Отговори
# 210
Здравейте на всчики и много ви благодаря за хубавите пожелания  Hug Да ви почерпя, макар и късно, но чак сега можах да седна на компютъра   party023  Wine Glass

Много съм изморена, цял ден гости, роднини, вече искам да си полегна, че нещо ми натежава.

Още веднъж много ви благодаря за милите пожелания, да ви се връщат и на вас!

Целувки на всички !

# 211
  • София
  • Мнения: 245
Честит Рожден Ден, Дудуланка   bouquet   bouquet   bouquet
Едва ли има по-хубав подарък, който може да получи някой за такъв юбилей от бебче, така че ти пожелавам съвсем скоро да го гушкаш и да му се радваш и разбира се леко раждане!

Честито и на мъжа на Краси, да е много щастлив татко и много да се грижи за съкровищата си!
Честит бебок на Мис Мими, да и е жив и здрав, весел и послушен!

Инче, стискам ти палци да е скоро и да е леко  Praynig
Анири, какво стана мила, успя ли да отидеш днес, че да те прегледат най-сетне?
Аз вече издивявам и по-добре да не пиша. Болки и контракции колкото щеш, но бебо се инати и туй то. За два дена съм качила още 1 кг. и станаха общо +9, така че предполагам, че бебчо е пораснал достатъчно, щото аз не съм почнала да ям повече.
Галче, много, много силно ти стискам палци!
Успех на всички чакащи и раждащи!
Обебилите се майчета, нацелувайте мъниците от мен  Heart Eyes

# 212
  • Мнения: 194
Хекси, в началото беше така,по цял ден спи,а вечер започваше да плаче,сега обаче и през ден плаче и се гърчи!!!  Confused по-малко,но и през деня ги има вече,а за през нощта...да не говорим!!!  ooooh!

Да найстина...защо ли има такива разлики в количеството капки,който са ни казали да даваме?  Thinking моята медистърка,ми каза,дори и с храната да го давам..пак да са 20 капки(аз си го давам преди това с лъжичка)

П.С. Хекси,а ти по колко капки даваш?  newsm78

# 213
  • Мнения: 1 425
Здравейте и от мен. Laughing

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМИ КОИТО СА СИ ПРЕГЪРНАЛИ ВЕЧЕ БЕБЧЕТАТА.ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ДА ВИ РАДВАТbouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Аз се появих след няколко дневно отсъствие от хоризонта, но компютъра ми нещо се скапа.Сега вече е ок. Peace
При нас нищо ново,все още сме две в едно но тумбака ми доста се смъкна.Ако не родя до понеделник, тогава съм на ЖК ще видим какво ще каже доки. Thinking
Сега отивам малко да ви почета............ Hug

# 214
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Момичета, направо ме  плашите с тези колики! Thinking
Ако наистина се роди момченце, както ми казват докторите, просто не знам как ще се справям. newsm78 newsm78 newsm78
А както се очертава поне първите дни да спим и четиримата в една стая-става ми мъчно за каката. За таткото не чак толкова, защото той първият път нищо не усети-беше във вечна липса (на работа). Ама като го знам какъв е късметлия- и сега може да го хване същата липса! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Да Ви попитам нещо (дано не ви се стори глупаво!) - вашите бебчета не смучкат ли биба? Тя не ги ли успокоява малко?

# 215
Честити бебоци на Мис Мими и Ескарина!
Честит Рожден Ден, Дудуланка !
Честито и на мъжа на Краси, да я слуша много!

искам да ви кажа за преносването - задължително е всеки ден след термина да се прави запис (аз не съм правила но го знам от докторите, които ме натравиха на 2 стотинки че нямам) и е задължително на 8-мия ден да постъпите в болница за предизвикване на раждане или за наблюдение, аз отидох на 10-тия и отнесох двоен скандал и на следващия ден ми предизвикаха раждането.

Аз да се включа в темата за коликите:
от Гого помня, че в зависимост от възръстта на бебо са количеството капки (ние пиехме сап) почнахме ги по 5 до пълното количество, но педито ни направи схема по която да ги увеличаваме. искам само да обясня че най- силен ефект има когато капките са силно разтворени. Нали коликите се образуват от това че стомахчето не може да се справи с отделянето на въздуха от млечната пяна. та се препоръчва когато се дава АМ то да не се разбива а да се разбърква с нож за да не прави пяна. аз открих че когато разтворя капките в цялото шише действат най-качествено (и според мен има логика да е така, дори и да не изпие цялото количество мляко). знам че повечето кърмите, но се надявам да помагам.
освен това наистина има ефект от затоплянето на коремчето с кърпа или каквото и да е друго и спането върху корема на мама или на тати, а и е мнооооого приятно и за двамата.
за разтривките по посока на часовниковата стрелка никога не виждах ефект и май се бях поотказала, но когато бяхме в болница на 1.3год с проблени с разтройство и повръщане, та се получи ефект като от коликите и при всяко масажиране просто с ръката си усещах как му помагам , а и се чуваше къркокренето, в общи линии благодарях се на господ че някой ми го е казал.
само да си кажа че дори и да успокоявате коликите не се надявайте че ще ги премахнете и ще спите.........
не че съм гадна ама си е така
за мен.........все още 2 в 1 - вече се дразня и почвам да си мисля кофти работи за вероятността от лош завършек на бременността, особенно от факта че бебо нещо хич не е активен, ама то може и да е нормално, ама аз съм си черногледа
а бе сори че го казах ама ми тежи, дано не ви притеснявам....

# 216
  • Мнения: 1 425
Зло и при мен наблюдавам, че от около седмица бебо не е много активен.Пас се движи, но доста по плавно и слабо.Това дали е нормално и аз се чудя. newsm78 newsm78 newsm78 Забравила съм със сина ми как беше! ooooh!

# 217
  • Мнения: 518
Момичета, Чери спа има голяма нужда от помощ:
Тя все още е в болница и явно няма откъде да получи информация Sad За това ми писа на мен да се допитам до форума Hug
Проблемът е, че гърдите и са станали на камък и ставало по зле. Системата с топлите душове нямало как да я приложи, точно защото е в болница. Бебка не можела да суче, заради твърдите гърди и недобре оформените зърна,а от вакуума /явно помпата/ зърната и станали на пихтия Sad
Така, че моля ви кажете какво да и пиша или какво да и кажа като съвет като и звънна утре сутринта Praynig

# 218
  • Мнения: 1 896
Аз се чух с Чери спа и каза, че днес следобед притиснала някаква акушерка да й помогне и е успяла криво-ляво да се изцеди. Дори бебчето сучеше в момента докато говорихме, така че е обнадеждена и аз мисля, че оттук нататък ще се оправи.
Опасна сме команда септемврийките. Simple Smile

# 219
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
За съжаление , не мога много да помогна на Чери спа със съвет , защото не съм имала такива проблеми.
Но правилно се е ориентирала-да гони сестри, педиатърки, акушерки!
Не може да няма кой да й помогне. Това им е работата в крайна сметка. Тя нека да си иска своето-съвет, наставления и физическа помощ , даже. Аз като родих Валя идваха в стаите и ни показваха как да го правим, помагаха ни!
Саморасличе, поздрави я от нас и й предай нашите целувки и прегръдки! Hug Hug Hug

# 220
  • Мнения: 690
Честито на новородилите мами, а на рожденниците - много късмет!   bouquet

Саморасличе  - дали Черито да не пробва с нещо такова  - компрес за кърмачки на Нук
http://shop.speednetbg.net/product_info.php?cPath=31_38&products_id=892  newsm78

За коликите - сега гледам в каталога на Нук, че имат и нещо като "грейка" - казва се точно термофор и пише, че се използва за затопляне при колики и при настинка, а може да се използва като компрес за гърди ... побира 0.8 литра... не го намирам в мрежата, за да ви го покажа, не зная и цената  newsm78

# 221
  • Sofia
  • Мнения: 21 752
Новинкааааа... Crazy

Надя е родила( предполагам днес) момиченце Ема - 3.450кг и 50см.
Да им е жива и здрава и много да ги радва.
Щастливата мама праща поздрави на всички и честити на обебилите се мами!
  Hug  bouquet


Този термофор на Нук утре мога да го щракна и и да го изтипосам тук. 

Дано вече са се разминали неприятностите при Черито. Иначе идеята на Весич за компресите на Нук е добра.

Инче както казва Тумби скоро и леко! Hug

Беринко нормално е това с движенията, че им е по- тясно вече на шишковците в тубаците. Grinning

# 222
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
ЧЕСТИТО НА МАМА НАДЯ И БЕБЕ ЕМА! bouquet  bouquet  bouquet
МНОГО ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ НА МАЛКАТА ГОСПОЖИЦА И ДА НОСИ САМО РАДОСТ НА МАМА И ТАТИ! Hug Hug Hug

Беринче, как искаш да е на края? Не само ние, ами и бебетата вече се чувстват дискомфортно.Тясно им е и са по-лениви. Моренка вече ви е успокоила! Grinning Grinning Grinning

# 223
  • Мнения: 17
Честито на мама Надя. да и е жива и здрава щерката.
А на Чери спа дали няма да и помогне даи занесат сешоар и с него да разкарва буците, не че имам опит, но съм чувала, че и това се ползва при такива случаи. Лека нощ от мен и успех на всички мами - бъдещи и настоящи.

# 224
  • Sofia
  • Мнения: 21 752
Брях чудо невиждано Crazy #Crazy... и моята тапичка реши да се остави на гравитацията.... инфо от първа ръка... току що го установих де Laughing.....бреййй имало надежда и за мен бе..... ще се ражда все някога  Crazy Laughing

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт