Родени през ⛱🐟🦀АВГУСТ 🦀🐟🏖 (Тема 8)

  • 14 469
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 251
Ами аз дадох по половинка от пласмон. Те са по 80гр с 24гр месо съответно половинка 12гр …ама аз броя и загуби по салфетка,лигавник..не всичко отива в стомахчето и😃

# 706
  • Мнения: 2 823
Ами аз дадох по половинка от пласмон. Те са по 80гр с 24гр месо съответно половинка 12гр …ама аз броя и загуби по салфетка,лигавник..не всичко отива в стомахчето и😃
Останалото го хвърляш или? Аз днес и дадох цяло🙄Ужас! Много съм забляна😥Пламена хапва 180/190 гр пюре. Ами сега два дни няма да и дам месо и така. Оф чак сега ми стана кофти,че не съм прочела колко процента е месото🫤

# 707
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 750
Ами и аз давам по половинка от бурканчетата на плазмен .Ама днес имах не достатъчно пюре зеленчуково и сложих да добавя половинка и заешко.Да ама пак не стигна до съответните грамове и днес дадох цяло.Изяде го и на кучето му замириса и то искаше.Иначе слагам по 15-20гр.Измервам на везна или директно слагам и замразявам във формички за лед . Много лесно излиза месото .Имам от тези където да гумирани от долу.Днес добавих бисквита с глутен в следобедната закуска.Тъй че вече  съм вкарала нещо глутеново.

# 708
  • Мнения: 251
Не го хвърлям,другата половинка я давам на следващия ден.Не се притеснавай,не е проблем че си дала цяло,нищо фатално.
Аз друго да питам,не ви ли стои на едни парченца плазмона като го добавите към зеленчуково пюре? Някак си не ми се получава изцяло хомогенно.

# 709
  • Мнения: 2 823
Ами и аз давам по половинка от бурканчетата на плазмен .Ама днес имах не достатъчно пюре зеленчуково и сложих да добавя половинка и заешко.Да ама пак не стигна до съответните грамове и днес дадох цяло.Изяде го и на кучето му замириса и то искаше.Иначе слагам по 15-20гр.Измервам на везна или директно слагам и замразявам във формички за лед . Много лесно излиза месото .Имам от тези където да гумирани от долу.Днес добавих бисквита с глутен в следобедната закуска.Тъй че вече  съм вкарала нещо глутеново.
Аз слагам по 18гр. Направила съм си пуешко и пилешко,но ги вакумирам по 20 гр на миниатюрни кубченца. Обаче заешко купувам и днес и дадох за първи път цяло бурканче. По тази логика трябва да давам половината и полвината да хвърлям ли?🙄

Редактирам. И на мен така ми става заешкото на леки парченца🤷♀Бъркам повече и се оправя. Неса два последователни дни ли даваш заешко? Нали уж ден жълтък и ден месо. Как си правиш графика,кое как да ти е ? Колко дни от кое и как ме интересува?

# 710
  • Мнения: 251
Все още не съм въвела жълтъка.Иначе на снимката която прикачих по-рано(ще я прикача отново) там пише жълтъка да започна да го давам на 13-ти март и след като приключа с въвеждането му ,да го давам в онези 2 дни,в които ще давам само зеленчуково пюре без месо. Реално не съм стигнала още дотам.
Сега с месото мноооого съм объркана чак изнервена,че не знам колко грама трябва да яде детето.Питах педиатърката ама още чакам отговор.Даже на листа не е писала тези 5 дни по колко гр месо да давам…
Пише 13.02 ама реално е 13.03 просто се е объркала.
Мисля тези два дни в които да почива от прием на месо,да бъдат сряда и неделя.
Реално каза да добавям 1/2 жълтък 2 дни в седмицата,а не през ден 1/4,нямало смисъл така.

# 711
  • Мнения: 931
Не съм се включвала скоро, иначе си ви чета редовно. Ние сглобихме голямото легло уж да спи вече в него,защото “next to me”-то й е тясно, защото постоянно се върти. Е да, ама не! Сега в спалнята имам две легла, шегувам се, че явно имаме място и за още едно бебе. Рая се блъска в страниците, краката й минават през решетките, опитва да се завърти и се заклещва..не става без обиколници. Ще трябва да поръчам някакви. Приемам препоръки.

Относно месото, гледам да е 10% от пюрето. Плазмонските ги давам в два последователни дни. Два дни месо, два дни жълтък, един ден риба и пак отначало. Така рибата е по-често от веднъж седмично. В една от лекциите Владимирова казва, че е привърженик на захранването с риба..беше обяснила точно как, но не помня, рибата беше няколко дни седмично.

Нашата педиатърка на последната консултация ми каза, че месото се въвежда  от 7ми месец и постепенно да го докарам до 1/2 от порцията. Е ще ме извинява, ама това не мога да го приема.

От няколко дни въвеждам глутена с овесена каша 20% от общото количество. Вчера имаше разстройство. Еднократно, но доста обилно. Дали може да е от глутена?

# 712
  • Мнения: 2 173
Nl_cl, ние  сме по зле... Имаме две нормални дървени кошари и една малка на колелца в спалнята... Което не спи през ноща го слагам в малката, за да може да ми е по близо и да го друсам, това почти винаги е Сами. Сега се е изучил да реве, за да го слагам при мен в леглото...
 Събота и неделя избягах, за да ги хранят майка ми и мм с пюре... И май са ги хранили на телефон (сигурна съм, щот майка ми направи коментар, че мн бързо са яли) , сега не искат да ядът, ново 20.
Преди малко видях, че на Сами му се белее и зъбче от горе, но не е пробило.

# 713
  • Мнения: 2 823
Моята лекарка пак ми каза глутена да вкарам след 8-ми месец,но аз и намекнах,че няма да стане. Ние сме си една идея по близки. Беше до мен в целия ми труден път да забременея. Тя е ЛЛ на цялото ни семейство и имам доверие,но и казах,че съм решила така. Второто дете гледам и със синът ми въведох глутена сравнително рано. Риба все още не съм дала,но обмислям да е след глутена☺Всеки си преценя как да си гледа детето и кого да слуша.
Nl Cl имаше ли кръв нещо слуз в изпражненията? Обриви имаше ли някъде,зачервявания?
Имали по малки разфасовки заготовки? Да ми е за един път примерно🙄

Последна редакция: вт, 07 мар 2023, 11:53 от Милото

# 714
  • Мнения: 1 228
И аз давам половин бурканче заготовка .Не го хвърлям ,а го давам два дена.А за да не става на бучки бъркам с малка виличка , но аз вече започвам лека полека да давам дребни парченца.Днес малко намачкан банан  , оня ден малко краставица направо да си гризе , колкото да опита де , не е изяла и 10 грама от нея.Ама нямам и зор , че нали били много нитратни.
Не разбирам много от написаното на този лист схемата  ,но 160 гр месо , както казаха си е почти пържола и е количество за голям човек.
И аз като Барбалена се каня да почна да готвя някакви неща  ,ама все не свнаканвам.И сиренето още не съм си обезсолила Simple Smile

# 715
  • Мнения: 251
Бяхме днес на ваксина,като преди това трябваше да минем преглед при педиатърката в града.Тя каза,че трябвало да дам попринцип 160гр заешко ,но постепенно за да не се обрине.Ама то реално не е 160гр чисто месо.Две бурканчета на плазмон съдържат общо 48гр чисто месо,останалото е вода и други съставки.Ама пак ми се вижда много де.🤷🏻♀

Последна редакция: вт, 07 мар 2023, 11:35 от Nessa

# 716
  • Мнения: 865
Момичета, сега гледах статистиката на съня на моята калпазанка и дневният за последните дни е общо 1.5 часа 😭 последната седмица, ако събере 2 часа сън през деня е успех. Аз съм приела, че ѝ е необходим по-малко сън от зададените норми в таблиците, че издържа по-дълги интервали, ама чак пък толкова 🤷иначе е весела, не мрънка, обаче е прогресивно надолу съня, имам чувството, че на годинка няма да спи изобщо 😀 как може най-неспящото бебе на мен да се падне. И се буди максимум на 45тата минута независимо дали е заспала на гърда, на раница или в количката. Отивам да си прережа вените ритуално.

# 717
  • Мнения: 422
Ni Ci, според мен изчакай два дена или три и пак пробвай с глутена, ако пак се повтори говори с педиатъра.

Ангелова, а нощно време спи ли или се буди? Ако не се буди, би трябвало всичко да е наред. Просто си имаш будно дете Joy

Неса, 160 грама чисто заешко е много. Но ако наистина в пюретата само с месо заешкото е 48 грама може такова бурканче да са имали предвид лекарите. При теб много подробни схеми ти дават. Мен предния път ме пита дали съм захранила и горе долу това беше. Каза може да даваш месо и аз дадох Joy иначе щях да следвам схемата на Владимирова, но се отклоних от нея.

# 718
  • Мнения: 2 823
Пламена и тя спи малко през дена по 2.30/3ч минимум,а максимума е 3.30ч. Нощният и сън е 10 часа,10:30ч 🤷♀От бебе не е от тези бебета,които спят често. Снощи си легна в 22 ч и сутринта в 5:30 се събуди да цока,после заспа и официално стана в 8ч. Почна да си играе в 9:30 яде и заспа сега в 11:45 да видим до кога☺Ще я нахраня в 13:30ч и излизаме на вън да скитосваме с моята приятелка.
В това време как изкарвате бебетата с чувалче в количката или без? Много се чудя как да я изкарам🙄Нашето чувалче е изолирано добре,но понякога и става топло,а ако е без него ме е страх да не настине. Баткото ни е пак болен и вече ми иде да се гръмна🥹

# 719
  • Мнения: 1 228
М.Ангелова Ади също никога не е била от поспаливите бебета.Обичайно спи дневен сън 2 часа , напоследък успява и повече ако сме навън.Но пък щом Ава не мрънка няма проблем , че издържа повече, явно вечер си наваксва.
Милото, нашият чувал стига до под гърдите, аз го слагам предимно при вятър , а и за да не пада одеалцето.Иначе днес например е много шантаво времето, ту напече и си викам ще го махна, ту излезе облак и вятър.Качвам снимка на чувала .

Общи условия

Активация на акаунт