Туптят в нас по две сърца, до Май ще е така! №3

  • 14 080
  • 297
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 849
Здравейте и от мен, мили мами! и лек последен работен ден за тази седмица!
Дидочка, страхотни новини.   bouquet на мен този преглед ми предстои след около 2 седмици, нямам търпение.
Цвети, добре дошла и лека бременност!   bouquet
На мен тези дни ми е извънреееедно зле. хем имам много работа, включително с доста излизания и лашкания с таксита из софийските задръствания, хем ми се гади та знае ли се. на ръба на повръщането съм, ама някак остисквам за момента... ох, кога горе долу свършва това гадене?  Sick броя дните вече, не седмиците дори....
още веднъж лек и усмихнат ден!

# 121
  • Мнения: 125
Здравейте и от мен:) Виждам,че има нови мами-даим е честита майската точка:)
При мен вчера беше пиковия момент на тази гадост наречена повръщане, в един момент получих толкова силени болки в корема,че за момент си помислих,че правя аборт или нещо подобно. Понеже лекарят ми го нямаше в София, та стигнах някак си до Пирогов (ужасно място) и там след един малко груб преглед ми казаха,че съм получила силен спазъм на коремните мускули в следствие на честото повръщане и малко се успокоих. Изписаха ми Нош па, казаха за другите лекарства,ако има нужда, да си питам доктора и ме пратиха по живо по здраво в нас и после цял ден съм била на легло...лошото е,че гаденето не спря...Днес пак съм така  Sad
Надявах се,че това с повръщането да спре към третия-четвъртия месец,ама като прочетох тук,че можело да е и до края и направо не ми се мисли вече:) На всичкото отгоре утре съм на сватба чак в Сливен и само факта,че младоженеца ми е мн. близък приятел ме спира да не я откажа..макар че то ще е една сватба...

# 122
  • Мнения: 37
Добро утро и от мен Simple SmileДнес е любимия ми ден от седмицата като знам че идват 2 почивни дни,даже и детето ги усеща.Сутринта го водя на ясла и то вика и днес мамо и почивкааааааа и подскача Laughing
Иначе при мен за сега всичко е ок като изключа факта че мнооооого ми се спи,нощес не съм чула Марти че ме е викал да пиша,добре че мъжо се е събудил и го е изпишкал.Явно тази бременност така ми се отразява.От вчера започнах да пия фолиева к-на.Вие взимате ли?А и моля дайте някакъв лек срещу запек.Аз преди да забременея пиех от време на време зелен чай Сание за тази цел,но сега не знам дали не е противопоказно и не смея,а от 3 дни така съм с е запекла Thinking
Хайде лек и спорен ден на всички Hug

# 123
  • Мнения: 4
Добро утро и от мен на всички мами  Hug
Наистина е мн хубаво, че днес е петък /откога го чакам този ден, особено втората му половина/  newsm78.
Пожелавам на всички два много слънчеви и релаксиращи почивни дни sun

По въпроса за запека, една мама беше писала по-напред /ако позволи да я цитирам/: "пия още кашичките на Мукофалк за проблемите с червата и запека (страхотен е, на билкова основа, абсолютно безвреден - много голям гастроентеролог ми го изписа)"
Аз също преди пиех постоянно зарсена, която е на базата на сена, но сега съм я спряла  и си е  мъка голяма Crazy
Но другата седмица, когато съм на лекар, ще го питам, да видим той какво ще ми препоръча, че предния път забравих  Rolling Eyes
Хубав и усмихнат ден на всички! По-малко работа, гадене, повече позитивни мисли и случки  Kissing Heart

# 124
  • Русе
  • Мнения: 7 804
На мен от вчера ми се гади страшно много. Чак ми изтръпва чел'стта. Вече ходя с кесия в джоба  ooooh!. Дъвча дъвки, ям солети, но облекчението е временно. Някакъв друг лек да предложите?

Довечера съм на док. Надявам се новините да са тупкащи  Praynig

Момичета, които днес сте на преглед, да не забравите да се отчетете  Hug

Лек ден Heart Eyes

# 125
  • София
  • Мнения: 161
Привет на всчки МАЙчета! Днес ми е петъчно и реших да се разпиша във форума да докладвам. Вече съм в 9 г.с. Имаме туптящо сърчице, развиваме се нормално, има леко отлепване и малко кръв в матката, която тези дни трябва да изтече. Ходила съм вече 5 пъти на преглед, защото в началото малко ме наплашиха, че при 2 седмици закъснение (т.е. 6 г.с.) не се виждаше ембрионче, а и прокървих за няколко часа. Доволна съм от д-р Павлова от клиниката на Мазнейкови и д-р Диков от Токуда, а от д-р Евтимова и д-р Карагьозов от Токуда не толкова. Работят по ЗК и платено по 30 лв. ехограф и консултация. Слагам си сутрин и вечер вагинално утрогестан, пия фолиева киселина по 2 т. и нош па от време на време. Трябвало много да се пазим от вирусните инфекции и от вдигане на температура – препоръчват парацетамол. Относно неразположенията от време на време ми се гади, вчера повръщах за първи път след изяден грейпфрут и като цяло се чувствам адски отпаднала, направо като изцедена и физически и емоционално. Много често ме обливат топли вълни. Има ли някой който се чувства по подобен начин?
Някой питаше за ФМ в Сф. Има 3-ма доктори които често се спрягат по форумите:
д-р Марков от МЦ “Марковс” –
http://www.mc-arkovs.com/index.php?option=com_content&task=v … 64&Itemid=123
д-р Димитрова “Фемина” - http://www.mcfemina.com/
д-р Мазнейкова МБАЛ “Света София” - http://www.mbal-sofia.com/
За всеки един има различни отзиви... Аз съм решила да отида още на ранната в 12 г.с. и на БХС при един, за втората  при друг. След преглед Марков изпраща за БХС веднага на другия ден в Майчин дом (т.е. прегледа е желателно да не е в петък). При Мазнейкова БХС се правело там на място, но цената с феталната и изследването е по-висока 150 лв.

Стискам палци на всички които са на док да докладват само хубави туптящи новини!

# 126
  • Мнения: 1 956
Аз май съм първата завърнала се от днешния преглед. Всичко е ОК. Отлепването вече го няма, но не съм освободена от постелния режим. Казаха, че до 16г.с. ще почивам, мога да ходя но само по 1 час навън, но и това е нещо  Grinning Продъжавам с лекарствата и инжекциите.
Бебето е супер, чух му сърдечната дейност, много мърда и отговаря на 10 г.с.  Crazy

# 127
  • Мнения: 336
Аууу, момичета искрено ви съчувствам за гаденето и повръщането, много е гадно. Аз от време на време имам пристъпи на гадене, но минават, до повръщане не се е стигало, слава богу. Апетита ми е зверски, като огладнея имам чувството, че ако не хапна нещо на момента ще припадна и краката ми започват да треперят.
Сега отивам при лекарката да даде инструктаж за 1 месец напред, че излизала в отпуск. От вчера започнах витамините Prenatal на Jamieson. Миришат на билки, но се търпи.

# 128
Здравейте и от мен!  Simple Smile Момичета, особено тези, на които им е за втори път, имате ли представа дали и колко е вредно да се яде черен дроб? Преди няколко дни си хапнах, уж гледах да не прекалявам, но знам ли... Сега ми е притеснено.  Rolling Eyes
Иначе, да се отчета и аз за днешен преглед  Simple Smile Видяха пулса, даже ми го показаха (аз май с повече въображение се съгласих с тях  Laughing) и казаха, че засега всичко е наред. Даже промърдвало по малко "нещото".  Simple Smile Другата седмица ще си направя някакви начални изследвания на кръв и урина, да видим какво е положението. А, да, от днес май съм 6 седмица.

# 129
  • Мнения: 0
Ето ме и мен - втората завърнала се от преглед днес. Всичко при нас е наред, чухме съдечната дейност, точката расте и отговаря на 7г.с. Иначе при мен гадене и повръщане няма, единствено глад ме гони постоянно - озверявам за 10мин и трябва да имам нещо под ръка за хапване. Безсънието ме тормзеше преди 2 седмици, сега спя непробудно, ставам с часовник, единственото е, че заспивам по-рано от преди, към 21.30-22ч.
Това е засега от мен. Пожелавам на всички ви само положителни емоции и да си починете добре следващите два дни   bouquet

# 130
  • Мнения: 4
Момичета, някоя от вас смята ли да си прави медико генитичните изследвания, които са препоръчителни до 3-ия месец, понеже след това не може да са хванат тези болести?
Става въпрос за болести като Синдрома на Даун, Зашка устна и така около за 60 болести, които с ехографа не могат да се хванат???
Такива се правят само в София и във Варна, доколокото разбирам ...  #Crazy
Повечето невежи гинеколози, казват, че от такива изследвания няма нужда ако няма наследствени болести в рода, но според мен са задължителни да се направят  newsm78

# 131
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Л., Дикси,Дарилинг, браво на вас и на малките бобчета! Радвам се че всичко е наред.
 Аз съм чак довечера. Няма да ми останат нерви  Simple Smile

Незнам какво да правя с тия изследвания ( ФМ ). Доколкото разбрах тук в БГ, не правят пълните изследвания при ФМ и си мисля само да си направя БХС. В чуденка съм    newsm78

С тия седмици и месеци съвсем се обърках. Водя се 7 г.с.. Това кой месец е, по дяволите?
Ще разпитам доки довечера.   Thinking

 Доста се обърках с тия изследвания. Май няма да ги правя. Незнам. Първата бременност ми я водиха в Испания и ме побъркаха от изследвания ( все по здравна каса), набързо ми обясниха че са за генетични болести и са по желание/задължително и само ми даваха час за тях. Въобще не съм ги мислила. Сега се побърквам. Crossing Arms

# 132
  • Мнения: 336
Ели, 5-8 седмица се води 2-ри месец. 9-13 седмица се води 3-ти месец. На 1-ва страничка на темата ни има календар кои седмици на кои месеци отговарят  Peace.

# 133
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Има някакво разминаване ама ще го хвана довечера Laughing
Първият път си ги броях на месеци и бях по-добре. Тук с тия седмици   #Crazy

# 134
  • София
  • Мнения: 161
Аз до колкото съм запозната БХС се пуска само ако е направена ФМ в деня или предния ден. Засичат се някакви маркери от двете изследвания.
Лично аз съм решила да се възползвам от всевъзможни изследвания, защото по-скоро биха ми помогнали от колкото да ми навредят.
Решението го взех след като изчетох ето този форум

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237889.0

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт