Фон дьо Тен, бази за грим и перфектен тен - 41

  • 30 123
  • 357
  •   1
Отговори
# 300
  • Бостън
  • Мнения: 13 756
Скрит текст:
Ако лъсна по някое време ползвам Mally Evercolor Poreless Face Defender.

Преди няколко дни изхвърлих едно такова. На друга марка беше, но същият продукт. Така и не разбрах кога се ползва, как се нанася и какво мога да постигна с него. 😊😊😊
Само с потупващи движения отнема от лъскавината и това е. Simple Smile Не обичам да ползвам хартийките, а това ми върши прекрасна работа. 😁
Значи не съм си представяла, че така се ползва. Blush Когато го придобих, мислех че е за минимизиране на порите преди фдт...
"Mally’s Face Defender is the celebrity secret weapon! This high-tech alternative to powder can be used as a primer, ИЛИ finishing touch to lock in your makeup ИЛИ worn alone as a skin perfecter. Its utterly sheer, lightweight formula instantly diffuses the look of pores and fine lines for a soft-focus effect, while keeping your shine at bay. Skin looks naturally flawless, and you’ll be all-day fierce! "
https://mally.com/products/face-defender-primer-perfector

# 301
  • Мнения: 2 725
Ахааа, значи все пак може по няколко начина. Но... късно. Мерси, Агент!

# 302
  • Бостън
  • Мнения: 13 756
Dia, всичко, буквално всичко в грима може да се ползва по няколко начина! Въпросът е да си намерим този, който работи най-добре за нас, а не за съседката Simple Smile Понякога отнема време... доста време!

# 303
  • Мнения: 340
С комбинирана кожа съм много съм доволна от Loreal fresh wear ,както и от maybelline фондьотените..не бих дала повече пари за фондьотен когато всички за направени от едни и същи продукти само името прави цената.Колкото и бръчки да има с кремове и фондьотени няма да стане .Става с корекции по лицето !😃
Не така с лошо.

Не всички са създадени равни, определено. Дрогерийните ФДТни в последните години са дръпнали, факт. Серумният ФДТ на Мейбълин съществува доста щастливо в няколко цвята заедно с останалите ми ФДТни, не съм сноб. Но има и великолепни формули в по-скъп вариант, които нямат общо с дрогерия. И Гучи , и H&M все правят дрехи иначе…
Агент, помниш ли я тази пудра!!!! Мисля едновременно я обичахме, а сме с много различна кожа. Страхотна беше/е. Има наистина доста добри тониращи продукти във вид сух Глоу. Аз вече хванах тен и тези дни ще заредя нови формули и изхвърля миналогодишни и ще пиша ако намеря нещо интересно. Поръчах новия на Прада, tirtir, glow star filter и балсамът на Ерме, за който тук доста се шуми. Утре имам повод и мисля да го разнося.
Феичка, разбирам, о, много добре разбирам. Звъняла съм в Сефора и с поръчка съм искала мостри на ФДТ, но трябва да знаете кой цвят искате. Успех!

# 304
  • Мнения: 2 317
Колкото и да ме убеждавате, но си има разлика между дрогерийни и по-висок клас продукти.

И може да са едни и същи основни съставки, но именно пропорциите са съществени.

Например ДУ на ЕЛ си е абсолютен фаворит!

(Който казваше, че стои като маска - ами зависи от начина на нанасяне. Четка, гъбичка при мен не става добре. Какво ли не съм ползвала, накрая най-добре ми се получава с пръсти.)
Леката версия и акуа нещо си - също са си много добри.

СС на Шанел си е просто перфектно!
Аз пък не бих използвала основно дрогерийни продукти, въпреки че един серумен ФДТ на Ординари не беше никак зле.
За едно ходене до магазина  за 2-3 часаса - може.
Но ако трябва да стоя цял ден/нощ  и ми трябва хубав продукт ще е ДУ.

# 305
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 267
Дабъл Уеър нанасям с много гъста четка и то малко - тук е според мен разковничето. Иначе в началото по една помпа слагах (това ме дразни, че се купува отделно, ама само я сменям на шишетата) и трябваше да минавам и с гъбичка. За него си важи, че малко е достатъчно, понеже е доста покривен. Сега слагам по половин на страна и ми е много добре.
За лек фон дьо тен ползвам един серумен на No7, ако ще е за до магазина и тн, много ми допада, а го взех случайно. После започнах да си го поръчвам. Simple Smile

# 306
  • Мнения: 2 725
Dia, всичко, буквално всичко в грима може да се ползва по няколко начина! Въпросът е да си намерим този, който работи най-добре за нас, а не за съседката Simple Smile Понякога отнема време... доста време!
Просто това е непопулярен продукт. Аз нямам някакви сериозни пори, които да ме тревожат постоянно. Получих го, пробвах както смятах, че се ползва, 2-3 пъти, нещо прецених, че може и без него, и го забравих. Миналата седмица смених шкафа, в който стоят тези неща и изхвърлих доста забравени мазила, и него в това число. Кутийката му беше много интересна и хубава - с огледален капак, който не се отваря като на пудра, а с приплъзване на една страна.
Ако попадна пак на такъв продукт, вече ще знам или ще питам тук.
Тогава не съм писала из дебрите на форума и не съм знаела, че тук мога да намеря инфо за всичко.

Не са еднакви дрогерийните и скъпите фдт-ни, макар и на мен много да ми се иска. Точно за няколко часа (мах 4) са дрогерийните. А доста покривните от тях, просто не са моето, защото са като шпакловка, както и да ги нанася човек. Последното ми откритие е точно дрогерийно - Tinted hydrator-а на wet n wild, за кратко излизане.

Последна редакция: пн, 03 юни 2024, 20:39 от dia4ti

# 307
  • Мнения: 26
С комбинирана кожа съм много съм доволна от Loreal fresh wear ,както и от maybelline фондьотените..не бих дала повече пари за фондьотен когато всички за направени от едни и същи продукти само името прави цената.Колкото и бръчки да има с кремове и фондьотени няма да стане .Става с корекции по лицето !😃
Не така с лошо.

Не всички са създадени равни, определено. Дрогерийните ФДТни в последните години са дръпнали, факт. Серумният ФДТ на Мейбълин съществува доста щастливо в няколко цвята заедно с останалите ми ФДТни, не съм сноб. Но има и великолепни формули в по-скъп вариант, които нямат общо с дрогерия. И Гучи , и H&M все правят дрехи иначе…
Агент, помниш ли я тази пудра!!!! Мисля едновременно я обичахме, а сме с много различна кожа. Страхотна беше/е. Има наистина доста добри тониращи продукти във вид сух Глоу. Аз вече хванах тен и тези дни ще заредя нови формули и изхвърля миналогодишни и ще пиша ако намеря нещо интересно. Поръчах новия на Прада, tirtir, glow star filter и балсамът на Ерме, за който тук доста се шуми. Утре имам повод и мисля да го разнося.
Феичка, разбирам, о, много добре разбирам. Звъняла съм в Сефора и с поръчка съм искала мостри на ФДТ, но трябва да знаете кой цвят искате. Успех!
NiaV,не знаех,че може така.Още утре звъня.Това ще ме улесни толкова много  Hug Flowers Cherry Blossom

# 308
  • Мнения: 2 317
Дабъл Уеър нанасям с много гъста четка и то малко - тук е според мен разковничето. Иначе в началото по една помпа слагах (това ме дразни, че се купува отделно, ама само я сменям на шишетата) и трябваше да минавам и с гъбичка. За него си важи, че малко е достатъчно, понеже е доста покривен. Сега слагам по половин на страна и ми е много добре.
За лек фон дьо тен ползвам един серумен на No7, ако ще е за до магазина и тн, много ми допада, а го взех случайно. После започнах да си го поръчвам. Simple Smile
Аз защото смесвам по няколко цвята, отсипвам си в една малка кутийка (от тези, в които си сипват продукт за проба) и си правя смес за 1-2 пъти. За различните сезони ми трябват различни смеси... Simple Smile Нанасям от смеската или с чиста шпатула или с онези дървените джаджи за разбъркване на кафето. В магазите за по 1 долар ги продават по 100.
Малко количесто си трябва, да.

# 309
  • Мнения: 2 809
Момичета, дайте препоръки за ФДТ, без значение ценови клас, за олив skin tone, light to medium, с неутрален, зелено-жълт подтон ...Тази комбинация е пълен кошмар да си нацелиш  или да намериш въобще ФДТ, който да не жълтее или да те прави сиво-пепелна.

# 310
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 267
Аз не потъмнявам особено, та не смесвам, но пък докато си нацеля цвета... 🤣 Голямо пробване беше, до Улта ли не ходих, до Сефора ли.. Сега само един цвят знам, че ми е удачен и това е 2W1. Започнах с 2C1, но ми сивееше и така. Simple Smile

# 311
  • Тук... някъде
  • Мнения: 933
Момичета, дайте препоръки за ФДТ, без значение ценови клас, за олив skin tone, light to medium, с неутрален, зелено-жълт подтон ...Тази комбинация е пълен кошмар да си нацелиш  или да намериш въобще ФДТ, който да не жълтее или да те прави сиво-пепелна.
Dior forever имат цветове за маслинена кожа(с О е отбелязан подтона) ,но оксидира и затова трябва да пробвате кой номер ще Ви пасне.

# 312
  • Мнения: 1 767
За първи път ползвам ФДТ на Диор, Форевър, ами няма нищо общо с Мейбълин като покривност и цвят. Този на Диор е в пъти над дрогерийния продукт. Заслужава си цената и е доста икономичен.

# 313
  • Мнения: 37
При мен Диор Форевър не оксидира - нито старата, нито новата опаковка. Също маслинен подтон ползвам 3W0

# 314
  • Мнения: 340
Аз съм с маслинен подтон, дайте ориентация за финиш и ще снимам.

Общи условия

Активация на акаунт