Стойности на ЧХГ - Тема 19

  • 10 482
  • 227
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 146
Здравейте, дата на последния цикъл - 22 април, секс с all in на 16 май. Закъснението реално по календар е 4 дни, но от зачеването са минали точно 14 днес. Стойностите добре ли са?

# 106
  • Мнения: 68
Тихичко честито, 3vcheto!🍀
Май прогестерона е нисък, консултирай се с лекар, може да доведе до зацапване. Иначе, ЧХГ след два дни пак го пускаш и смяташ дали се удвоява - ако да е супер!
Здравейте, дата на последния цикъл - 22 април, секс с all in на 16 май. Закъснението реално по календар е 4 дни, но от зачеването са минали точно 14 днес. Стойностите добре ли са?


# 107
  • Мнения: 1 006
Здравейте, дата на последния цикъл - 22 април, секс с all in на 16 май. Закъснението реално по календар е 4 дни, но от зачеването са минали точно 14 днес. Стойностите добре ли са?



На колко дни ти е МЦ и кога е била овулацията? Ако е трябвало да ти дойде на 26.05, това значи че овулацията е била на 12.05 и няма как да си забременяла с полов акт чак на 16.05, освен ако не е имало и по-рано такъв. Дори  за деня на закъснението е доста ниско ЧХГ, пусни пак след 48 ч, но е възможно да е биохимична или да си с много късна овулация и реално да си преди закъснение.

# 108
  • Мнения: 294
Прогестеронът е ОК в тази единица според мен. За ЧХГ обаче съм съгласна, че ако е след закъснение е ниско. Проследи го след два дни пак (отново с прогестерон), дано да е било късна овулация.

# 109
  • София
  • Мнения: 146
Първото дете беше следствие на късна овулация, вероятно и този път така се е получило. Не знам кога реално е била, защото бременността не е планирана и честно казано не вярвах, че с този секс без мерки на тази дата рискуваме нещо.
Ще пусна още веднъж изследванията и ще се види. Аз имам и едно недоносено дете та съвсем ми се иска да реагирам отрано този път да не се стига до там, ако е писано Simple Smile

Последна редакция: пт, 31 май 2024, 09:14 от 3vcheto

# 110
  • Мнения: 11
Момичета,здравейте!
Възможно ли е при нива на ЧХГ 235 единици в 3 седмица и 3 4 дни,да е вероятност за близнаци?🤔Ходех при АГ на първи преглед в 4 седмица и 5 дни,но още не можеше да се види,следващия е на 5 юни,а вече нямам търпение 😁 тоест ЧХГ 235 е 3 дни преди закъснение

# 111
  • Мнения: 146
Винаги има вероятност да са 2, но и моето ЧХГ беше с подобни стойности няколко дни преди цикъл и бебето е само едно.

# 112
  • Мнения: 1
Здравейте, за пръв път направих тест за бременност на първия ден от закъснението на цикъла (21.05.2024), две черти бяха видими. Днес бях на ЧХГ, това са резултатите. Понеже това ми е първа бременност и грам не се ориентирам все още, се надявах за мнение дали изглеждат нормално. Час за АГ чак на 7ми юни. Благодаря, че ме изчетохте! 😁

# 113
  • Мнения: 6
Здравейте!
Може ли да ми помогнете да го разтълкувам правилно. ПРМ 01.05., последен полов акт 21.05., овулация не съм следила този месец, цикълът ми е на 24-28 дни. Днес пуснах чхг <0.10 и прогестерон 3.6 Ясно е, че бременност няма, но такива ли трябва да са нивата на прогестерона? Как се тълкуват тези стойности? Иначе за първи път ми закъснява без да има бременност, започвам да си мисля, че навлизам в менопаузата и ще се побъркам

Последна редакция: пт, 31 май 2024, 20:44 от KaterinaGR

# 114
  • Мнения: 42
Здравейте! 9ти ден след доказана овулация съм. Има ли шанс да е настъпила бременност?

# 115
  • Мнения: 5 110
Има, да.

# 116
  • Мнения: 1
Здравейте, дами ! Искрено стискам палци на всяка една от вас за успешна бременност (и не само) 😊 Моята ситуация - последен цикъл 27.04, закъснение към днешна дата 7 дни, положителни уринарни тестове, ЧХГ 5 000, прогестерон 17.200 ng/ml. ( резултати от днес) По мой скромни изчисленя трябва да съм в 5 г.с. Силно се притеснявам дали тези нива на ЧХГ и прогестерон са нормални за период около 5 г.с. През януари имах биохимична и не ми се иска да преминавам отново през същото... Предварително благодаря на всички отговорили.

Последна редакция: сб, 01 юни 2024, 22:29 от Nelly_V_G

# 117
  • Мнения: 2 183
Момичета,здравейте!
Възможно ли е при нива на ЧХГ 235 единици в 3 седмица и 3 4 дни,да е вероятност за близнаци?🤔Ходех при АГ на първи преглед в 4 седмица и 5 дни,но още не можеше да се види,следващия е на 5 юни,а вече нямам търпение 😁 тоест ЧХГ 235 е 3 дни преди закъснение

По ЧХГ не може да се определи. Имам близко ЧХГ с близнаци и с едно бебе. На прегледа ще се видят колко са.


Nelly_V_G При нива над 1000 вече се вижда на ехограф. Биохимична бременност обикновено е с нива под 100 в 5 г.с.

# 118
  • Мнения: 398
Здравейте, това са стойностите ми на ЧХГ и прогестерон 3 дни преди очакван цикъл. ЧХГ ясно, че е ок, но се чудя за прогестерона. При първата бременност с прогестерон 43 лекарят ми изписа Утрогестан. А сега е 44 и ми каза, че няма нужда.

# 119
  • село в ямболско
  • Мнения: 7 018
Честото! Добре е прогестерона

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт