💖ЕДИН ЗА ДРУГ 💕 Сезон 5 (Тема 5)

  • 41 703
  • 762
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 204
Христос Воскресе!
Струва ми се , че Сияна (лисичка е)се опитва да прикотка Петя и Ели. С Петя си разменят дрешките които носят , а с Ели си коментираха играта с тортите сладко,сладко .
 Данчо ръб е и ръб ще си остане. В семейството си не е виждал романтика и жестове, и той няма да ги прави.
На мен ли само ми се струва, че Петя се прави на интересна пред Светльо и затова така се получи играта с тортите.
Софи и Тишо,  и Галето и Петър са ми фаворити. Успех!
Перничани ги е страх , че ако излязат на телевизора и са аут, затова са се стегнали и правят малки залози, опасни стратези са.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 07:54 от pepinna

# 616
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 526
Той и Светльо го е страх да излезе пред телевизора, затова и така ядосан беше за играта и едва ли не жена му е виновна. Тя и затова в толкова обяснителен режим мина. Една "куха" Петя, според тях си е взела играта, а Сияна "голямата работа" не успя. Това и е натяквано сто процента от мъжа ѝ. Ама той не и ли знае капацитета, какво се очудва.
Михаела и мен с всеки следващ епизод ме напряга, доста пресоли манджата.

# 617
  • Мнения: 355
Страшен другарски съд му спретнаха на Йордан все едно останалите са цъфнали и вързали и на всеки 5 Мин правят комплименти на жените си 🤷

Малко пресилена беше тази сценка, не знам с какво право така укоряват човека, че и наставления ме дават 🤨 Да бяха пример за подражание точно Михаела и Сияна, та да дават съвети и то непоискани.

Ели и тя какво пее в общия хор и му налива на Данчо, като искаш повече от това или онова и не го получаваш след като си говорила с мъжа си, явно нещо куца връзката, ама да го правиш фокус в национален ефир и да търсиш подкрепа и съчувствие от непознати хора - Еми, не е окей за мен.

Не всички хора се чувстват комфортно да показват чувствата и емоциите и то в национален ефир, а и не е нужно.

Не съм фен или защитник на Йордан, просто не харесвам подобен тип набиване на канчето и намеса в чужди отношения. Нито той ще се промени за 5 мин след този разговор, нито Ели ще стане по-щастлива.

А относно финансите и женското щастие - точно Светльо да го коментира и отрича, айде моля ви се. Като вярва в това да остави Сияна да се оправя само с нейните си доходи и да видим колко време всичко ще е цветя и рози между тях.

# 618
  • Мнения: 2 569
Воистина воскресе!
Комплименти, та комплименти, романтика и прочие. Какво са се хванали за тези комплименти не разбирам.  И като го чуя това  обръщение " любовче" и " любов", ми идва да сменя канала. Аман от показност, то и в живота е така. С това фейсбук общество, за пред хората готини и усмихнати, а в къщи нещастни.
Има мъже без оскубани вежди и цялостна епилация все още. А и колкото и да е странно все още има жени за които това е секси.

# 619
  • Мнения: 1 517
Ето и моите пет стотинки по снощния епизод.

Коалицията прави същото с Ели и Данчо, което с Ивайло и Ивана. Просто двойките са различни и затова развоя е различен. Винаги съм мразила хора, които никой не ги пита, но те се имат за морални стожери във всяка ситуация. Сияна на всяка игра реве, все нещо е объркала, все ѝ е лошо. Светли винаги си я “чуква” по тънкия начин, за да я сниши с тревата. Михаела обиди цялото семейство на Венци в предаването, всеки път го прави на две стотинки. Някак е смешно точно тези двойки да дават наклон в живота на останалите, макар и тора да са Данчо и Ели.
Млада е Ели и няма смелост да реагира, най-вероятно няма смелост и да каже нещо на Йордан по този повод. Не ми харесва всички да са срещу един, било то и “уж” съвет. Лицемерни бяха и СиС и МиВ - Светли голяма реч дръпна - клише до клишето, но забравя, че жена му не знае колко пари изкарва и той ги крие. С толкова голямо самочувствие са и Сияна/Светли и Михаела/Венци. Не е лошо да имаш такова, просто няма нужда да си избиваш комплексите на останалите и да се изживяваш като морален стожер и последна инстанция.

Галчето ме разочарова, наистина.
Петя се държи като неадекватно, когато са всички заедно. Не мога да си обясня какъв ѝ е случая.

# 620
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 526
А да, и мен този другарски съд не ми хареса снощи. Абе вие всички перфектни взаимоотношения имате, че тръгнали в чуждата връзка да се месят. Аз бих станала и да се махна ако бях на мястото на Йордан. Какъвто и да е, не са те хората които ще го променят. Светльо, всеки ден го чувам да прави комплименти и да е романтичен, ма Сияна се изказва като най-обгрижената жена. Ако той не желае да се промени, няма сила на земята която да го направи.
Да, и Светльо като един ментор там ми рецитира заучени изречения. Неговата лети от щастие се вижда от самолет 😄

# 621
  • Мнения: 10 920
Досадно е накой да ти дава съвети, че и цяла група се събрали. Аз лично трудно бих ги изтърпяла и ефекта ще е обратен. Данчо си е ръб, малко простак, но не е лош човек според мен. Не го харесвам, но и това вторачване в него също не харесвам. Той няма да се промени. Елизабет да е гледала навреме и да си е избрала някой друг, кратко и просто.

Не разбирам този женски зор за комплименти и романтика. Не го разбирам! Аз се гледам в огледалото и се виждам, не ми е нужно някой нон-стоп да ми повтаря, че съм красива. Този неистова нужда говори за ужасно много комплекси. Мъжа може да покаже, че те обича и без да мели като папагал комплименти. Защото знаем, че мъжа може всеки ден да ти изневерява с различна и да ти носи рози и бонбони, това по-добре ли е?

П.с. наистина на Сияна й личи от километри колко е "щастлива" в живота, защото мъжа й й прави комплименти постоянно... Даже Светли на играта с тортите, като й каза, че е сладка.. ми той го каза с подигравка, абсолютна подигравка, хилеше се като галфон. Много мило! Flowers Rose

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 10:43 от Ели-Мели

# 622
  • Мнения: 6 547
Данчо не е лош човек, той си е просто пън.  Той е типичен представител на средата си - малък град от селски тип в Родопите, семейство с крайно патриархално възпитание. Там си свестен ако не пиеш до безпаметност, не биеш и имаш работа. Толкоз. Салатката, ракийката и жената да се върти около теб на пета - това е семейната идилия. Както е бил дядо ти, така ще си и ти и това е повод за гордост. Само че ако жената, която обичаш, има нужда от малко повече внимание и жестове, редно е да се помъчиш да ги дадеш, не да се гордееш че си такъв и туйто.
Снощния другарски съд си беше подбуден и режисиран от продукцията. Пълнеж между игрите.

# 623
  • Мнения: 483
Чак пък такъв злодей да е Данчо не ми се вярва. Разглезен ми се вижда, ще го поочука живота и ще му мине.
Онзи Светли ми изглежда по-кофти човек, на Сияна ѝ бяха потънали гемиите, големи обяснения за вестибуларния апарат. Тази жена се страхува от него и сигурно има защо, ако някой трябва да се спасява това е тя.

И аз не мисля, че Данчо е такъв злодей. Даже, като си се харесват и обичат, изобщо не им се меся. Те са си щастливи. Не смятам че е насилник или гаден човек, просто е малко по-ръбат.

Сияна се обяснява за вестибулара, защото не може да смята и не може да мисли!

Направи ми впечатление, в няколко епизода вече, че Светли не я докосва, не я гушка, седи с гръб към нея. Даже тази вечер на масата, докато укоряваха Данчо, всички двойки показваха някаква близост помежду си, само светли седеше отново загърбен.
И на мен отдавна ми направи впечатление. Ето снимки от синхрони от миналата седмица

# 624
  • Мнения: 1 971
И за мен Светли е по тежкия случай, от откровения простак Данчо. Сияна е кълбо от нерви, понеже е много ,,щастлива,,

# 625
  • Мнения: 5 809
На мен ми направи впечатление, че когато всички танцуваха и се прегръщаха, само Сияна и СветлИ седяха на дивана...

# 626
  • Мнения: 1 128
Христос Воскресе! Мир и любов!

Аз не зная защо всички са се съсредоточили в комплиментите. Въобще, ама въобще не става дума за тях! Те са просто едно от изразните средства на човек в една връзка - двустраннно е, между другото. Проблемът на Йордан и Ели е, че той я сложи на трето място в приоритетите си, като на първо място естествено е....той самият. Обжда я в ефир уж на майтап, много други изказвания е правил по време на шоуто, което ми затвърди мнението, че това не е добър човек. Пример е нещо, което той сам каза - дразни я, за да си доказва колко го обича тя. Моля?! Така ли намери да си доказваш любовта й, аланколу? Не може ли да й подариш цвете и тя да ти се метне на врата и да ти докаже любовта си? Не. Защо не? Защото подарявайки цвете поставяш НЕЯ на първо място, а себе си - отдолу, ето за това. Имала била дебело дупе, Конан Варварина била. Моля?! Такъв мъж с годините ще измисля все по-фини методи да дразни и обижда жена си, да я тормози, за да може да величае себе си по този начин.

Няма да продължавам, защото изключително много се ядосвам. Домашните насилници пред хората поне се правят на мили и скъпи, но този е толкова зловреден, че дори и за това не се сеща, той въобще не разбра какво му се говори снощи. Типична черта за такива хора е това, защото те си имат някаква си своя извратена ценностна система (примерно баща ми беше такъв, аз съм такъв също), която няма как да бъде разбита и да, точно това пише в дебелите книжки за домашните насилници. Отърваването от тях е изключително трудно, желая успех на Ели! Няма повече да ги коментирам, защото наистина не е моя работа, но имам правото като зрител на шоуто да се изкажа и за това го направих.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 09:45 от Janelle

# 627
  • До морето
  • Мнения: 7 144
Абсолютно съм съгласна с последното мнение, НО добавям и СветлИ в тая група. Спомнете си как още в първия или втория епизод той сам си каза, че тя е много ревнива и той подклажда това, само за да я дразни и да се чувства обичан. Спомням си го ясно, защото в този миг Сияна ми стана симпатична и искрено я съжалих, че си е намерила такъв олигофрен. СветлИ е същият комплексиран шушляк като Йордан, само че е малко по-добре облечен и образован. И са си намерили по -една жена, която да мачкат и на която да обясняват, че все не е достатъчно добра и по този начин помпат жалкото си самочувствие.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 14:24 от Boho chic

# 628
  • Мнения: 1 128
Абсолютно съм съгласна с последното мнение, НО добавям и СветлИ в тая група. Спомнете си как още в първия или втория епизод той сам си каза, че тя е много ревнива и той подклажда това, само за да я дразни и да се чувства обичан. Спомням си го ясно, защото в този миг Сияна ми стана симпатична и искрено я съжалих, че си е намерила такъв олигофрен. СветлИ е същият комплексиран шушляк като Йордан, само че е малко по-добре облечен и образован. И са си намерили по -една жена, която да мачкат, и на която да обясняват, че все не е достатъчно добра и по този начин помпат жалкото си самочувствие.

Съгласна съм. Светльо е откровен женомразец. Просто е по-умен от Йордан и по-добре се прикрива.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 11:16 от Janelle

# 629
  • Sofia
  • Мнения: 3 848
Проблемът на Данчо не е в липсата на комплименти, а в това, че приема жена си за даденост. Някакъв придатък, който е длъжен да се грижи за къщата, мъжа и децата, да готви, чисти и обгрижва другите, и да живее за другите. Желанията и мечтите на придатъка не са важни и нямат значение. Това е проблемът и това няма да се промени, колкото й комплименти да започне да й прави. Светли се изказа неподготвен, щастието и жестовете са  важни, не парите. Верно ли бе, Светли? Хайде да те питам, ако детето ти няма какво да яде и нямаш пари да му купиш обувки за да го изпратиш на училище, колко щастлива ще бъде жена ти, а и ти самия?  Парите са необходимо зло, но е добре да ги имаме и е крайно време да спрем да се правим на ощипани, и много възвишени.

Общи условия

Активация на акаунт