Мнения за гимназии в Пловдив-4

  • 23 955
  • 440
  •   7
Отговори
# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 4 164
Преди 4 години направихме сметка в Уникредит - има си банкиране, няма такси.

# 121
  • Мнения: 570
За лимита за теглене - той е само за теглене в брой, в рамките на 24 часа и няма общо с възможността да се плаща на пос терминал с картата. Така, че дневната сума става достатъчно голяма да си харчат и по-значителни суми на ден. При нас електронното банкиране е само с функция за наблюдение - наличност, откъде е превода и т.н. Иначе сме направили Револют отделно - удобно е като резервен вариант, лесно се слагат и взимат пари понеже е свързано с родителския револют, без такси, в чужбина също работи безпроблемно, закачено е за Google wallet и детето плаща с телефона в ежедневието /не носи дебитната карта в себе си/.

# 122
  • Мнения: 2 930
Някой разкривал ли е детска/ученичекса сметка?
Аз, в ДСК. Детето трябва да има лична карта. Ходи се с един от родителите.
Харесвам ДСК, приложението им е супер. Препоръчвам да му извадите и виртуална карта към сметката (безплатна е), за да пазарува спокойно онлайн.

# 123
  • Мнения: 735
Здравейте, момичета! Моля, обяснете на новобранеца какво означава това:
Чл.4, ал.1. Месечните стипендии са със следните показатели и критерии:
т.1А. За постигнати образователни резултати за учениците от VIII клас за стипендия за I срок:
- за постигнати образователните резултати – по критерий успехът от националните външни
оценявания – бал за прием в ЕГ „Пловдив” с минимален бал, определен със заповед на директора по
предложение на постоянно действащата Комисия за стипендии при ЕГ „Пловдив”;
И знае ли някой колко е минималният бал? Sad

# 124
  • Майничка
  • Мнения: 12 738
Обявиха ли, че събират документи за стипендия? Ако не са, класните ще информират децата (вероятно и родителите) за този минимален бал.

# 125
  • Мнения: 982
Здравейте, момичета! Моля, обяснете на новобранеца какво означава това:
Чл.4, ал.1. Месечните стипендии са със следните показатели и критерии:
т.1А. За постигнати образователни резултати за учениците от VIII клас за стипендия за I срок:
- за постигнати образователните резултати – по критерий успехът от националните външни
оценявания – бал за прием в ЕГ „Пловдив” с минимален бал, определен със заповед на директора по
предложение на постоянно действащата Комисия за стипендии при ЕГ „Пловдив”;
И знае ли някой колко е минималният бал? Sad
Спряга се 430 т. като минимален бал, но още не съм чула да има заповед или да са казали от кога ще се подават документи.

# 126
  • Мнения: 239
Здравейте, момичета! Моля, обяснете на новобранеца какво означава това:
Чл.4, ал.1. Месечните стипендии са със следните показатели и критерии:
т.1А. За постигнати образователни резултати за учениците от VIII клас за стипендия за I срок:
- за постигнати образователните резултати – по критерий успехът от националните външни
оценявания – бал за прием в ЕГ „Пловдив” с минимален бал, определен със заповед на директора по
предложение на постоянно действащата Комисия за стипендии при ЕГ „Пловдив”;
И знае ли някой колко е минималният бал? Sad
Миналата година беше 430 балът и почти всички, да не кажа, че и всички деца вземаха стипендии. Моят син "завиждаше" , че в "дървото" взимали по-голяма стипендия, защото бюджетът за стипендии се дели на всички стипендианти и така става много малка сумата

# 127
  • Мнения: 226
Имате ли впечатления от школата по немски език за подготовка за Олипиада в ЕГ Пловдив? В  8 клас успяват ли да поемат още 3 допълнителни часа? Опасявам се това да не се отрази на текущата подготовка.

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 3 601
Синът ми няма 14 години и не мога да му направя сметка.
В банките, в които аз имам сметки (ОББ и Уникредит) изискват детето да има навършани 14 години и лична карта.
В ДСК има сметки за деца между 7 и 14 години, но трябва и аз да имам такава, а нямам.

Има ли банка, в която да му направя сметка без аз да имам там?

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 9 787
miraluba, за какво е тази сметка? Кога навършва 14 години?

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 3 601
miraluba, за какво е тази сметка? Кога навършва 14 години?
За превод на стипендия.
14 навършва ноември.

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 9 787
miraluba, за какво е тази сметка? Кога навършва 14 години?
За превод на стипендия.
14 навършва ноември.

Ще му я изплатят в брой на каса, ако изобщо сколасат да платят каквото и да е било преди декември.

# 132
  • Мнения: 10 860
Вчера питах в ПИБ за щерката, на 11. Може. С акт за раждане оригинал.
От 7 до 14г
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&ur … ONNqsg-tKS2tALBOh

Последна редакция: пт, 29 сеп 2023, 16:33 от duhi_puhi

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 3 601
Вчера питах в ПИБ за щерката, на 11. Може. С акт за раждане оригинал.
Духи, златна си Heart

Редактирам се: В ПИБ титуляр е родителя. Името на детето е само върху картата.

Последна редакция: пт, 29 сеп 2023, 18:25 от miraluba

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
В УниКредит имат за деца от 10 до 14 години, като допълнителна карта към основната на родител. За такава над 14 години се иска вече лична карта.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт