Стойности на ЧХГ - Тема 19

  • 11 035
  • 241
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 23
Здравейте. Бременна съм във 7 седмица. На 22.6 бях на преглед и се видя само плоден сак без ембрион. Тогава съм била във 6 г.с. На същия ден пуснах чхг което беше 21.876. Днес 4 дена по-късно чхг е 38.956. Резултатите биха били добри ако бяха изминали 2 дена но не и 4. Някой има ли мнение? При първата ми бременност бях със кухо яйце. Казват че рядко повтаряло,но явно ще съм от тези редки случаи

Коя ви е датата на последния цикъл? На този етап вече не се гледа ЧХГ, а само на УЗ как расте и се развива плодния сак и ембрион. Имаше ли жълтъчно мехурче на прегледа в 6 г.с.? Ако има жълтъчно мехурче, почти сигурно е че ще има ембрион.
Послдният цикъл беше на 5.5. Нямаше жълтъчно мехурче. При първото ми кухо яйце имаше жълтъчно мехурче но така и не се появи ембрион. Във сегашния ми случай даже и него го няма.

# 226
  • Мнения: 1 013
Би трябвало днес да сте в 7+3 г.с, достатъчно за да се види ембрион и пулс. Ако няма ембрион най-вероятно отново е кухо яйце, но отидете на друг лекар.

# 227
  • Мнения: 8
Здравейте, моля за помощ, въпреки че утре ще се чуя с доктора..
В 6та седмица чухме сърчице и ембриона беше 4.8мм, сега съм в 7ма и на прегледа доктора го измери по-малък, но каза, че плодния сак се е увеличил доста.
Във вторник пуснахме чхг и беше около 78 600, а днес в четвъртък е едва 79 100
На там на където мисля ли се насочвам? Sad

# 228
  • Мнения: 44
Здравейте, моля за помощ, въпреки че утре ще се чуя с доктора..
В 6та седмица чухме сърчице и ембриона беше 4.8мм, сега съм в 7ма и на прегледа доктора го измери по-малък, но каза, че плодния сак се е увеличил доста.
Във вторник пуснахме чхг и беше около 78 600, а днес в четвъртък е едва 79 100
На там на където мисля ли се насочвам? Sad
По чия препоръка измерваш чхг на този етап от бременността, след като сте чули сърдечни пулсации?

# 229
  • София
  • Мнения: 1 540
Ама няма смисъл от ЧХГ изобщо.
ЧХГ забавя темпове в един момент и не е показател. Има сърдечна дейност, расте. Ехографското измерване е приблизително.
Дори да има леко разминаване - това в началото е ОК. Не си затормозявай мозъка излишно!

# 230
  • Мнения: 8
По препоръка на доктора, който ме следи - аз съм с инсеминация.
Ембриона се е наврял в единия ъгъл и честно казано в 6та седмица по-лесно успя да намери сърдечна дейност, сега в 7ма не успяхме да го чуем, защото изпитвах лек дискомфорт от вагиналния ехограф, а доктора не посмя много да ме натисне, за да ме намести. За това искаше да види стойностите дали се покачват или да не би да спадат..

# 231
  • София
  • Мнения: 1 540
Наврял в единия ъгъл?

Струва ми се странно. Бих направила консултация с друг лекар.

# 232
  • Мнения: 44
Ама няма смисъл от ЧХГ изобщо.
ЧХГ забавя темпове в един момент и не е показател. Има сърдечна дейност, расте. Ехографското измерване е приблизително.
Дори да има леко разминаване - това в началото е ОК. Не си затормозявай мозъка излишно!
Абсолютно! Установен сърдечен ритъм и развитие на плоден сак.... какъв е смисълт от тези измервания?... Горе долу около 8-ма, 11-та седмица чхг даже леко ще спадне и ще се задържи така през бременността.
Момичета, не си създавайте излишни главоболия, когато трабва да сте спокойни!
Кой е този лекар? Абсолютно нелогично. С каква техника работи, че да не може да се ориентира, какво се случва. Какво значи не посмя? Прегледа си е преглед.
Много несериозно ми звучат тези оправдания. И какво ше му покаже това чхг в момента?...
Консултация в добра клиника при добър специалист в случая, мисля че е адекватна.

Последна редакция: пт, 28 юни 2024, 12:35 от K_aterina

# 233
  • Мнения: 1 013
То да не е мишка, че да се навре в ъгъла. Ако няма видимост може и с коремен ехограф, ако си слаба. При по-пълничките жени не става с коремен толкова рано, защото не се вижда от мазнините. Я, по-добре иди на друг лекар с хубава техника. Няма как ембриона е по-малък, може да не е мръднал развитие от предишния преглед, което е лош знак, ама да е по-малък няма как. Очевидно той не може да го измери. Смени доктора.

# 234
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета! Много съм разстроена и не знам какво да си мисля.. аз стм с дълъг интервал между циклите. Последният ми цикъл беше на 09.05 и този месец трябваше да ми дойде около 15.06. Имах два положителни теста вкъщи и си пуснах ЧХГ вчера и резултатът ми е 190,34 mIU/mL. Но тъй като съм с дълъг цикъл, може ли да е било късна овулация и да съм отчела бременност много рано? Иначе по сметки трябва да е по-високо. Не знма какво да си мисля.. моля за помощ

# 235
  • Мнения: 304
Ако не знаеш със сигурност кога е била О, няма защо да се стресираш така. ЧХГ показва, че бременност има Simple Smile
Пусни го след 48 часа заедно с прогестерон. Едно мерене на ЧХГ показва има или няма бременност, трябва да се проследи.

# 236
  • Мнения: 44
Здравейте, момичета! Много съм разстроена и не знам какво да си мисля.. аз стм с дълъг интервал между циклите. Последният ми цикъл беше на 09.05 и този месец трябваше да ми дойде около 15.06. Имах два положителни теста вкъщи и си пуснах ЧХГ вчера и резултатът ми е 190,34 mIU/mL. Но тъй като съм с дълъг цикъл, може ли да е било късна овулация и да съм отчела бременност много рано? Иначе по сметки трябва да е по-високо. Не знма какво да си мисля.. моля за помощ
На коя дата са направени домашните тестове?

# 237
  • Мнения: 18
На 18.06.
Здравейте, момичета! Много съм разстроена и не знам какво да си мисля.. аз стм с дълъг интервал между циклите. Последният ми цикъл беше на 09.05 и този месец трябваше да ми дойде около 15.06. Имах два положителни теста вкъщи и си пуснах ЧХГ вчера и резултатът ми е 190,34 mIU/mL. Но тъй като съм с дълъг цикъл, може ли да е било късна овулация и да съм отчела бременност много рано? Иначе по сметки трябва да е по-високо. Не знма какво да си мисля.. моля за помощ
На коя дата са направени домашните тестове?

# 238
  • Мнения: 44
Ако на 18.06 си имала действително положителни домашни тестове, колкото и ниско да е било тогава чхг, а то със сигурност е било над 15, за да го хванат тестовете, до днешна дата трябваше да е нараснал повече от 190 за съжаление.
Вариантите са два:
1. Тестовете да не си ги разчела правилно у дома и все още да са били отрицателни и всъщност секрецията на чхг да е започнала по-късно, което е добрият вариант.
2. Бременността не се е развила и чхг започва да спада.
Имаш ли снимки на домашните тестове?

Последна редакция: сб, 29 юни 2024, 19:23 от K_aterina

# 239
  • Мнения: 18
За съжаление, нямам. В понеделник ще пусна отново ЧХГ и ще пиша след като получа резултатите. И аз започвам да си мисля, че по-скоро е втория вариант, но.. ще разбера другата седмица. Много благодаря за отговорите. Изпращам виртуална прегърдка! Simple Smile
Ако на 18.06 си имала действително положителни домашни тестове, колкото и ниско да е било тогава чхг, а то със сигурност е било над 15, за да го хванат тестовете, до днешна дата трябваше да е нараснал повече от 190 за съжаление.
Вариантите са два:
1. Тестовете да не си ги разчела правилно у дома и все още да са били отрицателни и всъщност секрецият на чхг да е започнала по-късно, което е добриат вариант.
2. Бременността не се е развила и чхг започва да спада.
Имаш ли снимки на домашните тестове?

Общи условия

Активация на акаунт