Туптят в нас по две сърца, до Май ще е така! №3

  • 14 078
  • 297
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 2 430
Dido4ka,и аз така като теб пих Но-Шпа ,но ме успокои стомаха,сега избягвам царевица и ябълки,защото умирам от болки,доколкото знам може да се пие до 3т. дневно Но-шпа

# 106
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте момичета, имам една голяма дилема, аз работя в София но ще си раждам в Ловеч и там ще си стоиме, но ще изляза по майчинство от тук от София, защото заплатата ми е по голяма и заради това.Въпроса ми е, моят адрес не е в Ловеч а на таткото адреса е в ловеч, бебо като се роди с какъв адрес ще бъде записан и ще мога ли да си му избера личен лекар там. Объркана работа , ама няма как трябва да преценя кое ще е най правилното и доброто за бебо.
Правиш адресна регистрация на бебо в Ловеч 9може постоянна или временна)тогава,ще пише ,че е роден в София,но ще му направиш адресна регистрация в Ловеч и от там ще му изберете педиатър,доколкото знам,може постоянната адр.регистрация да е в София(ако искаш),а временната в Ловеч и пак ще си избереш педиатър в Ловеч

# 107
  • Мнения: 4
Madam Stasia... благодаря ти мелечка, но аз ще си родя в ловеч, само това ме претисняваше че аз не се водя в ловеч. А аз мога ли да си извадя лична карта в Ловеч и да направя една временна регистрация в софия, защото нали все пак работя в сф. и от тук ще изляза по майчинство.

# 108
  • Мнения: 336
Леле vveessii ти откога го замисли...нищо лошо де, дано някой да може да те ориентира.
И аз много се радвам, че бебето ще е майско, дано устискам до тогава де. Искаше ми се, ако може, да е края на май за да е близначе като мен и майка ми, но няма как да го пренося толкова.
Сега си сравнявах 2-та кръвни резултата. Хемоглобина се е смъкнал за 3 седмици на долната граница - лошооооооо, особено пък в комплект с ниско кръвно.

# 109
  • Мнения: 5 713
Аз пък мисля, vveessii, че щом мъжът ти има постоянна регистрация в Ловеч, няма смисъл да правиш ти такива рокади. Защото Маги се роди във Варна, ние там имахме временна регистрация. Моята постоянна беше в София, а на мъжа ми- в Бургас. Когато се преместихме в Бургас, не съм се занимавала с адресни регистрации нито за мен, нито за нея. Но детските се взимаха по постоянен адрес на майката. Сега не знам как е.

# 110
  • Мнения: 4
благодаря ви момичета, прави сте, а мога ли да направя временна регистрация в Ловеч при положение че работя в София.

# 111
Dido4ka, по повод Но-шпа - и аз пих един-два пъти, но като че ли ми действа на следващия ден  Crazy, не знам дали е възможно. Във всеки случай не забелязвам голям ефект в следващите часове след таблетката...

# 112
  • Мнения: 16
Здравейте милички и от мен  Hug
Малко се позагубих, а вие толкова много сте изписали ... Simple Smile
Аз се чувствам много странно, нямам никакъв проблем със сутрешно гадене, но имам ужасен такъв следобяд. Стане ли 1 часа и на мен започва да ми се гади, не ми се повръща, но все едно някой ме е стиснал за гърлото и нищо не искам да ям. Sad Много е криво. Sad
Със спането съм ок - не е като преди да легна и да откъртя 8 часа непробудно, но си спя добре; когато ставам до тоалетна бързо след това се унасям Simple Smile
Вече започнах да щъкам наляво надясно, не ме свърта само в леглото Simple Smile Даже днес ходих до Своге, че ние сме в процес на строеж на къща и с тези резрешителни ми земат ъкъла...
Целувам ви по шкембаците и ви желая само хубави неща  Peace

# 113
  • Мнения: 37
Днес ми е доста спокойно в службата и вися май повечето време във форума WinkДобре че шефа го няма.
vveessii при д-р Тотев съм.Преди бях при него и останах много доволна.А иначе след като ще раждаш в Ловеч мисля че не е никакъв проблем на детето  личния лекар да е в Ловеч а и ще го запишите в Ловеч в есграона......ох не знам омотах се и аз нещо Joyно както казва vaiza имаш цяла зима на разположение да разучиш въпроса Peace
Аз изследвания ще правя другата седмица и после ще докладвам резултати Simple Smile

# 114
  • Мнения: 4
Isito LCH , аз съм при Д-р Патракиев, казват че е добър, ще видиме и аз другата седмица ще правя изследвания.

# 115
  • Мнения: 826
Добро утро момичета!
Добре дошли на новите МАЙчета!
Не мога да заспя и туй то! По цяла вечер като караконджул се въртя. Пак ще си пусна някое филмче, лошото е че след него ще изгледам още едно. Добре, че моичкия спи като дъб столетник и не успявам да го събудя. При вас така ли е? Не е ли много рано за такива явления (2-ри месец)? Иначе като заспя, си спинкам много спокойно и дълбоко... Проблема е в широко отворените ми очи преди това. А вие спете сладко и сънувайте само красиви сънища Wink Wink Wink

Разбирам те чудесно. Може би седмица, след като забременях, сънят ми изчезна  Sad. Освен, че не мога да заспивам, ако се случи все пак да задремя, се събуждам бързо... и така цяла нощ. Интересното е, че не мога да спя и през деня. За сега не съм много изтощена, но ако продължава така, не знам  Rolling Eyes. Моята лекарка спомена, че билки само могат да се вземат, но не уточни какви. Следващият път ще я разпитам по-подробно.

Хубав, слънчев ден на  всички   bouquet!


Рере, направих рекорд, успях да заспя в 6ч. сутринта. Добре, че в момента не съм на работа, може би за това издържам!
Съжалявам че имаш същия проблем, но спокойно. Всички казват, че това неразположение е най-вече в първият триместър, после - от 4 до 6 месец ще светнем като високо ватови крушки... И енергия ще си имаме и здрав сън. Дано да е така.
  Привет на мамите ветерани, както и на новопридошлите майски майчета - наистина хубав месец за бебоците, нямам търпение да дойде. Много здраве и лека бременност ви пожелавам и никакви проблеми със Сънчо. Успешен ден!

# 116
  • Мнения: 826
Здравейте МАЙчета  bouquet


Не мога да заспя и туй то! По цяла вечер като караконджул се въртя. Пак ще си пусна някое филмче, лошото е че след него ще изгледам още едно. Добре, че моичкия спи като дъб столетник и не успявам да го събудя. При вас така ли е? Не е ли много рано за такива явления (2-ри месец)? Иначе като заспя, си спинкам много спокойно и дълбоко... Проблема е в широко отворените ми очи преди това.

А вие спете сладко и сънувайте само красиви сънища Wink Wink Wink
« Последна редакция: четвъртък, 02 октомври 2008, 04:38 от dendri »


dendri, как издържаш? Кога спиш? Всяка нощ ли си така?
Съчуствам ти искрено.




Барбарела здравей и мерси за загрижеността Simple Smile

До преди месец-два бях управител на заведение, а преди това барманка (тази дума в женски род я нямя, но...) точно осем години. Може би заради този основно нощен режим, сега заспиването ми съвсем се влоши. Е, не е проблем, поне за сега не повръщам Grinning
  Понеже работата ми не се съчетава никак с една бременност се отказах от нея...
Така, че всъщност не ми е толкова трудно, както на работещите и до момента бъдещи майки. Вие сте героини!!!
Честно казано заспивам в 5 - 6ч., но ставам чак по обяд, домакинствам, готвя (обожавам да готвя), чета, уча Фотошопа с един учебник-тухла... изобщо неща нетипични за 25 годишна почитателка на женската еманципация и нощния живот, като мен Grinning Grinning Laughing

В тази връзка: Вярвам че можем да сме красиви, желани, успешни и поне от време на време свободни дори и след раждането на бебок. Звучи малко егоистично, може би защото ми е за пръв път и освен, че чакам май с нетърпение,малко ме е страх. Все пак мисля, че една жена освен майка, си остава Жена, с главно "Ж". Бъдете здрави, щастливи и красиви!
 ПС. Отивам да желирам Дюканския си десерт с нискомаслено кисело мляко. Като съм бременна да не съм получила билет за тежкотоварния влак към Хипополандия, я?!?  Grinning Grinning Grinning

# 117
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Здравейте момичета, имам една голяма дилема, аз работя в София но ще си раждам в Ловеч и там ще си стоиме, но ще изляза по майчинство от тук от София, защото заплатата ми е по голяма и заради това.Въпроса ми е, моят адрес не е в Ловеч а на таткото адреса е в ловеч, бебо като се роди с какъв адрес ще бъде записан и ще мога ли да си му избера личен лекар там. Объркана работа , ама няма как трябва да преценя кое ще е най правилното и доброто за бебо.
Скъпа, и при мен казуса е същия, само че с Добрич и Варна. Моята бебка се роди в Добрич, акта и за раждане е издаден тук, тук съм и записала педиатър(това можеш да го направиш в който си искаш град на БГ, независимо къде е родено детето), а аз съм с Варненски адрес и местоработат ми е във Варна. Ще имаш разкатаване обаче за болнични, документи и т.н. Важното е да се роди живо и здраво малкото човече, всичко останало е бял кахър!

# 118
  • Мнения: 4
Здравейте Май-чета,
ето ме и мен Simple Smile Първият ми преглед беше във вторник и според доки съм 6 г.с. Това обаче по системата - 1ви ден на последна менструация. И при първата бременност имаше леко разминаване и бебка не отговаряше на седмиците си (просто защото не са реалните смятани по този начин) но това няма значение, ако всичко се развива наред. Да ги броят както си искат.
Иначе да ви се оплача и аз...направо е ад с това гадене. Предният път съм била цвете Cry като сравнявам с тази бременност. Нищо ми нямаше тогава, само някой друг аромат ако ме подразни. А сега съм по цял ден в такова състояние, че нито мога да седя, да лежа...само като спя има покой. Не искам да си помисля дори, че така ще е поне до 3-ия месец.
Кураж момичета...аз се успокоявам като погледна дъщеря си и знам че си струва!
 Hug Hug Hug на растящата ни група.

# 119
  • София
  • Мнения: 12 309
  Здравейте и от мен,
тази бременност направо не я усещам в сравнение с предишната, която също беше без проблеми, но първите месеци ми се повръщаше, а последните ми беше много тежко. Този път изобщо не съм повръщала, а със сигурност накрая ще ми е по-леко от предишния път.
   По въпроса за местожителството и педиатъра. Значи доскоро по постоянна адресна регистрация бях в Пазарджик, таткото от Добрич, а и двамата живеем в София и малките се родиха тук. В София им записах без проблем педиатъра. Скоро обаче когато си сменях личната карта и постоянната адресна регистрация се наложи и на тях да го направа, защото се оказа че децата независимо къде са родени, се водят по постоянна адресна регистрация на майката, тоест те бяха пазарджиклиичета  Simple Smile
   
Цитат
   Към 9-та седмица, развиващият се индивид започва да смуче палеца си, като е възможно дори да погълне околоплодна течност.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 19:35 от Aila

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт