Парфюмни размисли и страсти - 289 тема

  • 51 764
  • 767
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 370
Благодарение на страхотна дама от тук се сдобих с проба на Feve Gourmande Heart И успях да го тествам по-обстойно
https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Feve-Gourmande-87746.html

По принцип не съм почитател на гурме аромати - много тежко ми седят и не мога да мириша на десерт с часове. Angel's Share, Khamrah, Sol De Janeiro 62...идват ми в повече.
Но това тук е съкровище

Като опушено, опиянено какао е. Може би бих го нарекла скъп дифузер с течност от какаов ликьор. Първия път като го пробвах усетих и лек аромат на Палмърс лосиона с какао, но сега на кожа определено усещам повече подправки, слоеве и дълбочина в парфюма. Няма млечен шоколадов аромат и наистина повече се усеща като чисто, натурално какао, леко земно (предполагам от пачулито), но има сладост и то доста. И пак не мисля че е класически "десертен" аромат. Не съм пробвала първообраза Gourmand Coquin но е потвърдено че са ползвани същите съставки. Не знам дали ще дочака до рождения ми ден (който е през лятото и не знам как ще го нося във време над 20 градуса, но това е друг въпрос...)

Много, много благодаря Heart

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 18:51 от tara22

# 721
  • Мнения: 7 694
Може ли мение за Bora bora и celeste ?

# 722
  • Мнения: 3 704
Deetron, правилно помните Simple Smile
Благодаря много за препоръката, при първото ми минаване през техен щанд ще го пробвам

Единственото ми гурме, или гурме за моето възприятие е Lost Alice което ми ухае на горещи палачинки с масло и ванилия, топло мляко със захар и пипер, горещ чай, горещ блат за морковена торта.

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 2 497
Може ли мение за Bora bora и celeste ?

Точно днес пробвах BoraBora. На мен страшно ми напомня на Ocean di Gioia Giorgio Armani, но арманският е по-хубав. Шампоанесто-чисто-солен го усещам. Но ми идва твърде много сапунената нотка, а аз обичам такива.
Celeste съм го пробвала преди време в търсене на хубава виолетка. Ами там няма, според мен. Мноооого лекичко се усеща и то, защото я търсех. Иначе, хубав парфюм, сладичък, топличък, за тези пари има и по-добри...
Най-хубавият от линията за мен е Scintilla. В някакъв момент ще го купя, вероятно..

# 724
  • Мнения: 31 326
Може ли мение за Bora bora и celeste ?
Бора бора е топъл с много тиаре, плажно кокосово жълтоцветен парфюм. Много кремообразен, но и цветен, доста силен и траен. Много е хубав, но си е мазен, много иланг, а той прави букета силно цветен. Аз го обмислям за покупка. Мисля, че ще ти допадне.
Селесте е с много виолетки. Също силен и траен. Хубав парфюм за почитателите на виолетки.

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 2 497
Писали сме заедно с Денси и сме, като по учебник за фразата "Първо тествайте, всеки човек усеща парфюма различно" GrinGrinGrin

# 726
  • Мнения: 7 694
Благодаря момичета Two Hearts
В търсене съм на нещо лятно , ще ги погледна тези и няколко на Мансера-coco vanille трябва да тествам.

# 727
  • Мнения: 472
Годината ми ударно започна, и ударно продължава...

Amouage Love Tuberose - разкошен букет от бели цветя, обвит във ванилово-сметанов крем.
Скрит текст:

Rabanne Olympéa Parfum - прилича на Интенз версията /която също имам/, но в по-мек, рафиниран вариант
Скрит текст:

Jean Paul Gaultier Scandal Absolu - просто опияняващо течно злато в бутилка
Скрит текст:

# 728
  • Мнения: 862
Здравейте!
Търся съвет от запознати с казуса.
Ще купувам ТF Tobacco Vanille, но отзивите са, че новите партиди са по-нетрайни. Кога е реформулиран парфюмът, за да потърся по-стар бач.
Благодаря на всички включили се.

# 729
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 158
Привет парфюмни Flowers Hibiscus. Влизам с един въпрос, повлияна от канала в Ютюб, който споделих в предния пост, въпрос който засяга вечните класики - тези които са се появили в едно друго време и които се продават и досега като Shalimar, L'air du Temps, Chanel N 5, Miss Dior Originale, Quelques fleurs и много други. Дамата от видеата е французойка, мисля че за тях е друго като цяло, класическите парфюми са в културата им много отдавна, на тях тези класики им говорят повече и са им познати от деца от майките им и бабите и пра бабите. По-важното което ми направи впечатление, обаче е че тези класики са приети и досега, продължават да се купуват от младите и не се отхвърлят или определят като бабешки или нещо което е твърде остаряло и твърде ретро. Какво мислите за това, имате ли класики в колекциите и кои са те?

# 730
  • Мнения: 494
Привет парфюмни Flowers Hibiscus. Влизам с един въпрос, повлияна от канала в Ютюб, който споделих в предния пост, въпрос който засяга вечните класики - тези които са се появили в едно друго време и които се продават и досега като Shalimar, L'air du Temps, Chanel N 5, Miss Dior Originale, Quelques fleurs и много други. Дамата от видеата е французойка, мисля че за тях е друго като цяло, класическите парфюми са в културата им много отдавна, на тях тези класики им говорят повече и са им познати от деца от майките им и бабите и пра бабите. По-важното което ми направи впечатление, обаче е че тези класики са приети и досега, продължават да се купуват от младите и не се отхвърлят или определят като бабешки или нещо което е твърде остаряло и твърде ретро. Какво мислите за това, имате ли класики в колекциите и кои са те?
От изброените нося с удоволствие L'air du Temps и Miss Dior Originale, между другото дамата показа https://www.fragrantica.com/perfume/Dior/Miss-Dior-Esprit-de-Parfum-23283.html, който всъщност е и моят вариант. Е, определено не е всеки ден...
Много обичам французойки, които говорят на английски и викат Уелкъм ту май шанЕл:hushed:
Ето още една https://www.youtube.com/watch?v=KjJ4PbbtYlw&ab_channel=FrederiqueBros

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 22:07 от Tiger Lily

# 731
  • Melmak
  • Мнения: 3 234
Athena, интересна тема за дискусия задаваш.

Аз много съжалявам, че в моето семейство парфюмите никога не са били особено тачени. Майка ми не си купува парфюми и никога не е споделяла с мен този вкус. И някак нямам детски спомени да мириша парфюмите на мама или тайно да си открадна едно-две пръскания и да отида на училище с готин аромат.

Аз лично не определям никой парфюм като “бабешки”, защото на мен нещо може да не ми харесва или отива, но за друг човек да е прекрасно. И това не прави лош парфюма. Писала съм и друг път, че обожавам Пантерата, имах соар версията и се разделих с нея, защото аз се чувствах, че парфюмът носи мен, а не аз него. Може би след години бих узряла за него. Не заради възраст, а заради усещането за жена, дамското силно присъствие. Леля ми го носи и й седи прекрасно.

Аз не съм фен на Шанел, харесвам 2-3 парфюма. На някои жени им отива, аз просто не мога. Женствени са, но моята страст е в по-различни аромати. И за мен Шалимар си е олдскуул. Пробвах с отливки, но не е моето. Не седи на моята кожа, не ме кара да се чувствам добре. Понякога много искам да харесам нещо класическо. И не мога.

Може би вкус се и възпитава, ако като дете мама е мирисала на Шалимар или на Шанел 5, това остава в съзнанието. При мен това липсва и може и да влияе.

# 732
  • Мнения: 370
Относно старите парфюми/класики и т.н. - много харесвам шипри, но в момента сякаш не са модерни (единствените по-популярни може би са Номад, Гри Диор, защото имат по-модерен привкус). Но няма по-подходящ жанр парфюм за дъждовно време, четене на книга вътре, запалени свещи. Земни и влажни.
Лично предсказание ми е че ще се върнат на мода в следващите 1-2 години. Ирисът също се считаше за ретро, а започна отново да навлиза на мода (ирис версията на Ла ви е Бел, Iris Malikhan).

Шанел 5 е ретро, предпочитам вариациите му, но пак не са достатъчно "мен". Въпреки това ми миришат много чисто и стерилно, което в някои дни би ми допаднало повече

Нарцисът, невена, кориандър са нотки които съм забелязала в парфюми с по-ретро мирис. Кожа, цивет също. Алдехидите ми миришат по-сапунено и с тях нямам проблем

# 733
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 158
Благодаря ви за мненията момичета.

Хаха Tiger Lily и на мен ми е смешно това Welcome to my Chanel Laughing.

Иначе напоследък и аз залитам по тези винтидж парфюми и се оглеждам за такива. Напълно е възможно завръщането на зелените шипри и сапунените алдехиди.

hechicera_ аз имам Пантерата на Картие, един от любимите парфюми ми е. Щом ти харесва значи ти отива Simple Smile носи си я с удоволствие.

Много хубава реклама има този парфюм. И не забравяйте - у всяка жена дреме хищна котка Simple Smile.



Tara22 заинтригува ме с описанието на Feve Gourmande, ще го търся за проба и аз.

Последна редакция: ср, 24 апр 2024, 05:54 от Athena

# 734
  • Мнения: 5 312
Харесвам някои ретро парфюми. Мисля, че всичко опира до лични предпочитания. Не се влияя особено от това какво е модерно в момента, важно е какво на мен ми харесва да нося. Не е възпитаван определен вкус у мен в това отношение и в обкръжението ми почти никой не се вълнува от парфюми.

Общи условия

Активация на акаунт