Ходихме преди няколко години и храната в ресторанта не ни хареса тогава. Как е сега? Вечерята на блок маса ли е или на меню? Ще бъда с дете на 7 и майка ми и ми се ще да имаме варианти. А в самия град кои заведения бихте препоръчали за вечеря? Не държа на музики, алкохол и т.н., просто вкусна храна. Благодаря!

# 86
  • БУРГАС
  • Мнения: 11
Здравейте! Търся актуални мнения за храната в хотел Хисар. Струва ли си да взема пакет с вечеря? Ходихме преди няколко години и храната в ресторанта не ни хареса тогава. Как е сега? Вечерята на блок маса ли е или на меню? Ще бъда с дете на 7 и майка ми и ми се ще да имаме варианти. А в самия град кои заведения бихте препоръчали за вечеря? Не държа на музики, алкохол и т.н., просто вкусна храна. Благодаря!
Здравейте,бихте ли ми казали евтини, достъпни места за хранене в Хисаря, например за обяд и вечеря,нещо като бързо хранене или някое капанче,но да е около центъра?

# 87
  • Русе
  • Мнения: 7 064
Здравейте! Търся актуални мнения за храната в хотел Хисар. Струва ли си да взема пакет с вечеря? Ходихме преди няколко години и храната в ресторанта не ни хареса тогава. Как е сега? Вечерята на блок маса ли е или на меню? Ще бъда с дете на 7 и майка ми и ми се ще да имаме варианти. А в самия град кои заведения бихте препоръчали за вечеря? Не държа на музики, алкохол и т.н., просто вкусна храна. Благодаря!
е, поне прочетете две мнения назад преди да питате!

# 88
  • Мнения: 453
Резервирах в хотел Хисар за междусрочната ваканция! Все още се предлага и опция с вечеря на блок маса на сайта. За мен винаги си струва да имам осигурена вечеря в хотела заради децата.

# 89
  • Мнения: 238
viki_1974, Nedinka, много благодаря за отговорите ви. Коментирахме го с половинът и решихме все пак да не взимаме вечеря. Малко съм на тръни, но се надявам да намерим читава храна на поносима цена. Отбелязах няколко заведения, които тук сте коментирали, за да ги проверим. Живи и здрави, ще споделя опит след като се върнем.

# 90
  • Мнения: 121
viki_1974, Nedinka, много благодаря за отговорите ви. Коментирахме го с половинът и решихме все пак да не взимаме вечеря. Малко съм на тръни, но се надявам да намерим читава храна на поносима цена. Отбелязах няколко заведения, които тук сте коментирали, за да ги проверим. Живи и здрави, ще споделя опит след като се върнем.

Ще чакаме да коментирате след завръщането. Приятна почивка!

# 91
  • Мнения: 3 332
Кои са заведенията? Питам, за да Ви дам мнение и аз, като човек, който всеки уикемд е в Хисаря. Или пък да науча ново

# 92
  • Мнения: 64
Здравейте,моля за отзив за Си Комфорт.Задушно ли е в зоната на басейна?По снимки басейна ми се вижда"схлупен".

# 93
  • Мнения: 6 196
Ходила съм в далечната 2019 год.Басейна тогава си беше голям ,просторен и топъл .Има и за малки бебета басейнче .

# 94
  • Мнения: 64
Здравейне,може ли препоръка за добър ресторант-вкусна храна и хигиена на ниво?

# 95
  • Мнения: 245
Здравейне,може ли препоръка за добър ресторант-вкусна храна и хигиена на ниво?
Ресторант "Чинара"

# 96
  • Мнения: 4
Бихте ли ми препоръчали място за почивка в Хисаря. Искам тишина, спокойствие, зеленина, градина, чистота, уют и невисока цена. Не ми трябва басейн. Да има възможност за единично настаняване. Може с включена храна или с подходящи заведения за хранене наблизо.

# 97
  • София
  • Мнения: 1 244
Бихте ли ми препоръчали място за почивка в Хисаря. Искам тишина, спокойствие, зеленина, градина, чистота, уют и невисока цена. Не ми трябва басейн. Да има възможност за единично настаняване. Може с включена храна или с подходящи заведения за хранене наблизо.

Погледнете х-л Галери или комплекс Колонада. В Хисаря заведения за хранене колкото искате, Национал, бистро България, Чергата, Писателите и не на последно място бистро Фонтана до гарата.
За кафе и десерти препоръчвам кафе Амор над х-л Сана .

# 98
  • София
  • Мнения: 1 164
Здравейте , може ли препоръка за хотел с топъл външен басейн ? За края на октомври става на въпрос. Благодаря

# 99
  • Мнения: 245
Здравейте , може ли препоръка за хотел с топъл външен басейн ? За края на октомври става на въпрос.
СПА хотел Хисар. Сана Спа има приятно външено джакузи с топла вода, но външният басейн не работи след края на лятото.

# 100
  • Русе
  • Мнения: 7 064
Миналата есен  в хотел Хисар водата във външния басейн на 05.11. беше 39-40-41°. И-де-ал-на за мен. То и времето си беше слънчево.

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 384
Здравейте,моля за отзив за Си Комфорт.Задушно ли е в зоната на басейна?По снимки басейна ми се вижда"схлупен".
Моите впечатления са от м.май 2023г. Водата в басейна беше адски гореща, самият въздух в помещението - също, ставаше ми лошо от топлината вътре. А ходя доста по минерални басейни, другаде не ми е било така некомфортно. И да - схлупен е. За закуската - ми доста евтини продукти и ниско качество. Обяд и вечеря не предлагат, трябва да търсите къде да се храните наоколо.

# 102
  • Мнения: 64
    [/list]Здравейте,от хотела ми казаха,че имало добра вентилация чрез вент.система над басейна.Видяхте ли вие такова чудо😃?Цената хич не е евтина за хотел със закуска и доста се колебая.

    # 103
    • Мнения: 19 505
      [/list]Здравейте,от хотела ми казаха,че имало добра вентилация чрез вент.система над басейна.Видяхте ли вие такова чудо😃?Цената хич не е евтина за хотел със закуска и доста се колебая.
      Когато бяхме ние там, вентилацията работеше добре и задух не се е усещал. Но да, цената е височка за хотел само със закуска и то скромна. Оромен плюс е, че хотелът е малък, на прекрасно място и съответно пък напливът в басейна не е голям. Въпреки че не харесвам басейни и спа центрове в мазе където не се вижда дневна светлина, тук нямах забележки.

      # 104
      • Мнения: 238
      Споделям отзиви за Спа хотел Хисар. Положителното е- страхотна база, приятно, реновирано и на много хубаво място- отдалечено от лудницата ( уж да е тихо и спокойно). Храната на закуска беше хубава- винаги може и още, но нямам забележки. Външният басейн е на нива и е един от най- хубавите, които съм виждала в подобен хотел. Водата на мен ми беше хладна, но се тОпнахме.
      И недоволството ни- настаняването ни беше чрез агенция и нямах идея за двата вида крила- Делукс и стандартно. Съответно и ползването на спа услугите се разделя- за стандартно настаняване има една сауна точно за 4-ма легнали човека, не повече. Парната баня е дълга и побира повече души, да кажем 12-15...примерно. Чисти са и добре направени. Има малка релакс зона с шезлонги и мърляви шалтета. Навън шезлонгите също бяха мръсни, шалтетата зацапани...малко гнус ме хвана, а не съм претенциозна. В другата зона- минава се по едни стълбичка има и малко басейнче с джакузи. Тук е и олимпийския вътрешен басейн- за плуване, нямахме шапки и не сме го ползвали.
      При цена 210лв.за двойна стая със закуска смятам, че има и по- изгодни места с подобни условия. Делукс стаята е 260лв., може би СПА услугите биха били повече.
      Не на последно място- шумът вечер!!! Стаите ни бяха точно над ресторанта за хранене, вечер хората си седяха до късно на приказки, но на това отдалечено място шумът, кото вдигаха беше доста силен. Първата вечер звъняхме на рецепция- без резултат. Чухме, че някаква жена се провиква от терасата си, да им прави забележка. Втората вечер шумът беше по- силен и след второто позвъняване ми се каза, че нищо не могат да направят. И да викнат полиция, нямало да има ефект. Това вече ми беше черешката.
      Места за хранене има много. Ние хапнахме 2 вечери в едно бистро с каручката, но им бяха последните дни. Казаха, че го затварят...🤔
      Иначе за разходки и почивка мястото е страхотно. Просто следващия път бих избрала друг хотел.

      Последна редакция: сб, 07 окт 2023, 17:42 от UnaDesconocida

      # 105
      • Мнения: 121
      Споделям отзиви за Спа хотел Хисар. Положителното е- страхотна база, приятно, реновирано и на много хубаво място- отдалечено от лудницата ( уж да е тихо и спокойно). Храната на закуска беше хубава- винаги може и още, но нямам забележки. Външният басейн е на нива и е един от най- хубавите, които съм виждала в подобен хотел. Водата на мен ми беше хладна, но се тОпнахме.
      И недоволството ни- настаняването ни беше чрез агенция и нямах идея за двата вида крила- Делукс и стандартно. Съответно и ползването на спа услугите се разделя- за стандартно настаняване има една сауна точно за 4-ма легнали човека, не повече. Парната баня е дълга и побира повече души, да кажем 12-15...примерно. Чисти са и добре направени. Има малка релакс зона с шезлонги и мърляви шалтета. Навън шезлонгите също бяха мръсни, шалтетата зацапани...малко гнус ме хвана, а не съм претенциозна. В другата зона- минава се по едни стълбичка има и малко басейнче с джакузи. Тук е и олимпийския вътрешен басейн- за плуване, нямахме шапки и не сме го ползвали.
      При цена 210лв.за двойна стая със закуска смятам, че има и по- изгодни места с подобни условия. Делукс стаята е 260лв., може би СПА услугите биха били повече.
      Не на последно място- шумът вечер!!! Стаите ни бяха точно над ресторанта за хранене, вечер хората си седяха до късно на приказки, но на това отдалечено място шумът, кото вдигаха беше доста силен. Първата вечер звъняхме на рецепция- без резултат. Чухме, че някаква жена се провиква от терасата си, да им прави забележка. Втората вечер шумът беше по- силен и след второто позвъняване ми се каза, че нищо не могат да направят. И да викнат полиция, нямало да има ефект. Това вече ми беше черешката.
      Места за хранене има много. Ние хапнахме 2 вечери в едно бистро с каручката, но им бяха последните дни. Казаха, че го затварят...🤔
      Иначе за разходки и почивка мястото е страхотно. Просто следващия път бих избрала друг хотел.

      Здравей,
      Да те питам дали работят всички басейни? Някъде прочетох, че вътрешният е в ремонт. Благодаря!

      # 106
      • Мнения: 238
      ORHI783, вътрешния басейн е олимпийския за плуване, с коридори, стойки ( или както се казват тези повдигнатите, от които скачат плувците). Работеше си тогава, просто ние не сме го ползвали. Ако има друг вътрешен басейн за Делукс крилото не мога да споделя мнение.

      # 107
      • Мнения: 121
      Благодяря ти, UnaDesconocida! Запазих за следващата седмица. Хранихте ли се в хотела вечер?

      # 108
      • Мнения: 238
      Благодяря ти, UnaDesconocida! Запазих за следващата седмица. Хранихте ли се в хотела вечер?
      Не, преценихме да сме без вечеря и не съжаляваме, но отзивите са много положителни за вечерята. Закуската беше чудесна.

      # 109
      • Русе
      • Мнения: 7 064
      ORHI783, вътрешния басейн е олимпийския за плуване, с коридори, стойки ( или както се казват тези повдигнатите, от които скачат плувците). Работеше си тогава, просто ние не сме го ползвали. Ако има друг вътрешен басейн за Делукс крилото не мога да споделя мнение.
      В Делукс крилото басейнът е много малък и не става за плуване, а само за киснене. Водата, като влезеш е максимум до бедрата. 1,62 м. съм висока.


      # 110
      • Мнения: 64
      Днес се върнахме от Хисаря,отседнахме в Си Комфорт.Не препоръчвам хотела.Минусите са му доста за тази цена-много задушно в спато(не пускаха аспирация,въпреки че помолих многократно),счупена спалня и други преживявания.Бяхме навън на разходки и прекарахме чудесно,но следващия път няма да повторим в този хотел.

      # 111
      • Пловдив
      • Мнения: 860
      Някой с препоръка за добър апартамент в Хисаря.  На спокойно място и достатъчно голям, не тип студио.

      # 112
      • София
      • Мнения: 1 244
      Отзиви за комплекс Колонада на ул. "Ив. Вазов" ? Става ли за романтичен уикенд и семеен повод ?

      # 113
      • Мнения: 121
      От хотел Хисар се върнах миналата седмица. Никога не съм виждала хотела толкова пълен през седмицата. Имаше много македонци. Нямам оплаквания, закуската и вечерята бяха обилни и вкусни. Басейните горещи, имаше аниматори ( за първа година, преди нямаши заради Ковид). Градчето ми се видя обновено, нови пейки, цветя и работещи шадравани. Може и предизборно да е))

      # 114
      • Мнения: 3 793
      И аз съм доволна от хотел Хисаря.Фамилната стая беше голяма и хубава много удобна за семейство с  големи деца.Такова голямо легло и нов телевизор не бях виждала скоро в подобен хотел.
      Басейните също бяха разнообразни и за всеки вкус ,но бяха източили големия външен и беше доста пълно из останалите топли.
      Уцелихме само малко кофти стая беше откъм басейна и гледаше към натоварен път особено нощем си се чуваше неприятно.Беше и един етаж над нощния клуб та и от там имаше лек проблем със силна музика след 23 часа,но като се оплакахме намалиха.
      Хотела беше ужасно пълен и на вечеря и закуска обикаляхме по няколко пъти ресторанта за да намерим маса и чакахме на опашка за храна.На закуска хич не се пресилват с разнообразие и не бързат да зареждат като свърши нещо.
      Опитахме да обядваме из заведенията в града,които сме посещавали и преди, но този път греда-в едното за час получихме само меню ,а в другото не успяхме и това чакахме си на празната маса докато не ни писна и си тръгнахме.В трето пък ядохме безобразни буламачи нямащи нищо общо с описанието в менюто.Други заведения бяха затворили.Та накрая ядохме за обяд палачинки на центъра поне за тях успяхме да се преборим.

      # 115
      • Мнения: 5 295
      Бахме в Аугуста. Басейна много ни хареса, базата не съвсем. Бяхме във втория корпус, предположихме, че е по-неподдържан. Храната биваше
       Липсата на кафе сутрин обаче беше проблем. Два дена ходихме до кафемашините в града. Персоналът на моменти се сържи сякаш не сме клиенти, а ученици от 2 в клас на лагер. Не знам защо го има това разминаване в обслужването по морето и по СПА и прочие планински хотели.
      Заради басейните обаче реших да не си развалям почивката, и без това беше кратка.

      # 116
      • Мнения: 690
      Здравейте ,искаме да отидем някъде за 3-4 дена.С бебенце на 9м сме можете ли да ми препоръчате подходящ хотел.Благодаря!

      # 117
      • Мнения: 4 777
      Когато синът ми беше на тази възраст, ходехме само в апартаменти под наем. За съжаление за Хисар вече не мога да препоръчам, защото беше преди повече от десет години и вероятно инфото ми не е актуално. Отсядахме в апартамент Маргарита, много близо до главната улица, сградата беше нова, а апартаментът на партера. Потърсете все пак в интернет, може още да се дава под наем.

      В хотели започнахме към две години и то при положение че имат големи стаи, поне 30 квадрата, а най-добре апартамент.

      # 118
      • Мнения: 1 629
      Здравейте, има ли  хора живеещи в  Хисаря в групата?

      # 119
      • Мнения: 5
      Аз бих споделила за хотел Виктория. Всичко в хотела е страхотно. Спа-то беше чисто и поддържано. Външния басейн спокоен и приятен за къпане. Храната 6+. Единствено ни бяха объркали стаята, но пак беше доста просторна и хубава.

      # 120
      • София
      • Мнения: 1 244
      Аз бих споделила за хотел Виктория. Всичко в хотела е страхотно. Спа-то беше чисто и поддържано. Външния басейн спокоен и приятен за къпане. Храната 6+. Единствено ни бяха объркали стаята, но пак беше доста просторна и хубава.

      Къде е този хотел? Да не е новия над жп линията ?

      # 121
      • София
      • Мнения: 1 244
      Искам и друго да попитам местните,

      Някой знае ли графика на пускане и спиране на водата на водопийните павилиони?

      Миналата седмица бяхме в града и не можахме да улучим  да тече вода на старата и новата колонади.

      А слизането до Момина Сълза е като за алпинисти.

      # 122
      • Мнения: 19 505
      Моето впечатление за града е че не се използва въобще потенциала му. Някак провинциално е заспал, тук таме някое хотелче и санаториум, градинка и това е. По ресторантите нямаше кьорав човек, някои от тях бяха затворили, други работят само от 18 до 22 часа. Магазини за стоки втора ръка, въобще трагедия. Не знам сега кой спечели изборите там, но управата на града определено е длъжник на жителите и гостите му.

      # 123
      • Мнения: 3 332
      В края на годината отваря огромен хотел "Империя". Зад Камилите в момента събарят бивша база на БДЖ и крупни хотелиери започват строеж на хотел. Същите са купили и бившия градски плаж. Терме ди Хисар към Миромир е мниго посещаван обект. И там започва строеж на луксозни бунгала. Новият кмет изглежда свестна жена, адвокат, бивш председател на общинския съвет. Като човек с ваканционен имот, ми се иска да си запази спокойния дух. Там отивам да се насладя на безвремието.

      Последна редакция: вт, 14 ное 2023, 15:56 от beba2

      # 124
      • Мнения: 19 505
      В края на годината отваря огромен хотел "Империя". Зад Камилите в момента събарят бивша база на НДЖ и крупни хотелиери започват строеж на хотел. Същите са купили и бившия градски плаж. Терме ди Хисар към Миромир е мниго посещаван обект. И там започва строеж на луксозни бунгала. Новият кмет изглежда свестна жена, адвокат, бивш председател на общинския съвет. Като човек с ваканционен имот, ми се иска да си запази спокойния дух. Там отивам да се насладя на безвремието.
      Дано се запази това, което харесваш в Хисар, обаче на мен голяма разруха ми се видя. И поне туристическата част с разкопките трябва да се облагороди, да живне малко този град, по ресторантите няма жива душа и ти носят някакви размразени отвратителни неща. Браво за новата кметица, надявам се следващия път като го посетя да има прогрес, градът е много красив иначе.

      # 125
      • Мнения: 3 332
      В момента правят нови разкопки и разширяват Термите. За заведенията не знам как стои въороса, защото ние ходим в  4-5, от които сме доволни и работещи целогодишно. Ще ги напиша за гостите на Хисаря. Национал, ресторанта на хотел "Чинар", ресто бар "Писателите", Ловния дом, Прованс, пицария "Тоскана" /само пици си вземаме от там/.

      # 126
      • Мнения: 2 558
      В края на годината отваря огромен хотел "Империя". Зад Камилите в момента събарят бивша база на БДЖ и крупни хотелиери започват строеж на хотел. Същите са купили и бившия градски плаж. Терме ди Хисар към Миромир е мниго посещаван обект. И там започва строеж на луксозни бунгала. Новият кмет изглежда свестна жена, адвокат, бивш председател на общинския съвет. Като човек с ваканционен имот, ми се иска да си запази спокойния дух. Там отивам да се насладя на безвремието.

      Новата кметица не е адвокат, това, че тепърва учи право не я прави юрист все още.
      Дълги години е работела в маркетинг отдела на хотел Хисар, сега продава имоти. Градският плаж не го е купил никой, на общината е. Имаше дела, приключиха.

      # 127
      • Мнения: 3 332
      В края на годината отваря огромен хотел "Империя". Зад Камилите в момента събарят бивша база на БДЖ и крупни хотелиери започват строеж на хотел. Същите са купили и бившия градски плаж. Терме ди Хисар към Миромир е мниго посещаван обект. И там започва строеж на луксозни бунгала. Новият кмет изглежда свестна жена, адвокат, бивш председател на общинския съвет. Като човек с ваканционен имот, ми се иска да си запази спокойния дух. Там отивам да се насладя на безвремието.

      Новата кметица не е адвокат, това, че тепърва учи право не я прави юрист все още.
      Дълги години е работела в маркетинг отдела на хотел Хисар, сега продава имоти. Градският плаж не го е купил никой, на общината е. Имаше дела, приключиха.
      Не пизнавам лично дамата - кмет. Информацията ми е от местните жители на града. Както и тази за градския плаж. Може да са ме заблудили. Но едва ли тези детайли са важни за гостите на града.

      # 128
      • София
      • Мнения: 501
      Здравейте!
      Споделете моля мнение за хотел Централ

      # 129
      • Мнения: 459
      Здравейте на всички, искам до попитам следното: решили сме да си запазим почивка в Спа хотел Хисар, но искам да попитам, има ли някъде сайт с ваучери за отстъпка за резервацията? Нещо като Грабо и т.н. Предварително благодаря за отговорите!

      # 130
      • Пловдив
      • Мнения: 40 824
      Момичета, някой ходил в Аугуста след ремонта на Спа центъра?
      Кой друг басейн има детска част?

      # 131
      • Мнения: 5 295
      Кога е бил ремонта? Бяхме октомври. Басейнът много ни хареса, персонала на моменти не. Стаите също са леко "комунистически ", но се преживява. Храната беше ок, бяхме със закуска и вечеря. Обядът ни излизаше "златен".

      # 132
      • Пловдив
      • Мнения: 40 824
      Обяд в техния р-нт ли?
      Ремонтът януари тая година...няма ли разлика?

      # 133
      • Мнения: 5 295
      В техния, да. Нямам база за сравнение, не сме ходили преди. Басейнът ни хареса много. Нямаме никакви забележки.

      # 134
      • Мнения: 141
      Здравейте, исках да попитам  кой от двата хотела бихте препоръчали - Аугуста или Си Комфорт, горе долу един ценови клас са. Важно е да е чисто. Благодаря предварително!

      # 135
      • Мнения: 690
      Си комфорт!В другия не сме били,незнам как е!?

      # 136
      • Мнения: 64
      Бяхме октомври в Си Комфорт.Не го препоръчвам.Основно не ми хареса задуха при басейна(аспирацията не работеше),бедната закуска и липсата на ресторант.Случихме и на счупена спалня в стаята.Детето беше на походно легло-доста неудобно.Иначе беше чисто и местоположение е много добро.В другия хотел не сме били.

      # 137
      • Мнения: 788
      Здравейте, предстой ни 2 дни престой в Хелоу Хисар , надявам се да е добре . Понеже сме само с включена закуска ,а сме с малко дете търся отзиви за ресторант с хубава храна .Ако има и детско кътче ще е супер.

      # 138
      • Мнения: 3 332
      Здравейте, предстой ни 2 дни престой в Хелоу Хисар , надявам се да е добре . Понеже сме само с включена закуска ,а сме с малко дете търся отзиви за ресторант с хубава храна .Ако има и детско кътче ще е супер.
      Ресторант "Национал" е с хубава храна и детски кът. Другаде не знам да има. Ако ще сте уикенда, за вечеря задължително ще Ви трябва резервация. Не зная има ли аниматор детския кът. Други хубави ресторанти са "Ловен дом", "Прованс", "Чинар". Ако Ви е на път, силно препоръчвам рестрант"Бялата река" до Калофер на пътя Карлово - Бургас. На 20 мин е от Хисаря. Миналта седмица ми се видя, че до "Хелоу Хисар" правят ремонт или ново крило, проверете, да не Ви изненадат неприятно!

      Последна редакция: пт, 26 яну 2024, 14:47 от beba2

      # 139
      • Мнения: 788
      Дори и да правят ремонт, късно е да се откажем , платили сме вече 2 нощувки четвъртък и петък .

      # 140
      • Мнения: 1 520
      Здравейте!За СПА хотел Хисаря стандартното крило и стаите на първия етаж, много ли са зле?Какво може да се ползва от Спа-то безплатно?Виждам,че имат дискотека петък и събота и предполагам, че няма да се спи до късно?

      # 141
      • Мнения: 4 777
      Ние винаги сме били в стандартно крило, но на последния етаж. Супер са си стаите, даже с реновирана баня през последните години. СПА не сме ползвали никога, ходим лятото и сме на външните басейни.

      # 142
      • София
      • Мнения: 16 203
      Падат се над дискотеката и петък-събота през нощта се усеща думкането.

      # 143
      • Мнения: 788
      А някой с мнение за Хелоу Хисар ?

      # 144
      • Русе
      • Мнения: 7 064
      Здравейте!За СПА хотел Хисаря стандартното крило и стаите на първия етаж, много ли са зле?Какво може да се ползва от Спа-то безплатно?Виждам,че имат дискотека петък и събота и предполагам, че няма да се спи до късно?
      От СПА може да ползвате сауна и ако не се лъжа парна баня, която е до сауната.
      За дискотека не съм разбрала, че има. Ама ние бяхме в Делукс крилото и може би затова.

      # 145
      • София
      • Мнения: 570
      Здравейте! Бихте ли препоръчали в Хисаря хотелче или къща за гости за около 30 души? Не е нужно да има СПА, но да се предлага храна.

      # 146
      • София
      • Мнения: 1 244
      Моля за упътване, рибен ресторант Сънрайс, къде се намира ?
      Разбрахме вече, в сградата на банята 😂.

      Последна редакция: нд, 03 мар 2024, 19:55 от buty

      # 147
      • Мнения: 3 332
      Моля за упътване, рибен ресторант Сънрайс, къде се намира ?
      Разбрахме вече, в сградата на банята 😂.
      В парка срещу хотел Галери. Тръгваш по главния път към хотелите "Галери", "Хисар", "Аугуста", на 100 м от първото Т образно кръстовище в ляво. Точно срещу магазин Flear, до детската площадка.  Точно, лъдето е пинчето.

      # 148
      • София
      • Мнения: 1 244
      Моля за упътване, рибен ресторант Сънрайс, къде се намира ?
      Разбрахме вече, в сградата на банята 😂.
      В парка срещу хотел Галери. Тръгваш по главния път към хотелите "Галери", "Хисар", "Аугуста", на 100 м от първото Т образно кръстовище в ляво. Точно срещу магазин Flear, до детската площадка.  Точно, лъдето е пинчето.

      Благодаря!

      # 149
      • Някъде по Дунава
      • Мнения: 4 755
      Моля, споделете заведения с обедно меню или места, откъдето може да се вземе готвено в кутия.

      # 150
      • Мнения: 19 505
      Може ли да ми препоръчате добър и сравнително бюджетен хотел с хубаво СПА в Хисаря? Досега сме били в Си Комфорт и ни хареса, но ми се струва, че е малко скъпо за това, което предлага. Хотел Хисар ми е още по-скъп, ще ми е от полза и ако ми препоръчате добър апартамент без други екстри за отсядане, трябва ми паркомясто и добър интернет. Предполагам през летния сезон може да се ползват открити басейни в града....

      # 151
      • Мнения: 3 793
      https://pochivka.bg/apartament-nasred-parka-o54462

      milittana в този апартамент  бяхме преди 3г.-тихо ,ново,разкошна гледка.

      # 152
      • Мнения: 4 777
      Моля, споделете заведения с обедно меню или места, откъдето може да се вземе готвено в кутия.

      Заведение ‘Вики’, в една уличка до Информационното бюро. Ние обаче само лятото сме го посещавали. Не знам как е извън този сезон.

      # 153
      • Мнения: 3 332
      Моля, споделете заведения с обедно меню или места, откъдето може да се вземе готвено в кутия.
      До читалището. Храната е готова след 11 ч. Много вкусно готвят.

      # 154
      • Мнения: 788
      Хелоу Хисар чудесен е с две ръце препоръчвам .

      # 155
      • Някъде по Дунава
      • Мнения: 4 755
      Beba, Nedinka, благодаря.
      Имам и друг въпрос: кое приятно заведение можем да посетим вечер за питие и мезе без да слушаме жива музика?

      # 156
      • Мнения: 3 332
      Beba, Nedinka, благодаря.
      Имам и друг въпрос: кое приятно заведение можем да посетим вечер за питие и мезе без да слушаме жива музика?
      Рестобар "Писателите", "Национал", "Прованс", "Touch gastronomy",ресторантът на хотел "Чинар.".

      # 157
      • Мнения: 4 777
      Beba, Nedinka, благодаря.
      Имам и друг въпрос: кое приятно заведение можем да посетим вечер за питие и мезе без да слушаме жива музика?

      Не мога да помогна. Ние вечеряме в хотела, в който спим - хотел ‘Хисар’ от осем години.

      Сега се сетих, че навремето (преди десет години) бяхме в апартамент под наем две години подред и вземах храна за себе си от ресторант Балкан (до чешмата) в парка в центъра. Правеха невероятни чушки с доматен сос. Вече не ходим там, защото се храним в хотела.

      # 158
      • Мнения: 788
      Пицария Тоскана - най вкусните пилешки хапки Grinning . Ресторант Национал прекалено изискано меню , не по нашият вкус

      # 159
      • Мнения: 19 505
      https://pochivka.bg/apartament-nasred-parka-o54462

      milittana в този апартамент  бяхме преди 3г.-тихо ,ново,разкошна гледка.
      Много благодаря!
      П.П. Прочетох добър отзив за Хелоу в Хисаря, аз миналата година отмених резервация за там, защото видях, че се достроява хотела и е адски шум и мръсотия. Това дали е приключило вече?

      Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 17:13 от milittana

      # 160
      • Мнения: 788
      На 31.01 бяхме в Хелоу Хисар , нямаше ремонт и всичко беше прекрасно. Със сигурност ще го посетим отново  .

      # 161
      • Мнения: 64
      На 31.01 бяхме в Хелоу Хисар , нямаше ремонт и всичко беше прекрасно. Със сигурност ще го посетим отново  .
      Как беше закуската и СПА зоната?Има ли в нея някакво проветрение?

      # 162
      • Мнения: 788
      Закуската беше вкусна . Имаше меню няколко дни после имаше и на блок маса.
      Спато беше изключително топло , от време на време се включваше лека вентилация

      # 163
      • Мнения: 6 196
      В "Хелоу Хисар " има ли Ол инклузив или само закуска?

      # 164
      • Мнения: 788
      Само закуска

      # 165
      • Мнения: 286
      Мнение за Аугуста?

      # 166
      • Мнения: 5 295
      Басейнът е страхотен, отношението - леко комунистическо, разбирай - гледат те лошо като поискал да излезе до тоалетна второкласник. Храната- ако сте със закуска и вечеря, е на поносима цена. Стаите са поостарели, но се преживяват. Има климатик.
      С една дума-бива. Ние отидохме заради басейна и бяхме доволни.

      # 167
      • Мнения: 1 293
      Мнение за Астрея Делукс някой може ли да сподели?

      # 168
      • Мнения: 286
      Басейнът е страхотен, отношението - леко комунистическо, разбирай - гледат те лошо като поискал да излезе до тоалетна второкласник. Храната- ако сте със закуска и вечеря, е на поносима цена. Стаите са поостарели, но се преживяват. Има климатик.
      С една дума-бива. Ние отидохме заради басейна и бяхме доволни.
      Бяхме резервирали миналото лято, но отказахме резервацията. Сега мисля да отидем, но не намирам никъде цени с вечеря.
      Благодаря!

      # 169
      • Пловдив
      • Мнения: 40 824
      Басейнът в Аугуста не бих го нарекла страхотен в никакъв случай...уж щеше да е ремонтиран, ама не...нищо подобно. Влага, мухъл, плаче за ремонт, да...

      # 170
      • Мнения: 5 295
      Мухъл не видях, беше топъл, огромен. Октомври месец мисля бяхме, миналата година.
      Ние ползвахме някакви ваучъри за оферта със закуска и вечеря.

      Общи условия

      Активация на акаунт