С какво ви дразнят свекървите? - 147

  • 37 751
  • 746
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: X
Мен как пък винаги ме уцелват с ваучери, не знам! Особено в Сефора и колегите ми са ми подарявали и винаги съм успявала да си харесам сто неща. Но повечето близки ме познават добре, наясно са с кое няма да сбъркат. Мм ако ми даде пари, сигурно ще го тресна с тигана по главата.

Свекърва ми не дава пари за нищо, тя е доста стисната. И подаръци не прави. Не знам кое е по-лошо, ваучер за кофти магазин или подарък, ама друг път.

# 646
  • Мнения: 2 354
Много добре е да си каже, вместо да се чудите. Реакцията "какво да го правя това?!" и на мен ми е груба и неуважителна.

# 647
  • Мнения: 403
Много добре е да си каже, вместо да се чудите. Реакцията "какво да го правя това?!" и на мен ми е груба и неуважителна.

За съжаление най-малкото е това от всичко, което съм понесла от тази жена, но исках конкретно за това да питам. Другото не ми се и говори… 🥴

# 648
  • Мнения: 21 837
За подаръците специално не е рядкост, често се случва някой  да благодари от куртоазия, пък после да стане ясно, че не го ползва и не му харесва. Ако са по-безпардонни, или родители можеш да чуеш и "Защо си давате парите" , или "Нали казах, че не искам подаръци" и да имат  предвид точно каквото казват.

# 649
  • Мнения: X
Моята майка нищо не харесва. Ако ще луната с панделка да й вържа и да я подаря, ще пита защо е в тоя цвят. Но на такива хора дори не ми се занимава да им измислям подаръци. И пари да й дадеш, отива купува си чанта примерно, избира я сама и вика ужасна е, не ми харесва. 🤷🏼♀

# 650
  • Мнения: 2 735
Аз също предпочитам пари и на празници винаги питам първо дали не искат пари и дали нещо конкретно не са намислили да си купят и да си събират за него. Повечето случаи казват пари, понеже имат вече нещо наум, а и аз самата по-често на самия повод, като всеки ме пита какво искам и просто нищо не ми хрумва, а чак някакво време след това се присещам.
Вече живеем в толкова материален свят, че даже и децата се радват повече на пари, отколкото на играчка…

# 651
  • Мнения: 1 281
Шери, ти сигурно си от единиците, които ще треснеш милото, ако им подари примерно 1000- 2000 лв., за да си купят нещичко. Innocent
Е, ММ след тази подаръчна карта ми подари любимия парфюм. Heart Eyes

# 652
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 355
Много добре е да си каже, вместо да се чудите. Реакцията "какво да го правя това?!" и на мен ми е груба и неуважителна.

За съжаление най-малкото е това от всичко, което съм понесла от тази жена, но исках конкретно за това да питам. Другото не ми се и говори… 🥴

Аз също мисля,че свекърва ти се е държала грубо и невъзпитано.
И е показала неуважение към теб.Може и умишлено да го е направила.
Даже и да не ти харесва някакъв подарък е редно да кажеш поне едно ,,благодаря,, -елементарно възпитание.

# 653
  • Мнения: X
Шери, ти сигурно си от единиците, които ще треснеш милото, ако им подари примерно 1000- 2000 лв., за да си купят нещичко. Innocent
Е, ММ след тази подаръчна карта ми подари любимия парфюм. Heart Eyes
Да, защото за мен подаръците няма нужда да са скъпи, а сантиментални. Въобще не искам милото да ми купува нещо за 1000 лв, като с толкова пари ще отидем на почивка двамата. Ако иска да ми купи подарък, ще го направи, знаейки че се радвам на смислени неща, понякога нямащи почти никаква финансова стойност.

# 654
  • Мнения: 168
На моята свеки едно време като исках да и се харесам колко подаръци съм и правила .. и не е било тенджера или нещо от този сорт .. винаги е било нещо лично за нея ,нещо което съм забелязала ,че харесва / ползва и т.н .. е в лицето не ми е казала " и какво да правя с това " ама като видях че подаръците ми стоят в едно чекмедже не разопаковани още пък е минала година да кажем и си казах .. Абе яяя, аз мога или не мога! Joy Вече 5-а година подарък не съм и правила . Има си син ,има си мъж.. да и купуват и подаряват каквото си искат !

# 655
  • Мнения: 2 354
На свекървата не може да угодиш.
То и на снахата.

# 656
  • Мнения: 403
Много добре е да си каже, вместо да се чудите. Реакцията "какво да го правя това?!" и на мен ми е груба и неуважителна.

За съжаление най-малкото е това от всичко, което съм понесла от тази жена, но исках конкретно за това да питам. Другото не ми се и говори… 🥴

Аз също мисля,че свекърва ти се е държала грубо и невъзпитано.
И е показала неуважение към теб.Може и умишлено да го е направила.
Даже и да не ти харесва някакъв подарък е редно да кажеш поне едно ,,благодаря,, -елементарно възпитание.

То за мен е факт това, че е умишлено. Та тя дори като се сгодихме не благоволи дори да стане от дивана, или да каже “честито” например. Дори не се усмихна, нищо не каза.
Синът ѝ я попита защо така е направила, а тя отговорила - аз си мислех, че се майтапите и този пръстен е играчка от пуканки. 🥴
И още куп други истории имам, но ми е ясно, че тя е от типа свекърви за която никоя няма да е достатъчно добра за сина ѝ. Избягвам контактите с нея и си живея добре, но винаги успява да ми бръкне в … с някое изказване. Последното беше вчера, когато ми се обади да ме покани на рождения си ден с думите “каня ви на рожден ден Еди къде си, вие като не ме каните (визираше мен, защото се беше оплакала, че не съм я поканила на рождения си ден, който празнувах с приятели вкъщи), то аз поне да ви поканя на моя… 😵💫
Имало е подмятания към мен от нейни приятелки тип “е ти го открадна, и ние вече очите не можем да му видим” и още, и още много неща…
Абе, каквото е такова.🥲

# 657
  • Мнения: 511
Тцтцтц, ама как ги крадем тия мъже само, все едно са магнитчета, а не възрастни хора със собствена воля...

# 658
  • Мнения: 403
Тцтцтц, ама как ги крадем тия мъже само, все едно са магнитчета, а не възрастни хора със собствена воля...

Нали? Лоши крадли сме си, това е. Няма да споменавам, че възрастта му е повече от нормалната, на която трябва да се създава семейство.
Аз съм забелязала, че тя просто обича да уязвява, това е положението. Аз поне се радвам, че мъжът ми е на моя страна, защото той я познава, и знае какъв човек е. Ядосва се много, понякога повишава тон (на нея), и аз въпреки всичко я защитавам, после обяснявам - майка ти е, недей така, това-онова. А тя … 😬
Абе важното е да сме живи и здрави, нали така беше 😊

# 659
  • Мнения: 511
Ти па като го краде тоя мъж не можа ли да гледаш поне някой милионер да откраднеш, а не някакъв такъв обикновен мъж... Joy

Общи условия

Активация на акаунт