Магията на изтока - тема 73

  • 17 879
  • 617
  •   2
Отговори
# 600
  • Мнения: 5 397
Шо, аз имам друго виждане.
Скрит текст:
Мисля, че сюжетната линия с Нишиджима не е кръпка, просто претърпя своето развитие и завършек. Не виждам какво още има да се задълбава там. Основната нишка е историята на Каваучи и според мен е логично да се съсредоточат върху нея.

Финалният епизод вече е наличен.

Последна редакция: чт, 27 юни 2024, 06:16 от bell_87

# 601
  • MJF
  • Мнения: 8 717
А така!
Аз влизам да се изкажа по Unmet преди финала а той готов Smiley . Ама че номер Smile.
Ама все пак ще си напиша мислите защото те не са свързани/не зависят въобще от финала на този сериал.
Скрит текст:
В първите 3-4 епизода ни запознаха с героите, наплъстяваха образа на Каваути. Много ми хареса как свързваха медицинските казуси на разглежданите пациенти с нейния казус. Щото тук имаме неврохирург  точно с неврологична патология. Та хем пациенти, хем лекари, хем лекар-пациент. Що поле за разказ, като нищо 11 серии.
Но от там някъде до 9 -и вкл. ни "пльоснаха" някаква сюжетна линия , "ни в клин ни в ръкав". Взеха да дават всичко като конспирация , някакъв пъклен план и объркващи кадри. И както я "пльоснаха" така я и приключиха , "ни лук яли ни лук мирисали" .
В същото време аз за 10 епизода не разбрах "елементарни неща" за главните герои?! Например Каваути и Санпей колко дълго са ходили?! След това с конференцията не знам си къде дето дадоха  и дето са се срещнали за първи път какво после? Кога, къде, защо го е нямало при Каваути тези 2 години?! Защо се върна?! .....Въобще цялото това нещо за тези главни герои.
Та не знам колко души са писали този сценарий и на колко части.
Но щом ме изби на една камара поговорки работата е .....

# 602
  • Мнения: 5 397
Шо, гледай финала, там нещата се изясняват.
Относно Санпей,
Скрит текст:
когато са се запознали на конференцията, той е работел в САЩ. Вероятно така или иначе не е било възможно лесно и бързо да напусне работата си там, а и след инцидента се предполага, че е искал да натрупа повече опит, да проучи различни възможности и след това да се върне при нея и да я излекува.

Последна редакция: чт, 27 юни 2024, 11:11 от bell_87

# 603
  • Мнения: 4 622
2в1, каква е корейската бримка в My Sweet Mobster? Постоянно ми излиза и прочетох, че главния герой е бивш гангстер...
Сон Хуа не я харесвам, а и розовия постер не ми вдъхва доверие, но, ако е пародийно-комедийно, може да го прегледам.

# 604
  • Мнения: 5 397
Unmet - финал. Този сериал много ме развълнува и с удоволствие бих го гледала отново.
Скрит текст:
Удовлетворена съм, макар че всъщност имахме отворен финал, който дава възможност за някакво продължение. Хареса ми по-бавният ритъм на финалния епизод. Сцените с Каваучи и Санпей бяха трогателни. Двамата изживяха заедно красиви моменти въпреки тъжните обстоятелства. Санпей ме разчувства искрено и дълбоко.
Приключи съревнованието между двамата значими мъже в живота на Каваучи. Санпей се смири и показа уважение към Осако, а Осако призна способностите на Санпей. Двамата осъзнаха, че не могат един без друг, а ще постигнат успех само ако се обединят. Всички останали също имаха своя принос, разбира се.
Усетих симпатии между старшата сестра и лекаря, който е завеждащ отделението, както и между анестезиоложката и д-р Хошимае. А, и стажантът и медицинската сестра най-после имаха напредък в отношенията си. Маи и Каеде са щастливи заедно. Всичко това ме остави с хубаво чувство накрая. Всъщност малко ми е мъчно, че свърши. Определено добър сериал според мен.
Малко преди излъчването на финалния епизод екипът е отбелязал рождения ден на режисьора:

И още няколко снимки с нашите хора:
Скрит текст:






# 605
  • Мнения: 7 007
Рос, какво да ти кажа... би могло да се каже, че е пародийно-романтично-комедийна драма. Прехвълям го на бързо. За сега няма някави лиготии, които постерът предполага, но никога не е късно да ме опровергаят.
Скрит текст:
Той е гангстер, но е решил да живее по правилата. Има компания, която се занимава с продажба на месо и наема за работници бивши затворници и негови "колеги". В същото време се опитва да се бори с разпространението на наркотици и това води до конфронтация с други банди. Разхожда се с каменна физиономия и говори като Дон Корлеоне Smile.
Тя прави разни клипчета и обича да се занимава с деца. Желанието ѝ е да им създава хубави спомени за детството, защото нейното детство не е било от най-щастливите, но имало едно съседско момче, което ѝ създало такива. Надява се да намери това момче отново, но знае само името му и нищо друго.
"Случайно" двамата се сблъскват по трасето, "естествено" при объркана ситуация и последвало недоразумение. Но, в последствие двамата започват да общуват по един или друг повод и тя, противно на другите, вижда и добрата му страна.
Третото колело е един прокурор, който тайно си има тръпка към девойката, абониран е за канала ѝ и хич не е доволен от нейното познанство с гангстера. За разлика от нея той не вярва, че човек може да се промени.

Ново, ново... още топло

Поредния клип от Дже послучай 20 годишнината на сцената.



Хонгстар и компания с рок звучене


Хареса ми. Чакам албума след две седмици Hands Metal.

# 606
  • MJF
  • Мнения: 8 717
Сега пък на гангстери ли са на корфронта?! Wink
2в1 не гледа ли скоро за някакъв сменящ си тялото такъв. Този пък решил да се "пребоядиса".
Абе тези телевизионери и продуценти досущ станаха като съвременните тийнове- стадо. Всички еднакви, всички копират модерното/един от друг, сакън някой да не изпъкне/да е различен.

Аз в търсене на компания Wink за "тигъра с крилца" / Tora ni Tsubasa да отчета още какво видях.
Скрит текст:
Та не се получи от раз взимането на правната диплома от Тора. Нито пък Юзо за 3-и/4-и път, макар че този път бе извънредно окуражени и донякъде по-спокоен благодарение на добре познаващата го Тора. Изпита е от 2 части, писмен и устен в различни дни. От дамите от потока на Тора нито една не взе изпита от раз. Имаше от предишен поток една дама която успя и тя първата за Япония с тапия по право.
На база това че отпаднаха преобладаващата част от дамите в потока/курса на Тора, еле пък че никоя от тях не успя с първия/писмения изпит и вероятно на база на променящата се политическо-икономически ситуация, ръководството на вуза беше на крачка да прекрати всичкото това с приемане и обучение на жени. Но нашите дами като разбраха за това се мобилизираха всички и с големи молби, вдигане на шум и уверение , че ще продължат на учат и догодина ще направят всичко възможно да положат успешно изпитите и да се дипломират, успяха все пак да удържат това действие.
За разлика от тях сред мъжете курсисти имаше повече успели.
През годината в която учеше за следващия път Тора взе да работи в адвокатска кантора като помощник- в човек за всичко ѝ се състоеше работата , еле пък да прави чай/кафе и пр. Загуби последователно контакт с голяма част от състудентките си. Омъжената дама получи уведомление за развод от съпруга ѝ и напусна в нелегалност дома му с най-малкото от трите си деца. Аристократката за да спаси фамилията си , чийто бизнес бе банкрутирал а баща ѝ напусна майка ѝ......се заприготвя да се омъжва по бизнес линия. Корейката и брат ѝ бяха набелязани от япноските власти/полиция и стана ясно че трябва да напуснат Япония ако искат да оживеят въобще.
Ямада - момичето носещо се като мъж, трупаше все повече горчивина по всички направления и жизнерадостната , оптимистичната, ведрата и пр. Тора съвсем я раздражаваше.
Всичко това продължи дълго време. На следващата година Тора успя с писмения изпит. На по-следващата и с устния и разгеле взе тапията и стана адвокат. Юзо м/увременно се примири и реши , че няма повече да се мъчи , прие фактите и продължи нататък.
И какво от това че Тора стана адвокат? Нищо. Заработи в кантората където преди това работеше като помощник.  Но нито един клиент не се съгласи да го представя жена - адвокат. Абсурд да се случи. Тора , шефа ѝ , колегите ѝ различни тактики прилагаха в увещания някой от клиентите все пак да се съгласи но не и не. Ямада така и не успяваше на 2-3 пъти да изкара своя изпит и на база познанието си с Тора взе да работи като помощник при Тора и сие. Времето течеше и се поязясни че все пак има шанс някои клиенти да се съгласят на жена-адвокат но само ако е омъжена такава . А сега! Mr. Green

# 607
  • Мнения: 4 622
Благодаря, 2в1. Ще му хвърля едно око.
Да видим какви ги вършат и корейските гангстери. Стига само с Брендо, Ружа, Таки, Ами...

# 608
  • MJF
  • Мнения: 8 717
Значи това е режисьора към който и сие аз имам големи забележки Бел.
Изгледах Unmet 11. На моменти дори разсеяно гледах. Кога?! Ами като виждах вече познати ми кадри, предимно от самото начало на сериала, именно когато още нямах забележки а похвали.
Но от гледаката в последния епизод ме напуши саркастичен смях. Peace
Нямам какво кой знае какво да добавя към коментара ми от преди обед/преди финала.
Бел,
Скрит текст:
аз финала го рабрах като че драмата при Каваути приключи, операцията беше успешна и тя с пълната си памет, ако може така да се каже.
Интересно тези двете фигури, дето си бяха купили май от мястото на запознаването им/конгреса какво бяха. На мен ми приличаха на мравки. Може би щото съм във война с едни техни български посестрими, дето се опитват в убарнистичен район през тераса/прозорци да ни атакуват. И целия апартамент периодично е посипан с бял прах тук таме. За мой възторг. Mr. Green

# 609
  • Мнения: 5 397
Шо,
Скрит текст:
аз по-скоро останах с впечатление, че тя не беше съвсем наясно какво се случва накрая. Поне така ми изглеждаше от начина, по който актрисата го изигра. Като че ли имаше някакво объркване у нея. Обаче "емоционалната памет", за която Санпей толкова често й повтаря от самото начало, се включи, така да се каже. Такова е моето тълкувание и затова според мен може да се направи продължение. Или пък един филм, който да покаже (щастливи) събития след края на историята в сериала. Иска ми се, както се вижда. Почти нямам забележки към сериала.
Не съм сигурна за куклите. Може да се разровя за информация. Със сигурност са някакви традиционни африкански, но не знам какво символизират.

Проверих за куклите. Казват се Ндебеле и са традиционни за едноименното племе от Южна Африка. В съвремието са популярни сред туристите като сувенир. В миналото местните са ги приемали като символ на женствеността и са ги давали на момичетата след навършване на определена възраст.

Последна редакция: чт, 27 юни 2024, 19:25 от bell_87

# 610
  • MJF
  • Мнения: 8 717
Аххаа, сега като  разбрах какво са , се сетих че май казаха за конгреса че е бил ва ЮАР/РЮА. Мда.

Бел, мерси за инфото Hug. Нали тях поне ни ги дадоха на няколко пъти по епизодите та ги загледах и рагледах, ей на ,даже ги оприличих на мравки от един момент нататък Smile

Почнах миналите дни да гледам Uchi no Bengoshi wa Te ga Kakaru. Не е шедьовър но казусите в първите  3 серии ми бяха интересни. По -точно първо в първи епизод, който отворих за проба и така с още два след това се оказах. Но някои неща взех леко да редактирам, другаде да намалявам звука....Та участва в този сериал нашия приятел Yoshi Sakou. Много се Smile с него и внимавам да не изредактирам кадър с него. Тук е на контраст с героя му в Unmet, в друго амплоа е . Заедно с главния герой са помощници/сътрудници на адвокати. Има една не лесна за понасяне "птица" - млада адвокатка на контраст с любимата ми към момента Тора. Smiley

Последна редакция: чт, 27 юни 2024, 19:49 от Шошулчо

# 611
  • Мнения: 4 622
Изгледах сега първи епизод на My Sweet Mobster. Става за преглеждане вечерно време.
Ом Те Гу го помня бегло от филми, в които съм го гледала назад в годините.
Гласът "ала Вито Корлеоне" му е естествен. Сигурно и това е причина, за да е избран за ролята.

# 612
  • MJF
  • Мнения: 8 717
Оххх, напуши ме смях от дисонанса. Сега видях постера/картинката на моя ресурс за My Sweet Mobster а чета глас Гласът "ала Вито Корлеоне" Mr. Green Розово та дрънка.

# 613
  • Мнения: 5 397
Имам нужда от нещо разтоварващо за гледане след Unmet и си набелязах Samurai Cat. Казуки Китамура + котка. Изглежда точно като за мен.

# 614
  • Мнения: 4 622
Наваксах с шестте излезли епизода на My Sweet Mobster и вече се включвам всяка сряда и четвъртък.
Розовият постер подвежда. Жанрът е корейски миш-маш - комедия, пародия, крими, стерилна романтика и многооооооо драма.
Фризьорката ме учуди с развоя на отношенията с адвокатчето (симпатяга е Ким Хьон Джин). Кога пък омачкаха чаршафите?! Пак спомени и срам.
На Ом Те Гу му отива този образ/герой на гангстер. На 40 години най-после е получил своя шанс за главна мъжка роля. Обичам истории с по-малко познати лица, които не са част свръхкомерсиалната корейска мелачка.
Ганстерите (приятелите на шефа) са огън, разсмиват ме, особено героя на Янг Хьон Мин.
Облизах се на наденичките, които произвеждат от Жадният елен. Изглеждаха вкусни и бих ги метнала на скара. Незаслужено плюят шефа и стоката, а той е изряден данъкоплатец и съвестен гражданин на теханмингукското общество.
И разбирам тревогата, която изпита шефа - 신발 (шинбал) или 시발 (шибал)? Разликата е цяло едно ㄴ (н), хаха.

А, да, да не пропусна да отбележа и автопарка, който показват и тук.
Главният герой шофира новото Ауди А8, бижу, на прокурорчето са му дали новата Киа Соренто (за него става, нали е държавен служител, трябва да е родно корейско), а онази богата кифла, Йе На, се вози в новото Ауди RS4. Като цяло - немска класа. Одобрявам.

Общи условия

Активация на акаунт