Фон дьо Тен, бази за грим и перфектен тен - 41

  • 30 513
  • 360
  •   2
Отговори
# 285
  • Мнения: 26
Феичка, вкарай тоник, тонер и серум.
Никога не съм използвала тонер,а повечето тоници доста изсушават кожата ми.Сутрин нанасям серум с витамин С на CAUDALIE ENERGY,отгоре крем за лице и слънцезащита.
Явно не правя нещо както трябва.Ако е удобно бихте ли препоръчали добър тонер,тоник и серум? Благодаря Ви. Flowers Cherry Blossom

# 286
  • Мнения: 6 097
Хидратацията трябва да започне отвътре. Каквито и тоници да използваш, нямаш ли добра вътрешна хидратация, няма как да се получи. Още нещо, аз съм забелязала, че една флорална вода или дори обикновена вода, напръскана на лицето просто върши чудеса. И винаги в себе си имам спрей. От всичко в козметиката най-много мразя тонери. И тоници. Единственото, което не спирам да купувам е един тоник на Герлен с мед. Но, аз винаги ще избера флоралната вода!

# 287
  • Мнения: 1 662
Аз пък много обичам да смесвам ДУ с Фрешуеър 😂
И аз съм с мазна кожа попринцип, но напоследък само ДУ ми стои прекалено сух. Смесен с Фрешуеър при мен се получава много добра комбинация, лек сатенен завършек и похвална издръжливост😅

# 288
  • Мнения: 71
Това за хидратацията отвътре е съвсем вярно - ако кожата е здрава, тя ще е красива, а за да е красива се нуждае от вода, полезни храни и достатъчно и качествен сън. Което не изключва грижата с бяла козметика. На сухата кожа ѝ липсват липиди, на дехидратираната - овлажняване. Всъщност, всяка кожа, било то суха, мазна, смесена, нормална - се нуждае от добра хидратация.
В тониците, някои от тях, а и в много козметични продукти, като консервант се ползва алкохол, аз внимавам в моите неща такова нещо да няма (тук да се прави разлика между простите алкохоли - спиртовете, и мастните алкохоли - ето една полезна статия по въпроса: https://www.infarmaciq.com/vidove-alkoholi-kozmetika/ ) - може би затова чувствате кожата изсушена. С две ръце съм за флорална вода - ползвам наместо тоник (примерно, розова вода на Алтея, на Карлово и т.н.) след грижливо почистване в две стъпки. След водата тонер (един любим е хидратиращият млечен тонер на Лумене - Хелла, но в момента съм с лосиона на Хада Лабо с лифтинг ефект https://manekineko.bg/bg-product-details-164.html ). След тонер - серум (според нуждите на кожата; аз ползвам няколко - с колаген, с хиалурон, с пептиди). После есенцията от същата серия на Хада Лабо, но в много малко количество и то не всеки път. И накрая нощен крем. За дневна грижа - същото + слънцезащита и наместно нощен, кремът е дневен. Разбира се, не е задължително всичко това да бъде включено, просто при мен работи и не се лишавам.
Особено ако ще ползвам фон дьо тен - ако не е добре подготвена кожата, след няколко часа започва да изглежда повяхнала. За информация - кожата ми е тънка, вече в графа "зряла", с предимно сухи участъци (които обаче често влизат в категория "нормална", именно заради грижите, които полагам), едва забележими бръчици - единствено около очите, тип "пачи крак", но нищо драматично.
Мале, какъв дълъг пост стана, ужас... : )

# 289
  • Мнения: 23 496
Моята е мазна и пак слагам всичко гореописано.Въртя активни съставки.Зряла кожа.

# 290
  • Мнения: 26
Момичета, много благодаря за съветите и мненията.Ще се постарая да се грижа по добре за кожата си и да намеря подходящият за мен фон дьо тен.Благодаря на всички Flowers Cherry Blossom

