Родени през ⛱🐟🦀АВГУСТ 🦀🐟🏖 (Тема 8)

  • 14 472
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 910
Габи спи точно 30 минути, ако е сама, но за да паснат дремките, стоя при нея на обедната, за да спи час и половина. И общо да спи около 2,5 часа за деня. Иначе сама би спала 2 часа - 4х30 мин, ако е сама. А вечер спи по 10:30 часа някъде с 2 ядения през нощта + още мятане и събуждане. Та и тя не е поспалива май май

# 721
  • Мнения: 2 173
Мойте снощи си играха в 1:00ч тогава се събудиха, нахраних ги, не помогна, около час си играха и аз съм заспала, после не знам кога са заспали и те....
Имам проблем със съня, като стана през ноща да ги храня и край, няма заспиване, изникват ми проблеми и не мога да заспя, а като заспя, продължавам да сънувам проблемите ми, сутрин ставам супер изнервена и отново мисля тъпотии.
Сега се опитах да нахраня Яна, тя въобще не поиска и да пробва пюрето, брат и се сцепи да реве, не мога да я измия от него, айде накрая я измих, той се дереше през цялото време, оставих я гола на дивана, само я завих , за да го успокоя, тя започна да реве с него,  и така влезнах в порочния кръг, оставям едното и взимам другото , започва реване, яна се изпишка на дивана... Тъкмо успях да и сложа памперса, отново докато брат ѝ се дере, тя се наака, направо ми идеше да ревна с тях и така около час и половина...

Редактирам, вчера викнах детски рехабилитор вкъщи и според нея трябва да ги заведа или поне Сами на детски невролог, демек за мое успокоение.... Не мисля че съм била напрегната на рехабилитацията, просто май се опитваше да е тактична, за да не ме стресне... Сами изобщо не поиска да си стъпи на краката ( прословутата опора на краката)

# 722
  • Мнения: 251
И аз все още с чувалче я извеждам навън ,че времето много лъже.Уж има слънце изведнъж мрачно и студено.Може би към края на месеца ще го махна.
Иначе за съня при нас е обратното.Много малко издържа будна.Макс 2 часа и после вече голямо търкане на очите,става кисела.
В 18:00 ходя при родителите си да и се порадват ами тя в 19:30 вече търка очите,нерви се,всичко и е скучно.А банята е в 20:30 после мляко и веднага заспива.Така до 7:30-8:00 сутринта.
(Спи между нас все още)❤
Много спи и през деня ,не знам тя явно си е поспаланка то затова и чак сега почна да се обръща от гръб по корем,че тя няма желание за гимнастика😃на 22-ри направи 6м. Попринцип очаквах по-рано да се обърне защото от 4-тия месец правеше някакви опити,но после спря.Въпреки,че винаги гледам да е долу на килимчето си на твърдо,а не на мек матрак че съвсем става сложно обръщането.
Тук тези дни забелязвам по-висока активност ама след час и половина - два будуване вече батерията и е на червено.Все още е на 3 дремки ако това доспиване до 10:30 след като е яла в 8 се брои за първа дрямка.
Като стане по-дълъг денят си мисля че повече ще будува.
Но този нейн режим ми харесва.Следвам това с последната дрямка да е приключила най-късно в 18:00 за да може после в 21:00 да е заспала.Иначе преди като спеше до по-късно,се събуждаше в 22:00 и се превъзбуждаше после до 1ч няма заспиване…

Редактирам се да кажа,че резултатите от урината показват май бактерия…пише “рядко бактерии” и утре трябва отново ,но първа урина,ако успея…сигурно има нещо,защото и левкоцитите и лимфоцитите са завишени,а тя е здрава..на 15-ти сме на нефролог - Майчин Дом Варна д-р Стефанов.Дано всичко е наред с бъбреците,че се напрегнах

Последна редакция: вт, 07 мар 2023, 13:44 от Nessa

# 723
  • София
  • Мнения: 5 622
И на Йоана дневният сън е малко - два пъти по около час, но тя и нощно време не спи. Обикновено около 9ч с пробуждания. Събират и се грубо 12ч будуване.

# 724
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 750
При нас съня през деня е добре поне 3,3.30мин.Но вечер почна да се буди май вероятно от зъбите и някой път го приспивам.За излизането ние не ползваме чувал ,а само покривалото на количката и едно по дебело одеало.
Милото разделям на две бурканчето на плазмен .Не хвърлям или на следващия ден яде.Общо взето гледам да не хвърлям нищо.
Дремките са ни три засега макар че вече последната с голям зор заспива.И то като сме навън.

# 725
  • Мнения: 865
Благодаря, че споделихте за съня при вашите бебоци, обясних си, че Ава има дълъг нощен сън (11.5-12 часа, понякога и 12.5) и за това не спи през деня. Тя като цяло спи добре през нощта, цока няколко пъти, но не се събужда, откакто е родена един-два пъти да се е налагало да я приспивам по нощите. Например снощи се беше ококорила в 3:30, но я гушнах, дадох биберон и заспах 😀 не знам тя докога е зяпала 😀
Днес пак започна кофти обяда, пуснах музика, попях, успокои се, ММ предложи да ѝ дадем да бръкне в купичката и да се омаже и наистина проработи. Явно ѝ предизвика интереса мацането и хапна доволно. Е, имаше пюре и по косата 😀 а аз не исках ЗВБ заради мазането, jokes on me 😀

# 726
  • Мнения: 2 596
Ангелова, за мен това не е добър сън Smiley Ама за мен, нали Simple Smile добър е да спи непробудно, съответно и аз да не се будя Sob Мечтиии, мечтии Weary

# 727
  • Мнения: 931
Милото,за глутена днес чух нещо интересно. Педиатърката на моя приятелка е казала глутенът да се въведе в 8я месец, защото ранното въвеждане можело да доведе до проблем с менталното развитие.

Днес не й давах каша с глутен. Утре ще пробвам пак.

П.П.
Забравих да кажа, нищо друго освен разстройството. И беше еднократно изхождане. Няма обриви или нещо друго.

Последна редакция: вт, 07 мар 2023, 17:29 от NI_CI

# 728
  • София
  • Мнения: 5 622
Аз дадох глутен, тоест обикновен бял хляб. Като го види и откача докато не и дам трохичка. Ние за пореден път сме болни. Аз и баткото със сополи, малката подкашля и утре ще я водя да я чуят. В градината на големия има скарлатина, надявам се поне това да ни се размине.

# 729
  • Мнения: 865
Барбалена, аз непрекъснатия нощен сън го виждам като я отбия. Щом до сега не си е махнала нощните хранения не вярвам да го направи, предпочитам да съм реалист 😀 а и да махне някое, не съм чула за кърмаче, което да спи по 12 часа, това си е научна фантастика 😀

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 800
Дъщеря ми ляга към 20:30 - 20:45 и сутрин се буди към 07:00 - 07:15
Буди се през нощта за бибата. Ако я мъчат болки (които си обяснявам с растеж на зъбки, въпреки че още няма и едно излезнало), то тогава през час се буди с плач и ако не я взема да я гушна, не става.

Дневния сън вече намалява: 2, рядко 2:30 часа и постепенно минава на две дремки. Ако не си е доспала, дава ми знак, че пак ѝ се спи и така си наваксва.

Аз от два дена съм без зимен чувал. То в Пловдив е 16 градуса! Все съм потна. Малката е с едно одеалце завита по време на разходката.

# 731
  • Мнения: 2 823
Орехче нашето чувалче е доста добре обгръщащо. Цялата е завита с него. Днес времето беше супер,но в Сливен си има вятър и се притеснявам,да не я разболея нещо,че скоро преди месец беше болна.
Това за глутена не бях го чувала и за менталните проблеми🙄
Ето така е,но отдолу няма одеало нещо. В Сливен е доста ветровито и нз как да я завия.
Лизи вдигаш ли Сами достатъчно? Знаеш Плами и тя не стоеше права,но за 10 дни свикна. Сега като я сложа вече даже си стои на крачетата и я подпирам само с една ръка,но правихме масажи,от които нз дали имаше голям ефект. Просто я изправях всеки ден по 5 пъти и стана работа. Може би има значение,че аз преди това не бях я вдигала въобще. Днес в парка искаше да си стои права на пейката. Скъсаха ми се ръцете честно казано. Да отбележа,че тя е много инатлива и когато реши тя прави всичко от раз. Нямали настроение няма как да я принудя.
Вдигай максимално много,показвай му и го стимулирай по някакъв начин сам да иска прав. Ще видиш че изправяш ли го по често ще има ефект☺Според мен нека го види все пак невролог. Аз като минахме ми е една идея по спокойно.

Според мен има напредък с Плами като я изправях. А дистанционното го мислим за телефон,ама нищо. За очите не се чудете. На вън на слънце са светли,а в нас са тъмни,пъстри.
Кога ще се избистрят не знам🤷♀

Последна редакция: ср, 08 мар 2023, 00:06 от Милото

# 732
  • Мнения: 320
Орехче нашето чувалче е доста добре обгръщащо. Цялата е завита с него. Днес времето беше супер,но в Сливен си има вятър и се притеснявам,да не я разболея нещо,че скоро преди месец беше болна.
Това за глутена не бях го чувала и за менталните проблеми🙄

Ето така е,но отдолу няма одеало нещо. В Сливен е доста ветровито и нз как да я завия.
Лизи вдигаш ли Сами достатъчно? Знаеш Плами и тя не стоеше права,но за 10 дни свикна. Сега като я сложа вече даже си стои на крачетата и я подпирам само с една ръка,но правихме масажи,от които нз дали имаше голям ефект. Просто я изправях всеки ден по 5 пъти и стана работа. Може би има значение,че аз преди това не бях я вдигала въобще. Днес в парка искаше да си стои права на пейката. Скъсаха ми се ръцете честно казано. Да отбележа,че тя е много инатлива и когато реши тя прави всичко от раз. Нямали настроение няма как да я принудя.
Вдигай максимално много,показвай му и го стимулирай по някакъв начин сам да иска прав. Ще видиш че изправяш ли го по често ще има ефект☺Според мен нека го види все пак невролог. Аз като минахме ми е една идея по спокойно.

Според мен има напредък с Плами като я изправях. А дистанционното го мислим за телефон,ама нищо. За очите не се чудете. На вън на слънце са светли,а в нас са тъмни,пъстри.
Кога ще се избистрят не знам🤷♀
Ох Милото, много е сладка ❤❤❤

# 733
  • Мнения: 2 173
Леле колко е сладка Heart Eyes
Не знам дали го вдигам достатъчно, той си е инатлив и с вдигането на главата така беше, общо взето не иска да прави нищо, което изисква усилия.... Ще пробвам да го вдигам повече..

# 734
  • Мнения: 2 823
Леле колко е сладка Heart Eyes
Не знам дали го вдигам достатъчно, той си е инатлив и с вдигането на главата така беше, общо взето не иска да прави нищо, което изисква усилия.... Ще пробвам да го вдигам повече..
Сигурна съм,че ако го вдигаш по често ще има някакъв напредък. Тя също не проявяваше интерес да е права,но си слагах играчки по рамената,плюшени някакви които могат да се застоят да гледа нагоре. Държах я под мишниците и в началото само леко я слагам да усети повърхност и винаги на твърда повърхност я слагах/слагам.Прави му масажи,но явно той си е мързелив.

Общи условия

Активация на акаунт