Какъв крем за лице използвате? – 24

  • 85 005
  • 694
  •   2
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 416
Аз предлагам от аптечната козметика Нукс, Апивита, Авен или Ла рош.
За мен са изключително важни почистващите продукти и след тях вече тоници, серуми и т.н.


siska 79, a от всички изброени кой е най-читав? Знам, че това зависи от много фактори, но все пак ми е интересно мнението на човек, който се занимава с това.

# 421
  • София
  • Мнения: 23 124
Взех си околоочен крем на Eucerin, след като ми остана съвсем малко от предишния на Holika Holika.



Не знам дали някой го е ползвал, но текстурата му е ужасна - сух и трудно се разнася. Да му дам ли шанс и защо е толкова гаден като консистенция?!

Може ли да ми препоръчате слънцезащита, от която сте доволни.

# 422
  • София
  • Мнения: 416
Аз съм с A derma невидим флуид. Ползвам го целогодишно и нямам проблем. Пробвала съм доста слънцезащитни кремове, но този ми допада най-много и не мисля да го сменям.

# 423
  • Мнения: 2 607
Взех си околоочен крем на Eucerin, след като ми остана съвсем малко от предишния на Holika Holika.



Не знам дали някой го е ползвал, но текстурата му е ужасна - сух и трудно се разнася. Да му дам ли шанс и защо е толкова гаден като консистенция?!

Може ли да ми препоръчате слънцезащита, от която сте доволни.
Приключвам го скоро. На мен ми харесва, аз търсех нещо по-плътно и в аптеката ми го препоръчаха. Нямам проблем с разнасянето и не ми е сух.

# 424
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 665
Взех си околоочен крем на Eucerin,
….Не знам дали някой го е ползвал, но текстурата му е ужасна - сух и трудно се разнася. Да му дам ли шанс и защо е толкова гаден като консистенция?!

Може ли да ми препоръчате слънцезащита, от която сте доволни.
Този Еусерин нещо му е сбъркана формулата . Аз го смествах с Линола Фет и така го измазах половината. Не видях никаква полза и другият отиде в кофата . Дори не го дадох на майка ми, която по принцип е готова за маже всичко , което й дам.

Изключително съм доволна от тази слънцезащита на Wishtrend. Има й грижа за кожата в нея, позволява да се нанася достатъчно количество, без да белее и да става на кир. За мен това е най-оптималният вариант за сухата ми кожа. Има клинични изпитвания в няколко института за достоверността на защитния фактор.
 https://kocos.bg/By-Wishtrend-UV-Defense-Moist-Cream-50-g-1-2435

# 425
  • Мнения: 378
Момичета, набелязах си няколко крема за лице, но се чудя дали за 33те ми години е по-добре да взема хидратиращ или anti age. Иска ми се да работи и за запълване на съвсем леки мимически бръчки, но да не е прекалено мазен. На повечето anti age пише за зряла кожа и се притеснявам да не са прекалено тежки. Имам нормална кожа, но напоследък усещам, че има нужда от повече хидратация.

# 426
  • Мнения: 2 287
Според мен нямате нужда от специален антиейдж, а просто от богата хидратация плюс евентуално постепенно активни съставки с антиейдж ефект допълнително като витамин Ц, ретинол, пептиди.
Аз лично много харесвам кремове и серуми и със съставка сквалан и бакучиол.
Хубаво е и да добавите и хидратиращ серум, ако кремът не достига, задължително на влажна кожа (може да пръскате с термална вода преди това), а има и хидратиращи тонери (обикновено от корейската козметика). С наслояването на хидратиращи продукти с различна плътност се цели по-дълбоко проникване на продуктите и по-богата грижа. Но може много да се чете и експериментира.

Аз например съм напълно доволна от по-проста рутина в момента, включваща добро измиване - ползвам само един продукт, но препоръчват т.н. двойно почистване, но аз моя просто го нанасям двя пъти, ако съм носила грим, серум с бакучиол и сквалан и богат хидратиращ крем. Сутрин даже пропускам серума напоследък, но скоро ще добавя пак витамин Ц, и разбира се накрая задължително слънцезащита. Напоследък започнах да ползвам минерална, нали уж по-здравословно, но преди това бях много доволна от Eucerin Photoaging Control 50

А ако имате възможност може да помислите за дерматолог, но ако нямате желание,  може и просто да си вземете продукти за цялатя рутина на една марка и после да експериментирате и с други.

# 427
  • Мнения: 2 010
Само да вметна, че и аз съм почитател на козметиката на Апивита. Някак не е толкова популярна, но например хидратиращият им крем, слънцезащитата, балсамите за устни, лосионите за тяло са продукти, които редовно подновявам и си заслужава да се пробват. Харесвам също и Korres, отново гръцка марка.

# 428
  • При децата ми
  • Мнения: 6 144
Само да вметна, че и аз съм почитател на козметиката на Апивита. Някак не е толкова популярна, но например хидратиращият им крем, слънцезащитата, балсамите за устни, лосионите за тяло са продукти, които редовно подновявам и си заслужава да се пробват. Харесвам също и Korres, отново гръцка марка.

Може ли снимка или линк на хидратиращия крем и слънцезащитата?

# 429
  • Мнения: 901
Според мен нямате нужда от специален антиейдж, а просто от богата хидратация плюс евентуално постепенно активни съставки с антиейдж ефект допълнително като витамин Ц, ретинол, пептиди.
Аз лично много харесвам кремове и серуми и със съставка сквалан и бакучиол.
Хубаво е и да добавите и хидратиращ серум, ако кремът не достига, задължително на влажна кожа (може да пръскате с термална вода преди това), а има и хидратиращи тонери (обикновено от корейската козметика). С наслояването на хидратиращи продукти с различна плътност се цели по-дълбоко проникване на продуктите и по-богата грижа. Но може много да се чете и експериментира.

Аз например съм напълно доволна от по-проста рутина в момента, включваща добро измиване - ползвам само един продукт, но препоръчват т.н. двойно почистване, но аз моя просто го нанасям двя пъти, ако съм носила грим, серум с бакучиол и сквалан и богат хидратиращ крем. Сутрин даже пропускам серума напоследък, но скоро ще добавя пак витамин Ц, и разбира се накрая задължително слънцезащита. Напоследък започнах да ползвам минерална, нали уж по-здравословно, но преди това бях много доволна от Eucerin Photoaging Control 50

А ако имате възможност може да помислите за дерматолог, но ако нямате желание,  може и просто да си вземете продукти за цялатя рутина на една марка и после да експериментирате и с други.
Кой е серумът с бачикуол и сквалан?

# 430
  • Мнения: 2 287
Един съвсем евтин на dr scheller - коментиран вече тук. Пише само серум бакучиол на опаковката, но има и сквалан

# 431
  • Мнения: 2 010
Хриспа,
Скрит текст:
Само да вметна, че и аз съм почитател на козметиката на Апивита. Някак не е толкова популярна, но например хидратиращият им крем, слънцезащитата, балсамите за устни, лосионите за тяло са продукти, които редовно подновявам и си заслужава да се пробват. Харесвам също и Korres, отново гръцка марка.

Може ли снимка или линк на хидратиращия крем и слънцезащитата?
хидратиращ гел с лека текстура, има и богат
слънцезащита, има и други варианти вкл. тонирана, но аз имам впечатление от тази

# 432
  • Мнения: 1 547
Хриспа,
Скрит текст:
Само да вметна, че и аз съм почитател на козметиката на Апивита. Някак не е толкова популярна, но например хидратиращият им крем, слънцезащитата, балсамите за устни, лосионите за тяло са продукти, които редовно подновявам и си заслужава да се пробват. Харесвам също и Korres, отново гръцка марка.

Може ли снимка или линк на хидратиращия крем и слънцезащитата?
хидратиращ гел с лека текстура, има и богат
слънцезащита, има и други варианти вкл. тонирана, но аз имам впечатление от тази
И аз имам тази слънцезащита, ползвах я лятото, лека и немазна

# 433
  • Мнения: 58
Цитат на: Тонка*

Може ли да ми препоръчате слънцезащита, от която сте доволни.
[/quote
Ultrasun с две ръце, не подновявам през деня. За всичко друго съм с корейците, но защитата не заменям

# 434
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 572
]

Може ли снимка или линк на хидратиращия крем и слънцезащитата?

В денонощната има тестери и на двата продукта.

Змия, първо ми е мицеларната вода, след нея измивното олио и накрая измивен гел, ако видя, че има нещо по бялата кърпа.

Общи условия

Активация на акаунт