# 291
  • Мнения: 340
Човек два-три дни да не влезе и няма кой да се намери и да застане в ъгъла на сочните ФДТни за лятото, тюх!
С цялото ми уважение към прекрасните дами, дали съвет (а то е голямо), най-много мразя лятото да се опитвам да си пазя кожата по-матова. Потя се, живея на място с мръсна жега и влага и прегръщам Глоу с две ръце. Имам суха кожа, която лятото върви към нормална, големи пори, леки бръчки (когато не ги опъна и запълня). И хич не е лесно да се намери нещо, което хем да е глоу, хем да стои гладко. Така че преди да се откажете от Глоу продукти, вземете все пак пробички от тези, никому няма да навредите:
Шисейдо Revitalessence skin glow е брутално озаряващ, покрива добре, без да изчезва на жега. Не е най-заглаждащият ФДТ на света, но и Вашата кожа няма огромна нужда от това.
Dior Skin Glow хич не е лош- много приличен и доста добре държащ се на топло. Умерен Глоу.
MAC Face and Body- почти прозрачен, много леко покритие, но с правилната техника за нанасяне много дълготраен и заглаждащ продукт. Великолепен, възхитителен за смесване с ДУ. Подобен е и rare beauty, но Мак е по-заглаждащ. За Глоу ефект спокойно може да ползвате и течен хайлайт, смесен с малко ДУ.
Всъщност, в коя държава сте? Споменахте Лора Мерсие, а ако сте извън България има няколко други много готини опции за целта, които за съжаление в България няма.

# 292
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 278
Прекрасна тема!
С моята мазна кожа съм минала през какви ли не фон дьо тени, бази и пудри. Отгоре нс всичко живеем на влажен и горещ климат, та всичко става мазало с продължението на деня. Дотук комбинацията, която работи за мен е базата на Milk Pore Eclipse Mattifying Primer, понеже не харесвам силиконови бази, а тази е точно такава. Фон дьо Тен Estée Lauder Double wear, пудра Mirabella Perfecting Loose Powder. С тия неща + сетинг спрей на Милани съм ок и няма мърдане. Ако лъсна по някое време ползвам Mally Evercolor Poreless Face Defender. Ами това е моята успешна формула за мазна кожа и влажен климат. Simple Smile


# 293
  • Мнения: 2 729
Ако лъсна по някое време ползвам Mally Evercolor Poreless Face Defender.

Преди няколко дни изхвърлих едно такова. На друга марка беше, но същият продукт. Така и не разбрах кога се ползва, как се нанася и какво мога да постигна с него. 😊😊😊

# 294
  • Мнения: 26
Човек два-три дни да не влезе и няма кой да се намери и да застане в ъгъла на сочните ФДТни за лятото, тюх!
С цялото ми уважение към прекрасните дами, дали съвет (а то е голямо), най-много мразя лятото да се опитвам да си пазя кожата по-матова. Потя се, живея на място с мръсна жега и влага и прегръщам Глоу с две ръце. Имам суха кожа, която лятото върви към нормална, големи пори, леки бръчки (когато не ги опъна и запълня). И хич не е лесно да се намери нещо, което хем да е глоу, хем да стои гладко. Така че преди да се откажете от Глоу продукти, вземете все пак пробички от тези, никому няма да навредите:
Шисейдо Revitalessence skin glow е брутално озаряващ, покрива добре, без да изчезва на жега. Не е най-заглаждащият ФДТ на света, но и Вашата кожа няма огромна нужда от това.
Dior Skin Glow хич не е лош- много приличен и доста добре държащ се на топло. Умерен Глоу.
MAC Face and Body- почти прозрачен, много леко покритие, но с правилната техника за нанасяне много дълготраен и заглаждащ продукт. Великолепен, възхитителен за смесване с ДУ. Подобен е и rare beauty, но Мак е по-заглаждащ. За Глоу ефект спокойно може да ползвате и течен хайлайт, смесен с малко ДУ.
Всъщност, в коя държава сте? Споменахте Лора Мерсие, а ако сте извън България има няколко други много готини опции за целта, които за съжаление в България няма.
Здравейте!
Фон дьо тена на Мерсие го гледах в доста ревюта и оттам се запознах с него.Ако ефекта действително е такъв стои прекрасно,иначе живея в България.За пробички ми е много трудно да ходя,тъй като имам две малки много щури момчета и за момента нямам възможност да отида.(Последното ходене с тях в Дъглас беше истинско приключение,докато се обърна да видя нещо,малчо си пръсна парфюм в очите,оттам рев,събрахме всички консултантки Joy)За това за момента поръчвам всичко по интернет и съм се затрупала с неща, които не са подходящи за мен..особено с цветовете на фон дьо тените ми е много трудно да ги подбера правилно.Това,че споделихте кой фон дьо тен как се държи и какъв ефект придава много ми помага.Безкрайно много Ви благодаря за споделеното Flowers Cherry Blossom

# 295
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 278
Ако лъсна по някое време ползвам Mally Evercolor Poreless Face Defender.

Преди няколко дни изхвърлих едно такова. На друга марка беше, но същият продукт. Така и не разбрах кога се ползва, как се нанася и какво мога да постигна с него. 😊😊😊
Само с потупващи движения отнема от лъскавината и това е. Simple Smile Не обичам да ползвам хартийките, а това ми върши прекрасна работа. 😁

# 296
  • Мнения: 1 944
С комбинирана кожа съм много съм доволна от Loreal fresh wear ,както и от maybelline фондьотените..не бих дала повече пари за фондьотен когато всички за направени от едни и същи продукти само името прави цената.Колкото и бръчки да има с кремове и фондьотени няма да стане .Става с корекции по лицето !😃

# 297
  • Мнения: 6 097
С комбинирана кожа съм много съм доволна от Loreal fresh wear ,както и от maybelline фондьотените..не бих дала повече пари за фондьотен когато всички за направени от едни и същи продукти само името прави цената.Колкото и бръчки да има с кремове и фондьотени няма да стане .Става с корекции по лицето !😃
🤣🤣🤣

# 298
  • Бостън
  • Мнения: 13 763
Човек два-три дни да не влезе и няма кой да се намери и да застане в ъгъла на сочните ФДТни за лятото, тюх!
С цялото ми уважение към прекрасните дами, дали съвет (а то е голямо), най-много мразя лятото да се опитвам да си пазя кожата по-матова.
Прекрасна, ние с истински мазните кожи през лятото сме матови само докато нанасяме матов ФДТ - 5 мин по-късно сме сатенени, а след час направо огледално сочни Grinning

Обаче си права, че глоу продуктите дават много опции. Забравих да натъртя, че от глоу до глоу ФДТ може да има океан разлика. Допреди няколко години "глоуто" идваше от основно сочността на продукта - влажните, богати финиши бяха навсякъде. Напоследък наблюдавам, че доста "глоу" фдт са се превърнали в много по-естествени и сатенени финиши, но им добавят светоотразителни частици и това дава този "осветен отвътре" ефект - в Събота в жегата бях с Hourglass Ambient Soft Glow Foundation - той е на този принцип. Та формулите си вървят с трендовете (или обратното?!?)

Бях писала тук и за коментар от МУА, че ако глоу продукт се нанася с блендър, то той стои по-матово и естествено, отколкото същият  продукт нанесен с четка. Та трябва да се експериментира - с различни четки/гъби, с различни бази, с различни сънскрийни отдолу, докато се намери оптималния за дадения потребител резултат. И да, жега + влага е най-убийствената комбинация!

А като вкараме в играта и базите още се разширяват опциите - няма проблем матова база дa се ползва с глоу ФДТ, както и обратното - блестяща база с по-матов ФДТ. И докато не опиташ на знаеш какво ще ти допадне най-много!

PS Като казахте Лора Мърсие се сетих, че някъде трябва да имам остатъци от едни възхитителни нейни финишни пудри, които се казваха Candleglow! Та и този вид "глоу" е опция!

Последна редакция: пн, 03 юни 2024, 20:53 от Agent Provocateur

# 299
  • Мнения: 2 729
Скрит текст:
Ако лъсна по някое време ползвам Mally Evercolor Poreless Face Defender.

Преди няколко дни изхвърлих едно такова. На друга марка беше, но същият продукт. Така и не разбрах кога се ползва, как се нанася и какво мога да постигна с него. 😊😊😊
Само с потупващи движения отнема от лъскавината и това е. Simple Smile Не обичам да ползвам хартийките, а това ми върши прекрасна работа. 😁
Значи не съм си представяла, че така се ползва. Blush Когато го придобих, мислех че е за минимизиране на порите преди фдт. Обаче нещо не се получи като опитах така и съответно го запофичих. Отлежа доволно дълго време и мястото му беше вече в кофата.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт