ИЗПОВЕДТА НА ЕДИН ЛИЧЕН ЛЕКАР

  • 18 985
  • 262
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 134
Виж какво миличка аз и бебето ми в момента усещаме "компетентността" на нашите лекари на гърба си,така че не ми говори за начини на мислене и кое е смешно и кое трагично!Прекаляваш!Когато попаднеш в моята ситуация ще говорим пак!

# 196
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Нашата лична лекарка си вдига телефона по всяко време. Няма делник, няма празник, няма Коледа и пр. празници... А тя работи за същите пари нали ? Просто тя е Човек преди всичко и страхотен професионалист, изтръпвам като си помисля, че ще се пенсионира един ден ...
Ето това представлява и нашата. Затова неслучайно попитах по-напред в темата защо едни могат, други не? Отговорът е един - първите помнят Хипократовата клетва, обичат професията си и уважават пациентите си. Следователно това е било призванието им.

# 197
  • Мнения: 6
Аз съм за 24 -разположение,писна ми да плащам всеки път когато личния ми реши да не си вдига тел Naughty,ами докато бях бременна същата работа само се питам защо се водех изобщо на здравно осигурена като плащах по 20-25лв и сега така за детето плащай .Безобразие ,знаете ли сега новата хава а 22лв за иследване на свински грип което здравната каса отказва да поеме ,еми незнам какво да кажа

# 198
  • Мнения: 2 827
Аз съм за 24 -разположение,писна ми да плащам всеки път когато личния ми реши да не си вдига тел Naughty,ами докато бях бременна същата работа само се питам защо се водех изобщо на здравно осигурена като плащах по 20-25лв и сега така за детето плащай .Безобразие ,знаете ли сега новата хава а 22лв за иследване на свински грип което здравната каса отказва да поеме ,еми незнам какво да кажа
Хубаво ще е да се информираш повече....

# 199
  • София
  • Мнения: 11 155
Нашата лична лекарка си вдига телефона по всяко време. Няма делник, няма празник, няма Коледа и пр. празници... А тя работи за същите пари нали ? Просто тя е Човек преди всичко и страхотен професионалист, изтръпвам като си помисля, че ще се пенсионира един ден ...
Ето това представлява и нашата. Затова неслучайно попитах по-напред в темата защо едни могат, други не? Отговорът е един - първите помнят Хипократовата клетва, обичат професията си и уважават пациентите си. Следователно това е било призванието им.

Именно!
Ако пък не желаят да вършат тази работа, никой не ги е заставил с пистолет в главата...
Ако искат спират и работа със ЗК и отварят частен кабинет ...

# 200
  • Мнения: 429
Момичета, темата ми беше доста любопитна в началото и си мислех, че ще се включат различни хора с интересни позиции. Струва ми се обаче, че дори и да е имало такива, които биха имали какво да споделят, са се отказали като виждат, че някои участници в дискусията я превръщат в махленски спор. Знаят си своето и е като да преливаш от пусто в празно!  Confused

Не става въпрос за компетентността на лекаря, обичал ли си работата, колко пациента имал и т.н. Става въпрос дали има такъв СУПЕРМЕН, които може да е на разположение 24/7. Говорите така сякаш не ви се е случвало да пропуснете обаждане и все едно спите с телефона на ухото си!

Наистина не проумявам как не чувате абсурдността на собствените си думи???  #Crazy

# 201
  • София
  • Мнения: 11 155
Момичета, темата ми беше доста любопитна в началото и си мислех, че ще се включат различни хора с интересни позиции. Струва ми се обаче, че дори и да е имало такива, които биха имали какво да споделят, са се отказали като виждат, че някои участници в дискусията я превръщат в махленски спор. Знаят си своето и е като да преливаш от пусто в празно!  Confused

Не става въпрос за компетентността на лекаря, обичал ли си работата, колко пациента имал и т.н. Става въпрос дали има такъв СУПЕРМЕН, които може да е на разположение 24/7. Говорите така сякаш не ви се е случвало да пропуснете обаждане и все едно спите с телефона на ухото си!

Наистина не проумявам как не чувате абсурдността на собствените си думи???  #Crazy

Прочети малко по нагоре и ще разбереш, че има такива. Добре е да се вижда и малко по-далеч от носа си ...
Въпроса е защо едни могат а други не ?

# 202
  • Мнения: 429
Прочети малко по нагоре и ще разбереш, че има такива. Добре е да се вижда и малко по-далеч от носа си ...
Въпроса е защо едни могат а други не ?

Прочела съм цялата тема с интерес.   Wink

Виждам, че има и такива, но от къде знаете, че на такиваТА не им се е случвало да не вдигат телефона в някой момент примерно с друг пациент, а не с вас.

Да не би да се обаждате толкова често на ЛЛ, че сами да сте представителна извадка и да можете да направите заключение дали той вдига 24/7???  newsm78

И как ще се почувствате, ако точно тези ЛЛ, които си мислите, че могат, всъщност се откажат от това да са ЛЛ, защото се случило да ги глобят за  невдигнат телефон докато са под душа???  newsm78

# 203
  • София
  • Мнения: 11 155
За 8 години не ми се е случвало нито веднъж да не отговори на телефона, а имам болнаво дете и често звъня на личната си лекарка. Дори съм и звъняла за да консултирам приятелки, защото техните доктори не си вдигат телефона ...
Мога да направя сравнение и с предишната си лекарка, която никога не си вдигаше телефона, даже ми затваряше и се налагаше да я издирвам с дни. Така, че мога да направя разлика...
Направила съм си и извода написан по горе...

# 204
  • Мнения: 6 649
жгмъц твоя ЛЛ е със нечовешки способности винаги по всяко време е на линия с адекватни решения .Дори и посред нощ дори и когато си къпе децата или е внучетата ,няма личен живот няма приятели не заслужава почивка .
И ако му се обадят 2-3 пъти посред нощ на другия ден е свеж като репичка само защото си обича професията и пациентите.
Обслужване 24/7 от един човек ,не мерси първо ,защото като пациент не смятам ,че ще е пълноценно и второ защото уважавам труда и необходимостта от почивка  на всички останали хора.
Пък консултации по телефона за дечица ,които не са и пациенти едва ли е добро решение.

# 205
  • Мнения: 429
жгмъц, Последен въпрос и ми се ще да приключа участието си по темата. Вече писах за преливането от пусто в празно!  Wink

Как ще се почувстваш, ако точно твоята ЛЛ всъщност се откаже от това да е ЛЛ, защото се е случило да я глобят за  невдигнат телефон докато е под душа? А тя се къпе всеки ден предполагам! Представи си колко пари ще й се наложи да плати в края на месеца, ако можеш да смяташ! И това само в ситуацията с душа! А колко ли други ситуации има в ежедневието на човек, в които, ако не е телефонист по професия, му се случва да не може да си вдигне телефона!

Аз работя с пациенти - логопед съм и детски психолог. Не мога да си представя, докато съм с пациент да си вдигна телефона и да ощетявам терапевтичната процедура на пациента, с който в момента работя!

Тук, където живея, това е недопустимо и за лекарите. Аз като пациент имам право да изисквам от лекаря той да отдава цялото си внимание на мен, а не да си вдига телефона по време на моя преглед и присъствието ми в кабинета му. Да не говорим, че няма как да имаш телефона на ЛЛ и можеш да се свързваш с неговия офис само в работно време. За останалото време си има спешни центрове!

Та в заключение - Проблемът не е в лекарите, а в системата и явно системата е толкова абсурдна подобно на абсурдността на доста от мненията по настоящата тема!

Поздрави!   bouquet

 

# 206
  • София
  • Мнения: 11 155
Нямам намерение да се оправдявам, което казах е факт ...

Пък консултации по телефона за дечица ,които не са и пациенти едва ли е добро решение.

Когато си на зор е някакво решение, докато нечий доктор си почива...

Jennie нямам подобни опасения, както казах контактувам често с нея не ми се е оплаквала от глоби... Ние сме си почти роднини.  Wink
Много пъти ми се е случвало да и звъня през почивните дни за нещо, а тя да се намира в кабинета и да пише разни отчети и пр. Аз също се чудя от къде има толкоз сили и енергия, но е така... Просто, който си обича професията изпълнява задълженията си с лекота и не му тежи. Така мисля...
И аз мисля да спра с дискусията и да пожелая на всички невярващи да имат такъв човек за личен лекар.   bouquet

Когато съм на зор отивам в спешното първо от уважение към моето/на детето здраве и второ все пак трябва да уважаваш и труда на твоя ЛЛ .


Дано не ти се налага...  ooooh!
Аз пък не бих поверила живота на детето си в ръцете на някой случаен доктор ... Правила съм тази грешка ...  Peace

Последна редакция: нд, 08 ное 2009, 16:57 от жгмъц

# 207
  • Мнения: 6 649
Когато съм на зор отивам в спешното първо от уважение към моето/на детето здраве и второ все пак трябва да уважаваш и труда на твоя ЛЛ .

# 208
  • Мнения: 2 827
Та в заключение - Проблемът не е в лекарите, а в системата и явно системата е толкова абсурдна подобно на абсурдността на доста от мненията по настоящата тема!

Абсурдността се изразява и в това, че не само лекарите не могат да са на разположение 24 часа, а и в това, че същата тази система няма система за глобяване за не вдигнат телефон Mr. Green...не е ли смешно?...Съответно това силно преекспониране на "глобяването за не вдигнат телефон" не е нищо друго, освен чист вид популизъм на управляващите....вижте как си вършим работата един вид Mr. Green. Лекарите използват това да се оплачат, което от своя страна събира куп недоволни пациенти...затворен кръг...и поле за изява на различни мнения Peace

# 209
  • София
  • Мнения: 11 155
Та в заключение - Проблемът не е в лекарите, а в системата и явно системата е толкова абсурдна подобно на абсурдността на доста от мненията по настоящата тема!

Абсурдността се изразява и в това, че не само лекарите не могат да са на разположение 24 часа, а и в това, че същата тази система няма система за глобяване за невдигнат телефон Mr. Green...не е ли смешно?...Съответно това силно преекспониране на "глобяването за невдигнат телефон" не е нищо друго, освен чист вид популизъм на управляващите....вижте как си вършим работата един вид Mr. Green

Ами тогава защо е тоя вой цели 14 страници ?  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт