Магията на изтока - тема 73

  • 17 686
  • 612
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 5 395
Шо, връщам се към онзи кадър от Unmet, за който те питах. Сериалът наистина ме вълнува, както се вижда. Хем искам да разбера как ще свърши, хем не ми се иска да свършва.
Скрит текст:
И така, гледах отново и ми се стори, че акцентът не е толкова върху самата маса, колкото върху стола. Може би точно там е сядал обичайно Осако, когато е посещавал този дом. Той беше вече излязъл от стаята, но се върна и се загледа. Възможно е да е хвърлил последен поглед, за да се сбогува с този период от живота си.

# 586
  • MJF
  • Мнения: 8 717
Thinking
Брей, ще трябва пак да погледна този момент. Аз даже се чудех това от миналото или настоящето е . То цялото тъмница, някакви говорят , не всички понятни ми кои са ...пак до раздразнение .. та не обърнах много внимание освен именно на финалния кадър на масата.
Интересна интерпретация имаш Бел.

# 587
  • Мнения: 4 619
Miss Night and Day - епизоди 3 и 4

Тазседмичните два епизода бяха добри, а се бях настроила за зарязване. Върви като криминална комедия с един безумен и напълно ненужен фентъзи-елемент (размяната на телата денем и нощем на главната героиня), ама здраве да е.
Кримито и комедията вземат връх, а за радост Че Джин Хьок има много екранно време.
Два големи плюса има този сериал - Той и новата KIA K8, която шофира. Колата е страхотна и напълно подхожда на класата на шофьора си. Екшън сцените са супер, точно както обичам и искам да гледам Че Джин Хьок.
Само това следя от азиатските сериали и дано не ме разочароват. Криминална комедия бих издържала, въпреки корейския сценарист и режисьор.

Мамчето не е глупава - веднага си го хареса за зет. Как няма - той е топ ноч.

# 588
  • Мнения: 7 002
На Jung Young Joo ѝ върви да играе готини мамчета напоследък. Съвсем скоро беше такава в Lovely Runner, а малко преди това в A Good Day to Be a Dog. Харесвам я, дори и когато го играе гаднярка.

# 589
  • MJF
  • Мнения: 8 717
Smile  вярно че беше майка на "кучетата" в Good Day to Be a Dog Mr. Green
Чаровна дама.

# 590
  • Мнения: 5 395
Thinking
Брей, ще трябва пак да погледна този момент. Аз даже се чудех това от миналото или настоящето е . То цялото тъмница, някакви говорят , не всички понятни ми кои са ...пак до раздразнение .. та не обърнах много внимание освен именно на финалния кадър на масата.
Интересна интерпретация имаш Бел.
Може и да греша, но все си мисля, че кадърът трябва да има някакво значение.
Междувременно започнах 1122 Ii Fuufu. Началото не е много интригуващо, но засега мисля да му дам шанс.

Сега прочетох пак какво си написала. Сякаш имаш предвид друга сцена. Тя наистина беше спомен от преди 2 години. Тогава Нишиджима каза, че трябва да убеди (по един или друг начин) още двама от борда на директорите на болницата да го подкрепят.
Аз имам предвид сцената, в която Осако заведе полицаи в дома на Нишиджима. Тя е в настоящето.

Шо, чак тази сутрин ми просветна, че в действителност говорим за една и съща сцена. Явно снощи временно съм била загубила способността за четене с разбиране. Joy Обаче и ти си права, че епизодът беше малко хаотично представен. Някои неща ги разбрах правилно, след като гледах втори път.

Последна редакция: пн, 24 юни 2024, 08:26 от bell_87

# 591
  • Мнения: 4 619
На Jung Young Joo ѝ върви да играе готини мамчета напоследък. Съвсем скоро беше такава в Lovely Runner, а малко преди това в A Good Day to Be a Dog. Харесвам я, дори и когато го играе гаднярка.

Наскоро я гледах Чонг Йонг Джу и в един доста тъп корейски филм Miss Fortune. Беше в ролята на измамница и приятелка на госпожа Ом (омайваха богати мъже и им измъкваха парите). Мина (Гърлсдейката) беше пак в нейната си лигава светлина, като дъщеря на госпожа Ом.
Пътувах и се чудех какво да правя, а не ми се спеше, че така достигнах до този филм. Загледах го само заради едната торба познати корейски муцуни. За ролята на детектива можеха да изберат някой по-приятен млад корейски актьор, кандидати за такива роли много. Момчето, някакво ново, му личеше, че се притеснява и не беше никак убедителен дори за Мина.

Иначе, помня отлично кога се появи госпожа Чонг (за сефте в корейското кино). Не беше отдавна, преди 7-8 години в Пепеляшката и нейните четирима рицари. Оттогава снима та снима и в повечето случаи е мамче на някои от главните герои.
Като маман на Седжонг и тъща на Ан Хьо Соп беше много луда. То и тук, като маман на Ън Джи-то, не е кой знае колко уравновесена, но за зетя се старае. То такъв зет - като мед.

# 592
  • MJF
  • Мнения: 8 717
Бел, има един такъв момент при мен. На мнение съм че не всички снимачи могат/умеят да снимат на тъмно, тъмни сцени. И не е въпроса  какъв ми е екрана , как ми е осветлението и как съм със зрението. Та принципно не си падам по продукции с преобладаващо сцени на тъмно. И по инерция отдавна на тях ми намалява вниманието, ако има нещо да видя да ми го дадат на фокус макар и на тъмно а не... Та така и в Unmet, такива сцени ми минават с намалено внимание. И ей на, задържания кадър помня. А не .....всичко останало. Smile

9 Border 9 видян. Към казаното от Рос по него няма какво да добавя. "Пълнеж" с една дума.

Tora ni Tsubasa
По тигърчето с крила малко подробности какво видях:
Скрит текст:
Стигнаха до обединен клас/група в университета девойките и младежите учещи право. Това разбира се допринесе за разширяване на кръгозора, вкл. за другия пол. От първоначалната бройка останаха 5 жени. 1 омъжена за адвокат с 3 деца-синове, една аристократка, една корейка , една с трудна/драматична семейна история живееща към момента в бордел или както там се казва и нашето тигърче.
Та постепенно , въпреки голямото им желание , под натиска на времето и мястото и своя пол, останаха само 2- Тора и Ямада- момичето с тежката семейна история, което се носи на външен вид като мъж, на база трудния живот има труден характер и пр. С Тора на моменти са като огън и вода но в същото време е интересно да се гледа как намират има няма допирни точки и се съгласяват една с друга.
Изучиха се в университета и предстои изпита за тапия.
Юзо(Тайга) положи вече 2-3 пъти този изпит неуспешно- по един път в година. Та сега ще се явява заедно с Тора на него.

# 593
  • Мнения: 5 395
Надявам се днес или утре да видим следващия епизод на Unmet. Вчера в Япония е бил излъчен финалът, който ние ще гледаме другата седмица. Шо, спомняш ли си,
Скрит текст:
преди време предположих, че Осако може да плати висока цена за случващото се. Горе-долу познах. Той се досети, че Нишиджима ще убеди Санпей да направи на Каваучи операция, която крие голям риск. Тогава реши да го спре с ясното съзнание, че за целта ще трябва да се откаже от мечтата си за преустройство на болницата. Той самият го определи като мисията на живота си в разговора с Аяно. Толкова е било важно за него, че е бил готов буквално на всичко, дори и да го постигне по не съвсем честен начин. Обаче в крайна сметка, колкото и да му беше трудно (а то очевидно беше), реши да даде приоритет на Каваучи.

Последна редакция: вт, 25 юни 2024, 11:47 от bell_87

# 594
  • Мнения: 4 619
2в1, чете ли вчера за Iron Family? Ким Джонг Хьон, Че Те Джун (госпожата сигурно вече му позволява да снима и не стои само вкъщи, за да гледа детето), Йолчо ще е мамин полицай, а в главната роля - бившата на банкера от банката.
Но.... Вече не 50 епизода, а 36. Хмм, странно, явно вкарват нова схема от KBS - три сапунки през годината от по 36 епизода. Така може да ги направят по-съдържателни, кой знае.

Иначе, пролетната мехурка я зарязах след втори епизод, но наскоро погледах малко и разбрах за амнезията.
Хванах се за главата от цялата корейска каша.

# 595
  • MJF
  • Мнения: 8 717
Оххх, вече ме напушва саркастичен смях от амнезии. Прекалиха.

Аз пък на фигурнопързалния фронт "гледам" развитието на казус на корейския фронт. Без да ви обременявам с излишни подробност накратко корейски фигуристи на сбор в Италия. Ясно че непълнолетни. Възниква случка с напиване/препиване на две момичета . И отделно момче намерено в дамския сектор, както са отседнали. "Най- интересното" Popcorn е  развитието от там нататък от страна на възрастни , закони, наложени мери и наказания.
Моето виждане е направо близо до коренно различно.
Веднага се сещам за гледките по сериалите. С тези безпаметни , вечни запои - всякакви възрасти. И това на фона на факт, че по онези части на света честота на ензима участващ в преработката на алкохола не е висока, така простичко да го кажа. И отделно това гаврътване на чаши на гладно,  което винаги  най ме потрисаше преди да делегирам тези моменти на мишока. Не количеството и честотата ами методиката. Mr. Green еми не знаят как да пият.

# 596
  • Мнения: 7 002
Мярнах я и аз тази новина за фигуристите, но не задълбах да чета.

Рос, недей така за госпожата Wink. Снима си мъжлето ѝ, макар и в епизодични роли. Поделят си гледането на детето Joy.
Йолчо последно го гледах в Numbers с Елчето и батко му Джин Хьок.
Ще видим какво ще излезе от този нов сериал. Сценаристката е позната, но режисьора е снимал само разни ежедневни сапунки. Само Училището съм гледала от неговите работи.

# 597
  • Мнения: 4 619
Infinite са се разснимали и Хоя се завръща със сериал.
Мярнах новината тези дни, но не четох подробности. Само разбрах, че ще е сериал с шапки, а в главната роля ще е агашито на Намгунг Мин от Завесата и 1-доларовия адвокат. Не ѝ помня сричките, но разпознах муцуната ѝ на снимката.

# 598
  • Мнения: 5 395
Снощи гледах Unmet 10. Не беше толкова изпълнен със случки, наблегнаха повече на емоциите и взаимоотношенията. Епизодът ме остави с усещане за топлина и уют. Беше добра подготовка за финала, когато предполагам, че всички ще обединят усилията си, за да помогнат на Каваучи.
Ето и една снимка зад кадър от заснемането на епизода:

# 599
  • MJF
  • Мнения: 8 717
И аз видях Unmet 10.
Скрит текст:
Честно казано докато гледах този епизод си мислех за сценариста и творческия екип. Въобще какво беше това с "онзи" и цялото снимане на тази линия,  дето започна някъде след първите 2-3 серии , ако не бъркам, и ни я даваха до епизод 10 като някаква чрезвичайна крими/тъмна/опасна/сериозна и от този сорт афера. Пък Осако като криминал и т.н. Къде отиде всичко това?! Въобще що за измишльотина /кръпка?!
И идва епизод 10 , все едно ги е нямало тези м/у 2/3 и 10-и. Rolling Eyes
Както и да е , сигнахме до финала. Но ако бяха се придържали към всичко останало и като искаха да имат някакъв такъв крими момент , поне да бяха написали и заснели нещо внятно а не .....Rolling Eyes . Много слаба работа, да не ми се обиждат. Мноооого жалко за останалата част. С тази сериозна тема и интересни герои.

Общи условия

Активация на акаунт