ЮЛИ 2009. Тема 48

  • 13 513
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 232
Felicty, мерси  Peace
За парички - не се бях замислила, но със сигурност повече от 30-40 лв нямаше да взема, като знам какъв крадлив народ се е навъдил  newsm78
Мише, ми аз не съм от много пазаруващите, не знам други магазини...
Днес и на мен като че ли някой ми е стъпил на главата и ме болеше от жега, но сега като се прибрах си седя на климатик и е ок.
Болничната храна - когато лежах в окръжна носех каквото ми донесат, защото доколкото дочувах менюто кво е  Sick Аз не съм капризна, но много се извинявам - сутрин юфка, наобяд боб ...(иначе един доктор се разписка като видя газираното, че надувало ама боб тогава що дават, а?), и тем подобни яденета дето...  Един единствен път се изкуших от тяхната закуска - филия с масло и сладко и след това получих разстройство - аз, дето ходя до WC на 3 дена веднъж. Но докато в понеделник не говоря не знам дали там ще раждам, щом няма епидурална...
Иначе днес радостта от това, че скоро ще си видя бебчето надделява над страха, дано да отида да раждам в такова настроение  Mr. Green
Моето бебче пък напоследък е много кротко... от време на време само хълца. Чак се притеснявам.
А за лака - да - трябва да ви гледат ноктите, за да може да реагират навреме ако посинеят!

А фотоапарата да го взимам ли с мен в родилното???

# 46
  • Мнения: 9 131
Ем - към къде се ориентира последно - болница и лекар?

Мише - имай предвид, че офертата за Гракото е валидна до 9 юни, бързичко действай. Между другото, този модел на Грако не съм го виждала в българските каталози на Грако, но е хубав. Успех Hug

# 47
  • Мнения: 400
Emily_  - аз ще си нося фотоапарата - сигурно ще ме помислят за откачена, но по-добре с него, отколкото без  Mr. Green  Пиши като разбереш в коя болница ще ходиш. Аз тамън се надявах, че ще разкажеш как е било в тая болница преди мене, ама какво да се прави ...
.:.Stef.:. - и аз мисля, че оттам ще е по-изгодно, но няма да я взема сега -  още съм на фаза мислене  Rolling Eyes  Иначе имам роднини, които могат да я вземат веднага и да ми я пратят.
Аз също не мисля да взимам много пари - не повече от 50лв.

# 48
  • София
  • Мнения: 15
Да ви се похваля вече си имаме фотоапаратче (нали все се оплаквах, че нямаме) и така тези дни ще се отдам на фотография (утре обаче трябва да вземем някаква карта памет, защото иначе капацитета на апаратчето бил малък), та като се наснимаме хубаво-хора и покупки мисля да направя сериозен опит да кача и аз някоя снимка в албумчето, дано успея, че и на мен ми се иска да ви покажа какво съм си напазарувала. Днес даже капарирахме и креватче, другата седмица трябва да ни го докарат. Сега ще влезна в Кикиморско царство да се пробвам да поръчам количка и играчка за леглото.
За антигъбичните глобули. Аз вчера приключих тридневния курс с гино-паверил 150 мг., а съм в доста напреднала седмица, така че смело напред към глобулите (зависи какви де).
За парите в родилното мисля да си взема някакви дребни не повече от 50 лв.
Нощница както вчера писах си купих една за 15 лв. от едно квартално магазинче, хич не е очарователна, но се води за родилки (с копчета и по моему с недостатъчно дълбоко деколте), а от къде другаде може да се вземе незнам, честно казано не съм търсила много и май няма и да търся повече.

# 49
  • Canada
  • Мнения: 649
А по повод паричките за родилното - най-важното при нас в Окръжна е да имаме стотинки за телевизора... Иначе няма да взема повече от 20 лева, защото няма за какво да ги ползвам. Предният път ядях каквото ми донесе мъжо (и сега ще е така...) Евентуално ако организираме почерпка за персонала на родилното, тогава ще трябват..

# 50
  • Варна
  • Мнения: 893
между другото секциото до колкото знам не им дават да ядат първите дни Thinking заради операцията - докато не пръцнеш -никаква твърда храна Rolling Eyes приятелката ми дето ражда февруари ми каза че само течности им давали и даже след като изкараш газовете им казали течна храна - супички и т.н. така че тези които сте за секцио - не я мислете много храната  Wink

# 51
  • Canada
  • Мнения: 649
Virginity права си... Поне предния път като бях в Окръжна беше точно така...

# 52
  • Мнения: 72

Mishe333, много хубаво си решила за Англия, аз си харесах едни английски Cosatto  и тук ги има но са по-скъпи, толкова са красивиииии. А от Англия, в амазона гледах помпа за кърма , електрическа за 20 паунда.

# 53
  • София
  • Мнения: 15
Момичета да ви питам нещо за матраците. Днес капарирахме в Малечко легло моделПетита, към него ни предлагат антиакарен матрак на Пали (и леглото е на същата марка), но ми се видя доста твърд и не го взех. Чувам добри отзиви за магнифлек, но не съм ги виждала наживо (само по интернет), та мисълта ми е, ако някоя от вас си е купила такъв матрак да каже много ли е твърд или е мекичък и дали е с пружини.

# 54
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Здравейте и от мен, момичета. Ние приключихме успешно с ремонта и днес една жена изчисти, та затова не успях да ви пусна тема, но Стеф ме е отменила  Hug
Парите за родилното - каквото имам в мен, не ми трябва много, майка ми живее на 3 мин и ако имам нужда от нещо ще ми го донесе.
Пускам ви малко снимки от детската ни стая, на мен много ми харесва, остава да сложиме и картините и ще стане вълшебно  Heart Eyes
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=341699&pid=12757765

# 55
  • Мнения: 177
Цветен прашец, според мен матрака не трябва да е мек.  Peace

И аз няма да нося много пари в болницата - 30лв максимално. И без това няма да ми се мърда никъде, където да има да харча.

Нощница майка ми ми купи от Илиянци - инфантилна, но с копчета за кърмене. Перфектна е просто. С Йори  с балони.  Wink

Багажа - няма да забравя как с болките си нося раницата и тя стои до мен в предродилна, а после като ме возеха към новата ми стая ми е тръснаха върху мен в инвалидния стол. Идеше ми да вия, защото не можех да си седна на д-то и се чудех как да седя, пък и раница трябваше да държа.  #Crazy

И аз съм минала във фаза "гнездене".  Joy Много ми хареса израза. Прегледах всички списъци и съм залепила на хладилника два списъка - задачки за мама и за тати.

# 56
  • Мнения: 342
За ноктимного ми се чупят , така че дълги няма да са . Макар че от години не ги режа.
Пари в болница почти няма да взимам, само за телевизора.
А за багажа   В окръжна болница не разрешават чанти само торби. Купих си 2 големи.

# 57
  • Мнения: 9 131
Цветен прашец - ние взехме магнифлекс, но още не съм го разгънала. Само мога да ти кажа, че това е най-добрият матрак, стига да можеш да заделиш 130лв. Друг проблем е, че в момента има дефицит на тези матраци и трябва сериозно търсене по магазините, самият производител няма наличност в склада. Та съветът ми е, да потърсиш или питаш по телефона в кой от магазините-представители на Магнифлекс имат останали бройки - аз така процедирах и изкарах късмет, във Вис Виталис беше останала една бройка.
Виж тук подробности за матрака: http://magniflex.bg/bg/products/bambino/
Тези магазини са дилъри на марката: http://magniflex.bg/bg/products/finddealer - избери си в кой квартал ти е удобно

Зори - честито  bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 15
Стеф, благодаря за координатите, записах си най-близкия до нас адрес. Матраците изглеждат хубави, но немога да преценя така колко са твърди. Между другото матрака на Пали който ми предлагат в Малечко към леглото също е антиалергичен, антиакарен, 100 % памучна покривка, която се сваля и може да се пере, със система за проветрение и разни други екстри и е точно двойно по-скъп от този на Магнифлекс. Струва 280 лв.  Доста е скъпичак, а незнам колко е качествен.
Аманитка честити ти нови придобивки.

# 59
  • Мнения: 9 131
В магазина може да нямат мостри - самият матрак е свит на руло и преди употреба се изкарва и се оставя 2 часа, за да придобие форма.
Моделът е специално за бебе - така че мисля че е точно толкова твърд, колкото е нужно. Аз доста проучвах преди да купим матрак и за този имаше най-добри отзиви. А щом си готова да дадеш 280лв., значи 130 хич няма да те притеснят Grinning

Сега попаднах на една тема, дето казват, че матраците на магнифлекс миришели ужасно - но май става въпрос за другите модели, не за бебешките. Отворих леко нашия - не мирише.

Общи условия

Активация на акаунт