Мнения за гимназии в Пловдив-4

  • 25 700
  • 529
  •   3
Отговори
# 135
  • Мнения: 240
Дали имате информация какво се случва с въвеждането на едносменен режим в ЕГ Пловдив. Класната пуска анкети в групите с родители, които са за мен много несериозен метод.

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 3 688
МОН не е одобрил едно сменен режим от 7,30. Вариантите са две смени или една смяна ,но от 8,30. Ако са само първа ще свършват най-рано в 15,05 часа ,което е ужасно.

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Утре деветите класове имат родителска среща като точно тази тема ще се обсъжда, ние (12 клас)  сме в четвъртък на родителска. Да видим, ще го бъде ли едносменния режим или не 😉.

# 138
  • Пловдив
  • Мнения: 1 364
Ние, 10 кл.също в четвъртък.
Засега в анкетата на класната повече гласове са за запазване на двусменен режим. При алтернатива за едносменен от 8:30 до 15'05

# 139
  • Мнения: 12 252
Какво пречи при едносеменен режим да започват в 8:00? И да приключват в 14:25

# 140
  • Майничка
  • Мнения: 12 741
Какво пречи при едносеменен режим да започват в 8:00? И да приключват в 14:25
Другите 1300 ученика в съседното училище, които започват в 8:00 и приключват в 14:35.

# 141
  • Мнения: 12 252
Стана ми ясно сега.

# 142
  • Мнения: 734
Как за толкова години вторият по големина град в България неможа да осигури сутрин и следобед допълнителни автобуси да превозят децата от две училища.... просто незнам. Иначе направихме за милиони зоологическа градина и какви ли не глупости.

# 143
  • Мнения: 12 252
Поне да имахме работеща зоологическа градина. Наляха едни пари, или по-скоро присвоиха си едни пари и по живо, по здраво.

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 830
При нас мина родителската среща. Това с 15:05 е за 7 часа, а при 8 часа става 16:00. Ние сме 11 клас и няма желаещи за този вариант. Много от децата вече ходят на уроци за кандидатстване след 12 клас и не ни устройва този график. Знам, че родителите на 8 клас са заявили, че искат 1 смяна,  факт е обаче , че те още си нямат и на идея какво е натоварването на децата в 9 и 10 клас. Каквото и да решат ние вече сме в края Relaxed

# 145
  • Мнения: 240
И на нас ни го пратиха този график (9клас). Повечето родители са за първа смяна. До колкото разбрах евентуално след втория срок ще се реши, ако все пак не излезе до тогава решението от МОН. Моето мнение е , че докато не завършат 12клас няма и да се реши. Изумена съм, че община Пловдив не може да намери решение за извозване на тези деца. 
Истината е, че и от 7.30 да започват часовете , децата с 45 мин часове пак ще приключват след 16ч. Но за мен е по-добър вариант, отколкото да се прибира в 20ч. Снощи приключваха в 19ч, заради родителската среща. Ми то вече е тъмно, не знам как имат мотивация за слушане в час, а след смяната на часа след седмица ще е още по-зле. Втората смяна е най-неудобния вариант за нас!

# 146
  • Мнения: 200
И нашата родителска мина. Не видях нито един родител да подкрепи едноименния режим в този му вариант. Това е някакво безумие. Те като свършат в 16ч докато се приберат да хапнат да отдъхнат ще стане 18ч. След това какво по-напред да учат ли, да спортуват ли, допълнителни уроци ли да вместват. За мен е неприемливо. Предпочитам да си остане двусменния режим в сегашния му вид. Но и ние сме вече 11клас, не ни остана много. Ще го избутаме каквото и да решат.

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 830
geo_antonina внимавай какво си пожелаваш са казали хората.  За да са 8:30 на училище в задръстванията пак трябва да тръгват около 7. Свършването в 16 означава прибиране в 17. Цял ден на училище...  Кога ще учи, кога ще си почива, а тепърва ще усетите и какво е в 9 клас. Ние сме лесни в 11 и 12клас - Български, Профил и 2 езика.  И една смяна да е си е все тая, те нямат по 9 часа даже имат дни и с по 6. Ние се допитахме до децата и това беше тяхното желание, но нашите вече са големи и трябва да се съобразяваме и с тяхното мнение

galina_malina писали сме заедно Hug

# 148
  • Мнения: 240
Напълно разбирам вашата гледна точка предвид уроците.
Аз съм учила само първа смяна и съм била до 16ч на училище и ми беше много по подреден графика( но започвахме в 8 без 15). Но това сега е безумие за мен - има нулев час, минус първи, той отива в 11 в училище и до 19.30 е там. Кога ще се събуди, кога ще учи, кога ще закуси, обядва, ще тренира -един Господ знае
Лудост е!!! Като станат 45 мин ще е още по-зле

# 149
  • Gotham City
  • Мнения: 221
И нашата родителска мина. Не видях нито един родител да подкрепи едноименния режим в този му вариант. Това е някакво безумие. Те като свършат в 16ч докато се приберат да хапнат да отдъхнат ще стане 18ч. След това какво по-напред да учат ли, да спортуват ли, допълнителни уроци ли да вместват. За мен е неприемливо. Предпочитам да си остане двусменния режим в сегашния му вид. Но и ние сме вече 11клас, не ни остана много. Ще го избутаме каквото и да решат.
+100
Само с тази разлика, че моето дете е 9 клас. В момента ходи на немски допълнително, на пиано и на фитнес. При едносменен режим с този безумен график и проблема с транспорта не виждам как ще му остава време не само за хобитата му, а изобщо кога ще се подготвя за следващия ден.
И нещо друго - ако са на училище всеки ден до 3-4 следобед, как стои въпросът с храненето. Не може цял ден джънк, и то еднообразен. Задължително при такава организация на учебния процес трябва да има стол с готвено и място за хранене. Здравето не е за подценяване.

Общи условия

Активация на акаунт