Бързат вече ЯНУАРЧЕТА да станат Коледарчета...

  • 16 675
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 73
Хм,доня Коприва,по принцип ги изписват 2500 бебенцата-дано и в нашия случай е така.От опит зная колко бавно качват в болницата новородените...При мама е най-хубаво Heart EyesДа даде Бог Praynig

# 76
  • София
  • Мнения: 2 613
Кокосче- добре дошла и дано скоро гушнеш бебчо Hug Hug Hug Hug

# 77
  • София
  • Мнения: 3 249
И тъй - Денят е петък, датата 09 януари, часът 10.00 Може те да видите как камерата не може да ме обхване Joy. Ами като за снимки всичко мина Ок. Всички от екипа са много мили. Хриси се представи горе-долу подобаващо-пообиколи студиото, почти се сби с едно друго детето, защото му взело играчката...Абе цирк. Любопитно ми е какво ще излъчат и какво ще изрежат. Аз съм в първата част на предаването Rolling Eyes
Лара Крофт, че те и ОББ имат онлайн банкиране-аз така си гледам сметката...Но се оказа, че докторката ми е сбъркала нещо болничния и утре ще ходя да го поправят, че после и до офиса, да го оставя.... Иначе съм качила 14 кг... Embarassedама здраве да е. Ядосах се, защото пак нямаше направления за изследвания(то не че е виновна жената), но такива са ми правени само веднъж, в началото на бременността. Та сега ще ходя чрез Дом здраве да си пусна... Което ме подсети-Бърборанче, какво стана - с кои подписаха за здравен фонд твоите шефове?
За изцепката на депутата - още преди няколко дни като четох се ядосах. Но Господ бави, но не забравя...всичко се връща и да не го сполети и тоя такова нещастие...
Билянка, да ти е жив и здрав баткото Simple Smile newsm67

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 16:05 от Доника

# 78
  • Мнения: 164
Добре дошла на Кокоска и не се притеснявай скоро ще си вземеш бебчо в къщи и всичко ще е ок.Мини ,ако болничния например ти е бил през месец наември примерно от 12,11,2008 до 12,12,2008 както е при мен ,този болничен ще бъде изплатен ,но за периода от 12,11,2008 до 30,11,2008 най-късно до към 15 или 16 декемри ,а отсатъка от 1,12,2008 до 12,12,2008 ще бъде платен до 15 или 16 януари .Попринцип когато изтече месеца ,работодателя е задължен до 1-во число на следващия месец да внесе осигуровките на служителите си , а след това мисля, че беше до 4-то число предава и всички болнични.Дано да си ме разбрала ,че малко объркано ти го написах.

# 79
  • Мнения: 309
Здравейте, момичета !
Много  Hug от мен!
Аз вече от 1 седмица съм в 45-дневния болничен, но взехме, че накупихме мебели за бъдещата детска стая и те миришат на лак  Cry Страх ме  е днормала стоя там заради изпаренията...А компютърът ми е там... Та затова чак днес успявам да пиша.
Много се зарадвах на хубавите новини за вече родените бебчовци  Grinning Да  са ви и здрави всички и  мнооого да ви радват!!!
А скоро и за останалите ни да има такава радост  Praynig
Само от новината за Вайълет се потресох  Cry Но искрено ти пожелавам да е достатъчно силна (макар че едва ли мога да си представя през какъв кошмар минава  Cry) и много скоро, като Буболечето, и за нея да има приказни новини!!!

Иначе, нашата бебка си расте, вече е към 2500 гр. Мен обаче лекарката ме изплаши, че ако главичката на бебка стане повече от 10 см. щяло да  емного сложно за нормално раждане и то не се препоръчвало... Преди седмица главичката беше 9 см. и е доста но да стане над 10 см... На вас казвали ли са ви нещо такова? Аз наистина искам да е нормално раждането, но не го абсолютизирам, ако ще е опасно за бебка...

И за контракциите исках да ви питам - като болезнено стягане ли ги чувствате? Дали според вас е нормално на този етап -края на 35 седмица- все още да нямам подготвителни контракции? Защото вас като ви слушам май всички имате.

# 80
  • Мнения: 309
А, и освен това, за тези, които още се колебаят за стволовите клетки, мога да ви кажа, че днес сключихме договор с Малинов и ни направиха много добро впечатление. Освен това аз съм юрист и считам, че от правна гледна точка техният договор е доста по-издържан и по-добре защитава интересите ни Simple Smile
И така, все пак се решихме. Това, което ни хареса в тази клиника е, че хората изглежда вярват в каузата и в развитието на медицината, а не просто да опитват да събират парите на хората.
Иначе, от Малинов ни казаха, че до 1 година ще се създаде и публична банка за стволови клетки, от която ще могат да се взимат клетки при необходимост от нуждаещите се. Знам, че във Франция, например, е така.
Това е от мен засега. Надявам се да мога да пиша вече по-често.
Много късмет на всички  Hug

# 81
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Катериче и аз не знам,що е то туй контракция и има ли тя почва у нас newsm78 newsm78 newsm78 А на всичкото отгоре днес лекарката при която ще раждам ми каза да пия спазмалгон по две на ден,ама аз от вълнение забравих поради какви причини трябва да го пия,а тя си каза жената Embarassed Embarassed

# 82
  • Мнения: 2 913
Здравейте!  Hug

Да се отчета след консултацията - всичко с беба е наред. Заела е правилната позиция. Върви с една седмица напред. Пробожданията, които имам ниско долу са в шийката на матката, но за да се види на какво се дължат трябва вагинален преглед. А докторката каза, че сега не е много подходящо да се прави такъв.  Naughty  Ще продължавам да си пия Магнерота и да лежа повече. Утре ще ходя да ми взимат секрет за микробиология, да ми дадат направление за очен лекар и болничния.

Kokonut, добре дошла! Скоро и Виктор ще си бъде с вас и ще се гушкате непрекъснато!
Честит рожденик на Билянка! Много да слуша и да помага за бебето!   bouquet
Хейй, медийната звезда Доника, на каква тема беше предаването? Дано не забравя дотогава да го гледам. Ти ни подсети като наближи!

# 83
  • Мнения: 73
Катериче,първата ми бременност до последно нямах никакви контракции-изтекоха ми водите и 2ч. след това започнаха първите ми контракции.Така че,наслаждавай се на спокойствието Simple SmileСега пък имам всякакви втвърдявания и придърпвания,но те не са показател.Като почнат истинските контракции,ще ги разпознаеш бързо.Пожелавам ти да са на термин Peace Praynig

# 84
  • Мнения: 73
Здравейте,
как сте днес? аз да се похваля, днес влязох в последното квадратче. но и мен доктора, който искам да ме изражда, ми каза, че няма да го има между 27ми и 4ти. та трябва да стискам краката. дано беба да си чака.
иначе искам да ПИТАМ нещо, което малко ме притеснява.  newsm78 имам една болка - на равнището на пъпа, но в ляво, почти към кръста. чудя се, какъв ли орган ми е останал там  Laughing защото то май всичкото е бебе вече,нали. иначе съм на доктор след 2дни, въпреки че моята наблюдаваща хич не я интересува добре ли съм или не, иска си само кинтите за ултразвука и това е. стигнах чак до там, да си изкарам направление за смяна на лекар по ЖК, защото чак се събуждам понякога мислейки си лошо за нея. какво мислите по въпроса със смяната в последния момент?

# 85
  • Мнения: 585
Здравейте, момичета, аз от толкова отдавна не съм писала,ч е направо ме е срам  Embarassed
Времето направо си мина и повечето сме в очакване.
Аз всичко съм напазарувала, изпрала, подготвила, мислех, че декември ще е студ и няма да ми се мърда никъде, пък то чудно време. Simple Smile
Аз съм се наканила да раждам в Токуда при доктор Димитров - мойто бебе обаче още се намества, така че нямам нито болки нито опъвания нищо, някакви смешни контракции, но тях си ги имам отдавна.
За майките с нисък хемоглобин мога да препоръчам Ferroforte, един течен препарат на билкова основа, който си купих от Лечител, от 93 хемоглобинът ми скочи на 116 за по-малко от месец, което за мен е страхотно постижение.

Сега като четох трябва и аз да проверя какво става с мойте болнични, че може би ще са преведени: )
Иначе да ви кажа, вече нямам търпение Simple Smile ама като дойде - дойде, дотогава само положителни мисли и усмивки :

# 86
  • Мнения: 7
мами, и аз съм в групата "нямам контракции" , сигурно е добре..преди 9ти месец..да си седи бебо на топло, въпреки че напоследък бебо показва "..манастирът тесен за моята душа е ..." Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

  chef Момичета, да ви препоръчам една разядка от праз+ лютеница + сирене , за мен си е наядка  Mr. Green Mr. Green

# 87
  • Мнения: 31
Скъпи Януарски мами, много се радвам, че Ви открих, макар и малко късно! И че сте такива готини, добронамерени, толерантни  и сладки, пък и социално ангажирани на това отгоре - януарчетата са късметлийчета!Иначе вижте на какво зло попаднах в             http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356521.135        

quote author=vania01 link=topic=356521.msg9552635#msg9552635 date=1229440329]
Здравейте и от мен! Доста често Ви чета, но сега се престраших и да пиша!
Първо едно ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА СНБМ. Аз съм Ви подкрепяла във всяка едно начинание. За съжаление винаги ще има и доволни и недоволни хора. Не може да се угоди напълно на всички. Аз специално имам 6 години осигурителен стаж, от които последните 3 в бюджетна институция и както разбирате ме осигуряват на пълната ми заплата. ПРеди това съм работила в частни фирми, от където за съжаление ми се губи доста трудов стаж и осигуровки.

Сега с промените за майчинство при мен е в +, защото най - после ще си родя така дългоочакванта рожба и ще имам възможност да си гледам детето до 1 година и то с едно добро майчинство, тъй като реалната заплата която получавам е от ранга на средни към високи доходи за РБългария.

Искам само да Ви кажа, че аз съм на 28 години и около мен има доста бременни бъдещи майки, които на чужд гръб си опитаха да си докарат едно добро майчинство и сега като ги прецакаха - МНОГО ГИ БИЛО ЯД! Ами не може момиче, което няма 1 ден трудов стаж, което си кара нормална бременност и си стои в къщи от лиготии, да използва парите на приятеля или мъжа си, да си внася макс осигуровки за 6 месеца и после да пляска с ръце и да си гледа детето с едно супер високо майчинство. Е, просто не е честно спрямо такива като мен, дето от началото на бременността си нямам 1 ден болнични / не защото не съм имала дни в които не съм била добре, а за да не губя пари/.
 Плюс това във времето преди да напряват осигуровките в размер на 10%, държвата ежемесечно на нас осигуряващите се на по-високи доходи доста здраво си ни бъркаше в джоба. Знаете ли че сме взимали заплата + премии и допреди 1 година, половината от това отиваше за данъци и осигуровки.[/b]

Така че, съчувствам единствено на майките, било то бъдещи или настоящи, които наистина имат нужда от тези пари и за които това майчинство се явява наистина единствен и основен доход за отглеждане на децата. А на тези, които се опитваха да надхитрят и прецакат държавата, сега да не се сърдят кой какво бил решил!!!




Напълно те подкрепям!
[/quote][/color]



Все едно бъдещите майки, които са решили да се възползват от възможността в рамките на закона, са й виновни за данъкоплатските драми! И все едно на нас не са ни отдържали данъци преди да влезе плоския! Ама какви озлобени хора има! Чудя се тая отрицателна енергия защо не я насочи към некадърните политици, които не могат да задоволят нуждите й на данъкоплатец, а злорадства по адрес на горките прецакани момичета! Ми нали все пак и те нещо са внасяли в бюджета! А тия от сенчестия бизнес и тия, където не знам защо ни втълпяват, че едва ли не е неприлично да ги питаме за първия им милион!
 То на такава злоба чак ме е гнус да й отговоря.

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 18:36 от Angelviolet

# 88
  • Мнения: 387
леглото за бебка

и матраче взехме...има ли някакви изисквания спрямо него...

утре продължаваме с покупките...абе момичета да ви питам, вие от къде им купувате спалното бельо- чаршафи, обиколници...че в няколко магазина гледах по около 100лв...
ми то по-добре да му взема един голям, който да прешия и ще стане на две малки...утре ще ходим до борсата в Хаджи Димитър да видим какво ще до купим...

# 89
  • Мнения: 31
Ох, малко кофти сложих цитата, не че аз "подкрепям".

Катериче, аз също не знам какво са контракции в 35 г.с., въпреки че втория месец имах огромно 55% отлепване и все ме питаха имам ли.

А за тези, които се притесняват от отсъствието на лекарите им по празниците, имам идея да проучите кой къде кога ще е дежурен, ако не дай си Боже се наложи. Аз мога да Ви дам инфо за моя лекар-д-р Пламен Петков, който е страхотен като човек и е хирург гинеколог. Той е нощно дежурство на 30.12. в Тина Киркова.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт