ЮНИ е едва наполовина,а бременелките са само трийсетина! Тема №79

  • 17 127
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 924
Добро утро!

Добре дошла и на somebody!

По въпросите на Мишел:
-залъгалки не ползваме,
Извеждате ли ги по обяд в голямата жега?!?-между 12 и 16 ч не излизам навън(е,има един-два случая да ида с бебетата до магазина,ако съм забравила нещо,но разходки-само вечер.По-нататък мисля сутрин да ги извеждам също.
Правите ли масажчета?
-още е рано за близнаците,и аз съм чувала,че трябва да минат 4 кг
КОга ги къпете?
-аз не къпя всеки ден все още.И общо взето,когато намеря време,не е лесно с три деца CrazyНО дупенца мия много често,на всяко изхождане!(Защото не ползвам мокри кърпи)
Как им давате витамин Д и кога?
-витамин Д категорично не давам.
Оставяте ли бебетата си голички да риткат през деня ?
-много често лежат по голи дупенца върху кърпа.Съвсем голички още не съм ги оставяла,у нас е хладно.
Често ли повръщат?
-случва се да връщат по малко,не след всяко хранене.
чЕТОх,че бебетата много лесно получават топлинни удари и пише,че през лятото трябва често да им се предлага вода, вие правите ли го?
-не ми се вярва водата да предпази от топлинен удар Laughing...
не давам вода Simple Smile

Аяс,включвай се по-често HugТолкова време те нямаше Grinning
Ая и тя отдавна не е писала,както и много други от родилите.Сигурно още не са се организирали и не им остава време.
И аз чакам новини от the1 Grinning

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2
Добрутру братство!

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМЧЕТА, ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ СЪС СВОИТЕ БЕБЧЕТА!
Честито и на рожденниците, които съм пропуснала тия дни.


Вчера ходих на ЖК и се оказа, че нашия бебок няма никакви намерения да излиза. Нямам какво повече да кажа, така че само ще чета.
Усмихнат ден на всички.

# 17
  • Мнения: 1 425
Добро утро!

Честити бебенца на всички родили мами! Няма да изброявам, че може да пропусна някой! Да са живи и здрави, да носят много щастие и радост на своите родители!

Гъди, Somebody, takanat добре дошли! Много хубави разкази за раждането - дай боже на всеки такова раждане като на takanat!

Аз все още съм 2в1, но в момента не бързам да раждам, че ще ми идват важни гости тази вечер и ще приготвям завъртяни манджи.

Somebody, ако искаш да кърмиш слагай Андреа по-често на гърдата без да гледаш часовници и режими. Сега стомахчето и е много малко и ще огладнява по-често, а с често сучене се стимулира отделянето на мляко.

# 18
  • Мнения: 1 475
Да ви питам какво се прави,като не ака редовно бебто??- вчера от 4 от както сме се прибрали, само веднъж е акала и то много малко, знам, че трябва по 6-7 пъти на ден да акат!! Храним се за момента с 30-40мл Фризо хипоалерген на 3 ч, като преди това се държим на гърда 15 мин на едната и на другата, пием и подсладена вода на 150мл вода една ч.л захар заради жълтеницата между храненията- не я изпива за цял ден тази вода!!

# 19
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Somebody, според нашият педитър бебетата акат между 7 пъти на ден до 1 път за 48 часа... 

# 20
  • Мнения: 25
Привет!
Да се запиша и аз в новата темичкаааа...  bouquet за администраторката!


ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА ФРЕЯ,  Didibibi И Fantasia

somebody ДОБРЕ ЗАВЪРНАЛА СЕ... Shocked четох поста ти за раждането, ама май не трябваше  Laughing още повече ме хвана шубето.

Takanat Добре дошла и на теб и твоето бебчее...дано всички раждания са като твоето  Praynig

The1 стискаме палци  newsm10

# 21
  • Мнения: 61
  Здравейте и от нас!!!Честито на всички мами,да са им живи и здрави слънчицата   newsm51
   Ние си дойдохме и снощи,изкарахме първата си безсънна нощ с нашето съкровище и татко,който на всичкото отгоре внезапно е получил дискова херния,но се включи геройски в обгрижването и успокояването на Йоана.
   Аз с две думи съм подвижна млекоцентрала  bombs,идея нямам какво ще правя с толкова много кърма,в болницата получих на два пъти треска,но ми помогнаха малко инжекции и помпането през два часа.За сега не можем да си регулираме кърменето,защото на моменти малката иска да е постоянно на гърдата на мама,но дано овладеем ситуацията.
   Много целувки и поздрави на всички!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 6
                                             БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА, САМО ТРЯБВА ДА СТЕ СПОКОЙНИ И ВСИЧКО ЩЕ БЪДЕ НАРЕД!
Спокойният дух, доброто и позитивно мислене по някога правят чудеса. Днес ни падна пъпчето, боже ooooh! колко неща съм забравила от времето на каката.
Тогава бях Фартуната, а сега съм една бъзлива мама #Crazy!

# 23
  • Мнения: 25
Привет и на LEILA BEL

многооо са сладки новите бебчетааа в албума!!!  Heart Eyes

отиваме на разходка....дано като се включа да има оооощеее бебенца в нашия форум!

# 24
  • Мнения: 79
Здравейте и от мен

somebody,LEILA BEL   добре дошли Hug

Ох,аз изкарах кошмарна нощ.Умирам от болки в срамната кост,особено при обръщане от една страна на друга,
а няма как да лежа повече от 30 мин на една страна защото ми изтръпва Laughing

Нещо напоследък нямам апетит,а и приятеля ми снощи ми каза че съм свалила килограми #Crazy

# 25
  • Мнения: 1 425
Да ви питам какво се прави,като не ака редовно бебто??- вчера от 4 от както сме се прибрали, само веднъж е акала и то много малко, знам, че трябва по 6-7 пъти на ден да акат!! Храним се за момента с 30-40мл Фризо хипоалерген на 3 ч, като преди това се държим на гърда 15 мин на едната и на другата, пием и подсладена вода на 150мл вода една ч.л захар заради жълтеницата между храненията- не я изпива за цял ден тази вода!!

Somebody, слагай Андреа по-често на гърда, при първите сигнали за глад. В тази статия можеш да прочетеш повече. Вода със захар не бих давала, защото билирубина се изхвърля с изпражненията, а не с урината, а водата е за сметка на млякото, от което най-много има нужда бебето в момента. Сладката среда, която остава в устата на бебето е добра за развитието на млечица. Тук можеш да прочетеш за физиологичната жълтеница.

# 26
  • Мнения: 165
Somebody, според нашият педитър/сестра ми/ в литературата дори пишело, че е нормално бебетата да акат от 10 пъти на ден до 1 път на 10 дни... ShockedЯвно все още хапва малко Андреа и затова ака рядко не се притеснявай, каката акаше веднъж на 3-5 дни, давах й Дуфалак. Слагай я често на гърдите да ги стимулира, може би малко по-късно ще ти слезе млякото, при мен дойде на 4-5 ден, а преди това нямах почти нищо и ние също бяхма на Фризо НА в болницата и първия ден вкъщи, после махнах добавката. Peace
Колкото до 150 мл.вода няма как да ги изпие за ден, дори да го направи то ще е за с-ка на млякото, аз също не давам вода, още повече със захар, четох че жълтеницата отминава като поема детето кърма/АМ и се изхвърля с изпражненията, а водата със захар е остаряла практика и не помага, а само натоварва излишно стомахчето. Подкрепям написаното от КАТЯ.
Относно раждането и аз се мъчих така с напъни 1час докато слезе главичката, Франчи и тя така, не мисля че причината е глезене, както си мислят лекарите, а по-скоро неправилно положение на главичката...Важното е че всичко свърши добре и принцесите са ОК! Peace
takanat браво за скоростното раждане, дай боже всекиму такова пожелавам го на бременните ни мамчета!
Добре дошла и на LEILA BEL!
nana7504 мажа гърдите със същото лекарство, нашето е Нистатин+глицерин приготвен в аптеката, но е сладко и лепкаво и трудно изсъхва. Преди да купим лекарството й промивах устичката с лайка и сода, но не трябвало да се опитвам да махам ръчно гъбите и не посмях...
the1 стискаме палци и чакаме новини!!!

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 11:16 от vanny_76

# 27
  • Мнения: 1 027
Здравейте  Hug
Честито на всички майчета, които последните дни гушкат вече бебенцата си   bouquet Да са им живи и здрави, само добри емоции и щастие да има около тях   bouquet

# 28
  • Мнения: 9 814
Добре дошли на somebody и Leila.  bouquet

somebody, нормално е Андреа да се изхожда по толкова. Въпрос: защо се налага да даваш Фризо хипоалерген?
Много сте сладки и тримата на изписването.  Heart Eyes

Относно въпросите на Мишел:
1. В жегата не излизаме; Е, то вчера бяхме за първи път навън де, и Симона спа като къпана. Laughing
2. Вечер къпя към 8,30 часа, но вчера пропуснахме  Embarassed /това с Кати не ми се е случвало и още се чувствам гузна/
3. Залъгалка съм ползвала точно три пъти до сега. опитах се да предложа и днес, но повърна.
4. Масажи не правя- това става след като навърши месец и/или е повече от 4 кг.
5. Вит. Д не давам още е рано, но педиатърът каза, че е нужен минимален прием след навършването на 1 м.
6. Често оставям Симона без памперс;
7. Случва се да върне след хранене по-малко, което е нормално;
8. Не давам вода;


Хайде, няма ли да има бебета днес?!

ДИ, меррси за темичката!!!  
  bouquet

# 29
  • В Европа!!!
  • Мнения: 131
Привет на somebody и Leila    bouquet.
Ето и моите отговори по въпросите на Мишел:
1.Все още не сме излизали защото сме малки.
2.Вечер се къпем когато таткото се прибере и това е около21.00ч-22.00ч.
3.Залъгалка още не съм му давала и се чудя кога да му е дам  newsm78.
4.Масажи и ние не правим защото педиатъра не ни е казал.
5.Вит.Д също не давам поради горепосочената причина.
6.Аз Започнах да си го обличам само по потниче и чорапки и така стои по цял ден,а вечер си му слагам пижамка-по препоръка на педиатъра  Peace.
7.Случвало ми се е няколко пъти,но днес ми върна голямо количество от кърмата и съм притеснена  newsm78.
8.Вода давам заради жълтеницата но колкото и когато си поиска малкия-което не е често и много.
И аз да ви попитам мамчета които сте родили със секцио-кога трябва да започнем да се мажем с кремчета за белезите  newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт