Примери за преодоляване на конфликти/кризи в семейните отношения

  • 4 016
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Никоя жена няма да посъветва друга да бяга, ако не е за бягане.

Различията, ако са обикновени различия са нещо съвсем естествено и не би следвало да водят до конфликти. Това е приемане на индивида като самостоятелна единица.
Обаче, както казах фундаментални различия в бит, култура и поглед за бъдещето - предизвестена смърт.

Сама на себе си бих казала да бягам, ако попадна в подобна ситуация, но мисля, че не бих.
Да бе да бааш така е. Sunglasses
https://www.youtube.com/watch?v=jKbDpp84dhk

# 31
  • Варна
  • Мнения: 5 422
Колкото и да сме се сдърпали по даден въпрос, гледам да не си лягаме скарани. За близо 5 години връзка се е случвало два пъти, като единия път беше особено тежко, тъй като мъжът ми беше на кораб и нямаше как да говорим.
 Понякога си струва да сложиш собствената си правота в малкото си джобче и да прегърнеш грешащия. Боли по-малко от задълбаване в някакъв безсмислен скандал. Не държа да спечеля всяка битка на всяка цена.

Вече съм опознала характера му и знам, че е нервен. Научила съм се, че като се ядоса, става като черен облак и не може да се говори с него. За щастие винаги и бързо след това следва осъзнаване и извинение. Разговорите след като се успокои, са по-ползотворни.
Приемането на тази негова лоша черта е може би най-големия компромис, който направих във връзката ни. Не се надявам да се промени, просто го приех такъв, както и той - мен, в съвкупност с моите недостатъци.
Чак кризи не бих казала, че сме имали до момента, но конфликти - нормално. Много хубаво не е на хубаво.

# 32
  • Поморие
  • Мнения: 35
Комуникация и компромиси.
Патологична ревност не знам дали се преодолява.
Присъства ли патологичната ревност - нещата са обречени. Изневяра трудно се преодолява или поставя край на отношенията. Финансовите проблеми са сериозен, но разрешим проблем, стига да има желание от страна на двамата. Всичко друго е преодолимо. Важното е да съществува желанието отношенията да продължат.

# 33
  • София
  • Мнения: 35 343
Джер, ако живота ти е анимация, моят не е, сори.

# 34
  • Швейцария
  • Мнения: 1 906
Има неща, с които не може да се правят компромиси. Насилие под каквато и да било форма, вкл. и психическо, зависимости, патологична ревност, изневяра... Това са за мен. Другите са неща, които примерно ме дразнят, но не им обръщам внимание, за да не си хабя нервите за глупости. Конкретен пример давам. ММ е стиснат, а аз не. Някои биха му казали чао веднага. Аз не го намирам за кой знае колко трагично, при положение че всичко друго е наред. Решила съм въпроса заедно с него, като се разбрахме да не му казвам какво си купувам, за да не се дразни излишно. Понеже имам склонност да харча за разни скъпи неща, аз пък от своя страна съм го осъзнала и гледам да не прекалявам. Компромис му е майката, но не с всичко.

# 35
  • Мнения: 1 439
Патологичната ревност е непреодолима в отношенията, и ги скапва. Тя е болестно състояние, което мачка другия психически, понякога и физически. Не може да се прави компромис за това.

Общи условия

Активация на акаунт