Отговори
# 195
  • Мнения: 415
Здрасти и от мене,

Честит рожден ден на Дудаланка   bouquet

Честито бебче на МИСС-МИМИ ! Да й е живо и здраво!   bouquet

И честит рожденик на Краси!

Явно сте се отдали на домакинстване или разходка, а защо не и на раждане! Hug Hug Hug
Laughing аз се отдадох на домакинстване, но не посмях да местя мебелите  Simple Smile

Феми ти защото твоето вече е минало добре, ами ние дето не знаем какво ни чака не сме за завиждане  Simple Smile Ама като ви слушам какви ги разправяте, тайно се надявам и на мене да ми се падне от хубавите раждания.

При мене няма признаци за раждане, само много ми се спи.

 Hug Хубав ден на всички!

# 196
  • Мнения: 17
Честит рожден ден на Дундаланка и от мен с най- сърдечни пожелания за леко раждане.
Краси, да ти е жив и здрав мъжа и много да се гледат с малкото човече.
Честито синче на мис Мими, да им е жив и здрав!
Мале, колко много поводи за честитки днес- супер.
Днес май няма с какво да се оплача/похваля, освен, че едва гледам- много ми се спи в това хладно време, та май няма смисъл да пълна темата за нищо. Целувки и успех на раждащите мами

# 197
  • София
  • Мнения: 320
Честито и от мен на всички, които имат повод да празнуват днес!
Ние с мъжо и малкия днес се отдадохме (и следва продължение като се събуди дребосъка) на голямо чистене.  clean clean newsm79
Над, под и в гардероби, шкафове, печки и т.н. Аз пренареждам и чистя всеки рафт, шкаф и чекмедже, които имаме. Даже местихме мебелите, за да видим къде е най-оптимално да сложим детското креватче, че пространството ни е малко и няма никакво излишно или неусвоено местенце... Вчера занесохме килимите да се перат и сега е малко неуютно така на голо, а и ме е яд, че заради това време не се знае кога изобщо ще изсъхнат.  Close
Ще останат май само прозорците да се измият  clean, ама мъжо ще да си решава кога да действа, че аз не мога да се катеря и да бърша (не че не го правя, де, ама за други работи и гледам никой да не ме види, че се почва хър-мър  Mr. Green)
Другата седмица съм си планувала да отида да се подстрижа, да си оправя педикюр и маникюр, че вече на нищо не приличам, а искам да отида да раждам в що-годе приличен вид.  bowuu ама че глупости изписах, ще прощавате...

# 198
  • Мнения: 1 896
Ani,
Ами сещам се за вариант да суче много лакомо и да гълта повече въздух, но ти ще кажеш така ли е. Или пък много силно ти тече млякото, при някои жени се получава така. От едната гърда ли даваш или от двете? Предполагам че от двете, щом казваш че не стига и се дохранвате. Ако е така, може да ти помогне да спреш между папането от двете гърди и да се опиташ да го оригнеш. Или дори ако суче дълго и лакомо само от едната, да направиш оригами-пауза и тогава да продължите.
Много бебета повръщат така, моят Жоро също повръщаше, ама тва е защото изсукваше гигантски количества от лакомия, а и просто мускулчетата, които затварят стомахчето отгоре, още не са им добре развити, постепенно се израства това повръщане. Помага също да го подържиш по-дълго прав след кърмене, да следиш да изсуква добре гърдата, за да стига до крайното по-гъсто мляко. А защо не го сложиш пак на гърдата, след като е повърнал? Тъкмо там започва да се образува крайното млекце, което ще се задържи по-добре в стомахчето му. То се образува и в процеса на сукане, не само в паузите.

# 199
  • Sofia
  • Мнения: 21 754
Ето снимките на мечето.

кликайте  Simple Smile

# 200
  • Мнения: 98
Здравейте! Честито на новородилите мами, а на рожденниците - да са голеееми късметлии!
Красиии - хапнете торта със съпруга ти и заради нас - бременните кенгурута Simple Smile

Мункам, т'ва за звездичките и роднините с отлепена ретина и мен ме озадачи на прегледа. Да не говорим, че чак такива задълбочени проучвания на очните дъна, каквито някои момичета бях описали тук, не са ми правени. Обаче, аз съм спокойна и даже свикнах с мисълта, че ще раждам нормално. И упойка не ща вече. Аз имам страх от инжекции, а като си представя, че някой ще ме ръчка с игла в гръбнака, съм готова да изтърпя и светата инквизиция!

Притеснявам се, че коремът ми е много малък в сравнение с тумбаците на всички бременни, които виждам по улиците. Сега т'ва започна да ме притеснява. И го споделих с моя доктор. Той - спокоен - вика - има и с по-малки от твоя. Аз съм в деветия, а коремът ми е като на жена в шестия. Та, вече се чудя къв кусур да си намеря. Айде да раждам вече  Crossing Arms

# 201
  • Мнения: 27
Не  ми  остава  много  време да  пиша  и немога  да ви  изчета.Относно раждането   и  аз  мога  да  кажа   ,че  мина  леко  но  и  мъничко  бебе  родих  ,сравнение  с баткото  който  го родих    3.800.Но мога  да родя  и  трето  дето се казва  като  видиш  малкото  съкровище  забравяш  всичко.  ЧЕСТИТО  НА  ВСИЧКИ   КОЙТО  ИМАТ  БЕБОЦИ  да  не  пропусна  някого  И  НА  РОЖДЕНИЦИТе!!!!!!!!!!  И  ние вчера  бяхме  на вън  за 15  минути  ,а  днес  30 минути   утре  за  повече  .Коликите  и  нас  ни  мъчат  нощно  време  ,ако  мога  да поспа  3-4  часа  е  добре,че  и  баткото   го будим   .Аз   му  затоплям   коремчето  с  сушуара   и  така  се  успокоява  малко.Засега  това.

# 202
  • Мнения: 194
Моренка,благодаря ти,вече добих представа и тези дни ще потърся нещо подобно!това найстина е добра идея,защото всичко друго би истивало бързо!
Анич,да аз му давам или 20 капки на 60 мл,или 25 на 90мл,но вече започнах на всяко ядене без значение от количеството да му давам по 25 иначе мн се мъчи!!!и педиатърката каза и на листовката пише по 25 (преди,след или по време на всяко ядене),но...ако на теб лекар ти го е казал постепенно да ги увеличаваш,може би е имал нещо в предвид!
А..за това,че бебока ти повръща кърмата едвали е от нея..и ние от няколко дни сме така..яде(може би много лакомо) и след малко...повръща всичко,аз мисля,че е от напъването...всеки път след ядене като започне да се напъва от гадните колики и връща почти всичко!!!  Sick

# 203
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Ей, честито на мила_мими!!!

Честит рожденник на Красиии!!!

Благодаря на Моренка за ТСМ-ската идея  Hug И аз ще потърся нещо такова... А, и Базилиск даде добра идея за костилките от череши и сега се мъча да се сетя къде бях гледала подобни торбички  newsm78

Момичета, на мен май ми падна тапата.....  Shocked

# 204
  • Мнения: 1 896
Ехаа, ха честито, ИнчеHug
Моренка, супер изглежда мечето. Тогава и аз моето с черешите ще го направя като някаква глава на животно, много яка идея. А какво е лимец, някой знае ли?

# 205
  • Мнения: 229
Другата седмица съм си планувала да отида да се подстрижа, да си оправя педикюр и маникюр, че вече на нищо не приличам, а искам да отида да раждам в що-годе приличен вид.  bowuu ама че глупости изписах, ще прощавате...
Абе хич даже не са глупости. После доста време няма как да ходиш на маникюр и фризьор. Ето, аз бях планирала кичури за средата на септември, за да са точно преди раждането, а то какво стана... Вече съм яко за фризьор, ама няма как да отида. Така че си изпълни пълната програма отсега.   Peace  Laughing

# 206
  • Мнения: 1 896
Хекси,
Ще отидеш, споко! Още малко да закрепне Алексче - вземаш таткото или някоя баба с теб и заедно с бебето отивате до фризьора. Те ще го гушкат или разхождат, докато ти седиш да ти правят косата, пък ще са наблизо и няма да се притесняваш че бебо може да те търси.
Или просто го оставяш с таткото за малко. Татковците и те трябва да се оправят с бебето, така се чувстват много горди и повече им се занимава, като видят че могат.
Аз честно казано на никой друг освен на мъжа ми нямам пълна вяра да се оправя с нашето дете. Бабите все нещо не правят по вкуса ми, а с него имаме вече изпечена родителска философия, която му е ясна в детайли и мога да разчитам че ще го гледа както трябва, че и по-добре от мен в някои ситуации  Mr. Green

# 207
  • Мнения: 229
basilisk, аз не че се оплаквах толкоз за фризьора. Сигурно се сещаш, че в момента не ми е особено фатално това, че не ми е оправена косата - така и така никъде не мърдам, а откак и времето стана клинч и вали, съвсем не съм се и засилила. Само бебчо и татко му ме гледат - първият ще, не ще, друга майка си няма  Wink, а за втория мога само да се надявам да ме изтърпи още известно време такава неподдържана.  Peace

Ани, Пете, а коликите на вашите бебета само нощем ли са? Не мога да разбера защо Алекс може да си спи идеално по цял ден, а точно вечер решава да го боли коремче и да плаче...  newsm78

# 208
  • Мнения: 1 896
Сигурно се сещаш, че в момента не ми е особено фатално това, че не ми е оправена косата - така и така никъде не мърдам, а откак и времето стана клинч и вали, съвсем не съм се и засилила.

Абе то си е така, ама друго си е като отиде да се погрижи и за себе си човек, това много повдига духа, поне при мен де.
А иначе дребусите винаги реват повече вечер и нощем, изглежда е нормално. То даже и мойто почти тригодишно вечер става най-опако и щуро - като се приберат всички вкъщи и стане по-шумно, телевизори бучат, суетня накаква, ми то и аз се натоварвам (особено сега при наште, много нервно семейство е това, къде ми е спокойният мъж), пък за малко бебе кво остава. Хайде дано бързо да ви минават тези периоди на адаптация. Хекс, акито как е днес?

# 209
  • Мнения: 229
Heksiми те коликите привечер започват и общо взето до сутринта ги бутаме ooooh! А за еспумизана на мен пък доки ми каза-4-5 капки в лъжичка и допълвам с кърма и я давам преди хранене.И аз прочетох за 25 капки на хранене,но не зная защо има такива разлики в упътванията на нашите лекари??? newsm78
Я знаещите да се включат в  дискусията
А и честити бебчета:)

Общи условия

Активация на акаунт