Мартенски бебчета 2024 - пролетни бебчета мама радват (тема 1)

  • 18 104
  • 977
  •   2
Отговори
# 870
  • Мнения: 190
Значи първото пътуване успешно, бебето не възрази че спи в друго креватче и се върти в кръг в голямата кошарка и си опъва ръцете наволя 🤣

Аз макар че потретих да се пакетира гъбата и препарата за миене на бебето не сме ги взели и сега чакам таткото да се събуди и да се надявам че в т-маркет имат бебешки Бочко, фрьош или друг бебешки препарат, че то друг голям магазин тук няма. За водата, ние като ходим в Гърция си взимаме от тук, защото тяхната не ми понася.

# 871
  • Мнения: 506
За акциите е хубаво да се обърнете към някой който се занимава с това. Има акции, които много бавно си увеличават цената, но затова пък са много стабилни и рискът от срив е минимален.
Те обикновено не се купуват с цел печалба, а с цел сигурна инвестиция и възвръщаемост.
Ама и аз не съм купувала досега. От лични познати знам това онова.
За златото не знам защо съм така скептична. Купуването е лесно, ама като се наложи да се продаде дали е също толкова бързо и лесно?

Момичета, на бебка от днеска ѝ спрях лекарството за рефлукса, че док беше казал да го взема общо 1м. Стискайте палци всичко да е наред и да е добре само с млякото. Hands Pray
Добро утро момичета ☕️, благодаря за обяснението аз никога не съм взимала данъчно облекчение, някой знае ли назад колко години може. geizer при мен бързо се и купува и продава, а може и да се заменя 😊. Ние днес се успахме нещо с едно хранене и акане в 3:38 ,явно знае че ще ходим при баба и слуша да не я оставя за два дни 🤣🤣

# 872
  • Мнения: 190
Моите познания са че не може назад, защото подлежим на глоба до 500 лв за първо и до 1000 лв за всяко следващо. Ако е през работодателя срока е до 31-ви декември 2024, за 2024г (обичайно се получава със заплатата в януари), иначе може с данъчната декларация и срока за нея до 30 април 2025. Като за две деца е 1200 лв, за три 1800 лв., като ако доходите може да се комбинират, ако на единия не му стигат https://nra.bg/wps/portal/nra/actualno/do-kraia-na-dekemvri-zaia … chrez-rabotodatel

Аз съм, че всеки трябва да си ги вземе тези облекчения, еднократни помощи и каквото може, защото така или иначе сме си от изрядните платци и пари и 5 лв да са никога не са излишни. До преди години тази сума беше 50-100 лв и масово хората не си правиха труда за нея, сега вече като са повече пари има по-голям интерес.

# 873
  • Мнения: 506
Прочетох в темата тук за данъчни облекчения че обикновенно тази глоба е 50 лв , аз съм много разочарована от нашата държава и честно казано хич не ми се занимава.  Някоя от вас знае ли как стоят нещата с минералната лечебна вода и бебетата, че ние на 1ви заминаваме, ама там и на душа е такава, та се замислих за къпането .

# 874
  • Мнения: 75
Да, и аз всяка година се възползвам и последните 2 наистина вече сумата се усеща, като нещо. Така или иначе голямото ми дете ходи на частна градина, при болести по-често ходим на частни прегледи, та от държавата нищо не сме видели, поне тази сума да използваме.


Моите познания са че не може назад, защото подлежим на глоба до 500 лв за първо и до 1000 лв за всяко следващо. Ако е през работодателя срока е до 31-ви декември 2024, за 2024г (обичайно се получава със заплатата в януари), иначе може с данъчната декларация и срока за нея до 30 април 2025. Като за две деца е 1200 лв, за три 1800 лв., като ако доходите може да се комбинират, ако на единия не му стигат https://nra.bg/wps/portal/nra/actualno/do-kraia-na-dekemvri-zaia … chrez-rabotodatel

Аз съм, че всеки трябва да си ги вземе тези облекчения, еднократни помощи и каквото може, защото така или иначе сме си от изрядните платци и пари и 5 лв да са никога не са излишни. До преди години тази сума беше 50-100 лв и масово хората не си правиха труда за нея, сега вече като са повече пари има по-голям интерес.

# 875
  • Мнения: 6 568
Етиопа, няма бебешка вода в Гърция. Взимайте си с вас.
Утре  и в понеделник по прогноза ще е все още голяма жега, но от вторник ще са по нормални температурите.

# 876
  • Мнения: 218
Мами а вие вярвате ли в тези суеверия за пъпчето на бебето за хвърлянето му на определени места

# 877
  • Мнения: 509
Аз лично не съм сигурна дали вярвам. Може би по-скоро не, но за всеки случай ми се иска да го хвърля на някое хубаво място. Но нещо не мога да го измисля. В краен случай ще го хвърлим в морето 😊

# 878
  • Мнения: 423
Не, аз съм го прибрала в една торбичка и стои в една кутия Grinning . Има мн суеверни хора, аз не съм от тях и си го запазих и аз не знам , за какво ми е Joy

# 879
  • Мнения: 190
И аз му го пазя за сега, може и да го метнем някъде ама още не сме го измислили.

Ох днес беше много сладък бебо, снимаме го и майка ми само ме хока колко много дрехи трябва да преоблече и с този момент бебока издава един звук който прозвуча ясно като "колко" много се смях (несъзнателно разбира се) 🤣

# 880
  • Мнения: 218

Това искам да го направя и съм приготвила всичко необходимо но не съм сигурна за пъпчето

# 881
  • Мнения: 203
На моята пъпа й е хвърлен в Неонатологията на болница "Селена"! 🤣 Очаквам я, живот и здраве, докторица да става. 😀

# 882
  • Мнения: 506
С първото си дете бях студентка в ТУ -електро ,там му хвърлих пъпа е познайте ,само кабели и разклонители му бяха в главата ,сложих капачки на контактите ,когато беше малък той ги махаше 🤣. Оня ден оправи телефон на който не работеше буксата за зареждане 😁,дали има нещо вярно не знам ,на малката искам да го хвърля на мястото дето никой не работи ама взимат луди пари ,там поне зор няма да си дава ,ако не се сещате говоря за нашия парламент 🤣🤣🤣. След 25 години ще пишем какво е станало и ще разберем вярно ли е или суеверие 😬😬😁.

# 883
  • Мнения: 509
Някое бебче още да има проблем със затварянето на пъпчето? На нашия му махнаха лепенката и беше се позатворило доста, но още не е изцяло и вече взех да се притеснявам.

# 884
  • Мнения: 423
Мм, ами не знам странно ,че не е затворено още.Педиатъра питала ли си? Защото пъпа на малката още с падането и малко след това си зарастна неусетно .Как разбираш всъщност,че не е зарастнал? Да не би да има секрет някакъв ?

Общи условия

Активация на акаунт