Първокласници 12

  • 18 653
  • 336
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 394
Ние днес пък сме правили диктовка- ама цялата страничка е в червено!
 

# 226
  • Мнения: 4 473
Запис Whistling

Имам да чета има-няма 5-6 теми. Shocked Извинете ме за дългото отсъствие, в случай, че съм липсвала на някого, де. Mr. Green Започнах работа най-сетне и почти нямам време за форума. Sad

# 227
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Запис Whistling

Имам да чета има-няма 5-6 теми. Shocked Извинете ме за дългото отсъствие, в случай, че съм липсвала на някого, де. Mr. Green Започнах работа най-сетне и почти нямам време за форума. Sad


Естествено,че си липсвала. Hug
Е, ха честито за работата.Да почерпиш с първата заплата. Mr. Green


# 228
  • Мнения: 4 473
Ели  Hug

Малко OFF Embarassed - писах ти sms, звънях, ама нищо. Да не си си сменила номера? Rolling Eyes
Работата ми е в квартала. Wink

# 229
  • Дива Индия
  • Мнения: 624
=^._.^=  , а датанцето ходеше ли редовно на детска градина преди? Обикновено децата, които за първи път се сблъскват с тези несправедливости им правят впечатление. От една страна е хубаво, че детето ги вижда (значи е добре възпитано и чувствително), от друга - те го нараняват, което е кофти. Сигурна съм, че намираш какво да кажеш да детенцето, но можем и тук да обсъдим как евентуално да отговаряме на подобни неща - вярвам, че не само ти и аз се сблъскваме с тях Peace.

# 230
  • София
  • Мнения: 3 421
Креми е болна и до края на седмицата няма да ходи на училище.
Днес останах с нея вкъщи, но от утре ще стои сама и направо ми настръхва косата.

# 231
  • Мнения: 2 282
От една страна е хубаво, че детето ги вижда (значи е добре възпитано и чувствително), от друга - те го нараняват, което е кофти
A лично мен най-много ме притеснява, че е правилно да поддържаме в децата мисълта, че учителките са умни, справедливи, достойни за уважение, винаги прави... а нещо те самите не се стараят особено да показват такива качества. Аз наскоро обясних, че учителката не е забелязала нещоситам, но не може все така да казвам. Рано или късно трябва да обясним, че и те са хора и не могат да огреят навсякъде. А ако някакси успеем да набием в главите на децата, че трябва да ги уважават междувременно, би било чудесно!

# 232
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
И аз да споделя един проблем,който започва да се задълбочава.
Т.н. приятелка на дъщеря ми,с която са заедно от детската градина се оказва ,че е с  доста особено характерче.Напоследък май че няма ден ,в който дъщеря ми да не се оплаче от въпросното дете.Непрекъснато и говорила ,че дъщеря ми пише по-грозно от нея или че нещата ,които изработват в часа по дом.бит са по-лоши,че Йоанна не можела да плува,банския и бил по-грозен и все в тоя дух.Напоследък започна и да и иска ежедневно пари ,за да си купува естествено разни глупости от лавката.
Вчера много се ядосах и казах на моята ,че ще говоря с майката и ако това не помогне ще  я преместя в друг клас.Йоанна като ревна ,че онази и била приятелка и т.н.
Аз се познавам с майката,но и на мен ми е малко неудобно да и кажа в прав текст,че дъщеря и е невъзпитана,но ако се наложи и това ще направя.
 p.s. А дори беше много смешно,че Йоанна беше получила Отличен по писане,а "приятелката" я убедила,че нейното Мн.добър е по-висока оценка и нашето пате се беше вързало. Sad

# 233
  • Карлово
  • Мнения: 4 715
И аз да споделя един проблем,който започва да се задълбочава.
Т.н. приятелка на дъщеря ми,с която са заедно от детската градина се оказва ,че е с  доста особено характерче. p.s. А дори беше много смешно,че Йоанна беше получила Отличен по писане,а "приятелката" я убедила,че нейното Мн.добър е по-висока оценка
Joy
И ние имаме подобен проблем. Приятелката от детската стои с нея на един чин и все я удряла и и бутала несесера на пода. Предложих и да се премести на друг чин, но нямало свободни места. Подучвам я да и бутне, също без да иска несесера, но онази си го криела. Да и каже, че вече не и е приятелка или че копира поведенението на малкото и братче - май прие варианта, но не е споделила развитието на отношенията.

# 234
  • Мнения: 2 556
Аз накупих няколко помагала тип тетрадки с различни задачи като за първокласници - за буквите, за цифрите и т.н. и вечер детето решава по няколко. Това защото той прояви желание да се упражнява нещо и вкъщи. Отделно и аз измислям разни задачки. Но много не сме си дали зор в интерес на истината.

Моето дете има голямо желание да ходи на училище - ставаме сутрин по-рано, за да е той пръв от всички деца в класа.  Rolling Eyes Но нищо особено не споделя - всичко било наред и това е. Много рядко казва конкретна случка, всичко е вечно ОК според него и това е. Та никакви конкретни събития май не стигат до мен Confused И за никакви несправедливости не ме е информирал досега... Но си има една съученичка, която ми разказва всичко, свързано с него, така че друга информационна агенция не ми трябва май.

# 235
  • София
  • Мнения: 1 078
ellytza , едва ли е от възпитанието. Моята дъщеря и тя има една приятелка, макар и да не са се познавали от преди. Та с нея все имат някакви "състезания" - кой ще отговори пръв или има (направи) нещо по-хубаво. Моята в началото все с еприбираше ядосана, че, разбираш ли, нея са я изпреварили с отговора, че момичето все "се правило" , че знае повече. Питам я дали дава правилни отговори, казва -да. Значи, обяснявам, не се прави, а моята- да, ама само се надвиква... Нямаше угодия и това е. После сеоказа, че другото момиче по същия начин се оплаква в къщи от моята дъщеря, ако тя изпревари или нещо др. подобно.
Мисля, че сега вече получават реални оценки за своите действия и затова се получават такъв вид състезания между децата. А не бих казала, че не си възпитавам детето или пък другата майка -  характери, какво да правиш. Вече не се опира до това кой с каква кукла ще играе, а кой как ще го оценят другарчета и госпожите. Тепърва ще се сблъскват и разни несправедливости и ще реагират по най-различен начин. Не е лесно ни за тях, ни за нас Laughing

# 236
Напълно съм съгласна с горното. Те са във възраст в която се себеутвърждават и си търсят достойно "място под слънцето", така да се каже.
 Дъщеря ми от малка дружи с едно момиченце /заедно ги отгледахме с майката/, което е много възпитано и кротко. Сега ги водим заедно на английски. По най-кроткия и възпитан начин, всеки път, това дете и проверява домашното... и и прави забележки, или пък я хвали, ако сметне, че е написано добре.Аз много се дразня, като разбера. Мойта обаче не смята, че има нещо нередно в това, даже е по-доволна, ако тя я похвали, отколкото учителката! :thinkinКакто и разни други такива поводи да демонстрира надмощие,  спокойно, но категорично. И въпреки това немога да кажа, че е невъзпитано. Изглежда всеки го носи в себе си това и донякъде се унаследява. Самата аз никога не съм умеела да доминирам, колкото и да съм имала възможности и знания. За съжаление май и тя такава.

# 237
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Може би неправилно използвах думата невъзпитано дете.Но факт е,че дъщеря ми се тормози от отношението на приятелката си към нея,но в същото време я страх да не я загуби.

# 238
  • София
  • Мнения: 1 078
Те са още мънички и не мислят, като нас. Имахме, сега се сетих, и подобен случай в предучилищна. Тогава тя имаше такава приятелка, която караше втора година предучилищна, т.е. беше почти с една година по-голяма от дъщеря ми. Е, на какви неща се нагледах аз, докато сме заедно на кафе с майките и децата след градината. Пред очите ми обръщаше ръката на дъщеря ми със сладоледа за да изпадне от фунийката, а после го носи на мен, като ме видя, че гледам за да съм го избърсала! Има страшно много примери, за които се сещам с въпросното момиче, които ги видях и чух. Но Александра трябва сама да се научи да избира приятелите. Когато я видеше на кафето, искаше да си тръгваме, иначе в градината са първи приятелки. Не може и вълка да е сит, и овцата да е цяла. Ще се научи сама, макар, че никога не съм я лишавала от подкрепа и съм й казвала как, според мен, трябва да се постъпва.
Има време, ще се научат дечицата ни. Разбира се, че ни е обидно, че вместо да си чупят главите, биха могли да се поучат от нашите грешки, но какво да се прави. И аз не слушах майка ми, когато ми казваше, че тази приятелка всъщност не ми е такава Rolling Eyes

# 239
  • Мнения: 39
Здравейте Hug Hug Hug,
не съм влизала от доста време - бяхме в болница почти 2 месеца и имам въпрос. Мария няма да може да ходи на училище още доста време - поне 3 месеца и искам да Ви питам знае ли някой дали имаме право на учител от училището да ни подготвя в къщи за приравнителни изпити.
Надявам се дечица да се справят добре в учението, ще се опитам да ви прочета назад.
Поздрави от нас.

Общи условия

Активация на акаунт