Туптят в нас по две сърца, до Май ще е така! №3

  • 14 084
  • 297
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 959
С тия седмици и месеци съвсем се обърках. Водя се 7 г.с.. Това кой месец е, по дяволите?
Ели, разгледай тук -
първи месец
втори
трети
четвърти
пети
шести
седми
осми
девети

# 136
  • Русе
  • Мнения: 7 804
 Laughing
Дикси,   bouquet

До 15 г.с. ще го водя на седмица, после на месец, че ми е по-лесно. Егати, заплетената история. Трябва да измислят единна система за отчитане, не да ни правят на луди  Joy

# 137
С тия седмици, както казах, и аз се бъркам - например, като си на 6 и 1 ден, какво казваш - че си в шеста ли? Май е така, ама защо?  newsm78
За БХС и ФМ - имам приятелка, която в момента е в 5 месец (или коя там седмица  Laughing), и наскоро си направи първо кръвния тест (БХС), а после беше и на ФМ. Не мисля, че са обвързани . Доколкото знам, ако не са хубави резултатите от БХС, се прави амниоцентеза. Платено изследване е май, но ми го препоръчаха.

# 138
  • Русе
  • Мнения: 343
Привет момичета! Поздравления на всички, получили хубави новини от АГ!
При мен положението е нормално, но малкия вчера следобед започна да повръща, разстройство, температура, ужас  #Cussing out. Цяла нощ съм го вардила да давам лекарства, към сутринта съм задрямала за малко. Сега ми едно изтощено, само дано и аз не се отнеса, че ще стане страшно.

По въпроса за изследванията, аз се интересувах доста..
За феталната морфология - необходима е, защото могат да се видят физически проблеми, в това число и сърдечни. Синдрома на Даун - в повечето случаи има външни белези, които от добър специалист биха могли да се открият. Правят се някакви измервания, по които може да се установи, но така и не разбрах дали го правят в България. Има случаи, обаче, когато няма външни белези.
БХС - аз се отказах да го правя. Много прогнозна цялата работа. Прочетох доста информация, включително и тук във форума - доста са случаите на лоши резултати  след това отхвърлени и обратното /което ме притеснява повече/ добър резултат, а накрая бебче с проблеми. Може би при по-младите мами има смисъл, но /според познат лекар/ освен показанията на кръвта се ползва като коефициент годините, и при жени над 30 г. вече данните за риск стават тревожни. Подчертавам, че това е мое мнение, не искам да агитирам никого!  Peace Затова аз смятам направо амниоцинтеза да си направя. Тя е единственото сигурно нещо.
Малко ме притеснява риска от аборт, но по принцип е много минимален.
Дано нямаме никакви проблеми, и всичко с мами и бебета е наред!  Hug

# 139
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 581
Здравейте и от мен!Аз,съм много зле и съм в болничен Sadтакова гадене не съм вярвяла,че може да има.Не мога да седя на краката си,отпаднало ми е,абе ужас.Да ми е жива и здрава детегледачката,че без нея съм за никъде.

Относно БХС и ФМ,аз и с предишната бременност съм правила и сега пак ще правя.Ехографската снимка може да е направена най-много седмица преди да се направи БХС.

Някой питаше за черния дроб-не виждам никакъв проблем,че си яла.Много е важно да не забравяме,че сме само бременни,а не болни Peace

Ето линк към темата на дюканките
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=335283.0

Това е от мен!Ще чакам да чета отзиви за прегледите!Аз,съм на такъв около 15.10..
Хубав ден,момичета!

# 140
  • София
  • Мнения: 162
L. моята лекарка ми го обясни така... казва се седмицата, която е навършена. Както при годините. Ако са навършени 30 г. всеки казва, че е на 30...
А за това защо се броят и г.с. преди оплождането аз си го обяснявам, че се взема предвид и периода на узряване на яйцеклетката...

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 13:02 от Arksi

# 141
Arksi, явно е такава логиката, макар че на мен все пак нещо не ми се нрави цялата организация на измерването  Wink
siska79, аз гледам да се успокоявам и да не се шашкам, ама по принцип си падам страхливка  Embarassed За черния дроб идеята е, че съдържа много Вит А, който в големи дози пък е вреден. Както и да е. А ти, ако може да попитам, зашо си "люта македонка"?  Simple Smile Да не си някъде от този край? Че мъжът ми и той е македонец, понякога поналютва...  Laughing

# 142
  • Варна
  • Мнения: 618
Радвам се, че при всички Майчета, които са били на преглед всичко е минало както трябва и бебоците са наред.
Аз не смятам да правя специално изследване за Даун, моята лекарка сега като бях ми обеснява, че нещо си там, каква гънка, съвсем не разбрах точно  Crazy,  но била съвсем добре и нямало вероятност за Даун.
еЛ, няма проблем да ядеш черен дроб, дори е добре за кръвта и хемоглобина, просто трябва да не е алангле, да е изпечен добре.
За седмиците и месеците, има табличка в началната страница  Peace
Сиска, дано скоро се поправиш  Peace И аз бях така, отгоре на всичко ме пипна и стомашния вирус. Не стига, че точно тогава адски ми се гадеше, ами и разстройство, стомаха ме болеше, нямах сили да отида до тоалетна. Надявам се гаденето скоро да ти отшуми.
 При мен отшумя, но сега пък забелязвам друго. Като се влоши времето-днес вали и е облачно и започва пак да ми се гади. Не знам дали наистина е така или си внушавам newsm78

# 143
  • Мнения: 1 317
Привет момичета. Тъкмо се върнах и аз от преглед.
Не се видя сърце, само плоден сак. Според доктора е рано да се види, но незнам. За плодния сак е закачена киста, каза, че не му харесва този факт и след 2 седмици съм пак при него.
Мисля обаче още в понеделник да отида при друг.
Ели Дечкин, виждам, че си от Русе - при кого ходиш на консултации?

На всички, които са видели днес точици и сърчица - честито  Hug

# 144
  • Мнения: 125
Аз да попитам как става записването за ФМ,защото прочетох ,че първия път трябва да е между 11-14 г.с. Аз имам още време до 11 г.с и като се обадя трябва да кажа коя седмица съм сега и те да ми кажат кога да отида или аз да си изчисля кога влизам в 11 г.с и да се надявам да има свободни часове за тогава. И да питам коя седмица се взема под внимание-тази ,която посочва ехографа или тази,която се води по календара..какво беше там от евентуалния ден на зачеването

# 145
eleonor@, и според  мен трябва да идеш при още някой, може той да открие тупкането!  Peace Успех!
Пропуснах,сега да поздравя другите с добри новини от днес!  Simple Smile
JeenySJ, според мен си кажи всичко - коя седмица си сега, какво са ти казали лекарите, koга мислиш, че ще си в 11 и т.н. Те сигурно ще знаят за кога да те насочат.

# 146
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Елеонор@, рано е в 5-та седмица да се чуе сърцето. И аз ходих тогава и доки каза сега, в 7-8 г.с.
За кистата- лоша работа. Искай второ мнение .
Аз ходя при др. Шишкова. Тя ме изроди предния път и съм доволна.
Три от моите приятелки (родиха тази година) ходиха при др. Дуваджиев.

# 147
  • София
  • Мнения: 162
JeenySJ лекарите се водят според ехографа, нали именно на ехограф м/у 11-14 г.с. може да се разчете състоянието на ембриона. Аз говорих по тел. с Марков и ми препоръча в 12 г.с. + няколко дни да ме прегледа за ранната ФМ. Записах си час за 23 октомври още в началото на септември, защото има свободни часове за след месец и половина, но все се намира и такива които освобождават зает час. Изчисли според ехограф кога ти се пада 12-13 седмица и питай за свободни часове от сега.

# 148
  • Мнения: 1 959
eleonor@ , да не са два плодни сака?  Grinning

# 149
  • Русе
  • Мнения: 343
eleonor@, бих ти препоръчала да отидеш в клиника "Евромедисон". Ехографът там е много добър и има шанс да се види по-ясно. Не препоръчвам лекарите там, защото нямам впечатления. Като добър лекар аз също като Еli dechkin препоръчвам д-р Шишкова. Но за случая мисля, че ще е по-добре да отидеш еднократно там за повече информация. д-р Дуваджиев и на мен няколко близки ми го препоръчаха, и като отидох при него след една нощ с болки, с вагинален ехограф не видя изобщо плоден сак. Прати ме и тест да си направя, че не му се вярваше да съм бременна. Няколко часа по-късно вече ошашкана да не е извънматочна, отидох в тази клиника при д-р Хубчев и се видя сакчето.
Успех ти пожелавам, и дано всичко е наред!  Peace

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 18:16 от pepe

Общи условия

Активация на акаунт