Плюсове и минуси на кварталите в София - тема 16

  • 41 033
  • 773
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 9 827
Ходила съм, сравнително скоро. Точно от Пепко почти до Ботев. Първата половина ми беше малко чоглаво, втората половина вече беше съвсем пусто, без екстремни елементи.
Но пък всички говорят за Цар Симеон и Кирил и Методий, все едно са едни и същи по цялата си дължитна.  Не правят разлика в отделните части, а те са различни.
Но повечето хора не са от София и не знаят колко са дълги тези улици.
По повод на бръснарниците - една позната само при туркиня/арабка ходи за оформяне на вежди, правят онези магии с конец. Имало арабска бръснарница някъде в/около х-л Рила, много вървежна, със записване на час за след няколко дни. Преди 3 години някъде цената беше към 60-70 лв. за оформяне на брада (не много гъста).

# 766
  • Мнения: 11 122
Всички мои приятелки в Германия си правят веждите с конец при туркини/арабки. Там другата козметична услуга (кола и подобни) се предлага рядко и/или скъпо, германките си ходят космати.
Аз не съм пробвала, да си призная, моите са тънки и без това.

Иначе - улици като улици. Когато имам време през деня, понякога се разхождам точно в този район. Купувам си храни, подправки. Има продукти, които не можеш да намериш другаде в София. Вече за замръкване - то и в кварталите не е желателно, поне аз не бих останала извън центъра след 20 часа, ако не съм в кола. По Витошка и Солунска иначе редовно се прибирам след 22 пеша и сама.

# 767
  • Мнения: 932
И наркотици, и чудесни оръжия. Пък ако имате познат бежанец, и паспортче ще  купите. Толкова сган... от най-нисшите прослойки.
Наскоро там имаше случай на наръган с нож. Разхождайте се, чувствайте се като в България, заобиколени от софиянци с чисти корени.

# 768
  • Мнения: 11 122
Идвала ли си изобщо някога или зобиш руска пропаганда на корем?
Недей. Много е опасно. Панелката е твоята крепост.

# 769
  • Sofia
  • Мнения: 2 369
Забравих да коментирам за младите на Женски пазар. Тази снимка е и другото което прави впечатлени. Студенти, млада интелигенция. Бъдещето е сигурно.

# 770
  • Мнения: 11 122
Ще ни заключат, ама аз влизам в тая тема веднъж на няколко години и имам чувството, че никога не съм излизала - все на същия разговор попадам. Други квартали в София няма ли?

# 771
  • Мнения: 9 827
Идвала ли си изобщо някога или зобиш руска пропаганда на корем?


Хахах, смешно ми е за руската пропаганда.
Познатата, при която ходих в този район, е рускиня. Тя не ме разбира защо смятам района за кофти. За нея турците и арабите са едно и също, не може да ги различи, нито може да разбере разликата между тях. А циганите са просто по-шумни, нищо повече.
То и аз не мога да разбера нейните чувства към т.нар. от нея "мигранти", които са от бившите средноазиатски републики на СССР - предимно държави, завършващи на ----стан. Laughing

Джулиан, не знам кое толкова ти е смешно за "студентите и интелигенцията" на Женския пазар. Това, че хората на снимката са средна възраст и пенсионери, не значи, че са необразовани и тъпи. да хванеш на снимка и чуждите езици - френски, немски и подобни, които чувам всеки път, когато ходя там. За тези чуждоговорящи пазарът е много интересен, гледат, купуват.
Ако чуеш голяма част от младите по Витошка, може би ще поискаш да инициираш законова забрана да гласуват, с мотив - не може такива хора да определят бъдещето ми. Признавам, искало ми се е няколко пъти да отида да вдигна лют скандал на кифлата в "официално" екипче, седнала във вървежно заведение на Витошка, докато бебето й се скъсва да реве повече от час - госпоИцата просто не разбира, че бебето реве защото 1) е гладно, и/или 2) спи му се/превъзбудено е, а не може да заспи на шума от улицата и кикота на мамка си и нейните приятелки, и/или 3) е жадно. И бебето си реве, а майката си лафи. Та това, че тя е в марково екипче и ще хвърли 100-150 лв. за нещо за хапване не е право пропорционално на интелекта й.

Параход, вече я няма "колежката", която спореше яростно за Лозенец.
Но като обобщение си права - все са новите квартали срещу старите (примерно баш-център, център, долни Лозенец, Яворов, Изток и подобни).

# 772
  • Мнения: 11 122
Ако чуеш голяма част от младите по Витошка, може би ще поискаш да инициираш законова забрана да гласуват, с мотив - не може такива хора да определят бъдещето ми.
Всеки.Божи.Ден!
Добре че не решаваме ние Simple Smile

# 773
  • Мнения: 18 580
Да се надяваме, че темата център срещу периферия е изчерпана поне до следващото включване с въпрос "къде е центъра".
Заповядайте в новата тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1650887.new#new

Общи условия

Активация на акаунт