Пубертетът при момчетата - 14

  • 39 999
  • 773
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 819
То пък сякаш аз обичах да уча, че да го искам от децата си. Мрънкат и моите, еми разбирам ги.

И аз не съм обичала, но някакси винаги съм сядала да си пиша домашните и да уча без особен контрол. Повечето деца сякаш го правят. Написват си домашните и после се занимават с каквото пожелаят. При сина ми няма такова нещо. Това ми е проблемът - всичко се прави с много натиск и строг контрол. Докато аз не се прибера, не сяда да учи. Мрънкането не рядко прераства в истерия.

# 736
  • Мнения: 2 398
У нас е абсолютно същото Sad

# 737
  • София
  • Мнения: 2 452
И аз имам същия проблем с малкия ми син, става на 11 след няколко дни.
Ами явно ще го играя лошото ченге още няколко години, с надеждата да схване, че неговите задължения си чакат него, а не мен.

# 738
  • Мнения: 29 925
Момчетата са така. Поне повечето. При момичетата е обратното.

# 739
  • Мнения: 1 113
И аз не съм обичала, ходих и учих по задължение, но не разигравах циркове. Аз не искам да заобича училището или да ходи с желание, след като го няма. Искам да го приеме, че задължение  и трябва да се изпълнява. В това не можем да се убедим.

# 740
  • Мнения: 8 321
И аз не съм обичала, ходих и учих по задължение, но не разигравах циркове. Аз не искам да заобича училището или да ходи с желание, след като го няма. Искам да го приеме, че задължение  и трябва да се изпълнява. В това не можем да се убедим.


Без да съм психолог ще кажа, че детето ви има проблем в училище. Какъв точно трябва вие да разберете.
Считам, че 10 годишен няма вариант да се кефи да е повече у дома, отколкото с децата и приятелите си. До 4 клас не учат някакви невероятни неща, които толкова много да го демотивират за дфа се отврати от училището.
Не съм искала децата да приемат училището като задължение - харесва ти, не ти харесва ще ходиш Simple Smile
Училището е място в което да създава приятелства и да получава нови знания и умения, които ще са основата за неговото бъдеще. Училището ще му помогне да направи своя избор в живото и най-вече да има право на избор. Аз тази песен пея от години Simple Smile Иначе задъжлжение е всеки ден да изхвърли боклука.

# 741
  • София
  • Мнения: 1 643

Без да съм психолог ще кажа, че детето ви има проблем в училище. Какъв точно трябва вие да разберете.


Това си помислих и аз, четейки. Най-често са проблеми с приятелства или липса на такива или затруднения в ученето.

Всички ги домързява да учат, но намразват ходенето на училище, когато там има проблеми. Иначе ги изкушава компанията, себеподобните...
А ако вкъщи имат неограничен достъп до тв, телефони и електронни игри, няма начин да им се доучи.

# 742
  • София
  • Мнения: 2 452
Не съм искала децата да приемат училището като задължение - харесва ти, не ти харесва ще ходиш Simple Smile
Точно задължение си е, така казано Wink
Моят го мързи, иска да му е лесно и да прави, каквото му се ще.
Няма да му се получи, ясно е, ама защо на мен ... аз бях толкова изпълнителна и старателна Trollface

# 743
  • Мнения: 1 113
И според мен е до мързел, има приятели играе с тях и след училище и  ваканциите. Отличник е, не мога да кажа че има големи трудности с материала. Просто аз искам да е по стегнат и организиран, да го няма това мрънкане, хленцане, мотане и т.н.

# 744
  • Мнения: 23 297
Моят вече е на 14 и все повече се мота, смотава, хленчи и скатава.🤦🏻♀🤷🏻♀

# 745
  • София
  • Мнения: 19 402
Е, които са в 8 клас,  може малко да си починат, имат право.
Ще се научат, че номерът е не да си читанка и зубър, а да се ориентираш кога да се напънеш и кога - не толкова.
Моите родители на тази възраст не са ме следили уча или не, нито са могли да ми помагат с материала.

# 746
  • Мнения: 1 113
Моят вече е на 14 и все повече се мота, смотава, хленчи и скатава.🤦🏻♀🤷🏻♀
Ще се гръмна, зъбите  поне мие ли без да му напомняш Tired Face

# 747
  • София
  • Мнения: 1 901
Моят вече е на 14 и все повече се мота, смотава, хленчи и скатава.🤦🏻♀🤷🏻♀
Ще се гръмна, зъбите  поне мие ли без да му напомняш Tired Face
Всяко нещо по реда си Simple Smile Миенето на зъби, без напомняне- след 15 (или някоя мома, която леко да подхвърли, че са жълти)

# 748
  • Мнения: 23 297
Ми ортодонтът му скръцна със зъби скоро, така чееее…🤦🏻♀

# 749
  • Мнения: 29 925
Всяко нещо по реда си Simple Smile Миенето на зъби, без напомняне- след 15 (или някоя мома, която леко да подхвърли, че са жълти)

Значи все пак има надежда.....че аз повтарям по триста пъти, докато ги измие, а и го прави през пръсти. Направо полудявам, като го видя с мръсните зъби!!!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт