МАРТенчето маха с крачета и ръчички за радост на всички (10)

  • 8 359
  • 305
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54
Здравейте мацки , я кажете какво ви е мнението за боядисването и подстригването на косата по време на бременност.Не съм суеверна много ,но на който и да кажа че трябва да отида на фризьор и се започват едни дебати че не трябва  и т.н. а сега малко или много май сме податливи откъм такива съвети. Hug
Арлина страшно много съжалявам -бъди силна!

Аз също не съм особенно суеверна , но по време на първата си бременност , а и сега нямам намерение да се подстригвам, просто защото косата ми не цъфти, става много хубава и много бързо расте. Но за боядисването стига да не са с амонячни бои - защо пък не. Както каза една мама преди - няма да ходим като Баби Яки Grinning Grinning Grinning

Пази се само от тежки и отровни миризми.

# 76
  • Мнения: 190
добро утро и от мен Simple Smile
Аз не мога да си представя, че като съм бремна трябва да заприличам на чудовище, ако не си подстрижа косата 9 месеца ще приличам на разплетена кошница. Аз лично смятам да отида другата седмица да се подстрижа. Това за мен са пълни глупости. Абсолютно лично мнение без да обиждам никого

# 77
  • Мнения: 521
Мисля много ще е лошо за бебчо ако мама изпадне в депресия, защото се чувства грозна. Не стига, че ни е зле, че ще дебелеем, че че ни болят гърбовете, че всичките ни органи ще се сгъчкат като сардели в кутия, ами и да сме грозни... Ааа не това няма да го бъде. И ще си се боядисвам и ще се пдостригвам (не че го правя много четсо но когато се наложи) и така. хич и няма да обръщам внимание на полицията по бременността. Всеки днес е експерт какво трябва и какво не трябва да прави една бременна. (А като вземе някой от мъжки пол или жена която никога не е бил абременна да ми казва, че се глезя, а не ми е наистина зле и че всичко било на психическа основа направо  bash)

# 78
  • Мнения: 1 920
стига де, какво ще стане ако се подстрижа  Laughing и ще се подстригвам, а и кичури ще си правя скоро, че на нищо съм заприличала. Мислете позитивно и всичко ще е наред, вярването в суеверия НЕ е позитивно мислене

Днес не направихме БХСто, май леко го бях заблудила докторът като му казах, че ще съм в 12 седмица днес, оказа се, че той го брои като 11 обаче Simple Smile каза, че може и сега да се направи, но най-точни резултати дава това изследване в 12 гс. Другата седмица във вторник ми е и БХС и ФМ. Хубаво се получи така, защото днес пак си видях бебчо (нали съм си запалена по видеозоните). Отлепянето почти е изчезнало, каза, че е толкова миниално, че едва ли ще има зацапване повече, но даже и да има, към 16-та с всичко трябва да  е наред, дай Боже  Praynig Докторът мери някакви неща на бебето, каза, че всичко е наред, а през това време малкото фъстъче махаше с ръчичка през лицето си все едно гони муха - много мила гледка  Heart Eyes Сетих се за Никола, който праеше същото на ФМ при Марков Grinning Мъжът ми не влиза с мен, защото все още ме гледат на вагинален, а той се притеснява Laughing един път седя и прегледа всички пукнатини на тавана, оттогава не влиза, чака отвън. Сега няма търпение да започнат да ме гледат с коремен

Момичета, аз си мисля, че при Арлина нещата са се объркали в по-ранна седмица. Вярно, че беше в 12, но не беше ходила от 4 юли на видеозон. Наистина колкото повече седмици минават, толкова по-малък е рискът от аборт. И аз много я мисля от вчера, но пък има сило предчувствие, че скоро ще се похвали с добри новини  Heart Eyes

Добър ден момичета, знам че е прекалено рано да усещам нещо, но от снощи усещам като леки боцкания по средата на корема ми ниско долу и повече в дясно имам чувството че усещам малкото същество не вярвам да са халюцинации................

Диди, няма начин да усещаш бебето - да го чуваш-може, да чуеш пулса му-да, но да го усещаш е невъзможно. Моето бебе е 8 грама, твоето е по-малко. Колкото и да е внушително на см, тези грамчета са крайно недостатъчни, за да окаже натиск върху стената на матката  и коремната стена, так че да го усетиш. спокойно, скоро и това ще стане Peace Само за сравнение в седмицата, в която бебето обикновено се усеща за първи път, то е дълго 15 см и тежи 200 грама

# 79
  • Мнения: 190
о и аз смятам да си направя кичури Simple Smile някъде четох че трябвало да са от безамонячните бои за да не дишаш миризмата, а не че имало други проблеми Simple Smile

# 80
  • Мнения: 221
Здравейте момичета Hug
Арлина, съжалявам за случилото се, прегръщам те и се моля за теб Praynig
Да се включа и аз в обсъжданите теми - червен конец не съм слагала нито през първата бременност, нито сега мисля да го направя. Виж на бебето слагах, но това е друга тема  Wink Косата съм си я подстригвала - родих момче Crazy (дано само с размера не съм го ощетила, хахах). Бебето си въобразявах, че го усещам - то всъщност е още в малкия таз, та си се радвам на къркоренето на червата  Rolling Eyes Синът ми го усетих за пръв път в 14 седмица - категорично беше той. В 19 видяха пола  Peace
Да се похваля, че вчера бях на консултация - бебчо е вече близо 4 см и през цялото време махаше с крачета и ръчички - много мила гледка, развълнува ме. Разбрах се с докторката да правя направо втората ФМ, та преди малко си записах час при доц. Томова.
Това, което исках да ви питам, е някоя от вас правила ли си е изследванията на частно и колко горе долу и излезна това удоволствие. Тъй като аз още не съм се записала при някой по ЗК, а вчера доктоката ми назначи изследванията, които се правят до 12г.с., та се чудя какво да правя - да ги пускам ли, или да бързам да се записвам някъде с направление.

# 81
  • Мнения: 1 920
Това, което исках да ви питам, е някоя от вас правила ли си е изследванията на частно и колко горе долу и излезна това удоволствие. Тъй като аз още не съм се записала при някой по ЗК, а вчера доктоката ми назначи изследванията, които се правят до 12г.с., та се чудя какво да правя - да ги пускам ли, или да бързам да се записвам някъде с направление.
виж тук има някакви цени. Защо не си вземеш направление от личния лекар за тези изследвания, моята ми даде  Peace

# 82
  • Мнения: 221
марисса , благодаря ти. То и в клиниката, в която ходя има ценоразпис, но ми е трудно да изчисля сама като не знам точните изследвания. Примерно, спомена ми за токсоплазмоза - аз мислех, че това изследване не е задължително, тъй като с първата бременност не са ми го правили, а само то е 28лв. Грубо ги изчислих повече от 150лв, а ми се струва нелепо да ги давам, при положение, че тези изследвания са едно от малкото неща, които биха ми се покрили по ЗК по време на бременността.
А мислиш ли, че ако отида при личния да искам направление няма значение, че досега не съм взимала направление от него за АГ. В смисъл - просто се изтърсвам в кабинета му и казвам: дай ми направление за първичните иследвания при бременност, така ли newsm78 Леле хора, честно ви казвам, много изтъпявам по време на бременност, т.нар. бременско слабоумие ме обзема тотално, извинете ме  #Crazy

# 83
  • Мнения: 1 920
Ами, грубо - пълна кръвна картина, урина, хепатит, сифилис и спин. За токсоплазмоза и аз не съм правила, май и сега няма. Аз също не съм взимала от личната още направление за бременността, но пък тя знае, че съм бременна и ми даде направления за изследвания...по принцип като казвам това уточнявам, че ми е приятелка, освен това е много точна, не знам дали всички джипита са като нея, но пък би трябвало да имат по-специално отношение към бременните им пациентки Simple Smile 150 лв ми се вижда многоооо Whistling

# 84
  • София
  • Мнения: 471
Здравейте, момичета,

бързам да се похваля и после ще ви изчета какво сте писали от сутринта. сега бях на доктор, видяхме акробатчето, дори то като ни видя, че го гледаме ни се надупи едно хубаво и после си легна да спи. Викам му на доктора - "това голямото главата му ли е?", а той се смее и вика - "не дупето"  hahaha Освен това каза, че мисли че е момиче, но не може да е сигурен. следобед ще се обадя на една докторка за ФМ и тогава може би ще ми кажат по-сигурно. Иначе излезе, че съм в 13 г.с., както трябва да съм по последна менструация, но пък преди 2 седмици бях 9, а сега края на 12, началото на 13 Confused На ФМ би трябвало да се разбере със сигурност коя седмица съм, за да знам дали е минал най-опасния период и дали мога да крещя вече по улиците "ЧАКАМ БЕБЕ!!!!!"

Хубав ден на всички! аз съм страшно щастлива, направо летя  newsm44

# 85
  • Мнения: 25
здравейте момичета и от мен  Hug арлина ужасно съжалявам  Cry съчувствам ти много и се надявам никоя друга да не изпитва тази ужасна болка... момичета искам да попитам някоя от вас изпитва ли болки от време на време като при цистит защото аз да и ужасно се шашкам а доктора ми е още почивка и не знам какво да направя.мислите ли че е нещо лошо.  #Cussing out притеснявам се ужасно

# 86
  • Варна
  • Мнения: 46
Вижте сега повдигнахте темата за парите за ЖК, аз съм от Варна в Сф не знам как стоят нещата. Гинеколога ми обясни така всички изследвания се поемат от ЗК обаче биохимичния скрининг не влиза а и за цялата бременност се полагат само 2 ултразвука. И общо взето тук всички практикуват една такса от 300лв за цялата консултация докато дойде момента да раждаш. Някъде четох че в Сф искали по 600лв. Аз си взех направление, първите изследвания ми ги пуснаха всичко си е наред на мен ми пуснаха и токсоплазмоза че в близост има и животни.
мила-лила щом усетиш че ти се ходи бягай бързооо успокой се това е първото и гледай по възможност по бързо да отидеш на преглед

# 87
  • София
  • Мнения: 471
Мила-лила, болка ли усещаш или парене? аз имам парене като при цистит и се оказаха гъбички. сега чакам изследването да се види дали са доброкачествени и доки каза, че ако са такива нямало проблем и сме щяли да ги лекуваме на по-късен етап. Все пак малко се притесни и каза, че можело да изникне проблем заради тях  Cry това малко ми помрачи настроението, но съм оптимистка.
Забравих да кажа, че бебчо е 5 см. вече и е добре оформено, главата му била със съвсем правилна форма.

# 88
  • Мнения: 25
не мога да кажа че е болка по скоро парене ниско долу но не като уринирам а само като позиви за често уриниране........оххххх съвсем се оплетох незнам дали разбра нещо ahoney,но все пак благодаря за отговора

# 89
  • Мнения: 521
ahoney  чудесни новини ни носиш миличка! Радвам се, че бебчо е добре, че маха с ръчички и се дупи и има прекрасна оформена главичка! За гъбичките, за първи път чувам да има доброкачествени и злокачествени гъбички... аз знам, че гъбички могат да се лекуват по време на бременности че така или иначе 90% от жените ги развъждат до края на бремеността... Дано да се окаже, че са доброкачествени каквото и да означава това.  Hug

мила-лила мене също като си легна особено вечер все едно нещо ми натиска пикочния мехур и по 3 пъти ставам да пишкам дори и да няма много какво. Това е от матката, която натиска пикочния мехур. Поне мойта докторка така ми каза. Уж щяла да се повдигне до няколко месеца и за известно време да спре това усещане. Говори с доктора си като се върне от почивка но не ми звучи проблемно.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт