МАРТенчето вече е мъничко човече! (16)

  • 7 993
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 26
Ей ама вие всичките сте мартенки бе....много рибки, много нещо  Joy

Май повечето са рожденнички през Март

# 226
  • Враца
  • Мнения: 94
Добро утро.Гледам че обсъждате раждането.Мен още не ме е хванал страх или поне така се настройвам.Определено клоня повече към нормалното раждане.Много ме е страх от инжекции и игли.Само като си представя епидуралната упойка и предпочитам да родя нормално Simple SmileАз  винаги съм имала много болезнен цикъл.Никакви хапчета не помагаха,дори и аулин,така че си мисля че няма да е чак толкова страшно(или поне така се успокоявам Wink)
Хм, добро утро отново. Писах ви отдеве ама нещо не си виждам мнението. По отношение на подаръците аз съм родена на 7 март, а термина ми е на 9 март милото само се базика, че ми е напривило подарък. Когато каза на доктора, че няма да ми купува подарък за рождения ден щото ми  е направил той му каза "Батенце, най - страшното е, че ще трябва да купуваш повече" Joy

По отношението на раждането мен лично много ме е страх. Моя приятелка ми каза, че на тези които им е за първи път при нормално раждане действат директно с ножицата, което направо настръхнах от него. Аз съм с диоптър и с астегматизъм и предполагам че ще ми препоръчат секцио по мед. причини защото майка ми като е раждала мен е била с 3 диоптъра а сега е с 12.  Иначе аз гледах за раждането във вода това много ми хареса като алтернатива, а и една приятелка роди така и беше много доволна.  Ама до тогава има много време.
Мили моммичета не се поддавайте на подобни страхове.Болката не е толкова голяма,особено за тези които са с болезнен МЦ,тя е подобна.Важното е да не се панирате и да слушате доки и акушерката и всичко ще е наред.

# 227
  • Мнения: 26
Момичета я пак да задам един въпрос  Simple Smile

Нали си обичам да питам  Wink

Как сте с бялото течение? При мен е по обилно от обикновено...., мама - доки каза, че при бременните е нормално да се увеличи...ама я кажете все пак как е при вас?

# 228
  • Мнения: 6
veni sasi добре че си ти мила да ме успокоиш, че като видях какви страшни неща стават при другите ми се доплака  Sad

# 229
  • София
  • Мнения: 475
Момичета я пак да задам един въпрос  Simple Smile

Нали си обичам да питам  Wink

Как сте с бялото течение? При мен е по обилно от обикновено...., мама - доки каза, че при бременните е нормално да се увеличи...ама я кажете все пак как е при вас?

и при мен е така. Доки първо мислеше, че имам гъбички, защото било твърде много, но на изследванията се оказа, че всичко ми ок и той каза, че явно при мен си е така. скоро обае пак трябвало да ме преглежда, за да сме сигурни, че няма нещо нередно.

mimito83, има една тема тук Смешно ли е раждането или нещо от сорта (сега няма време да я намеря). Може да ти помогне срещу страховете - майки разказват смешните случки по време на ражданията си.

# 230
  • Мнения: 54
Здравейте момичета.

Направо сте уникални - няма такова бързо писане. Сега от къде да почнааааааааа
Айде хубавите новини - Мила-лила ми е писала ЛС, че всичко е наред с нея, много се радва че сме се сетили за нея и скоро ще се включи пак. Трябва да полежи още малко , а и е ангажирана в момента.

Ето един сайт с много полезна информация http://ma-mabg.com/ , незнам към кого да се обърна ,за да го сложим на първа страница, тепърва ще има какво да се чете от него.

По отношение на раждането - първия път родих нормално, и сега ще родя нормално. Дъщеря ми я родих в 11,32 и в 16,00 слезнах от петия до първия етаж за да се видя с близки. Да не ви казвам, че след като извадих малката, аз възкликнах - Е сега мога да родя и още едно - и акушерката се спука от смях. Просто болката мигновенно отминава. Феноменално нещо е природата.

За пазаруването - аз си имам почти всичко от малката, така че ще купя само шишета и други дребни неща, но чак към 7-8 месец,Неискам да е от сега, защото ако се настойвам от сега ще ми се стори дълго чакането

# 231
  • Мнения: 521
Не знам защо но аз от раждането изобщо не се страхувам. Ама никак. Мисля, че с колкото по-малко страх се подхожда към него, толкова по-добре. Трябва да се мисли позитивно. Това е едно несравнимо изживяване, истинско чудо и трябва да го приемаме като такова.

