Ще го сметнете ли за простак,ако...

  • 5 263
  • 119
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 17
Де отиде еманциапацията Simple Smile
Нали уж равенство искате жените. Те ти Спаске видов ден Simple Smile

# 46
  • Мнения: 4 303
Де отиде еманциапацията Simple Smile
Нали уж равенство искате жените. Те ти Спаске видов ден Simple Smile

Понякога имам чувството, че самите мъже повече държите на равенството между половете, даже и от нас жените. Идеално извинение за липса на обноски, нали?  Laughing

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 4 232
Аз съм старомодна - харесвам да съм слаба, ухажвана и завоювана  Grinning
Еманципацията никога не ме е вълнувала.
..но и ценя правото си на избор да бъда именно каквато ми харесва на мен си  Wink

# 48
  • Мнения: 5 940
Не мога да си представя някой да се развика за сметката в ресторанта, независимо от пола. И да, бих го сметнала за простащина.
Това с отместването на стола е по-скоро въпрос на навици, създадени с годините, на възпитание, на отсрещни очаквания, на тип жени до теб за по-дълго време. Харесват ми мъже, които го правят естествено, а не са от сорта "опа, забравих да й отместя стола..". Чакай да поправя грешката и една суетня...

# 49
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Впечатляват ме тия неща, когато някой мъж ги направи за мен. Но ако пропусне, не, не бих го сметнала за простак.
Нито бих си променила мнението за него.
Бих го квалифицирала като простак, ако не знае да разговаря, ако не чете по-дебело от вестник, ако вдига скандали на публични места и куп други неща.
Иначе кавалерските жестове не смятам за отживелица, напротив.

# 50
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
...не ви пропусне първа в ресторанта

А между другото, доколкото имам бегли спомени от четенето по темата в ресторант мъжът влиза първи, за да може да избере масата.
Може и да греша. Rolling Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 2 840
Както и където да ме пропусне все ще си е простак Naughty
Че и прост дори, щом ще пропусне мен.

# 52
  • Мнения: 806
Аз смятам пропускането на дамата първо, да отвориш вратата на колата или да дръпнеш стола за да седне, за добри маниери.  Мъжът ми никога не е пропуснал да отвори вратата на колата за мен.  Това ме кара да се чувствам уважавана.
Все пак тези неща излъчват нежност и уважение.

# 53
  • Мнения: 790
Важно е да се държи адекватно на ситуацията. Независимо дали говорим за собствения мъж, бизнес партньор, ново гадже и т.н.

При нас е така : ако отиваме в ресторант,на театър,парти,сватба  - инстинктивно спазваме всички правила - вратата, палтото, поръчката - сякаш не сме женени от 10 години.
Ако е някаква ежедневна ситуация - пазаруване примерно- и сме с детето, всякакви правила отпадат. Излизаме от колата като специалните части, подвикваме си - дръж детето, вземи си якето, дай водата и т.н.  И не сме простаци.

# 54
  • Мнения: 2 161
...не ви пропусне първа в ресторанта

А между другото, доколкото имам бегли спомени от четенето по темата в ресторант мъжът влиза първи, за да може да избере масата.
Може и да греша. Rolling Eyes
Имам спомен,че винаги жената влиза първа.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 3 953
За неспазващ етикета по-скоро. Е, ако се оригне мощно след храна, ще ми се стори просташко няма начин .
Обичам да ми кавалерстват. Ама, аз съм неква лигла  Wink

# 56
  • Мнения: 2 161
Аз на кино отдавна не ходя,защото не се пуши.

Ха, това ми е по-просташко, отколкото пропуска да ми пърха около стола в ресторанта.
Ах,вземам си веднага бележка.Следващият път ще си кръстосам краката до теб на стола в залата,ще си запаля цигара и ще ти издухам изискано една струйка дим в лицето.Само да не помисля чантата ти за пепелник и да си изгася цигарата там.Ето това ме притеснява.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 4 232
Имам спомен,че винаги жената влиза първа

Мъжът влиза в ресторанта преди дамата.

# 58
  • Мнения: 2 161
Дамата влиза първа,но мъжът трябва да избърза съвсем леко напред,за да й придърпа стола.

# 59
  • Мнения: 1 212
Дамата влиза първа,но мъжът трябва да избърза съвсем леко напред,за да й придърпа стола.

Да, така е и с вратата ... дамата влиза първа, но мъжът отваря .

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт