Некоректен работодател. Как да се измъкна?

  • 5 143
  • 249
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 056
Ако бях на ваше място  бих се вслушала най-напред в последните съвети на Мама Ру, ако не сработи, прочетете savii.
Има моменти, когато човек се настройва, изнервя и не може повече. Имате ли къде да почнете нова работа?

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 09:47 от Dimana12

# 61
  • Мнения: 12 504
Че има неетични и некоректни работодатели никой не отрича. Както и, че има работници, които искат само на тях да е удобно и не са склонни на договаряне и компромис също има.
На мен ми избоде очите в първия пост съжалението, че е подписала трудов договор, явно при тях има опция и да работи без. Също така иска да напусне от днес за утре, но без последствия. Иска и да си взема отпуска както и когато й е удобно, независимо от графика, който се изготвя от предния месец. Много коректно от страна на работника към колегите, иначе търсим коректност към нас. Не знам изобщо колко отпуска очаква като е в пробен период и май само един месец е отработила. Нормално е работодателят да каже, че е рано за отпуска. Отпуската се изчислява на годишна база, но 20 дни никой няма да й даде, ако няма цяла година отработена. Ако е започнала април до декември ще има право на 15 дни платен годишен отпуск.
Истината обикновено е някъде по средата.

# 62
  • Мнения: 1 515
Аз за отпуските визирам това изречение:
"Отпуски не дават на никой или ако дадат за годината 10 дена, останалите горят."

Имам познати, които продължават да работят на този принцип, главно в търговията. Отпска могат да ползват 1 месец в годината, тогава се изреждат всички, а останалите се гърчат, защото през другото време има работа и не може отпуска. Други въобще нямат право на отпуска.

# 63
  • Мнения: 19 226
Така е в малкия град. Колкото и да не ви се вярва. И като съм с малко дете какво? Един вид на всичко да съм съгласна. Да не си ползвам и отпуска и да се съгласявам, че нямало кой да ме вземе с дете. Такова е българското мислене.
 Да, за отпуска никога не е време. Като правят графика и искаш все няма хора
Следващия месец пак и пак. Накрая изгаря. Какво може да направи човек?Аз лично пускам по малко,поне да я взема.
Който пусне седмица се почва едно мърморене-ама ти сега излизаш отпуска, ще се наруши графика, трябва някой да работи за да те замести. Един вид да се чувстваш виновно и все се натяква, а ти се полага. Плачат за инспекцията. Имаше и хора без договори, но те избягаха набързо.

Чакай сега, от какво точно се оплакваш? Ти работиш от 5 месеца, за това време може да нямаш и 10 дни отпуск, обаче хората въпреки това ти дават отпуск, като си пускаш малко по малко. Провери си дали вече не си ги изхарчила полагаемите ти се дни с това малко по малко. Почти никой работодател няма да даде на служител, който още вероятно е в изпитателен срок, да си ползва годишния отпуск предварително, без да си го е изработил, защото може и да не остане цяла година на работа

Явно си работиш 40 часа, не работиш извънредно и без заплащане. На трудов договор си, не споменаваш за пари в плик. Това, че се работи събота и неделя, не е нарушение.

# 64
  • Мнения: 15 080
Прекалено подобно на тази тема - от оплаквания през семейно-родителски статус до отношение към пишещите: https://bg-mam.ma/t/1641008

# 65
  • Мнения: 32 288


Чакай сега, от какво точно се оплакваш?
Скрит текст:
Ти работиш от 5 месеца, за това време може да нямаш и 10 дни отпуск, обаче хората въпреки това ти дават отпуск, като си пускаш малко по малко. Провери си дали вече не си ги изхарчила полагаемите ти се дни с това малко по малко. Почти никой работодател няма да даде на служител, който още вероятно е в изпитателен срок, да си ползва годишния отпуск предварително, без да си го е изработил, защото може и да не остане цяла година на работа

Явно си работиш 40 часа, не работиш извънредно и без заплащане. На трудов договор си, не споменаваш за пари в плик. Това, че се работи събота и неделя, не е нарушение.

Оплаква се от собствения си мързел.

Нарцùса, и аз се зачудих нямаше ли такава тема.

И я гледам пак пита защо не може да напусне.
Пак да  кажа - НАПУСКААЙЙЙЙ, МОЖЕШ ВИНАГИ ЧАДОООО МОЕ Joy
Ами това е тази жена. Същата. Сигурна съм.

# 66
  • Melmak
  • Мнения: 3 280
Прекалено подобно на тази тема - от оплаквания през семейно-родителски статус до отношение към пишещите: https://bg-mam.ma/t/1641008

Оо, 100% е тя. Значи има и пари в плик.

# 67
  • Мнения: 15 080
Не вярвам да има. Според мене не е разбрала, че заплатата е обявена с включени бонуси, а бонусите са за свършена работа, каквато тя не е свършила. И в другата тема го писах.

# 68
  • Мнения: 32 288
Пусната е темата от март. Мрънка и тогава за напускане.
2 месесца предизвестие.
Пак пуска същата тема, че искала веднага.
Ако беше пуснала март, ей сега вече щеше да е аут.
Не ги разбирам такива хора какво очакват от хората във форума.

# 69
  • Мнения: 12 504
Елора, очаква да й кажем как да си тръгне веднага, без предизвестие, но и как да си получи всички заработени пари без да плаща на работодателя за напускане без предизвестие. Ако е в изпитателен срок май единствено като изтече изпитателния срок.
А и в обявите трябва да се обърне внимание дали пише бруто или нето. Защото при обявена 1200 лева брутна заплата, чиста ще дойдат около 900 лева. В договора е вписана основната заплата, както и какъв процент прослужено време има и какво прави като сума, какви допълнителни плащания има - ваучери, надбавки за вредност, нощен труд и т.н.

# 70
  • Мнения: 32 288
Тя още малко ще поиска да и кажем как да си тръгне веднага  и да получи заплата пет месеца напред Grinning

Горката, явно от предишната тема нищо не е стоплила.

Ще се окажем накрая ние виновни.

# 71
  • Мнения: 86
Въпросът ми беше, след като работодателя нарушава законите, защо аз трябва да спазвам предизвестие? Не може едностранно да се спазват. По тази логика може всичко да ме накарат да правя.

# 72
  • Мнения: 12 504
Не, не могат всичко да те накарат да правиш. Това, че работодателят не спазва договореното трябва да се докаже - доказателства са трудовия договор и графика.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 36 784
Ами докажи, че той не спазва написаното в договора бе, човек! Докажи го и му натрий носа. Ако можеш. Тогава ще си тръгнеш от днес за днес с всички пари, без да си ощетена. Ама не можеш, затова ревеш тук и раздаваш присъди.

Прочетох и предната тема, ужас пълен, не знам защо се хабим да пишем тука...

# 74
  • Мнения: 32 288
Въпросът ми беше, след като работодателя нарушава законите, защо аз трябва да спазвам предизвестие? Не може едностранно да се спазват. По тази логика може всичко да ме накарат да правя.

Мрън, мрън, мрън...
Ми не спазвай. Мащай са.
Прочети си длъжностната х-ка. Ако дейност която я няма, но я  правиш, спри да я правиш. Казах ти го вече.
Ако има нарушения, докажи ги.

Общи условия

Активация на акаунт