След като четох много по повод на практиките в БГ реших, че със сигурност няма да раждам там. Смятам да опитам за воден басейн или в болница или във вкъщи, но май ще е в болница, че ми се струва все пак по-безопасно. Мисля си да пробвам на алтернативни методики за справяне с болката и да не прибягвам до медицински ткаива, ако не е твърде зле. С епидуралната проблема е, че може да не успеете да изтласкате бебето поради липса на чувстителност в долната част на тялото. трудно се синхронизирали напъните с контракциите. Така съм чела поне. Е ше видим като му дойде времето. Аз лично съм голям привърженик на епистомията, защото безконтролните разкъсвания могат да оставят много повече поражения от контролираната епистомия, която след това може да се зашие и коригира без проблем. Ох айде стига по въпроса, че се отнесох, цял роман изписах....

# 232
  • София
  • Мнения: 275
Момичета я пак да задам един въпрос  Simple Smile

Нали си обичам да питам  Wink

Как сте с бялото течение? При мен е по обилно от обикновено...., мама - доки каза, че при бременните е нормално да се увеличи...ама я кажете все пак как е при вас?
И при мен е по-обилно и по-жълто като че ли. Утре ще си взема резултатите от вагиналният секрет, който ми взеха и още нещо си. Дано да няма нищо притеснително.

# 233
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз като забременях течението ми намаля, почти спря, ама сега малко съм настинала и пак се появи. Мия се с Лактацид и съм много доволна.

# 234
  • Мнения: 54
Момичета я пак да задам един въпрос  Simple Smile

Нали си обичам да питам  Wink

Как сте с бялото течение? При мен е по обилно от обикновено...., мама - доки каза, че при бременните е нормално да се увеличи...ама я кажете все пак как е при вас?

и при мен е доста по-обилно и аз се бях шашнала, но ме успокоиха че е нормално

# 235
  • Мнения: 521
mimito83, има една тема тук Смешно ли е раждането или нещо от сорта (сега няма време да я намеря). Може да ти помогне срещу страховете - майки разказват смешните случки по време на ражданията си.

Мене точно тази тема ме отказа да раждам в БГ. Повечето от историите изобщо не са смешни! Направо кошмарни!

# 236
  • Враца
  • Мнения: 94
Ама така де момичета какви са тези страхове,аааааааа я се стегнете всички които им влизат лоши мисли в главата.Когато дойде времето се прекръстете и кажете "Бог напред и аз по него".

А за бялото течение при мен също се появи и то доста обилно,но док каза да изчакаме малко и в по късни месеци може да ми изпише някакви свещички ако се наложи.

# 237
  • Мнения: 190
а аз не се панирам хич аз не съм от тези дето изпадат в паника, още  повече като говорите за бъбречни кризи аз имам няколко в които съм губила съзнание от болка така че едва ли има нещо, което да боли повече.
аз повече се притеснявам от разказите за шевовете които се правят при нормално раждане още докато не те е хванала упойката и от ситуациите кактго беше моя приятелка с шевове бройка която не пожелаха да и споделят и после поне 20 дни не можеше да се възстанови от това ме е страх.


Какво правите бе хора
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 10 нови отговора.

# 238
  • Мнения: 2 926
Здравейте,
бързам да се похваля, че тази сутрин ме зарадваха от университета, че съм взела един от най-гадните изпити.
Думи нямам да ви опиша колко съм щастлива  Laughing
Тъкмо се бях настроила психически, че ще се явявам поне 5-6 пъти и то пък взех, че минах между капките  Mr. Green

Аз също като Тинк не се страхувам от раждането, което малко ме притеснява.То бива, бива непукист, ама моето не е нормално.
Всички приятелки ме питат дали ме е страх, а аз най-безцеремонно заявявам, че въобще не ми пука.
Предполагам, че като наближи самото раждане тогава ще ме хванат страховете.Сега в момента въобще нямам такива.
Преди да ме оперират много ме беше страх, а изкарах операцията толкова леко, че всички лекари ми се чудиха.
Сега си мисля дали пък като не ме е страх от раждането, няма да ми се случи случка  Mr. Green
Ама каквото е такова.Толкова съм го чакала това дете, ще изтърпя каквото и да ме очаква.

# 239
  • София
  • Мнения: 475
mimito83, има една тема тук Смешно ли е раждането или нещо от сорта (сега няма време да я намеря). Може да ти помогне срещу страховете - майки разказват смешните случки по време на ражданията си.

Мене точно тази тема ме отказа да раждам в БГ. Повечето от историите изобщо не са смешни! Направо кошмарни!

съжалявам ако съветът ми се окаже погрешен. Аз малко четох, защото имаше някои гнусни неща, които още не мога да изтърпя, но пък ми се сториха успокояващи някои от разказите.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт