ЮНИ е едва наполовина,а бременелките са само трийсетина! Тема №79

  • 17 127
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 027
Въпрос....има ли други, на които да им се е случвало в сайна на НОИ да им липсват данни за осигуровки? На мен от февруари ми липсват всичките насам  Sad

# 31
  • Мнения: 4
Здрасти,

как не давате витамин Д на децата. Ние давахме в продължение на 2 седмици по 1 капка сутрин и сега сме на 2 капки. Детето взима всички необходими витамини от кърмата на мама с изключение на Витамин Д, който се набавя от Слънцето. Но понеже бебетата са много малки да се излагат на слънце трябва да приемат допълнително Витамин Д. Частичните излагания на слънце се правят чак след навършване на третия месец на бебето. Не мога да си позволя след време да страда евентуално от рахит. Което не ми гарантира 100%, че няма да е така, но поне ще знам,че съм направила всичко нужно, за да го предотвратя.

Водата помага на бебето в летните жеги да не се обезводни. И също така помага за запека.


Откакто сме на Аптамил Имунофортис почти не повръщаме  Peace


Оставям я веднъж дневно да ритка голичка на следобедна слънчева светлина-много обича. А и кожата има нужда да подиша.

Масажчета вече правим и също много се наслаждава Simple Smile

ПОзрави Simple Smile

# 32
  • Мнения: 46
Първо
 ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА GITTANA И LILI_SF, ДА СА ЗДРАВИ, КРАСИВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ!

Добре дошли на Таканат и ЛейлаБел  Hug

Somebody, за акането не се притеснява, те бебчетата си имат такива моменти и особено може сега да й е повлияла смяната на обстановката, също по този въпрос влияние имат и температурните разлики  Peace Слагай я често на гърда и кърмата ще дойде !

Хайде да ви задам някои въпроси и всяка мама да отговори,че ми е интересно Simple Smile

Извеждате ли ги по обяд в голямата жега?!?- Когато имам някаква работа и се налага-няма начин  Sad

КОга ги къпете? Предимно вечер, но понякога не сме в къщи в удобно време за баня и наваксваме сутрин.

Правите ли масажчета?- Още е рано- както са казали и други мами, бебето трябва да е над 4 кг.

ПОнякога,докато се храните бебето нервира ли се по време на хранене...получава се нещо като...смуче биберона,но не гълта всичкото мляко, а го плюе и реве по време на хранене.... ?-Не реват по време на хранене, но често ръмжаха на бибероните-докато не минахме на №2.Сега се наяждат много по-хубаво, рядко гълтат въздух и плюят по-малко  Peace

Как им давате витамин Д и кога?- в лъжичка с капките против колики или мляко, сутрин на гладно! По цял ден почти ги държа на светло на двора, оставям ги и директно под слънцето когато не е много силно /без да им пече на главите/ за по няколко минутки .Особено при близначета и недоносени е много важен приема на вит.Д, а аз не съм сигурна вече в ефективността на слънчевите лъчи и за това и не си правя експерименти точно със това, не че съм сигурна и за качеството на лекарствения продукт разбира се  Sunglasses

Ако сте на АМ,какво ползвате?- Аптамил 1

Оставяте ли бебетата си голички да риткат през деня ?- Оставям ги голичики, но с друга цел  Laughing

Често ли повръщат? И като повърнат кога им давате отново да се хранят?- До скоро повръщаха почти след всяко хранене, сега по-рядко, но като цяло си връщат, храня ги когато огладнеят отново!

чЕТОх,че бебетата много лесно получават топлинни удари и пише,че през лятото трябва често да им се предлага вода, вие правите ли го?
През лятото бебетата, а и не само те, губят много течности и все от нещо трябва да си ги набавят, кърмата е много слаб източник на течности, да не говорим пък АМ!
"Децата, често получават дехидратация, в следствие на недостиг на течности. Започват да повръщат,вдигат температура, при някой се получават и стомашни спазми, не се потят през лятото /което е показател, за добрата терморегулация/ ."
Често водата давана около час преди хранене " изчиства" стомахчето на бебето, и така то усвоява по-лесно храната след това!
Аз давам водичка не само поради тези причини, все пак водата е нещо напълно чисто и естествено! Да не говорим и че е естествен антиоксидант. Захарта я махнахме почти веднага след като изчезна и жълтеничката. Установих, че бебетата не пият водичката защото е сладка, а защото просто имат нужда от нея
 Party

# 33
  • Мнения: 9 814
Наде, питай за липсващите осигуровки работодателят си.
Това е доста дълъг период от време все пак.

# 34
  • Мнения: 1 475
Момичета, мерси за отговорите, давам Фризо НА- в Токуда с това хранеха всички бебета и аз реших да си продължим вкъщи с него, щом и харесва, само първия месец разбрах, че се дава от него! С кърменето ами кърмим се със силиконови зърна, че моите не са хубави и не мога да преценя колко изяжда  и  и затова додавам и 30мл Фризо! водичката със захар- такава даваха на всички бебенца в Токуда и пак с тази реших да си остана, пък и вчера, като идва педиатърката вкъщи и тя ме посъветва същото!! Иначе последно хранене в 1ч през ноща, а първо в 7 сутринта, ще се опитаме да не се храним през ноща!!

 За къпането продължаваме с режима от Токуда, къпане в 11 ч на обяд , това ще го правим още 2 седмици докато татито  не е на работа, че ни е по-удобно!!

Най-страшно от всичко ми се вижда докато падне пъпчето, ние сме с една щипка и всеки път много се притесняваме докато сменяме памперса!! Сега Андрей отиде да и купува дрехи, оказа се ,че от толкова много дрехи дето съм накупила, всичко и  е огромно и само 2 бодита и ставаха, които вече висят на простора и сега е с едно огромно боди!! Simple Smile

След изпишкване ме посъветваха да не мием дупето , а само мажем с крем, само след акане ще мием дупето, кърпички ни казаха да не използваме, само при разходки отвън!!

За витамин Д, вчера педиатърката ни каза, че се дава след 20-тия ден, поне аз така разбрах, ама другата седмица сме и на консултация в Токуда, да видя и там какво ще кажат по въпроса!!

.....ужас от тези шевове, едва седя на стола, предните дни по-не ме болеше, сега що така, всички конци са си на мястото- сега поръчах да ми вземат и смрадлика, да видя дали ще има ефект newsm78

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 13:06 от somebody

# 35
  • Мнения: 1 027
Честит рожден ден, Бискай   bouquet  
Нека да си заобиколена само от истински приятели и хора, които те обичат!
Да си винаги усмихната и само щастливи моменти да има в твоя живот!





Франчи, тъпото е, че тя ми е уж най-добрата приятелка и след като ме съкратиха януари от работата се осигурявам при нея, но явно има нещо нередно  Tired Писах до НОИ и ще чакам отговор, само дано не увисна без пари цяла година  Sad

somebody, снимката на аватара ти направо ме разтапя  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 4
Да!!! Витамин Д е след 20 ден! Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте и от мен!
Сутринта бях на консултациа с Лана за слинга и добре че отидох, защото естествено си има тънкости при слагането, които трябва да се видят на живо. После бях на фризиор и се завърнах.

Препоръчвам вече торбичката с черешови костилки, определено поуспокоява Марти.  Peace

Катеринка, освен да слагаш децата да сучат на празни обороти, за да стимулираш кърмата. Горещо ти препоръчвам да се свържеш с някой от консултантите по кърмене. Аз съм супер доволна от hedra и Бу, винаги са били много отзивчиви и внимателни с мен.

mishelle,
вода не давам и няма и да дам до захранването. Кърмените на поискване бебета нямат нужда от вода, все пак то си личи и по напишканите памперси дали се дехидратира.

давам Вит.Д  още малко, до юли месец.

оставям го да ритка по голо дупе и да си свърши работите човека  Grinning, но рядки издържа така повече от 15 мин.

определено по жегите не излизаме.

по време на кърмене ми се нервира, ако струята е много силна и се дави и затова гледам да се поизцедя малко преди това.

# 38
  • Мнения: 1 924
по време на кърмене ми се нервира, ако струята е много силна и се дави и затова гледам да се поизцедя малко преди това.


И моите мишки се дразнят и даже се дръпват,за да си поемат дъх Mr. Green

А,къде ходи за консултация за слинга?
Едно време не правеха...явно откак са качили цените на слинговете почти двойно,правят консултации Mr. GreenПлаща ли се?

# 39
  • варна
  • Мнения: 74
Момичета, моля ви кажете от къде да си купя такава торбичка против колики с черешови костилки или си ги правите сами...стана ми много интересно, но незнам във Варна къде се предлагат или от къде се поръчват...благодаря ви.

# 40
  • Мнения: 1 924
Ами...освен ако не им слагат нещо по-специално освен костилките,аз не виждам смисъл да се купува...сезонът на черешите още не е свършил,а една торбичка и някой с две леви ръце ( като мен) все би се справил да ушие Simple Smile
Пете,я сподели от какъв плат е торбичката и плътно ли е натъпкана с костилите?

# 41
  • Мнения: 270
Hello madams!   love001
Честит рожден ден на Бискай и от мен ! Здраве и много щастливи мигове ти желая мила! newsm59

Аз да се похваля,че и аз имам парички от НОи преведени  newsm68 чак не очаквах, изненадаха ме!
Абе мацки аз май не съм много наясно какво значи болезнени конракции, но снощи сякаш имах такива, но не бяха на често.... иначе нещо като менструална болка по време на стягането и после отпуска...това ли е ??? Понякога и когато бебчо се върти вътре пак усещам същата болка и корема става с много странна форма! Rolling Eyes
Това че имам такива контракции, ако са те...макар и все още не чести, това означава ли,че скоро ще станат чести аааа????
Не за друго, ама ми се ражда вече!

# 42
  • Мнения: 4
Maiamiii, ами моите болки ги усещах точно като менструални ниско долу, но много по-болезнени. А това стягане на корема честно да ти кажа хич не го усетих...сякаш не ми се втвърдяваше корема. А това дали ще станат по-чести след като си ги усетила венъж не е гаранция Simple Smile Аз бях с контракции цяла семица преди да родя... изкарах не знам колко ражданияче накрая вече свиках с болката  Joy Може би,затова раждането ми се стори песен Simple Smile

И на мен НОИ ми превежда пари много по-рано от очакваното Simple Smile Вече 2 пъти ми зареждат картата - голям кеф Simple Smile

Последно тези 90% от заплатата колко дълго ще се изплащат? 1 или 2 години,знае ли някой? Мерси   bouquet

# 43
  • Мнения: 270
Абе то и мойто втвърдяване не е ясно....какво е... дали въобще имам такова или такова е усещането, понеже аз не си пипам корема при всяка болка, ама - да чакам да станат по - болезнени така ли?
А иначе за 90-те % аз мисля че е 1 год.

# 44
  • Мнения: 4
Ами по-болезнени и на по-често. Ако са през около 8 минути и продължават повече от 1 час можеш да отскочиш до болницата да те видят Wink

Аз цяла седмица бях с контракции през 10 минути и имах 2 пръста разкритие,но не ме сложиха на системи,за да родя. Пиех само магнезии и гинипрал,но полза нямаше Simple Smile Дори една акушерка като ме преглеждаше в болницата ми каза,че това не били контракции - куха лейка  newsm78 Били си просто някакви болки вика..аххахах ще падна! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт