Ще има ли трета световна и как ще се развият събитията за човечеството?

  • 10 328
  • 93
  •   4
Отговори
# 75
  • Paris, France
  • Мнения: 14 262
Според мене САЩ няма да влязат в Украйна за да не се конфронтират пряко с Русия. Ще влязат европейски войски след като украинските власти го поискат. Така поне каза Макрон, което означава, че е решено и се работи по въпроса. Все пак Украйна влиза в ЕС, не в САЩ.

# 76
  • Мнения: 9 354
Никога не отправяйте заплахи,които не мислите да изпълните. Заплахата от страна на Макрон и други лидери,че ще изпратят войски в Украйна,(а всъщност нямат такова намерение),е страшна глупост,която ще се обърне срещу тях. Като глупостта на Путин през няколко месеца да заплашва с ядрен удар...

# 77
  • Мнения: 6 956
deaf работата е там, че то доколкото става известно вече бъка свойници - французи, англичани, американци и пр. в Украйна, които уж не били там за това и совите били нещо друго ... Колко пъти при размяна на военнопленници им връщат френски, немски, британски или америнакнски войници.... Нали руснаците казват , че не разбирали за какви червени линии се говори, след като вече натовксите войски отдавна били в Украйна. А че на всичките ни излиза през носа войната, която не трябваше изобщо да бъде започвана и която е най-голямата идиотщина ... няма спор.

# 78
  • София
  • Мнения: 11 499
Според мене САЩ няма да влязат в Украйна за да не се конфронтират пряко с Русия. Ще влязат европейски войски след като украинските власти го поискат. Така поне каза Макрон, което означава, че е решено и се работи по въпроса. Все пак Украйна влиза в ЕС, не в САЩ.
Ехаа, сценарий мечта за САЩ, направо виждам как и най мокрите сънища им се сбъдват 😁, те и сега доволно потриват ръчички при военните сводки за хилядите убити славяни.

Точно така, това е идеята, според мен. Бойното поле да е на територията на Европа, подклаждани от САЩ, но без пряко участие на последните. Хитро, но Европа са толкова, толкова глупави, че са в капана отдавна. Мишки недни.

# 79
  • Мнения: 51
Според мене САЩ няма да влязат в Украйна за да не се конфронтират пряко с Русия. Ще влязат европейски войски след като украинските власти го поискат. Така поне каза Макрон, което означава, че е решено и се работи по въпроса. Все пак Украйна влиза в ЕС, не в САЩ.
Ехаа, сценарий мечта за САЩ, направо виждам как и най мокрите сънища им се сбъдват 😁, те и сега доволно потриват ръчички при военните сводки за хилядите убити славяни.

Точно така, това е идеята, според мен. Бойното поле да е на територията на Европа, подклаждани от САЩ, но без пряко участие на последните. Хитро, но Европа са толкова, толкова глупави, че са в капана отдавна. Мишки недни.

Така е, а за Америка чиста работа. Европейците толкова се наплашиха от руските танкове, че решиха с 1 куршум 2 заека. Хем да си спестят разходи за армия и въоръжение, хем някой друг да ги пази. Само че Америка като Англия, няма приятели, а интереси. Америка няма полза от силна европа, и сегашната криза го потвърждава. Първо беше Югославия, сега Украйна. А още преди това другите държави в азиатския район.
А за колегата, който пише за китайците - ами пич, взимай полета за Пекин и успех.

Последна редакция: вт, 14 май 2024, 11:45 от БореПерника

# 80
  • Мнения: 9 354
Никой англичанин (американец) не е казвал,че няма приятели,а само интереси. Освен това тази "мисъл" е нонсенс. Да обяснявам ли защо...
САЩ и Англия ще направят всичко възможно да изгонят руската армия от Украйна,понеже са дали писмена гаранция за териториалната и цялост. Писмена. Ако не изпълнят това си обещание,със статута им на Свръхсили е свършено. Вече никоя държава няма да им има доверие.

# 81
  • София
  • Мнения: 11 499
Никой англичанин (американец) не е казвал,че няма приятели,а само интереси. Освен това тази "мисъл" е нонсенс. Да обяснявам ли защо...

Taka e. Никой.

Освен един. Тази мисъл се приписва не на кой да е, а на Уинстън Чърчил! Дали я е изрекъл наистина, нито аз, нито вие можем да кажем със сигурност. А твърдението, че е  нонсенс ще оставя без коментар. Голяма част от хората вече твърдят, че Питагоровото откритие за кръглата земя е нонсенс, та колко му е да се поругае един Чърчил!

 
Скрит текст:
"Суперсили, Свръхсили"....бабината ти трънкина, както се казва Simple Smile

# 82
  • Мнения: 9 354
Когато правите исторически анализ,винаги трябва да взимате под внимание какви са били настроенията и ценности през съответното време. През първата половина на 20-ти век масово държавите са се стремили да заграбят територии.

Англия и Франция подло дават гаранции за териториалната цялост на Полша,за да принудят Германия да я нападне. Говоря сериозно. Цитат от капитан Ръсел Гренфел от Кралските военноморски сили на Британия:

"...гаранцията (на териториалната цялост на Полша) публично предизвиква съперника (Германия) да игнорира гаранцията и да си поеме последствията:след което става почти невъзможно за този съперник да се опита да търси мирно решение на спора му с гарантираната страна,без да изглежда така,сякаш се поддава на шантаж"

Тоест,Гренфел казва,че едно гарантиране следователно може да послужи за подклаждане на същият този голям конфликт,който уж е трябвало да предотврати.

# 83
  • Мнения: 6 956
И понеже ясно виждаме какво става и в украйна и в други части на света ... сега започнахме да мъдрим какво било преди 90 години. Че там може да го изкараме и така и иначе . Само да не е в реално време.
Нека почакаме и ще видим. Няма нужда да гледаме какво било.

# 84
  • Мнения: 51
Когато правите исторически анализ,винаги трябва да взимате под внимание какви са били настроенията и ценности през съответното време. През първата половина на 20-ти век масово държавите са се стремили да заграбят територии.

Англия и Франция подло дават гаранции за териториалната цялост на Полша,за да принудят Германия да я нападне. Говоря сериозно. Цитат от капитан Ръсел Гренфел от Кралските военноморски сили на Британия:

"...гаранцията (на териториалната цялост на Полша) публично предизвиква съперника (Германия) да игнорира гаранцията и да си поеме последствията:след което става почти невъзможно за този съперник да се опита да търси мирно решение на спора му с гарантираната страна,без да изглежда така,сякаш се поддава на шантаж"

Тоест,Гренфел казва,че едно гарантиране следователно може да послужи за подклаждане на същият този голям конфликт,който уж е трябвало да предотврати.

И преди, и сега, целта са само ресурси. За какво са им примерно 1000 кв.км. или повече като няма грам ресурси. Затова още в древността са основавали "колонии", а дефакто търговски центрове. По същия начин и сега войните се водят за ресурси. Всякакви други оправдания са малко смешни.

Що се отнася до цитатът ти - той само потвърждава, това което казах. Никой не им вярва. Така че, и това с целостта на Украйна си е смях в залата. Просто тези държави, които са зависими от тях, ще продължават да ги слушат.

# 85
  • Мнения: 5 868
И аз си мисля,  че България няма да бъде засегната сериозно при трета световна война ... България е малка държава , няма добра войска и т.н. Кой ще се занимава с нас ?
Войната ще е между големите и силните държави .. там ще е най - страшно
Войната винаги значи глад и мизерия, а ние тъкмо започнахме да живеем нормално..  не ми се иска това да се променя. 

Стана ми смешно днес как Северна Корея хвърлили балони с боклуци и животинска тор до Южна Корея... помислих си, че е абсурдно и как може с това да се занимават, но после като помислих пак усмивката ми се изкриви. Мисля, че азиатците са най-страшни и опасни що се отнася до война, че талибаните и картелите ще ни се видят като деца на игра, ако онези си развихрят въображението.
Надявам се да няма Трета световна близките 200 години поне.

# 86
  • Мнения: 51
И аз си мисля,  че България няма да бъде засегната сериозно при трета световна война ... България е малка държава , няма добра войска и т.н. Кой ще се занимава с нас ?
Войната ще е между големите и силните държави .. там ще е най - страшно
Войната винаги значи глад и мизерия, а ние тъкмо започнахме да живеем нормално..  не ми се иска това да се променя. 

Стана ми смешно днес как Северна Корея хвърлили балони с боклуци и животинска тор до Южна Корея... помислих си, че е абсурдно и как може с това да се занимават, но после като помислих пак усмивката ми се изкриви. Мисля, че азиатците са най-страшни и опасни що се отнася до война, че талибаните и картелите ще ни се видят като деца на игра, ако онези си развихрят въображението.
Надявам се да няма Трета световна близките 200 години поне.

Не мисля, че се живее нормално в България, но както се казва за успокоение, има и по-зле от нас.
Така е, азиатците са фанатици, особено Китай и Япония. Затова смятам, че ако Китай "тръгнат" към Европа, след тях ще остане малко.
Трета световна ще има, тъй като светът се движи по грешен път.

# 87
  • Мнения: 6 956
Китайците имат и Европа и Америка вече отдавна и то не по дивашкия касапски начин, който виждаме да се разиграва в монета в други части на света и който не е азиатски.
Експанзията по принцип е от много години насам и е във всички посоки. Само където някои го могат по-умно, други се показват пред света в цялата си жестокост и двуличност.

Последна редакция: чт, 30 май 2024, 14:50 от bella-ciao

# 88
  • Мнения: 5 868
Скрит текст:
И аз си мисля,  че България няма да бъде засегната сериозно при трета световна война ... България е малка държава , няма добра войска и т.н. Кой ще се занимава с нас ?
Войната ще е между големите и силните държави .. там ще е най - страшно
Войната винаги значи глад и мизерия, а ние тъкмо започнахме да живеем нормално..  не ми се иска това да се променя.  

Стана ми смешно днес как Северна Корея хвърлили балони с боклуци и животинска тор до Южна Корея... помислих си, че е абсурдно и как може с това да се занимават, но после като помислих пак усмивката ми се изкриви. Мисля, че азиатците са най-страшни и опасни що се отнася до война, че талибаните и картелите ще ни се видят като деца на игра, ако онези си развихрят въображението.
Надявам се да няма Трета световна близките 200 години поне.

Не мисля, че се живее нормално в България, но както се казва за успокоение, има и по-зле от нас.
Така е, азиатците са фанатици, особено Китай и Япония. Затова смятам, че ако Китай "тръгнат" към Европа, след тях ще остане малко.
Трета световна ще има, тъй като светът се движи по грешен път.
Статистиката сочи, че в момента в България се живее най-добре от всички години до момента. Това, че искаме повече е хубаво, защото се сравняваме с по-богати държави, а не с тези, които са зле или извън Европа. Но, ако има трета световна война, колкото и да сме в периферията няма как да не ни засегнат глада и мизерията, тоест вместо да живеем още по-добре, ще стане много по-зле. Но да, колкото и да харесвам корейци и японци, най-страшни ми се струват именно азиатците, те поне са по-малко, но китайците..... и като численост, и като икономика, дано не и като военни амбиции. Икономически да иска някой да те влияе, или културно е за предпочитане пред директен физически сблъсък.

# 89
  • Мнения: 997
Статистиката сочи, че в момента в България се живее най-добре от всички години до момента.
Живее се защото получихме огромно наследство. Атомна централа, огромен сграден фонд, военна промишленост, инфраструктура  и т.н да не изброявам, и въпреки това сме най нещастната нация в Европа, с най висока смъртност и най ниска продължителност на живота. Както и най ниско платените в ЕС, с най малка покупателна сила. За сметка на това на първо място по скок в цените на наеми и имоти. За мен не е най важно колко банана, каква кола или телевизор мога да си купя, за мен са важни взаимоотношенията между хората, липсата на стрес , завист и т.н. А и ми е странно малко - как така навремето в селата новите къщи никнеха като гъби след дъжд, имаше навсякъде местен поминък и приемственост, а сега човек цял живот да спестява едно паркомясто не може да си позволи ако не продаде някакъв наследствен актив или изтегли поробващ заем.

Общи условия

Активация на акаунт