ЮЛИ 2009. Тема 48

  • 13 512
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 900
За ноктите, не мога да търпя дълги и това е.  ooooh!
За парите за болницата, не съм решила честно казано. Не мисля да взимам много в мене, нали все пак мъжа ми все ден ще идва.
Мама Диди ти ме разби направо, да взема всичките пари налични Crazy
Вмема един джоб монети заради телевизора.
Храна от болницата не ям, моя ми носи.
Прихванал ме е синдрома на прословутото "гнездене", ровя едни списъци, подреждам едни дрехи...не е истина...все едно ми е за първи път. Joy Joy

# 31
  • София
  • Мнения: 3 581
аз мисля да не взимам много пари в брой, все пак за какво ще са ми - едва ли ще ми се яде чак толкова след операцията. Четох обаче, че при цезаровото се пие много вода, така чеще се запася с няколко бутилки
И аз имам въпрос - като ви изпишат с бебето на ръце ли ще си го носите в колата или в някакво специално кошче newsm78

# 32
  • Мнения: 9 131
Сиси Фелисити, поръчахме единствената останала, ето тази: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/7565
Матракът със сигурност ще стане, но не съм го сложила още, тъй като не е разопакован и той (проблемът ни е, че няма да имаме отделна стая за беб и ако сега приготвя всичко, ще трябва да съжителстваме един месец още с кошарки, колички и т.н. Laughing) Много е стабилна кошарата, така че ми отпадат притесненията относно дали ще издържи, дали ще стане като размер и т.н.
На живо кошарата е много по-хубава околкото на снимката, цветовете са свежо жълто и аквамарин - супер е, не очаквах просто Grinning
Снимки ще пусна по-късно, ако искате де Hug
Има си и комарник в комплекта Blush

Някой питаше за разнообразни магазини в Пловдив - ами, освен Вис Виталис, аз преглеждам и кварталните магазинчета, дотук съм намерила 2 много добре заредени...но основно на Вис разчитам Thinking

# 33
  • Мнения: 1 900
И аз имам въпрос - като ви изпишат с бебето на ръце ли ще си го носите в колата или в някакво специално кошче newsm78
По закон всички деца трябва да се возят в колата със специална седалка/за най-малките кошница/. Не си правете шеги с живота и здравето им. Peace

# 34
  • Мнения: 29
Здравейте  Hug и ние днес бяхме на покупки във Виталиса  Grinning  - завивчици и чаршавчета от трико, някои дреболии като четки,биби, подплънки и протектори. И с такъв мерак се бях засилила да пера и да нареждам пък мама ме предупреди, че било задушница и се възпрях  Tired ....само дето ги разопаковах иначе щях да ги снимам и покажа. Да ви кажа въздържах се от покупката на лъжици - е колко много пъти чух /вече ушите ме болят/ да се дава на кърмачетата с лъжица и т.н. ама то на какво приличат тези прибори и на такива цени ooooh! .....като ги гледах и се отказах, то има такива еднократни дето дават за сладолет и са много по удобни. Тези като за щангисти с едни дебели дръжки  ooooh! мани мани.

Колкото до въпросчето и аз мисля да не взимам много пари в брой /30-тина лева/, разбрах че менюто било от ресторант, а водата и соковете също ги осигуряват те. Така че, ако се наложи мъжо ще ми даде пак.

А за изписването щяхме да сме на ръце, но една приятелка ще ни даде да ползваме тяхната кошница така че ще е в нея!

# 35
  • София
  • Мнения: 121
НелиР, дори и да нямате за изписването столче за кола, вземете на заем от някого, а в последствие си купете. Както е казала Валерия по закон е задължително, а и столчето се закрепва с колани в колата и по определен начин, не е само седалка в която да се постави бебето. Има втора употреба също , които са много прилични и на вид и на цена.  Това за мен не е въпрос за обсъждане въобще, недай си боже да има силен удар, ние възрастните не знаем какво ще се случи с нас, камо ли да държиш и дете....  Shocked

# 36
  • София
  • Мнения: 3 581
аз питам защото ми казаха, че не трябвало столче в началото, а можело и на ръце
ако трябва много ясно, че ще вземем
затова питам вас Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 451
Гале, ма недей тъй моля ти са, мен шубето ме хваща рядко (ама качествено) и е в нормалните за всички ни граници  Laughing Аз ще взема да отида до магазина другата седмица и да питам -и ще ти кажа после какво е станало, защото наистина би трябвало да си има някаква гаранция количката  Peace А относно цвета взехме ей тази (нямам как да я кача в оригинал, за туй от сайта) - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/7171
Стеф, много е свежа кошарката, да ви е честита, а снимки искаме разбира се  Peace
Относно изписването: задължително сме с кошничка (както Валерия е писла по закон така тряба).
Пари за родилното ще взема колкото да имам някакви за кафе, сокче ей таквиз неща. Ако не стигнат ще ми донесат

# 38
  • Мнения: 9 131
Много е хубава количката, на Галето май същата беше, но в черно и бяло - може и да е бъркам де, но са страхотни и двете, да си ги ползвате съвсме скоро със здраве и кеф. Иначе гаранция задължително се дава - потърси си я, Фелисити, макар че ме съмнява да имате проблем с този тип количка Hug

Скарабейче - аз взех 2 лъжички за 6 лв., на Авент - не знам как ти се струва като цена, от Вис Виталис пак...идеята е да са силиконови (е, рядко се намират), с дебели заоблени краища - тези за сладолед които са, могат да одраскат. По-добре прежали парите и вземи хубави лъжички, имаше и по-евтини варианти, но аз не знам защо взех тези двете, май просто те ми попаднаха в ръцете... Hug

Ето кошарката: http://img268.imageshack.us/img268/7933/002igo.jpg
на второто ниво се слагат едни метални приставки, които го държат опънато (но не са сложени в момента). http://img15.imageshack.us/img15/7595/004sdk.jpg
Малко нахвърлено е, но нарочно, за да се проветри добре (макар че почти не мирише). Сигурно ще трябва да си я сгънем обаче, защото много място заема и пречи...

# 39
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте и от мен. Да се включа по новите теми:
- за маникюра: аз никога не съм била фен на дългите нокти. Харесвам своите къси и така или иначе ги нося къси... Така че пред мен не стои тази дилема...
- за педикюра: и аз съм много горда, че все още успявам да си го правя... макар и със зор... Вкъщи имаме три стъпала, които изравняват нивата на апартамента и там като седна на по-горното и си спусна корема между краката, става сгъването и лакирането.... Laughing
Днес ми стовариха една много лоша новина и съм леко бясна!!!! Sick Ходих да проверя кога ще ни доставят леглото за каката (понеже и поръчахме детска стая, от която обаче имаха на склад само гардероба и скрина), леглото трябваше да дойде до юни месец.... И отивам днес да ги питам кога да го чакаме през юни и продавачката с най-невинното си изражение ми казва: "Ами забавиха ни вноса и ще го доставим евентуално в края на юли или началото на август..." При което аз онемях...(толкова се вбесих, че направо загубих ума и дума)... Аз обаче подозирам, че истината е че не са имали достатъчно поръчки за внос и затова се бавят...
И сега се чудя дали да ходя да се карам с тях (по-точно какъв е смисълът), защото най-важното е въобще да го доставят, а както има криза ме хваща шубето да не би да фалират... Мога да им искам отстъпка, но така или иначе май най-важното е да изчакам... Вие какво мислите? Как да постъпя?

# 40
  • Canada
  • Мнения: 649
Пропуснах да спомена ,че проблемът ни е че бебето няма да има къде да спи, ако леглото на каката не дойде на време... което очевидно се оказва че няма да дойде... newsm78 ooooh!

# 41
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Хоп имало нова тема, записвам се и отивам да чета.

Мога само да се похваля, че вече си имам една нощница и една пижама за родилното. Вече няма да сънувам всяка вечер, че отивам да раждам без нощници  Mr. Green, остава да си понапазаря шампоанчета и раздни други джаджи и съм готова с чантата.

Иначе днес ми е стъпил някой на главата, адски ми е тежко и гадно и направо не зная на кой свят се намирам.

Гледам пишете за маникюра, не съм го рязала предния път, но и аз не ходя с екстремно дълги нокти. Махнах обаче всички гривни  и пръстени, защо те определено ми пречеха при обгрижването на бебка.

Предния път в родилното бях отишла с цял сак багаж, но от там искаха доста неща да носиш. Носех си и една торба монетки, че да има за телевизора, зарядно, фотоапарат, пълно бойно снаражение, че да заснема мишленцето в първите му дни и минутки.

Сега отивам да чета, да нямам бели петна и пропуски в знанията  Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 3 581
оф тия нощници са ми направо ужас. Къде да ги търся тия с копчетата
Мами от София моля дайте идеи  Praynig

# 43
  • Мнения: 72
toni4ka_86 - днес ходих във Вис Виталис с идеята за кошарка, но и на мен както са ти препоръчали тези на Дибо повече ми харесват,
иначе си има избор зависи какво искаш, със шкаф,без шкаф. .. на мен там най-много ми хареса кошарката на този производител , модел Мони http://www.mebelikirev.com/
но в магазина трябва да се внимава с размерите на кошарите, защото си харесах една, за която се оказа че е нестандартен размер и няма матрак с този размер. Носи си метър, че служителките не са много запознати с размерите.
Evita - днес сигурно сме се видели в магазина и аз бях по същото време, адски се изморих, а и такава жега там.
Момичета, благодаря ви за съветите за колички. Днес вече се сдобихме с една Simple Smile)))) на Cangaroo - Vision, много ми хареса Simple Smile
http://www.cangaroo-bg.com/in/index.php?act=inside_product&product_id=31 ,
купихме и много други неща - ваничка, кофичка, разни дреболийки и след тези покупки остана да купим само легло и матраче. Вече съм спокойна, мога да родя.
А за дребните в болницата - колкото и да вземеш, нали ще идва мъжа на посещение, ако има нещо ще ми остави.
Знам за Майчин дом, че даваш 5 лв. на санитарката, за да изчисти стаята по-добре, м. април бях там в патологична бременност-храната беше отвратителна и сам яла само каквото ми донесат, а като можех да се движа слизах в кафето да ям сандвичи.

Аз пък се чудя, скоро ще стягам багажа да ми е готов, тези памперси и мокри кърпи които трябва да носим кога ги даваме, след като родим или като ни приемат. Защото като си представя багажа - памперси, превръзки и кърпички - ето ти една раница багаж, да не говорим за всичко останало, ще ми трябва куфар. Не може ли да ги разделя на 2- неща, които ми трябват спешно в  болницата при раждането и неща, които мъжа да ми донесе като дойде да ни види Simple Smile

# 44
  • Мнения: 400
Stef - много е сладка кошарката. Аз засега съм взела само дървена, а такава също ще вземем по-нататък - като пътуваме да си я носим.

linet102 - аз ще си взема 1 голям куфар с колелца и ще си го влача - то като си сложиш всичко необходимо плюс шишета с минерална вода, сокове, хавлии и какво ли още не - то направо сме готови за околосветско пътешествие.
Между другото и аз бях харесала Cangaroo - Vision или Чиполино Раш, тъй като си бях направила лимит от 300лв., но се отказах. За толкова пари ще ми вземат от Англия комбинирана количка Грако - комплект с кошница за кола. В България са големи обирджии - само за столчето искат над 120лв.
Ето я тук:
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3982493/c_1/1%7 … rs%7C12109169.htm

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 19:45 от Mishe333

Общи условия

Активация на акаунт