Неуважително ли е за половинките ви?

  • 12 563
  • 302
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 7 587
аз например винаги съм си гледал даже и с ново гадже като съм бил.
Ще гледаш,  ама може и с едно око да останеш😆

# 226
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 353
Гледането е едно, коментарите са нещо съвсем различно.
За хубавото всеки има очи. И аз гледам хубави мъже и жени. Ама до там, оставам си с гледането, точно както гледам хубави картини или хубава театрална постановка.

# 227
  • Мнения: 7 587
Все си е просташко, като до теб има човек. Гледане, коментиране, бърсане на лиги.
Демонстрации и избиване на комплекси.

# 228
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 353
Ако мине някаква страхотна жена и мъжът ми не се загледа, определено всеки би си помислил, че нещо му има...
Аз не говоря за бърсане на лиги и демонстрации. Казусът на автора няма нищо общо с нормалното гледане на нещо хубаво, което виждаш около теб. Не знам защо ги смесваш.

# 229
  • Мнения: 6 726
Просто исках да видя и други мнения, и оценям всяко едно от тях.

Надпис на лекарски кабинет:
"Който си е поставил диагноза по Google, но търси второ мнение, да потърси сега в Yahoo."

П.С. Това в случай, че не е могъл да отвори бгмама поради претоварване на сървъра.

# 230
  • Мнения: 44
Аз общо взето разбрах от последния ни разговор, че не вижда нищо лошо в това да си гледа и коментира, каза че ще прави каквото си иска, защото това си е нормално, не влага нищо в това, другите жени също го правили далеч повече, проблемът е в мен, че съм недоверчив, каза че на нея също и става леко неприятно ако кажа нещо, но го забравя бързо, а аз помня всичко, и не и пречи да правя същото.
Мисля да си отворя очите и аз че около нас щъкат други привликателни хора, повече да не споделям как се чувствам, да и дам свобода да прави каквото иска, а то ще си покаже.

# 231
  • София
  • Мнения: 13 188
Напълно е възможно просто да имате тотално различно виждане за важността на това нещо. Въпросът е дали някой от вас е склонен да промени нагласата си за да се чувства комфортно с тази на другия. Тя ясно и категорични е заявила, че не би и няма да направи компромис. Остава и ти да решиш.

# 232
  • INFJ
  • Мнения: 9 797
Изобщо не ми харесва подобно омаловажаване на чуждите чувства. Аз ще правя каквото искам, а ти се спасявай, не е формула за смислена и стойностна връзка.

# 233
  • Мнения: 44
Единственото което ми остава е да си отворя очите и аз, да се държа свободно и без задръжки с други хора, да не си го слагам, защото тормозя само себе си, а тя може и да го разбере някой ден, вероятно по неприятния начин.
Но повече за чувства с нея не желая да говоря, ако тя започне да се оплаква за нещо, ще от връщам по същия начин, както тя се е държала с мен.

Последна редакция: пн, 19 фев 2024, 11:02 от Hristo_lp

# 234
  • София
  • Мнения: 13 188
Тази нова "стратегия" не ми се струва като нещо, което няма да те тормози.

Иначе, разбира се, че не е добре да се омаловажават чуждите чувства, но пък ако някой смята, че чуждите чувства представляват прекомерна реакция на нещо тривиално, тогава е напълно нормално този човек на свой ред да се "почувства" притиснат, задушен, ограничен. Пример за това са патологичните ревнивци, които постоянно "чувстват" ревност и при липса на всякакъв повод.

В конкретната ситуация не казвам кой прав - кой крив. За мен е видно, че има сериозно разминаване в усещанията на двамата, което не изглежда да се реши от страна на жената. Често, когато има разминаване по такъв въпрос, когато липсва разбиране на чуждото усещане и няма воля за компромис, нещата се разпадат рано или късно, умишлено или естествено.

# 235
  • INFJ
  • Мнения: 9 797
Това е просто един пример, сигурна съм, че същото правило важи и за много други неща. Едва ли някой може с лека ръка да отхвърля чуждите емоции по един въпрос, но по всички други въпроси да е изключително заинтересован и съобразителен.
За съжаление, резултатите от такова отношение започват да се усещат рано или късно, уж дребни неща, а пък партньорът не усеща абсолютно никаква сигурност във връзката си. За което после ще бъде обявен за луд, и че преувеличава. Изобщо не са безобидни подобни ситуации.

# 236
  • Мнения: 44
Тази нова "стратегия" не ми се струва като нещо, което няма да те тормози.

Иначе, разбира се, че не е добре да се омаловажават чуждите чувства, но пък ако някой смята, че чуждите чувства представляват прекомерна реакция на нещо тривиално, тогава е напълно нормално този човек на свой ред да се "почувства" притиснат, задушен, ограничен. Пример за това са патологичните ревнивци, които постоянно "чувстват" ревност и при липса на всякакъв повод.

В конкретната ситуация не казвам кой прав - кой крив. За мен е видно, че има сериозно разминаване в усещанията на двамата, което не изглежда да се реши от страна на жената. Често, когато има разминаване по такъв въпрос, когато липсва разбиране на чуждото усещане и няма воля за компромис, нещата се разпадат рано или късно, умишлено или естествено.
Добре, да кажем че аз съм прекалил, давам и свобода, спирам да говоря за себе си, но давам и на себе си свобода, и то рано или късно ще си проличи, кой прав и кой не, защото по някой път хората омаловажават нещата, докато не им се случи на тях.

# 237
  • Мнения: 6 322
Аз съм същия като жена ти, единствено мога да се прикривам да няма драми, но не съм убеден, че това е добро решение. Иначе никога не съм изневерявал, дори когато е трябвало, по точно да сменя гадже нещо все ме е спирало. Така че не знам до колко има връзка между кръшкане и гледане, поне при мен няма, и не мисля, че има за какво да се впрягал толкова. Сигурно ти го казвам за 5-ти път в темата, излишно си тровиш нервите, гледай и ти, хубавите гледки са за гледане

# 238
  • София
  • Мнения: 13 188
Видно нито тя разбира теб, нито ти - нея. Тя напук ще продължи, ти напук ще започнеш. Ти се надяваш тя така да разбере теб, но ако и тя е с твоята настройка... Да видим какъв успех ще пожънеш.

# 239
  • Мнения: 44
Видно нито тя разбира теб, нито ти - нея. Тя напук ще продължи, ти напук ще започнеш. Ти се надяваш тя така да разбере теб, но ако и тя е с твоята настройка... Да видим какъв успех ще пожънеш.
Всъщност аз нямам очаквания към нея да разбере, не го правя за да и доказвам нещо, но със сигурност и аз няма да се съобразявам толкова вече.
Аз съм същия като жена ти, единствено мога да се прикривам да няма драми, но не съм убеден, че това е добро решение. Иначе никога не съм изневерявал, дори когато е трябвало, по точно да сменя гадже нещо все ме е спирало. Така че не знам до колко има връзка между кръшкане и гледане, поне при мен няма, и не мисля, че има за какво да се впрягал толкова. Сигурно ти го казвам за 5-ти път в темата, излишно си тровиш нервите, гледай и ти, хубавите гледки са за гледане
Точно това мисля да направя колега, Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт