Родени през ⛱🐟🦀АВГУСТ 🦀🐟🏖 (Тема 17)

  • 11 043
  • 642
  •   2
Отговори
# 600
  • Мнения: 3 040
Да,водих го . Ангина казаха ,че е ще сме на аб

# 601
  • Мнения: 760
Ради, Алекс изкара много тежко херпангина преди две седмици. Нито от Нурофен, нито от Панадол му падаше, принудихме се да даваме и Диалгин. Той вдигаше над 39 градуса и не падаше под 38 :/
Голям зор видя и той и ние..
Иначе Ефералгана е парацетамол, като Панадол, не можеш да предозираш, но не е желателно да даваш на кратки интервали, по-скоро смени вида на лекарствто, питай ЛЛ.

# 602
  • Мнения: 3 040
Изписаха ми за над 38,5 да давам хексалгин ,под това панадол.
Много е зле и цял ден не е ял нищо ,не обичам да го гледам болен . Баба му е виновна ,преди 2 дни му даде ледена лимонада въпреки ,че казах да не го прави ,защото ще се разболее,тя като ,,винаги права" отвърна,че нищо нямало да му стане от една глъдка и на пук му даде 😡 все едно не съм аз майката и всеки си прави каквото иска ! Иде ми да забраня детето да има контакт с тази жена ,колкото и да ни помага това не ми изнася ,все знае най-добре. Днес отново ми надуваше главата,че е заради зъбите и да не го водя никъде ,същото се случи и мин.година ,когато влезе с бронхиолит в болницата ,настояваше да не го водим никъде ,избивали зъби и детето цяла нощ с температура и нито той тиго ние спахме . Не искам да се карам с никой ,но как да се разбера с такъв инат човек всезнаещ! Разбираме се добре,но стане ли дума за детето..  всичко знае тя по-добре

# 603
  • Мнения: 708
И Нора и Велина бяха с херпангина. Нора вдигна 40 и направи гърч. Грешката беше моя, че на 39,4 дадох нурофен, а трябваше директно хексалгин. От там бърза помощ и престой в болница 7 дни. Въпреки антибиотика си вдигаше през цялото време. Аз мерех през 15мин. Даваха и за сваляне още на 37,5. Защото за един час вместо да се сваля тя се вдигаше до 38,5, държи я почти час и тогава започва да сваля. Беше ужас. Два дни по-късно Вели започна да вдига вкъщи. ММ не я хващаше навреме и 3-4 пъти стигаше до 39,4 и хексалгин. Нора в болницата беше 24 часа на системи. На Вели два пъти и вкъщи и вливаха банки. Херпангината преминава с херпеси и афти по целия хранопровод и за това отказват и храна и вода. Давахме вода през 15мин със спринцовка, за да не се обезводни.  И двете ядяха само вредни неща, торти, бисквити... Само и само нещо да са яли. Вели повръщаше антибиотика. Абе ад беше... месец след това изпадах в ужас и мерех постоянно температура...

# 604
  • Мнения: 760
Мартии, съжалявам, че се е стигнало до болница при малката. Честно казано, описа всичко, само, че на Алекс не изписаха антибиотик, понеже казаха, че се причинявали от вирус от групата Коксаки, тези ангини. Общо взето го храних само на телефон с детски, та дори и вода не пиеше без телефон и на изключително малки глътки, беше голямо мъчение.. особено, като го виждам, че е гладен, а в момента, в който се опита да хапне нещо се хваща за лицето и плаче със сълзи.
Мен най-много ме беше страх от гърч, понеже в първите дни вдигаше до 39.2-39.3, после я закотви на 38-38.5 и това продължи 8 дни!
Отслабна и видимо, много кофти, а за афтите няма да коментирам, имаше навсякъде в устата, дори по венците, по небцето и гърлото, сливиците, ужас.
До колкото четох имунитета след това е до живот и силно се надявам! Simple Smile

# 605
  • Мнения: 708
Същата ситуация бяхме и ние. Венците им бяха в кръв. По езика на Нора нямаше зсраво място. Нямаше да пият антибиотика, ако не се беше стигнало до гърч и на мен така ми обясниха за коксаки вирусите. И аз четох, че се създава имунитет. Дано, че беше много тежък вирус. Не съм и предполагала, че има такъв.

# 606
  • Мнения: 760
Същата ситуация бяхме и ние. Венците им бяха в кръв. По езика на Нора нямаше зсраво място. Нямаше да пият антибиотика, ако не се беше стигнало до гърч и на мен така ми обясниха за коксаки вирусите. И аз четох, че се създава имунитет. Дано, че беше много тежък вирус. Не съм и предполагала, че има такъв.

И аз не предполагах, честно казано не бях и много запозната, в началото, като споменаха коксаки и си помислих, че ще мине за 2-3 дни и ще му се олющят стъпалата и ръцете, понеже това съм чувала от другите майки..
Кой да ти знае, че и тези вируси са над 100 типа? 🥲

# 607
  • Мнения: 972
Скоро ли са били болни от този вирус? Направо изтръпвам като ви чета!

Ради според мен не е от лимонадата, това са митове със студеното и гърлото. Заразил се е някъде с нещо. Бързо оздравяване! Има нурофен на свещички, ако през устата е трудно даването.

# 608
  • Мнения: 760
Алекс преди две седмици го изкара. Четох, че най-често се среща на пролет и в летните месеци.
Тежък вирус е, а пак леко са го изкарали децата ни, има доста тежки усложнения при някои  :/
Като цяло, дори не знам от къде се разболя, не съм го събирала с болни деца, явно от площадките навън.
Сега го пазя доста, че му е паднал имунитета и вече се наплаших, много се стресирах, досега не беше боледувал така.

Отделно да се оплача.. и аз съм от тези, които не могат да си научат детето на гърне 🥲
Споделете някакви трикове, моля ви. Той ми прави напук, сяда за двайсет секунди, става и свършва работата някъде на “скришно” 😂 Септември почва ясла и започва да ме е срам вече..

# 609
  • Мнения: 3 377
NI_CI не са митове за студеното и гърлото. Значи до към 4г баткото студено не можеше да яде и пие. Ако ядеше кисело мляко или друго направо от хладилника на другия ден задължително беше с червено гърло и Т. Пиенето на студено същата работа. Обаче пък нямаше никакъв проблем да яде сладолед, така и не можах да разбера защо така.

Моите, да чукна на дърво, Косаки не са карали. За този вирус чух за първи път онази година като 2 деца от групата на каката го изкараха.

Ние сега дойдохме на село при моите родители и смятам да се заема сериозно с памперса. Преди малко се смях, че намирам къде е прибрано гърнето, слагам и гащички и ще седи навън само по гащички. Да видим какво ще стане, но няма да е от днес, утре може би.

Вчера бях на родителска среща в яслата и ще започва на 26.09., това беше най-ранната дата, за която се преборих, но пак е добре, при положение, че приема започва на 16.09 и тръгват в понеделник и сряда по 1-2 деца.

# 610
  • Мнения: 760
Болибон, тук не съм на твоето мнение 😅
Има различни причинители на болести в гърлото, бактерии, вируси, гъбички, но нито една болест не е причинена от студено. Обикновено, дори на 99% гнойната ангина е причинена от бактерия, важно е да се вземе гърлен секрет, за да е по-точно лечението.

# 611
  • Мнения: 3 377
Болибон, тук не съм на твоето мнение 😅
Има различни причинители на болести в гърлото, бактерии, вируси, гъбички, но нито една болест не е причинена от студено. Обикновено, дори на 99% гнойната ангина е причинена от бактерия, важно е да се вземе гърлен секрет, за да е по-точно лечението.

Не е правил ангина. Но винаги беше с червено гърло и Т. Израсна го към 4г. Обаче пък като ми е правил ангина обикновенно не е свързано със студено. Ако случайно не знаете при ангина не се дава топла храна или напитки. Дава се студена или със стайна Т. Нашата лекарка даже казва да давам и сладолед при ангина. И не само от нея съм го чувала. Това дето едно време ни караха да пием горещ чай било голяма грешка.

# 612
  • Мнения: 708
Нашето боледуване беше по Великден. Точно в неделя на празника ни изписаха с Нора от болницата. Вели още седмица вдигаше вкъщи.
И аз не знам, къде се заразиха този път. И ние никъде не бяхме ходили. Педиатърката ни каза, че те си летят във въздуха вирусите и добре, че не виждаме, какво дишаме. 
Но само да отбележа ангина и херпангина са две много различни неща.

# 613
  • Мнения: 2 906
И Нора и Велина бяха с херпангина. Нора вдигна 40 и направи гърч. Грешката беше моя, че на 39,4 дадох нурофен, а трябваше директно хексалгин. От там бърза помощ и престой в болница 7 дни. Въпреки антибиотика си вдигаше през цялото време. Аз мерех през 15мин. Даваха и за сваляне още на 37,5. Защото за един час вместо да се сваля тя се вдигаше до 38,5, държи я почти час и тогава започва да сваля. Беше ужас. Два дни по-късно Вели започна да вдига вкъщи. ММ не я хващаше навреме и 3-4 пъти стигаше до 39,4 и хексалгин. Нора в болницата беше 24 часа на системи. На Вели два пъти и вкъщи и вливаха банки. Херпангината преминава с херпеси и афти по целия хранопровод и за това отказват и храна и вода. Давахме вода през 15мин със спринцовка, за да не се обезводни.  И двете ядяха само вредни неща, торти, бисквити... Само и само нещо да са яли. Вели повръщаше антибиотика. Абе ад беше... месец след това изпадах в ужас и мерех постоянно температура...
Преживяли сте ужасен кошмар,Мартина! Плами също,като беше преди две седмици в болницата и слагаха първите два,три дни постоянно системи. При нас поставянето на катетъра беше кошмарно😥Абоката също я травмира. Стана леко агресивна,но си го обеснявам от стреса който изживя.Много е трудно да се удържи дете близо на 2 годинки легнало по цял ден и то дни.Кошмарно е🥲Дано от тук на сетне ни очакват всички по-хубави моменти и по-малко болести. Плами като вади зъби много боледува,та съм на тръни🥹

# 614
  • Мнения: 1 260
Ради , колко му е температурата?  Еднакви съставки редуваш на 6 часа , различни може на 4.Не прекалявай.Не бързай и с хексалгина според мен.На много места съветват да се дават антипиретици при 38,5 , а теб са ти казали хексалгин директно , не съм много съгласна.Слагай куул пач докато стане време за лекарството ако не е прекалено висока темп.
М.Лейди , много страшно звучи , дано никога повече не се случва.Видяла си как реагират децата ти и на каква темература, вече ще си по - подготвена 🥰
Мисс , ама я си хващай детето и излизай , когато ти е кеф.А като влязат в стаята най - демонстративно затисни вратата с крак и им кажи ако обичат да те оставят да успокоиш детето си.Къщата не я приемай като чужда , тя е на семейството на мъжа ти, значи си добре дошла.Ако пък не са съгласни с твоиите правила за твоето дете ще си го гледаш другаде следващия път.Аз веднъж се развиках на втория  мъж на майка ми по повод детето.Изказа се нещо ,което не ми хареса и го сиктирдосах.Който иска да ми се сърди и да не ме приема в къщата си.Ако искат внуци ще се съобразяват с родителите им и правилата им за отглеждане.
Мони , щом се крие използвай това : " ела да се скием зад  ей тази кола " "никой няма да ни види". Или нещо подобно .Аз го позлвам за Ади понякога и действа.А може преди това с таткото да се скрият в тоалетната и да не ги откриеш и после като стане време за гърне да го заведеш там на скришно .Това се сещам за момента.Иначе при моята дъщеря най - много помага това да види друго дете , че отива да пишка , а вкъщи ползваме бебе(или друга играчка с гърне ) и слагам.вода или маслинки,както ме посъветваха тук.Също казвам етоо мама е голямо момиче и пишка в тоалетната, хайде и ти като големите момичета.В твоят случай може с тате.
Успех на всички 🥰

Общи условия

Активация на акаунт