БЪДЕЩИ МАМИ - ЮЛИ 2009 - ТЕМА 59

  • 14 830
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 425
По въпроса с болничните мен за това ме е яд, че в случая не са виновни от НОИ (поне за сега, ще видим натам), а тъпата счетоводителка хич не се интересува, че бави подаването на болничния. Моя е издаден на 26.05.2009 и тъй като си имам ПИК проверявам всеки ден в сайта на НОИ. Едва вчера ми излезе болничния, има си и входящ номер с дата на подаване в НОИ - 26.06.2009. Много добре знам, че се подават до 10-то число всеки месец данните за осигуровки и болничните, ама тая кво е чакала от 10-и до 26-и, това са си две седмици? Ей за това ме е яд и сигурно, ако не и бях давала зор тая седмица още нямаше да е подаден. А от НОИ би трябвало в срок от 15 дни от подаването да го изплатят. Да висим как ще се представят.

# 16
  • Мнения: 32
При мен лошото е, че  шефа още не бил дал пари за осигуровките, тоест счетоводителката изобщо ми каза, че не е завела болничните ми за май. Пари не съм виждала от началото на април (последната ми заплата). Даже се притеснявам да не ми върнат нещо болничните, незнам до колко време могат да се заведат, дали няма срок. Що за нахалство е това да ни мотат така и аз това се чудех да не мислпт, че фотосинтезираме.

# 17
  • Мнения: 260
Валерия, бяхме в Хирургиите. Казаха че може да се сложи някаква тръбичка, която да отвежда урината. Прави се задължително при наличие и на Т. А сега може да се размине и без това. Предполагам ако бебето се поизмести малко, ще се освободи канала.

Линет, точно така протече и при мен. След като полежах на ляво болката мина. Ще мине няма къде да ходи.

Берушка, Юлско бебе, дано счетоводителките подадат скоро болничните и всичко е наред с болничните.

# 18
  • Мнения: 72
beru6ka къде проверяваш кога е входиран болничния, и аз съм си взела ПИК, но виждам само колко са ми осигуровките?

И при мен счетоводството ми бави болничните, преди 2 седмици си получих парите за Март и Април. Безобразие е  това, питах в НОИ те каза, че ще имат глоба, че гледали датите на болничните и кога а внесени осигуровките .. и така става ясно, че фирмата го е забавила.

Ехо, лежи си както ти е удобно, не стой пред компютъра, пусни си някой филм

# 19
  • Мнения: 40
ЧЕСТИТИ БЕБОЦИ НА ГРАЦИЯ И ЛОТУС!!!Хайде, девойки, малко остана, не се кахърете за на хората глупостите. Като гушнете бебоците ще ви обземе такова спокойствие, че хич няма да ви пука за несъвършенствата около вас.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 581
linet, от тук, но трябва да са ти разрешени всички там кукис и секюрити

https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp

# 21
  • Мнения: 7 263
Живи и здрави да са Мария и Кубрат!!!
Да носят много щастливи усмивки и радост на всички, които ги обичат!!!





На мамите Грация и Лотус бързо завръщане у дома!!!
И бързо възстановяване!!!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 893
запис,
измих и терасата,сега чакам пералнята с бебешките дрехи  Heart Eyes

Честито на Грация и ЛОТУС   bouquet

# 23
  • Canada
  • Мнения: 649
Еееех пак хубави новини от сутринта!
Честита дъщеричка на мама Грация!!!
Честит юнак на мама Лотус!!!
Да са ви живи и здрави, много да ви радват и да израстнат хубави хора!  bouquet Hug
И аз сега ще видя как ще се справят НОИ с моя болничен. Ще го подаваме на 01.07 (тъй като е издаден през юни) и по принцип би трябвало до 15 дни да изплащат парички, но ще видим...
Ние ходихме сутринта на плаж и така се измориме че сега отивам моментално да си легна... Rolling Eyes
Радина, днес разбрах че една позната ще ражда секцио на 15.07 в МД. Така че може да се засечете - тя е голяма сладурана; има вече едно момиченце, а сега чака близначета... Peace

# 24
  • Canada
  • Мнения: 649
Вирджинити, започваш да ме депресираш... Постоянно нещо правиш, а пък аз все отивам да спя! Sad

# 25
  • Мнения: 1 208
Честито бебче и на Лотус  Hug

Аз от два дни ще ви казвам за моя мъж и все забравям - има една много малка дупчица на единия зъб.То не е дупка ами леко отчекнато от зъба. Че като почна да ми се жалва,че щяло да го заболи,как щял да ходи на лекар- като малко бебе.Аз го слушам и му казвам,че на фона на раждането,което чакам той ми се оплаква за дупчица на зъба а той ми се цепи " Еееееее да голяма работа едно раждане - мен сигурно пломба ме чака"  #Crazy


Въпросче до мамите,които скоро са имали малки дечица - сещате ли се коя от задължителните ваксини на децата/бебетата беше за Хепатит и кога се слага.Предполагам,че сме слагали на Петя но не се сещам сега а и картона и е в Карнобат при нея.

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 15:51 от Мама Диди

# 26
  • София
  • Мнения: 3 581
Хехе Мама Диди, мъжа ти е голям образ

Абе мацки, като стерилизирам помпата и силиконовите зърна, после къде да ги сложа та да са си стерилизирани

# 27
  • Мнения: 425
Еееееее да голяма работа едно раждане - мен сигурно пломба ме чака"  #Crazy

 Joy Joy Joy Това е много весело. Ей опасни са тия мъже, ама Мамо Диди и ти какво се оплакваш - едно раждане, то да не е като пломба да ти сложат  Joy

# 28
  • Мнения: 1 208
Оооо пломбата си е нещо ужасно и толкова болезнено,че незнам горкия как ще го изтърпи макар,че от сега се пазарим да е с упойка - ако може пълна  Joy Само още една случка да ви разкажа по този повод и млъквам ,че ми се прищя пак да се посмея  Laughing......  Един месец след като се запознахме нашия го боли мъдрец /от половин година преди това го мъчи / но го е страх да отиде да го извадят.Хващам го аз за ушите и ще го водя на зъболекар,че ми писна да му слушам оплакванията. На вратата баба му ми казва " внимавай и го пази,че ще избяга". Само се засмях и към заболекаря. Заставаме пред вратата и чакаме ред.Отвътре се чува машинка и моя като драсна по стълчите надолу,чак не разбрах какво стана.Хората почнаха да се смеят а аз докато изляза да го видя къде е той вече се скрил в едно кафе и поръчал.Открих го и му казвам да се връща а той " Ааа аз вече поръчах кафе ,сега ще си изцапам зъбите и немога да отида#2gunfire На следващия ден го водя вече с каиши  Laughing ,сяда на стола и казва " Искам такава упойка,че да заспа" но е много сериозен  Laughing Преди това навъртя 20 телефонни номера да пита приятели дали боли вадене на зъб с упойка  hahaha


# 29
  • Варна
  • Мнения: 893
Мама Диди:
сега гледам имунизационния паспорт на Лора - Хепатит B се бие:
I   през първите 24 часа
II  на 1 месец
III на 6 месеца
 Peace
а за мъжете и зъболекарите - моя както е 140 кила ме кара да му държа ръката, като му правиха пломба! после се оправдава че било за да не удари зъболекаря  Joy

Karelia само така изглежда  Laughing защото не споменавам за останалото време в което седя и се чудя как да си легна Mr. Green ето за днес приключих и се чудя как да накарам Лора да заспи за един час, че да си легна и аз  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт