Какво мислите за хората, които не искат деца?

  • 30 093
  • 485
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 11 747
Не виждам нищо лицемерно в твърдението си.

Наднорменото тегло + стрии се получава много често и без бременност и раждане. Всеотдайност, обич и безсънни нощи са необходими за всяко нещо, което човек реши да свърши сериозно, не само за отглеждане на деца.
Щом е толкова тежко, трудно и уморително да се роди и отгледа дете - защо го правят хората?? За да се самоизмъчват ли?
Мисля, че хората раждат деца за себе си, за да се радват, за да се чувстват пълноценни, за да оставят нещо след себе си. Това са лични причини и хората го правят за себе си и за никой друг. Това е егоистична проява.

Ако не родиш дете - дали е егоизъм??



това с егоизма и аз не го разбирам?? Нали децата носят радост, значи човек ги ражда, за да зарадва себе си - това е егоизъм, правиш нещо за себе си! Ако не родиш дете, къде е егоизма?

Ами, сега ще ти обясня. Това семейство, за което писах по-горе работят в университет, т.е. нямат задължително работно време. Стават когато пожелаят, ходят на работа когато решат (освен ако нямат часове), след работа излизат къде с колеги, къде със студенти. Събота и неделя обикалят страната, лятото са по къмпинги с месеци и въобще вятър ги вее на бял кон.  При едно дете този ежедневен режим няма как да го има.  Naughty И така я карат вече толкова години, че се съмнявам дори и да им дойде друг акъл дали вече не им е минало времето.

има хора, които имат деца и пак живеят така. Децата са дадени за отглеждане на баби и дядовци, често в села и градове на километри разстояние от местожителството на родителите. По-скоро това е егоизъм...


Ако приемем, че един за да зарадва себе си роди дете - да му се усмихва, да го гледа как расте, лишава се от някои неща, но получава това - личен избор, воден от егоизъм - прави го за себе си
Ако приемем, че друг за да зарадва себе си, решава да не роди дете - да е свободен, да се наживее, както сам си го разбира, лишава се от радостта на дете, но получава свобода - пак личен избор, воден от егоизъм -  прави го за себе си

Това е все едно един да обича шоколадов сладолед, а друг сметанов - просто си поръчват различни...

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 11:32 от pina

# 121
  • Мнения: 6 649
Най -вероятно такива хора просто нямат желание да поемат отговорност и грижа за някой друг освен за собственото си съществуване.

# 122
  • Мнения: 3 268
Най -вероятно такива хора просто нямат желание да поемат отговорност и грижа за някой друг освен за собственото си съществуване.
Именно.

# 123
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не мога да разбера такива хора, но ги приемам ,това си е техният живот, не моят! не се меся, само, 4е  имам 4увството, 4е не бихме намерили теми за разговор, някак техните области и моите не биха се препокрили и не бихме си допаднали! знам ли, нямам такива познати!

# 124
  • Мнения: 8 999
Познавам такова семейство. Мъжът има две деца от предишен брак, но настоящата му съпруга твърдо отказва да ражда. А е на годинки вече жената, но когато се ожениха, си беше млада и здрава.
Просто не желаят да си развалят рахата - купони, уикенди по курорти, екскурзийки в чужбина, кариера...
Аз й се чудя на нея, тя ми се чуди на мен. Но това не ни пречи да сме приятелки.

# 125
  • Мнения: 656
"Аз съм мерилото са всичко вярно и невярно, за правилното и грешното и т.н...."
 Twisted Evil

# 126
  • Мнения: 6 649
Добре де, всеки ден купони звучи ми изтормозващо и досадно.

# 127
  • Мнения: 3 268
Добре де, всеки ден купони звучи ми изтормозващо и досадно.
За човек,свикнал до мисли само за себе си не е така явно.

# 128
  • София
  • Мнения: 1 783
не мога да разбера такива хора, но ги приемам ,това си е техният живот, не моят! не се меся, само, 4е  имам 4увството, 4е не бихме намерили теми за разговор, някак техните области и моите не биха се препокрили и не бихме си допаднали! знам ли, нямам такива познати!
Искрено, заради самата теб, се надявам темите ти за разговор да не само посветени на децата. Аз имам две деца и с много други родители не намирам общи теми. Общуването не е пряко свързано с размножаването.

# 129
  • Мнения: 3 423
Никакви драматични чувства не поражда у мен.
Имат своето право и уважавам решението им.

# 130
  • Мнения: 3 268
Драматичните чувства и аз си ги пазя да друго.Просто обсъждаме поредната тема. Peace

# 131
  • Мнения: 293

Защото нещата са доста по-глобални. Все пак целта на човечеството е да се възпроизвежда.
Ако ще сме чак пък толкова обективни и глобално мислещи, логично ми се вижда да се замислим и за последиците за планетата от нарастващото възпроизводство Grinning

По темата: нищо не мисля, никого не разпитвам, и мен никой не ме пита. Идилия.

# 132
  • Мнения: 2 161
Когато се събера с приятелки,умирам от яд,когато темите за разговор се завъртят около децата.Искам да разпусна и нито ме интересуват децата им,нито пък искам да си спомням,че имам собствени.С приятелката,която няма деца си говорим дори за деца.Това,че няма деца не я прави негодна да говори за малките човеци.Какво им се чудите на такива семейства?Вие да не помислихте,че те всяка вечер търкат столовете в бара?Не!Те имат разнообразни интереси,а понякога просто си стоят и нищо не правят.

# 133
  • Мнения: 1 111
 Няма какво да ги мислим хората, които не искат деца, те са си щастливи и без тях.По за мислене са тия дето имат пък са нещастни.

# 134
  • Мнения: 2 161
Ами чудесно написано.Аз в морската градина съм виждала много нещастни жени и представете си,с деца.

Общи условия

Активация на акаунт