Пубертетът при момчетата - 14

  • 40 106
  • 773
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 590
В такъв случай бих била по-активна в предлагането, тоест бих завела детето на по една пробна тренировка на няколко места, все нещо ще хареса.

# 721
  • На острова
  • Мнения: 1 276
Цветна палитра, изобщо ли нищо не е тренирал никога? Като по-малък не сте ли го водили на спорт? Вие спортувате ли нещо?

Аз ще съм винаги благодарна на ММ, че още 5-годишен го заведе на футбол. И то си се превърна в рутина, навик. Знае, че трябва да се спортува и за това и обича - в училище е част от баскетболния отбор, тенис на маса, ходи на фитнеса, плува, а и ходи да тича вечер 3-5 км., карат колела с баща си. Но ММ ежедневно спортува, аз също и за него е нормално да си активен.

И дъщеря ми от 5-годишна съм я записала на какви ли не извънкласни занимания - гимнастика, тенис и плуване. За да си знае, че това е част от ежедневието, и да не ми се налага след 10 години да се чудя как да я накарам да се раздвижи.

Иначе и синът ми обича в останалото свободно време да си джитка на плейстейшъна - най-вече Фифа 24. Беше ми ползвал картата и си ми дърпат по £10 на месец за някакви неща от Фортнайт, сега е без джобни 🤪

Последна редакция: чт, 12 окт 2023, 16:46 от ~Миа~

# 722
  • София
  • Мнения: 19 435
О, Фортнайт е ужас, все трябваха пари за V-bucks да си купува разни джаджи и май остатъците магически се изпаряваха. Четох, че можело някой да ти хакне акаунта, но този период мина, слава Богу.
Моят син също сякаш не прояви влечение към нещо, всъщност той иска да има компания с друго дете. Споря с ММ, защото той си е наумил, че тенис на маса стига. Не че имам против, аз самата играя понякога, обаче искам нещо по-натоварващо физически.
Аз съм ларж относно запълването на целия ден със занимания, ако младежът не го иска.  Не може ли човек просто да си почива известно време, а не непрекъснато да има ходене някъде...

Последна редакция: чт, 12 окт 2023, 16:07 от Cuckoo

# 723
  • Мнения: 23 394
Спортът трябва да е по желание, но е важно да се движат.

# 724
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 919
Ние имаме маса за тенис в къщи и джага. Като дойдат приятелите му изкарват сума ти и време там. Има въртуална реалност, Нинтендо, ПС.5, не ги е пипал от месеци. Аз тренирам с една от игрите на Нинтендото, иначе да съм го махнала.

# 725
  • Мнения: 2 532
Като беше малък, ставаше номерът да го запишеш или заведеш някъде. Сега е на такава възраст, в която не мога да го накарам аз, ако той не е съгласен и няма желание. Вкъщи не лежим по диваните, също се пораздвижваме, макар да не сме големи спортисти. Ако му дойде музата, вкъщи има велоергометър, лежанка, боксова круша и др. Просто засега не проявява интерес. Миналото лято обикаляше  навън постоянно с колелото и не искаше да се прибере. Сега и колело не иска да кара.

# 726
  • Мнения: 1 114
Моят кандидат тийн/10г/ е много лошо настроен срещу училището. Сутрин и вечер е мрънкане до рев, не искам да ходя на училище, мразя училището, тъпо училище и т.н. Корем го заболява, глава го заболява. През деня се оплаква и на учителките от разни болежки с цел да го взема/ понякога не ежедневно/. Не че някога е ходил с особено желание, но тази година е още по зле. Госпожите му са мили и добронамерени, няма проблем с тях, схватлив е и без много усилия успява да учи, има приятели, настроен е като цяло срещу ученето и присъствието по цял ден и  ставането рано. вкъщи също е голям зор, когато трябва да пише и учи. Абе с една дума мъка. Казвам му директно, че училището не е въпрос на избор и общо взето няма какво да се направи по въпроса  и трябва да го приеме и да се настрои положително. Не знам дали да говоря с госпожите да го ангажират с нещо, което харесва/компютри и английски/, какво да му говоря аз, за да приеме, че трябва да се учи.
Иначе по въпроса със спортовете - всяка година сме с различен спорт, футбола го повторихме две не поредни Simple Smile

# 727
  • Мнения: 4 828
Моят кандидат тийн/10г/ е много лошо настроен срещу училището. Сутрин и вечер е мрънкане до рев, не искам да ходя на училище, мразя училището, тъпо училище и т.н. Корем го заболява, глава го заболява. През деня се оплаква и на учителките от разни болежки с цел да го взема/ понякога не ежедневно/. Не че някога е ходил с особено желание, но тази година е още по зле. Госпожите му са мили и добронамерени, няма проблем с тях, схватлив е и без много усилия успява да учи, има приятели, настроен е като цяло срещу ученето и присъствието по цял ден и  ставането рано. вкъщи също е голям зор, когато трябва да пише и учи. Абе с една дума мъка. Казвам му директно, че училището не е въпрос на избор и общо взето няма какво да се направи по въпроса  и трябва да го приеме и да се настрои положително. Не знам дали да говоря с госпожите да го ангажират с нещо, което харесва/компютри и английски/, какво да му говоря аз, за да приеме, че трябва да се учи.
Иначе по въпроса със спортовете - всяка година сме с различен спорт, футбола го повторихме две не поредни Simple Smile

Моят също е отрицателно настроен срещу ученето. Домашните у дома винаги са били с много повтаряния, увещавания и накрая заплахи. Когато най-после седне, е разсеян и става по хиляда пъти. Поне не мрънка сутрин и не си измисля болежки. Може би защото знае, че ще получи хапче и пак ще замине за училище. В училище най-много да ми се обадят, че го боли нещо и дали могат да му дадат някакво хапче, но не и да го прибера.

Мисля си да се консултирам с психолог, че циркът с домашните е пълен, а догодина отива в гимназия и не ми се мисли какво ще бъде там.

# 728
  • Мнения: 30 007
На 10 г. предполагам, че е в 4 клас. Догодина ще е такъв шок, че сега ще ви се вижда песен. Да не те плаша, но това е реалността.

# 729
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 919
Моят 8-мокласник пък от първия ден в училище тръгва с песен. Моля за малко тишина, но няма...

# 730
  • Мнения: 542
Напълно съм съгласна с Soul Free господина вкъщи  е на 11г. 5клас и сме точно в този период доста тежък за всички ,но аз съм оптимистично настроена и знам,че с подкрепа и разбиране от наша страна ще се справи. Търпение трябва и много любов.Simple Smile

# 731
  • Мнения: 1 114
На 10 г. предполагам, че е в 4 клас. Догодина ще е такъв шок, че сега ще ви се вижда песен. Да не те плаша, но това е реалността.
Очаквам го, затова търся начин да подобря нещата, защото догодина ще е ужас

# 732
  • Мнения: 30 007
Може да го запишеш на някакви допълнителни занимания, които харесва и условието да ги посещава да е да се стегне и да не мрънка за училище.
Казваш, че няма проблем и ученето, значи има нещо друго. Разпитай го защо не иска да си подготвя домашните вкъщи. Да няма пропуски, които не може да запълни? Ако е така, обърни внимание на това, което му е трудно.
Като цяло човек избягва нещата, които са му трудни, а те няма да станат лесни, докато не ги научи.

# 733
  • Мнения: 4 828
Говорим, обясняваме и след десет минути пак е същото. На моя син определено не са му ясни някои причинно-следствени връзки. Подозирам, че за това е виновна емоционалната му незрялост, която си влачи още от едно време.

# 734
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 434
То пък сякаш аз обичах да уча, че да го искам от децата си. Мрънкат и моите, еми разбирам ги.

Общи условия

Активация на акаунт