Какво мислите за хората, които не искат деца?

  • 30 084
  • 485
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 268
Мисля, че са егоисти, мисля че ще е прекалено късно, когато разберат, какво е да нямаш деца, защото така си поискал.
С риск да ме помислите за изключително нетолерантна и тясноскроена,ще подкрепя мнението на Буболина и само ще допълня,че да нямаш деца по собствено желание,а не по медицински причини,е не просто егоизъм,а висша форма на такъв.Само човек,който мисли за собственото си удобство и да не си развали спокойствието и кефа може да лиши себе си от преживяването да стане родител.Не ме е жал за такива хора,те заслужават съдбата си.

# 106
  • Мнения: 6 649
А тези хора,които неискат да имат деца-тяхно право,но незнаят какво изпускат Wink

Това със същата сила важи и за тези, които искат и имат деца Peace
Не е вярно тези ,които искат и имат могат да направят разликата.

# 107
  • Мнения: 2 131
Ако има редактирани мнения, то си връщам думите назад и подчертавам, че това не прави чест на никого.

Кое, нежеланието да имат деца ли? newsm78 Свободата на избора е наше/ваше/тяхно право, така са решили и така живеят.
Не, имах предвид, ако някой е написал нещо, което е било изкритикувано, и след това си е редактирал мнението. Това не прави чест!

# 108
  • София
  • Мнения: 819
Не, имах предвид, ако някой е написал нещо, което е било изкритикувано, и след това си е редактирал мнението. Това не прави чест!

Разбрах, да, така съм съгласна, права си Peace

# 109
  • Мнения: 3 268
Според мен всеки иска поне едно дете.....
Не всеки.
На някои им е по-важна хармонията с партньора.
И въобще толкова ли е трудно да се приеме избор, различен от собствения?
Или поне да не се осъжда и заклеймява като 'ненормален' Tired
CTramel,знаеш,че те харесвам и уважавам и дано моят пост не те засегне лично.Сигурна съм,че ти ще бъдеш чудесна майка и дано бъдеш един ден.Пожелавам ти го!Винаги могат да се променят нещата....към по-добро.

# 110
  • Мнения: 1 220
Всеки има право сам да решава как да живее живота си.
И не разбирам защо тези хора, решили да живеят  различно от масата , определяме като егоисти!? Моля някой да ми обясни.

# 111
  • Мнения: 411
С риск да ме помислите за изключително нетолерантна и тясноскроена,ще подкрепя мнението на Буболина и само ще допълня,че да нямаш деца по собствено желание,а не по медицински причини,е не просто егоизъм,а висша форма на такъв.Само човек,който мисли за собственото си удобство и да не си развали спокойствието и кефа може да лиши себе си от преживяването да стане родител.Не ме е жал за такива хора,те заслужават съдбата си.


Според мен не е егоизъм а точно напротив, това са хора които, в повечето случай, не харесват собствения си живот, считат, че не биха могли да подсигурят едно дете, да му осигурят живот по- добър от техния, от тяхното детство и прочие. Противното би било човек да се остави на животинския си нагон за размножаване, като например прословутата висшистка с ориенталски съпруг и деветнадесет /ако не се бъркам/ деца

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 11:18 от bebkakrasi

# 112
  • Мнения: 24 467
Че защо да ти е "жал"- те живеят според личните си усещания и разбирания и въобще не се нуждаят от съжаление. Все едно на тях да им бъде жал нас, дето сме решили да имаме деца.

# 113
  • Мнения: 2 926
Всеки сам прави избора в живота си.
Дали ще има деца,дали ще изневерява,дали ще предпочете работата пред личния си живот,дали ще се ожени...Всичко е въпрос на личен избор.
Познавам семейство,което не иска деца.Обичат се толкова много,такава любов не се среща всеки ден.Но когато заговорим за деца,те казват,че не искат всеки да насочи любовта си към детето и партньора да остане на заден план  newsm78
Въпрос на разбиране и личен избор....

# 114
  • Мнения: 1 081
И все пак не може да оцениш нещо, ако никога не си го имал....

# 115
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Всеки има право сам да решава как да живее живота си.
И не разбирам защо тези хора, решили да живеят  различно от масата , определяме като егоисти!? Моля някой да ми обясни.

Защото нещата са доста по-глобални. Все пак целта на човечеството е да се възпроизвежда.
И наистина е егоистично да си мислиш само за собственото спокойствие и рахат.
Някак си не се възприемат нормално подобни саможивляци- и с право.

# 116
  • Мнения: 11 747
това с егоизма и аз не го разбирам??
Нали децата носят радост, значи човек ги ражда, за да зарадва себе си - това е егоизъм, правиш нещо за себе си!
Ако не родиш дете, къде е егоизма?

# 117
  • Мнения: 6 649
Всеки има право сам да решава как да живее живота си.
И не разбирам защо тези хора, решили да живеят  различно от масата , определяме като егоисти!? Моля някой да ми обясни.
Така е ,всеки има право да решава сам за себе си няма да тръгна да убеждавам никой .Питат за мнение казвам си го.
Като казваш/пишеш/ "масата" нали нямаш предвид колко обикновени са хората ,които мислят ,че децата осмислят живота им.

# 118
  • Мнения: 3 268
това с егоизма и аз не го разбирам??
Нали децата носят радост, значи човек ги ражда, за да зарадва себе си - това е егоизъм, правиш нещо за себе си!
Ако не родиш дете, къде е егоизма?
Да отгледаш и възпиташ дете изисква всеотдайност,обич,лишаване от свободно време,безсънни нощи,стрии,наднормени кг.Как мислиш,това егоистично ли е или просто се правиш на ударена?Лицемерието във форума взе вече да идва в повече.

# 119
  • Мнения: 2 700
това с егоизма и аз не го разбирам?? Нали децата носят радост, значи човек ги ражда, за да зарадва себе си - това е егоизъм, правиш нещо за себе си! Ако не родиш дете, къде е егоизма?

Ами, сега ще ти обясня. Това семейство, за което писах по-горе работят в университет, т.е. нямат задължително работно време. Стават когато пожелаят, ходят на работа когато решат (освен ако нямат часове), след работа излизат къде с колеги, къде със студенти. Събота и неделя обикалят страната, лятото са по къмпинги с месеци и въобще вятър ги вее на бял кон.  При едно дете този ежедневен режим няма как да го има.  Naughty И така я карат вече толкова години, че се съмнявам дори и да им дойде друг акъл дали вече не им е минало времето.

Общи условия

Активация на акаунт