Парфюмни размисли и страсти - 290 тема

  • 11 402
  • 151
  •   12
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 013
Винаги се радвам на нова парфюмна тема. Благодаря, Денси. 🌷

Любимото ми  флорално трио за последните 6-7 години е Flowerbomb-Miss Dior EdP 2017-Flora Futura. Редувам и много други, но тези не могат да ми омръзнат.

През май ще обърна внимание на неносени и незаслужено пренебрегнати аромати с които обаче не искам да се разделя, специално класическия Burberry London.
Стилизирах в гръцки стил, но натам ме тегли. ❤

# 16
  • Мнения: 281
Честит Лазаровден, на имениците - здраве и радост! Flowers Cherry Blossom Flowers Cherry Blossom Flowers Cherry Blossom
Обичам всички цветя, но в градина и в саксии.
В парфюм - най-много ириси, виолетки, хелиотроп, орлови нокти, магнолия, албиция...
Супер щастлива съм днес, че намерих дълго търсения Jo malone - Silk Blossom, чакам я с нетърпение.
През годините носих She Wood, Bright Crystal, Very Valentino - все прохладни, изискани флорали.
Тази пролет нося много Let's Imagine Pour Femme Chris Adams и Lattafa-Perfumes Haya, който ми е подранил подарък от детето за Цветница. Първият е свежест с малко сладост, споменавала съм и преди в темите, а вторият е нежно цветно присъствие и се носи в облак около мен.
От винтиджите за това време ми са идеални Les Copains и So Pretty Cartier. Цветни класни шипри.

# 17
  • Мнения: 5 279
Благодаря за новата тема!
Ако трябва да изброя флоралните си любимци, ще стане доста дълъг списък. Накратко, харесвам почти всичко белоцветно.
SOTD: Amouage Honour

# 18
  • София
  • Мнения: 1 349
Благодаря за темата, Денси
J'adore и всичко останало с ириси, рози, лалета и люляци, момини сълзи и теменужка, божур и

# 19
  • Мнения: 1 620
И аз благодаря за новата тема!

She wood беше най-хубавата виолетка за мен ❤ толкова дълго използвах само него, чувствах го като моя подпис. Много съжалявам, че не се запасих.

Харесвам белоцветни. Едни от любимите ми са Alien goddess и YSL Libre intense.
Новата ми придобивка Gritti Gossip night също.

Аз също харесвам хелиотроп.

Имам мостра на Tom ford cafe rose и реших, че точно тези цветни празници са подходящи да я разнося. Останах изненадана от себе си колко много ми хареса, въпреки че не съм от най-големите фенове на розата.

# 20
  • Мнения: 1 131
Благодаря за темата! Много харесвам нови парфюмни теми, много е свежо Simple Smile

Аз не съм голям почитател на откровено цветни аромати. Единствено обичам виолетки, ирис, хелиотроп, жасмин и в някой случаи роза, но хубаво украсена. Флоралните парфюми обикновено ги разчиствам, тази съдба наскоро сполетя Byredo La Tulipe, имах го от доста време и да съм го носила 5-6 пъти.
Ирисът на Прада и Allure edt са ми най-любимите в колекцията.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 349
Изневерих на серията Mon Guerlain и лавандула и се полях с пудрени люляци.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 17:05 от chanel19

# 22
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 131
ох обожавам люляк - давайте  още идеи за  такива аромати!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 349
ох обожавам люляк - давайте  още идеи за  такива аромати!
https://www.fragrantica.com/perfume/Issey-Miyake/A-Drop-d-Issey-66334.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Estee-Lauder/Pleasures-536.html

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 20:45 от chanel19

# 24
  • Мнения: 281
Chanel 19, много приятно подсещане - и аз извадих едни останали мл от Eclat d'Arpege. Много пролетно и идеално за вятър парфюмче.
До съседа е цъфнала една бяла акация - омайна и свежа,  ето я
https://www.fragrantica.com/notes/Black-Locust-296.html
заедно с парфюмни предложения. Още не мога да прежаля емблематичния Sensi Armani.

# 25
  • Мнения: 5 402
Любимото ми парфюмно цвете е розата. Най-красива е в този парфюм, кристално чиста роза без сладкарски уклон и без никакви добавки, не е мазна, не е сладникава, не е инфантилна, нито бабешка. Красота. Единствен недостатък е трайността, усещам го 4-5 часа, но при мен розите като цяло не държат много.
https://www.fragrantica.de/Parfum/Miller-Harris/Rose-Silence-33764.html

# 26
  • Враца
  • Мнения: 2 685
И аз благодаря за новата тема!

Нямам май флорални.
Имам ванилени, гурмета, подправкови, цитрусови, ама баш си цветни - не се сещам.

# 27
  • Мнения: 434
Цветни парфюми, това е моята тема. Благодаря, Денси! Flowers RoseFlowers RoseFlowers Rose Флоралната нотка се появява за първи път в парфюм през далечната 1668 г.
Повечето парфюми, които имам са цветни. Ще падне избояванеее, но ще ви спестя. Имам любимци, които преобърнаха времето и досега не са ми омръзнали: Acqua di Parma Magnolia Nobile, Peonia Nobile, Aura Pink Magnolia, Splendida Magnolia Sensuel, Frangipani Flower, Honeysuckle & Jasmine, Beige Chanel, Revolution De La Fleur Sana Jardin  и мн др. Ако представям себе си като цвете, без да се замислям ще е магнолия, нищо, че е парково дърво. А вие какво цвете сте, само едно цвете?
Днес съм с прекрасната Paris – Riviera, само да беше по-трайна.

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 20:59 от Ralitsa_

# 28
  • Melmak
  • Мнения: 3 103
Ralitsa, аз бих била божур! Обожавам божури! Свекърва ми има три в двора - бял, розов и червен. Прави ми големи букети и ми подарява. Целият дом ухае на божури, дори мм е мислел, че съм пръскала с нещо, а не може да повярва, че е от цветята.

Аз осъзнах, че обичам парфюми с роза предимно. Божури и магнолия също. Не обичам бели цветя, жълти цветя и тубероза. Особено не ми допада туберозата и я избягвам.

Днес в мола пробвах пак idole nectar. Чудех се защо ме опиянява така и защо този парфюм ме привлича. Защото има роза. Просто е толкова женствен и секси, пръснах си на китката, усещам го и сега и мнооого му се наслаждавам! 🩷

# 29
  • Мнения: 31 245
Scandal Absolu Jean Paul Gaultier е горещ туберозен парфюм. Много сладък с ярка тубероза. Плътски и секси, без нищо интересно, непознато и различно. Не прилича на ЕДП и е доста силен и траен парфюм. Туберозата е тежка, смокини особено млечни няма никакви, а по- скоро гъсто смокиново сладко. Има и кокос, мед, характерен за линията, както и много сандалово дърво в базата.
Отрови ме мен, не ми се носи грам тубероза и това е поредно потвърждение. Наносила съм се явно или ми е такъв период. Неподходящ за покупки насляпо и за малки затворени пространства. Навън обаче прави дълъг шлейф и е много женствен. Получава и комплименти.

Общи условия

Активация на акаунт